2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
Bu kız bana yapmıcam dediğim herşeyi yaptırıyor 🙈 ayakta sallamak🙄 anne sütüyle besleniyoruz 2 gündür gece mesaisi 😬 gündüz kaka yapmada sıkıntı yok 10dan sonra ıkınıyor ama gelen giden yok sinirlenip ağlıyor çözüm önerisi olan varmıdır dün zeytinyağı ile masaj yaptım mışıl mışıl uyudu. Bugün de yaptım ama banamısın demedi
Canim biz de ayni durumdayız ben masajla yaptırıyorum 2 seferdir kakayi.gaz da çıkıyor beraber.emzirmeden hemen önce açken ayaklarına yagla masaj sonra bacakları tut karna dogru ittir 10 a kadar say 3 5 kez yapıyorum bunu.ve yine az yağla karnına alt tarafa gobek deliginin altından 2 parmakla disa doğru masaj yanlara doğru yani ortadan.boyle yaparken kaka gaz çıkıyor 2 defadır bir dene istersen

canim ya istahin nasil decavit istah aciyo diye gebelikte 1 gun icip 1 gun icmiyodum doktor oyle ayarlamisti son 2 ay da kesti benden ayda 2.5 kilo alinca yoksa benimde acilmamis 1 kutum var icsemmi acaba 3 kilom kaldi benimde
Istahim normal canim pek açmıyor bnm iştahımı gerci decavit e başlamadan önce çok kötüydü yemem ameliyattan sonraki hafta 10 gün kadar onu anestezinin etkisine bağlamıştım vitamine başlayınca düzeldi vitaminden mi bilmem
Bnm kilom kalmadi emzirme döneminde pek kilo alacağımızı düşünmüyorum ben bütün enerjimiz süt yapmaya gidiyor bi de gece gündüz zaten kosturmaca da yoruluyoruz kullansan senin için iyi olur

Canım zaten o kdr memede kalıp bir de ek süt ve mama veriyorum ama işte uğraşması çok güç
Evet inan çok zor ama ne yapalım bizim bebişlerde böyle ben çok tutmuyorum memede yoruluyor diye sağlıklı olsunlar
Ben gaz damlası kullanıyorum gazı için mama da çok kustugu için dün değiştirdim bakalım bu mamayı sevecek mi

Bizim kızın taksit taksit micmaları beni bitiriyo ya 😆 4 bez attim cope az once. Üşür diye acik da birakamiom.
Hepsinde vardır bence bu. Bende ufak bir kaka çiş gorursem temiz bezi mutlaka takıyorum. O an iste o an neler olmuyor kı😂Bezi baglamadan daha yeni kaka ve çisi karşılıyoruz😂sonra bir daha takıyorum bazen bir kez daha aynı seyı yapıyor. Nasıl basarıyor anlamıyorum 😂😂
Ama bıldıgım bısey var kakalı erkek altı degısmek zor. Cunku yumurtalıklarının altına ustune kadar ve bazen pipisine kadar bulastırıyor. Tuhaf biseymiş🤦‍♀️

Canım zaten o kdr memede kalıp bir de ek süt ve mama veriyorum ama

Kızlar bu soruya bir bakar mısınız size zahmet? Biz hala kabızız :KK43: tecrübelerinize ihtiyacım var
Canım zeytinyağ vermeyi denedin mi sağlığın süt yada mama ya saf zeytinyağ koy istersen kızımda sağlık ocağındaki hemşire tavsiye etti hem kilo alır hem kabızlık için

Kızlar annem pozitif çıktı hastanede refakatçi olarak benimle kalmıştı başkada bir yere gitmiyordu muhtemelen hastaneden kaptı bizde bir belirti yok çok şükür ama anneme çok üzüldüm göğüslerim şişti ama şuan resmen bomboş oldu stresten sütüm çekildi resmen ne yapabilirim geri gelmesi için hemen etki eder mi 😞
Geçmiş olsun Annenize Rabbim şifa versin Ayakta atlasın inşallah.
Süt için endişe etmeyin bir gün de süt gelmiyor ki hemen gitsin diye düşünün. Gögüs tıkandı mastit olursankz canınız cok acır. Bol bol sagım yapın. Süt gelmedi sagmaya gerek yok diye düşünmeyin..
Elle sagım yapmayı da deneyin uyarıyor memeyi.
Bol su düzenli beslenme ve en önemlisi de uyku. Her fırsatta uyuyun. Bebegi besleyin hemen uyuyun
Tomrisin emzirme notları var İnternetten onları okuyun. Bana faydası oldu.

Bi de ben duygularımı bastırmayıp aglamak istediğim de sıkıldığımı dile getirip o duyguyu yaşadıktan sonra süte daha iyi geldigni anladım.
Annenize cok üzülmüşsündür. Sizin için gelmiş hasta olmuş. Tabi ki de dertlenin. Ama Süt için yapmanız gerekenleri de unutmayın. Sagım yapmayı ihmal etmeyin bebegniz emiyorsa bol bol emzirin. Gögüsünüzü agzına alması bile yeterli uyarıp süt üret demek için.
İnşallah Allahın izniyle bol sütlü günlere geri dönüş yapacaksınız 🙏

Kızlar annem pozitif çıktı hastanede refakatçi olarak benimle kalmıştı başkada bir yere gitmiyordu muhtemelen hastaneden kaptı bizde bir belirti yok çok şükür ama anneme çok üzüldüm göğüslerim şişti ama şuan resmen bomboş oldu stresten sütüm çekildi resmen ne yapabilirim geri gelmesi için hemen etki eder mi 😞
Cok gecmis olsun canim ilk zamanlar bende cok stresliydim doktor kontrolumde emzirme hemsiresine dedim sutum kesildi galiba stresten o da oyle bir gunde sut kesilmez dedi bana yani kesilmez merak etme benimki kesilmedi

Canım zaten o kdr memede kalıp bir de ek süt ve mama veriyorum ama

Kızlar bu soruya bir bakar mısınız size zahmet? Biz hala kabızız :KK43: tecrübelerinize ihtiyacım var
Bizde de aynı durum olmuştu 6 gün yapmadı kaka hep kıvrandı gaz çıkardı ama kaka yoktu. Gün sonunda doldurdu bezini . Sindirim sistemleri tam çalışmıyor diye böyle toplu kakalar oluyormuş bir de sana şunu atayım bi oku

Eklentiler

• 92103987-FA4C-4BB1-A43C-79AE8B17AACD.jpeg
    92103987-FA4C-4BB1-A43C-79AE8B17AACD.jpeg
    138,7 KB · Görüntüleme: 60
  • 8E8603D6-DF5C-49E1-A96E-F451FF3DA708.jpeg
    8E8603D6-DF5C-49E1-A96E-F451FF3DA708.jpeg
    149,7 KB · Görüntüleme: 57
  • EDBC9B29-9F10-4D26-98DC-9A3FBEEE50EB.jpeg
    EDBC9B29-9F10-4D26-98DC-9A3FBEEE50EB.jpeg
    164,8 KB · Görüntüleme: 58
Bu kiza dunden beri ne oldu anlamiyorum atak haftasi galiba guzel ce uyuyan kizda uyku kalmadi kucagimda uyuyor yaturdim gibi kalkiyor sirtim agriyor artik
Aynen benimki daha 25.gunde
Kudurdu kizlar
Bir memeye saldırısı var görseniz
Mamada veriyorum
Gazda çıkarıyor ama yok durdramiyorum
Anakucagi aldim sevmedi onuda
Bagrabagra ağlıyor

X