2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
Dün akşam dokuzda n beri uyumuyor çıldıracağım 15 dk oyuyor uyanıyor kızım 😔 nazara inanıyorum artık kayinvalidrm derin uyuyor dedi görüntülü konuşurken çocuk bı uyandı bı daha uyumadı ya 🤦🏼‍♀️
Nazar duası falan oku. ❤️ 🧿

atak donemlerine bir bak internetten. hatta atak donemi hesaplama diye bir sitede vardı dogum tarıhını girince haftasını buluyorduç oyle olabilir
Hemen bakıyorum ama daha bir aylık bile değil 26 günlük .
Nazar duası falan oku. ❤️ 🧿
Okuyorum bol bol babasinada dedim annenin nazarı değdi galiba oku dedim oda okudu . Şükür bir saattir uyuyor oyumuyor gibi değişik bişe oldu 🤦🏼‍♀️😅

Kucakta uyuyunca yerine koyuyum diyorum. 5 dk sonra ağlayıp yine çağırıyor. Uyanıyor. Denediğiniz, tutan bir yöntem var mı acaba? Şöyle hemen uyuyakalsın. Tüm bebekler yerine koyar koymaz hemen uyuyan olsaydı ne güzel olurdu. ☹️

Kızçeler dikişlerim sızlıyor arada hala ne zaman geçer bu durum 24 gün oldu doğum yapalı sizlerin ne zaman rahatladı. Birde korse takıyormusunuz bu göbek ne zaman gider çirkin birşey kaldı orda rengide koyu karnımın gıcık oluyorm. Kiloları verdim 3 kg kaldı fazladan toplam 15 kg almıştım
Benimde 26 gün oldu aynı sızlama var bide sanki içimde ki dikişler paslı birşey değiyor gibi ağrıyor çocuğu kaldırırken felan. Korse ben ikinci haftada kullandım pişman oldum göbek gitmişti ama ağrı fenaydı . Şimdi tekrar göbek sarktı umrumda bile değil sadece sıkı tutan atlet giyiyorum oda toparlıyor . Aldığım kiloların çoğunu son haftalar aniden vermişim çocuk doguncada hepsi gitti hatta üstüne kendi kilomdan kaybediyorum sürekli yemek yiyemiyorum çoğu zaman bebekten doğum yapmadan önce buzluğa yemek atan arkadaşlar gerçekten doğru iş yapmışlar 👏

Bebişlerinozi icme suyuylami musluk suyuylamı yıkıyorsunuz.Biz icme suyuyla yıkadık hep.musluk suyuna gecebilirmiyizki artik.40ımiza 4 gun kaldı
Ben hep kombiden gelen musluk suyuyla bizim yikandigimiz suyla yijafim geçen hafta doktoru değiştirdik mutlaka musluk suyunu kaynatıp yıka dedi sularda cok mikrop var banyo yaparken yuttugu sudan enfeksiyon kapabilirmiş. Son 2 dir tencereyle kaynat soğut falan sor oluyor ya 5 kg tencerede kaynatıp soğumasını bekliyorum sonra yine kaynatıyorum bir sürü iş.

Kızlar doğum sonrası kendinizin kullandığı bir vitamin var mı ben hamilelikte refenesis maç kullanıyordum biraz kalmıştı şimdi bitti yeni alıcam be tavsiye edersiniz

Kızçeler dikişlerim sızlıyor arada hala ne zaman geçer bu durum 24 gün oldu doğum yapalı sizlerin ne zaman rahatladı. Birde korse takıyormusunuz bu göbek ne zaman gider çirkin birşey kaldı orda rengide koyu karnımın gıcık oluyorm. Kiloları verdim 3 kg kaldı fazladan toplam 15 kg almıştım
Dikişlerimin acısı tamamen geçti. pazartesi 40 gün oluyor. yaklaşık 10 gündür hiç ağrım sızım yok ameliyat olmamışım gibi. göbeğim biraz kaldı doğumdan 2 hafta sonra korse kullanmaya başladım ama düzenli kullanamadım. doğum kilolarımı henüz veremedim 52 kiloya düştüm hamilelikten önce 45 kiloydum sadece 6 kilo vermişim ama emzirmek için vitamin kullanıyorum bir de balık yağı kullanıyorum düzenli belki onlar kilo vermemi engelliyordur

Ben de ocean kullanıyorum ama günde 1 damla. Doktorumuz gaz yapmsyacağını söylüyor.

Kızlar bu arada şubat gibi ücretli aşılar geliyo😂 Hazır olun yaptıracak olan var mı veya yaptırmayacak🙄
Biri 449 biri 310 diğeri 200 tl imiş. Allah yardımcımız olsun🤦🏻‍♀️😁
Keşke aşılar gelse,ve ise yarasa 🤲 1000 lira da deseler yaptıracağız valla şu aşıyı 😔 artık korkudan ne yapacağımızı şaşırdık

Bebişlerinozi icme suyuylami musluk suyuylamı yıkıyorsunuz.Biz icme suyuyla yıkadık hep.musluk suyuna gecebilirmiyizki artik.40ımiza 4 gun kaldı
Biz musluk suyuyla yıkıyoruz canim. Ilk kızımı da öyle yıkamıştık. Bence içme suyuna gerek yok.

Kızlar doğum sonrası kendinizin kullandığı bir vitamin var mı ben hamilelikte refenesis maç kullanıyordum biraz kalmıştı şimdi bitti yeni alıcam be tavsiye edersiniz
Hamilelikte kullandigim vitamine devam ediyorum ve demir ilacı 1 ay kullandım dogum da kaybettiğim kan için çift çift aldım onu takibimi yapan ebe 6 ay kullansan iyi olur dedi vitamin decavit çok iyi geliyor diğer doğumlarda saç kalmamıştı kafamda şimdi hiç saçım dökülmedi elimin yüzümün rengi de yerinde decavit de demir de var ya ekstra demire devam etmedim bende

Musluktan gelen sıcak suyla, soğuk suyu ılıklaştırıp yıkıyorum. Yani normal herkesin yaptığı gibi ılık banyo suyu. Her anne farklı, çocuk farklı ama içme suyuyla yıkayacak kadar hassas mı acaba. Ya da siz mi endişe ediyorsunuz? Bebeğin rahatsızlığı inşallah yoktur. Yanlış da yönlendirmeyim ama şaşırdım kusura bakmayın içme suyunu kaynatıp mı ılıklaştırıp yıkıyorsunuz? 🤪
Evet icme suyunu katılda kaynatıp yine icme suyuyla ılıtıyoruz.ama simdi 2.aydayız normal musluk suyunu kaynatıp icme suyuylada ilıtip öyle yapcam.banyo esnasında su yutabiliyor.mikrop kaparsa diye korkuyorum.bi sıkıntımız yok

Kizlar bizim kız her sabah 5 te tokta olsa omce mizildanmaya başlıyor sallıyorum beşikte beyaz gürültü aciyorum sonra basıyor çığlığı tok oluyor aslinda ama babasi uyutup geri koyuyor sonra aynı şey zten 6.30da yemek vakti geliyor 6.30a kadar aynı şey her gun 5 dedi mi otomatik gibi oluyor bu mizildanip ardından ağlama gözleri de kapalı esniyor da ama niyeyse boyle yapiyo
Canım siz 5 dedi mi uyanıyorsunuz biz de 5 demeden Uyuyamiyoruz gez gez halim kalmıyor gündüz mışıl mışıl uyuyan oğlum gece sabaha kadar ağlıyor gaz sancısı cekiyor

Kızlar annem pozitif çıktı hastanede refakatçi olarak benimle kalmıştı başkada bir yere gitmiyordu muhtemelen hastaneden kaptı bizde bir belirti yok çok şükür ama anneme çok üzüldüm göğüslerim şişti ama şuan resmen bomboş oldu stresten sütüm çekildi resmen ne yapabilirim geri gelmesi için hemen etki eder mi 😞
Üzülme canım inşallah kolayca atlatır sütünü kaçırırsan bebeğine çok yazık olur bak bol bol incir kuru meyve ye şu iç hemen beslenmeni düzenle yeşillik vs ye bol bol annen 10 güne kalmaz tamamen iyi olur insallah

Kızlar mama değiştirmeden önce ne kadar deniyorsunuz olan mamayı? Bizde kabızlık yaptı ama kayınvalidem de uzun süre sütten sonra mamaya geçtin tüm mamalar yapar bağırsaklar alışana kadar diyor. Aman aman gaz problemi yok kaka yapamıyor ama zort zort pırtlıyor sancı çekerken

selam kızlarrrr
Bugün bizim 1 ayımız doldu. Güya foto çekicektim fıstığı giydirip ama ben totomun üstüne yeni oturdum. Süt sağ kahvaltı duş, kabız bebeyle uğraş emzir, mama hazırla ek süt ver derken kendimi şaştım :confused: zor uyudu zaten şimdi kim giydirip foto çekcek🙃
Akşam çekersin ben evde boş odada konsept hazırlıyorum 1. Ayında ve 40 günlükken renkli temiz büyük örtülerin üstüne sonra bebegimi getirip çekiyorum kendim yapıyorum valla telefonla

X