2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
Selam kızlar,

çoğunuzun bebiş büyüdü ama biz bugün 22 günlüğüz sarılık ne alemde sizde? Bugün e nabızdan kızımın kayıtlarına baktım, yoğun bakımdan çıkarken yok sarılığı dediler ama baktım ki taburcu olduğu gün 12 lerdeymiş🤦🏻‍♀️ Hayır eve geldi ben mi sarılık yaptım diye üzülmüştüm. Şimdi öyle çok sarı değil 3 saatte bir besliyorum ama geceleri zor oluyor bu sabah aşırı yorulmuştum memede uyuya kalmışız beraber sonra doymadı herhalde 2 posta daha verdim ama 2.5 saat takıldık öyle🤦🏻‍♀️ En son kalktım işte süt ısıttım buzluktan. O yokken sağdığım sütler de bitmek üzere. Şu an sütüm de az sağıyorum sürekli ama artık uçlarım çok acıyor. Bir de memeyi çok zor kabul ediyor ve doyuramıyor kendini. Gece hep hazır sütlerimden veriyordum onlar da bitti bitecek. Biz de gece mamaya geçeceğiz sanırım hayırlısı😪
Canım süt benimde biter gibi oldu gögüslerim yumusacıktı ama o halde bile süt geliyor damla damla olarak. Bebek her emdiğinde sipariş veriyor aslında. Yani ne kadar cok emzirirsen o kadar süt olur. Bu arada bol su içmelşsin. Ben her emzirirken büyük bi bardakla içiyorum. Humana komposto bulgur boza marıl hurma süt artırıyor. Onlardanda tüket. Ve bence 3 saatte bir emzirmek gec. Doktor yogun bakımdan cıktıgımızda sarılık omdugundan iki saatte bir emzir demişti.birde ben söyle yapıyorum. Bir göğsümü 20 dk en az emziriyorım. 2 saat sonra diğer göğsü. Sütün yinede az ise, birini emerken diğerini sağ emin ol artacak arkadasım

kızlar bebeklerin sürekli aranması aslında aç oldukları anlamına gelmez. onlar anne karnında alışmışlar o sebeple aranıyorlar sürekli. eğer ağlıyorlarsa aç oluyorlar. ben oğlanı besledikten sonra bile aranıyor🤪
bende mama vermiyorum artık. çok nadir ağlayıp durmuyorsa 60cc veriyorum.
gaz problemimiz çok yormuyor bizi. ara ara oluyor. ben yemekten kısmadım hiç. herşeyi abartmadan yiyorum.
sürekli memede olmaları gaz problemini arttırır. oyalamalısınız aç değilse. biz anakucağında oyalıyoruz bazen evde turluyoruz. 2saatten önce beslemiyorum diyebilirim.

Merhabalar kızlar çok şükür sütüm geldi 2. Gün hastaneden çıkınca mama vermiştim benim miniğime malum doymamıştı komposto hurma boza humana çay hepsini yedim o arada ne kadar faydası oldu bilmiyorum ama sütüm geldi hatta göğüslerim fazla şiştiği için sağmam gerekti çok şiş oluncada emmesi zor oluyor ucu çok az çıkıyor kavrayamıyor böyle bir durum yaşayan oldu mu tavsiyeniz varsa çok iyi olur. He bir de anne olmak çok güzel bir duygu yalnız onu emziremem doyuramam iyi bakamam diye içimden inceden hep bir endişe var üzülüyorum korkuyorum bazen daha derin yaşıyorum bunu sizde de oluyor mu
Benimde öyle oldu . Şırınga ile uç cıkardım, makine ile sagıp yumusatıp verdiğimde kolay aldı. Masallah canım sütünün gelmesine sevindim.hiç endişen olması. Doyuyolar.

Ayrıca 2 gün önce göbeğimiZ düştü ama göbeği kanıyor sizdede byle oldumu
Bizimde düştükten 2 gün sonra kanamıştı sonra bir daha kanamadı
Kizlar günde kaç kakali bez alıyorsunuz
Birde anne sütü yetersiz olanlar günde kackez mama veriyorsunuz
Benim bebek dungece hiç uyumadi
Surkeli arandı mememden sut gelmiyor sanırım oyalandi durdu mememde saatlerce
Gumuskapak kullanıyorum orada hafif sut birikiyor tasmiyor öyle
Canım biz dün doktora gittik 25 günlük bebegim 600 gr almış doktor her emme sonrası mama teklif et kilo alımı az dedi. Ben hep emziriyordum mamayıda günde 2 kere veriyordum. Doktora gidip kilo alımına göre mamaya karar verin bence

Canım benim gözün aydın. Ben de öyleydim 2. Gün sütüm geldi 3. Gün artttı 1 hafta sonunda sağmadan duramıyordum ama bebek evde değildi o sıra yoğun bakımdaydı. Bebek geldi sütüm azaldı. Buradaki arkadaşlar terbiye olmuştur yazdılar ben de öyle düşündüm ama bu sefer baktım benim bıdığa yetmiyor. Dedim kendi nazarım mı değdi ama bir yandan da ilk haftaki gibi süt dolu göğüslerle hayat da geçmez 🤦🏻‍♀️ Benim de dolu göğsüm senin gibi oluyordu. Biraz acıyor ama göğsünü parmak uçlarınla sıkıp kahverengi kısmının tamamını bebişin ağzına sokuyordum ben, bunu yaparken meme ucunu damağına yapıştırıyorsun tadını alıp tutsun memeyi diye. Ama bayağı bükülüyor meme. Hatta ilk zamanlar ben yapamadım kv yaptı. Ya da diğer çözüm mamajoo silikon uç kullanabilirsin. İncecik diye rahat. Benim bebiş yoğunbakımda biberona alışmış, silikin ucu bile zor kabul ediyor cadı hanım.
Evet canım bizim ebede öyle göstermişti insanın canı acıyor da denemek lazım eşimle uğraşıyoruz ama meme ağzındayken mıkıranıyo kavrıyo tekrar bırakıyo tekrar kavramaya çalışıyor canım acıyo inşallah bir düzene koyarız insanı yıpratıyor bu süreç 😓

Benimde öyle oldu . Şırınga ile uç cıkardım, makine ile sagıp yumusatıp verdiğimde kolay aldı. Masallah canım sütünün gelmesine sevindim.hiç endişen olması. Doyuyolar.
Şırıngayı pazartesi ancak alırım deneyecez artık canım yumuşatıp verincede pek beceremedik ama inşallah halledicez sağdığım sütü biberonla verdim mecburen aç kalmasın diye

Benimki 3haftaya girecek
Birde ben fazla mamayi veriyorum valla
Arandikca agladikca veriyorum
2satte mama hazırlıyorum
İcebildigi kadar içiyor gerisini bırakıyor
Vermesem durduramiyorum
AL bndende o kadar. Mememle oyalnmaya başlayınca mama veriyorum

Canım çok teşekkür ederim cevapladığın için lütfen yardımcı olurmusun hep aglıyorum. Ögrendiğimden beri 5.gün topuk kanından biotinidaz enzim düşüklüğü çıktı. Bizi başka bir hastaneye sevk ettiler. Bir sorsanız topuk kanı kesin tanı mı? Çünkü ben bebeğimi 5 gün düzenli besleyemedim gittigimizde doğduğu kilodan dahada zayıflamış tı bundan dolayı da degeri düşmüş olamaz mı? Rica etsem arkadaşınıza sorsanız
Canım arkadaşla görüştüm ama pek sorularının cevabını alamadım ama öyle açlıkla Alakası olduğunu sanmıyorum dedi bize sadece örnek gelir çalışırız bu tarz cevapları Dr lar daha iyi bilir dedi ama yolun çalıştıkları bir testmiş bilmiyorum yardımcı oldu mu ama içini ferah tut sık rastlanan birseymiş

Canım arkadaşla görüştüm ama pek sorularının cevabını alamadım ama öyle açlıkla Alakası olduğunu sanmıyorum dedi bize sadece örnek gelir çalışırız bu tarz cevapları Dr lar daha iyi bilir dedi ama yolun çalıştıkları bir testmiş bilmiyorum yardımcı oldu mu ama içini ferah tut sık rastlanan birseymiş
Sagol canım benim inşanlah sonuçları temiz çıkar tekrar gittigimizde 😣

Kizlar gece uyandiklarinda doyurdugunuz da hemen uykuyavtekrar daliyorlarmi benim ki sabah karsi uyandiginda hemen dalmiyor uykuya 2 saat ayakta duruyoruz
Yok yahu ne dalması üç gundur kendimden geçtim ben az kaldı sinirlerimin bozulmasına. Uyumuyor bir türlü. Bugün tumngun toplasan sadece 3 saat uyumustir. Sabah 6dan beri boyle. Ben anlamiyorum ya bebek dediğin uyur da büyür derler. Dün gece 8.30 gibi yattık 11.30 da uyandı 2ue geliyordu saat iyudugunda, 4.30 gibi tekrar uyandı sonrasını hatırlamıyorum beynim durmuş 😅😴 hatırladığım sabah 6dan beri bir kez uyudu o da mama verdik oyle. Şimdi babası bakior ben uyuyayum diye ama içerden sesleri duyuyorum uyumuyor cin gibi. Hareketli müzikle dans ettirince susuyor, içerden müzik seslerini duyuyorum öyle diyim sana.
Hem iki mememi emdi, hem 50cc mama yedi üzerine, hem çiş kaka yapmış temizlendi. En son ben odaya çekildim delirdim uykusuzluktan. İçerde müzikle tepiniyorlar. Yazık eşime adamcağız kaçta yatacak kimbilir

Son düzenleme:
Seninle ayni durumdayiz benim oglumda 7 yasinda inan bas etmek cok zor sanlisin esin yanin daymis ben tekim hep bir kosturma halindeyim ve dedin gibi oglhm kardesini seviyor ama ister istemez oda ilgi bekliyor bunaldikca ona bagiriyorum bu seger ona bunaliyorum birde hic birsey yetmiyor gibi onlian ders valls cok yoruldum artik gunduz ayri yorul gece ayri yorul ne zaman dinlenecegim bilmiyorum
Canım ben de yalnızdım işte Doğumdan sonra rahimde sarkma olunca yatmak zorunda kaldım hala da çok iş yapmamam gerekiyor ona rağmen aşırı bunalıyorum 🤦🏻‍♀️ Oğlum özel okuldaydı bizim buranın devlet okulları çok kötü/ her akşam ödevini yaptırıyorum üzerine titriyorum ama yok bugün delirdim en sonunda çok bağırdım sonra oturdum ağladım. O ağlıyor ben ağlıyor bebe ağlıyoe eşim fırına gitmişti geldi adam şok 😂 her şeye ağlayasım vae

Sürekli ağlayan bir bebekti mamayı artırdıgımdan mı yoksa BİBAC D3 başladım ondan mı bilmem çok şükür sakinleşti yoksa kafayı yiyecektim😄
Kaç haftalık bebeğin? Gun ici toplam ne kadar mama veriyorsun? Eşimle ben de delirmek uzereuiz, hiç susmuyor ya ya hareketli müzikle oyalayacaksin ya ağlayacak, meme versem de bir süre sakinlesiyo sonra yine aynı

Canım ben de yalnızdım işte Doğumdan sonra rahimde sarkma olunca yatmak zorunda kaldım hala da çok iş yapmamam gerekiyor ona rağmen aşırı bunalıyorum 🤦🏻‍♀️ Oğlum özel okuldaydı bizim buranın devlet okulları çok kötü/ her akşam ödevini yaptırıyorum üzerine titriyorum ama yok bugün delirdim en sonunda çok bağırdım sonra oturdum ağladım. O ağlıyor ben ağlıyor bebe ağlıyoe eşim fırına gitmişti geldi adam şok 😂 her şeye ağlayasım vae
Oy kıyamam bağırma annesi. Küçük ya ders çalışması gelmiyordur belki. O da sıkılmıştır kimbilir.

X