2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
Cinsiyeti erkek daha 2 günlük bebeğim şimdi bezine baktım sarı sarı olmuş ama orta yerinde kan var sanki kırmızılık var neden böyle oluyor

Cinsiyeti erkek daha 2 günlük bebeğim şimdi bezine baktım sarı sarı olmuş ama orta yerinde kan var sanki kırmızılık var neden böyle oluyor
Canım benim daha iki günlük belki normaldir. Ben üç gün hastanede kaldım inan hiç farketmedim çiş mi yapiyor kaka mi. Genelde ebeler değiştirdi altını. Kakası yeşil gibiydi sanki ilk doğduğu günler yanlış hatırlamıyorsam sonra sarıya döndü. Ben kendi acımdan bakamadım hiç ama yanlış hatırlamıyorsam kakayla karışık çiş yapiyordu. Yani ebeler altını açtığında kaka görüyordum. Eğer kan olduğundan eminsen doktora mutlaka götür ama, öyle birşey gormedim ben mesela kakasinda. Bir ihtimal göbek deliğinden gelmiş olabilir mi o kan? Kordonundan?

Benim de yarın kontrolüm var merak ediyorum döktürme diyecek bende de öyle bi çok sancı hissetmiyorum dün akşam biraz belim ağrır oldu birazda adet sancısı gibi ağrı hissettim o kadar . Bebeğim de hareketsiz değil yani Allah’a şükür

Ben nstye girdim bugün şancı falan yok doktor alttan bakmim bu hafta dedi. Çünkü adet sancısı benzeri en ufak bisey bile olmadı. Salı günü karar verecek muayene edip normal mi olsun sezeryan mi diye

Hayirli olsun cnm
Gözün aydın canım, sağlıkla büyüt
Gözün aydın canım Allah analı babalı büyütsün normal doğumdu dimi senin nasıl geçti

Hayirli olsun bebisin saglikla buyut canim

Papatya1646 canimm sanada hayirli doğumlar sende saglikla al kucagina

Ayy cok az kaldi topigin doğumlarının bitmesine
Sağlıkla büyüt kuzum
Aaaa merak ediyordum seni canım suniyle mi başlattınız kendimi geldi oğlun
Hepinize çoook teşekkür ederim kızlar. Doğum yapanların gözü aydın bekleyenler de bir an önce sağlıkla sıhatle kavuşsunlar bebeklerine. Ben kısaca anlatayım ama sözün özü boşuna cennet anaların ayağının altında olmamış Bugün sabah hastaneye yatış yapılıp suni sancıyla normal doğum denenecekti bebeğin son haftadaki nstleri de pek iyi değildi doktor 40+1den sonra riske girmeyelim suniyle normal doğum deneyelim dedi bundan 2 sene önce de kızım 40+0 da kendiliğinden gelmişti normal doğum olmuştu. Biraz da yeni denilebilecek sürede doğum yaptığım için suniyle deneyelim demişti. İlkinde suni sancı olmamisti pekte iyi bahsedilmedigi için benim de gözün korkmuştu. Sabah artık hastane için hazırlanırken bir iki ağrı girdi düzensiz ama doğum ağrısı belli. İvmeli artıyor pik noktaya gelince birden azalıyor bitiyor. Bu ağrıların gerisi gelmedi biz hastaneye giris yaptık covid testlerini aldılar sonra ebe muayene etti 4 cm açıklık varmis ama ağrılar yok, suni sancı vermeye başladılar biraz derken 45 dakika olmadan suyum geldi ve açıklık 8 cm oldu. Sordular epidural istiyor musun diye istiyorum dedim epidurali taktilar sonra bir süre açıklık 8 cmde takılı kaldı. Suniyi kestiler bu arada az verdiler zaten. Ikın et derken doğdu oğlum Yani normalin de kendine göre artısı eksisi var ama ne zaman ağrı acı çeksem şimdi, Minigime bakıyorum ve hepsi diniyor

Herşeyi soruyorum ama bir sorum daha var :) iki gecedir bebeğimi kendi yatağında uyumaya alistirdik. Reflü yastığı kullanıyoruz. Sırt üstü reflü yastığına yatırıp sabitlestiriyoruz alttaki bacak tutma yerinden. Çok sıkı yapmıyorum gevşek tutuyorum bacak tutma kısmını. Üzerine battaniye ortuyorum. Kafasının yanına da çok küçük destek yastığı koyuyorum bazen kafası yan yatıyor çünkü. Bu şekilde Reflü yastığı ile çok güzel uyuyor. Sakıncalı mı bilemedim. Reflü yastığı dedigim de bebeğin boyundan büyük mini yatak gibi. Bu şekilde gece uyurken kullanınız var mı? Ben çok memnun kaldim

Bizde aynı şeyi yaşamıştık canım zaten yaptığı kaka da yeşil anne karnındakini boşaltıyor. Eğer çişli bez alamıyorsan tam beslenemiyordur sütün yeni doğum yaptığın için az olabilir doktora sorup mama ver bence. Biz öyle yaptık sonradan sütüm arttı emzirdim çiş yapmaya başladı

Ben de reflü yatağı kullanıyorum ama bağlama yeri yok, sadece bebeği sabitlemek için yanlarında ve altta minik sünger destekler var. İlk kızımda hareketlenene kadar kullanmıştım reflü yatağını. Bunda da kullanırım, bir sakıncasını görmedim.

Evet kakası yeşil sarı arası mukus gibi kıvamı normalde hiçbir şey yapmayınca bez bembeyaz kalıyordu şimdi böyle oldu kan gibi de değil kuzenim mamadan kaynaklı olabilir bu renk dedi kordondan olması imkansız
mama veriyorsun değil mi her emme sonrası?
Bugün hemen hemen her emmeden sonra verdim ama akşam sütüm beyaza döndü baya iyi gelmeye başladı şimdi vermedim
Doktor mamayla destekleyebilirsin demişti ama sanki mamadan sonra her şey daha kötü oldu bu akşam sütüm daha fazla gelmeye başladı beyaz renkli mama vermedim şimdi çiş yapmadığı için aç kaldı gibi geliyor çok üzülüyorum kendimi çok kötü hissediyorum

Bebeği emdikten sonra hemen yatağına koyayım alışmasın kucağa diyor bir yanım...

Diğer yanımsa azıcık daha kucağımda sevip okşayıp koklayayım, omzumda öpe öpe uyuyayım diyor...

Tabi ki yatağa koymamayı seçiyorum

Aslı diyorum kaç kere bebeğin olacak ki hayatında... Tadını çıkar şu güzelliğin. Bu günler, yorgunluklar gelip geçecek ama bu bebek senin kucağına, bu günlerine bir daha dönmeyecek.

Annelik ne güzel duygu, isteyen herkese nasip olsun

Canım ben bunun yenidoğanlarda normal bir durum olduğunu duymuştum. Kan değil idrar kriatallerinin yoğunlaşması

İlk günler sıvı alımı az olduğu için idrardaki üre kristalleri o rengi veriyor. Sıvı alımı arttığında geçecek. Googla'a bezde turuncu leke yazıp aratabilirsin

Allah analı babalı büyütsün hayırlı uzun ömürleri olsun inşallah canım şükür kavuşturana

Aminnn

Doktor bana kakasında çişinde tütüncülük pembelik olursa yeterli beslenememiştir demişti. Canım ben de sütüm yeterli gibi hissettim mama vermiyim dedim sonra bi sağdım 30 cc bile olmadı iki göğsüm

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…