2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
Ben gümüş kapağı takıyorum içine süt birikiyor ve geçmedi göğsümlerim lansinoh kullanıyorum emzirmeden önce de sonra ılık suyla yıkıyorum hep. Çok krem denedim olmuyor
Benimde süt birikiyor ben çok memnun kaldım ama demek ki herkese faydası olmuyor bilemedim şimdi bende lansinoh aldım ama hiç gerek duymadım kullanmaya gümüş kapak sayesinde

Beni asıl krem sürüp gümüş kapak kapattım o mahvetti galiba. Poşeti deneyecem şimdilik lansinoh hafif rahatlatsa da bida oluyor susam ezmesi var evde onun üstüne çıkan yağdan sürsem olur mu acaba
Gumus kapak işe yaramadimi canim ben memnun kaldim simdilik yara yok kremde kullanmıyorum hamileyken lierac kullanmistim

Doktor bana "salı günü tekrar görüp muayene edecem, bebek eğer 4 kilo ve üzeri ise sezeryana alacam" dedi ☹ en korktugum şey oluyor. Dikişler çok ağrıyor mu ne kadar süre sonra kendi işinizi kendiniz yapabiliyorsunuz? Ben 15 gün kadar ailemle kalıp evime geçmeyi düşünüyordum
15 gün yeterli olur canım. Bugün benim 11. günüm, çok hafif sızı var sadece. Keşke biraz daha beklese doktor aslında. Benim ilk doğumumda 4 kg diye sezaryen oldum ama sonradan baktım millet 4.5u normal doğuruyor.

Kızlar bebeğimin sol göğsünde hafif bir şişlik var, süt toplanması deniyormuş galiba. Kendi kendine geçer mi önemli bişey midir yoksa masaj yapsam daha mı iyi olur

Hastanedeyken çocuk doktoru burnunu açalım dedi yenidoğan hemşiresine.eşime burun aspiratörü alıp gelin dediler. Otribebe almış eşim onla yapıyoz çok sık kullanmıyorum. Doktor neden kullanma dedi ki
Ilk 1 ayda doğal hapşırarak atsın dedi çok tıkanırsa burnuna sadece serum suyu sıkın demişti tahriş edip kanamaya neden oluyormuş gerçi 1 aylık olmamıza az kaldı ama yine de bekliyorum.

Doktor bana "salı günü tekrar görüp muayene edecem, bebek eğer 4 kilo ve üzeri ise sezeryana alacam" dedi ☹ en korktugum şey oluyor. Dikişler çok ağrıyor mu ne kadar süre sonra kendi işinizi kendiniz yapabiliyorsunuz? Ben 15 gün kadar ailemle kalıp evime geçmeyi düşünüyordum
15 günde rahat toparlanılır ama yine de ev süpürmek ağır kaldırmak gibi işleri yapmamak lazım. Benim 5. günden sonra ağrılarım çok azaldı hızlı olmasa da uzun süre ayakta kalmadan yemek vs işleri yapabiliyordum. Bugün 9. günüm çok daha iyi hissediyorum sadece yataktan doğrulurken biraz sızı oluyor

Ben mamayı 30 cc emzirme sonrası veriyorum ama az mı bilmiyorum. Göğsümü sağdımda bazen az bazen fazla oluyor. Biberonla mı veriyorsun peki
Evet mamayı biberonla veriyorum. Meme de emiyor engellemedi biberon kullanması meme emmesini. Emzirme sonrası vermedim hiç, ben biraz da meme uclarim dinlensin diye verdim. Hem de süt toplasın biraz zaman geçsin diye. Bebeğim emdikçe süt çoğaldı, su an günde bir kereye dusuruyorum mamayı o da uyumadan önce doktorun dediği gibi rahat uyusun diye.

Benimde süt birikiyor ben çok memnun kaldım ama demek ki herkese faydası olmuyor bilemedim şimdi bende lansinoh aldım ama hiç gerek duymadım kullanmaya gümüş kapak sayesinde
İyi ki işe yaramış Hiç gerekte kalmaz inş kreme yarayla emzirmek çok zor.Benim tenim o kadar hassas ki hiç bir yara kolay iyileşmiyor ondan galiba.

Valla suan benim kendimi disaro atasim vat ama disarda da cok soguk hava oksijene ihtiyacim var sanirim dogum oncesi ve sonrasi eve hapis olmus gibiyim 15 gun oldu dogum yapali sadece doktor kontrolune ciktik gecen cumartesi esim bi yemek yemeye getirdi o cok iyi gelmjsti o yuzden sanirim evde bunaltmaya basladi
Haklisin bende yürüyüş yapmayı özledim ama hava soğuk bebekle cesaret edemiyorum bebek arabamizida aldık baharı bekliycektim vazgeçtim hava güneş açsa da hafta sonu azcik bebekle yürüsem diyorum

Ya gazinoldugunu sanmiyorum cnm oyle aman aman aglamasi yok hem mama ve meme araniyor uykuya dalmakta zorlaniyor her gece bubsekilde aliskanlik yapti bakalim bu gece yikayip yatirmayi denicem o ise yaricak mi
Emzik versen acaba uykuya dalması kolaylaşır mi. Dediğin gibi alışkanlık da olabilir. Valla minicik bebeler parmağında oynatıyor bizi 🙂

Haklisin bende yürüyüş yapmayı özledim ama hava soğuk bebekle cesaret edemiyorum bebek arabamizida aldık baharı bekliycektim vazgeçtim hava güneş açsa da hafta sonu azcik bebekle yürüsem diyorum
Biz çıkıyoruz soğuk ülke burası ama rüzgar olmadıkça çıkarıyoruz. Doktor da iyi giyinsin çıkar dedi. Badisi, üzerine alt pijama ve uzun kollu üst. Bebek arabasinda yatağına yatırınca şapkasını takıyoruz eline eldiveni. Üzerine penye battaniye onun üstüne yün battaniye. Bu şekilde yarım saatlik yürüyüşe çıkıyoruz dere kenarına evin yanındaki :) çok iyi geliyor mışıl mışıl uyuyor temiz hava da iyi geliyordur. Çok fazla araba egzozu olmayan yere çıkabilir bence rahatlar hem. Gaz içinde iyi sanki sallanıyor ya iyi kakasını yapıyor eve donunce

Rez
Rezene çok iyi geldi bana. Bir de bebeğin sürekli emmesi. Doktor demişti burda emdikçe daha çok gelecek diye meme ucunu uyardığı için.
Sürekli agzin da canım ya Allahtan göğüslerim yara olmuyor.Emiyorda mamayida nefes almadan çekiyor boğulacak gibi oluyor ama süt artmadi düzenli sağmadım vakit bulamadigim için ama rezene rahatlattı beni dün afedersin çok gazım vardı iyi geldi hiç gerek yokmuş e bebekten o kutu ürünleri almaya

Sürekli agzin da canım ya Allahtan göğüslerim yara olmuyor.Emiyorda mamayida nefes almadan çekiyor boğulacak gibi oluyor ama süt artmadi düzenli sağmadım vakit bulamadigim için ama rezene rahatlattı beni dün afedersin çok gazım vardı iyi geldi hiç gerek yokmuş e bebekten o kutu ürünleri almaya
Rezene benim de gaz çıkarma yardımcı oluyor 🙈

Ilk 1 ayda doğal hapşırarak atsın dedi çok tıkanırsa burnuna sadece serum suyu sıkın demişti tahriş edip kanamaya neden oluyormuş gerçi 1 aylık olmamıza az kaldı ama yine de bekliyorum.
Bende korkuyorum zarar veririz diye. Serum suyu sıkıp hafif burnuna bastırıp masaj mı yapsak diyorum doktor ilk günden aspiratör yaptırdı ama ben korkuyorum kullanmaya

Bugün iki çocukla yalnız kaldım sabah ilk defa... Aman yarabbi :d Biri kahvaltı istiyor, diğeri meme 😂 Gerilim filmi gibiydi :KK70:
🙂🙂 Tahmin edebiliyorum. Ben dün eşim alisverise gidince yalnız kaldım, bebek bir ağlamaya başladı tam çorba yapıyordum içine ne attım nasıl yaptım bilmem 😂 son ses bagrindi benimki en son herşeyi birakip emzirdim.

X