2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
Günaydın,
Doğumları olanlara Allah kolaylık versin ♥️
Ben de gece gündüz süt sağıyorum. Bebiş olmadan uyanmak zor geliyor vallahi yaa. Ki bunlar iyi rahat günlerim biliyorum ama insan yine de bebesini yanında istiyor işte.
Canım çok haklısın ama lütfen stres yapma, bebişler çok güçlü belki daha erken bile toparlanıp gelir yanına annesi 🥰 en güzelini yapıyorsun süt sağarak, geldiğinde emerken o sütü de verirsin hemencecik toparlanır o da 😍😍 gerçekten gelip geçecek bu günler sabret dua et 🤲🏼🤲🏼 Tüm dualarımız bebişlerimizin sağlıkla evlerine çıkması için, DeryaOz8 DeryaOz8 ile size 🥰

Kizlar bizim gibi bebekle aynı yatakta uyuyan var mı? İlk başta çok guzeldi, hala da güzel ama bebek icin saglikli bir uyuma şekli degil. Bizim için kolay hemen ortAmizda altına bakıyoruz ağlayınca meme veriyorum besliyorum babası bezini kontrol ediyor. Yataktan kalkmadan bazı şeyleri hemen yapabiliyoruz ama yatakta sıkıştık. Ben donemiyorum bebek var diye. Sizler neler yapıyorsunuz. Aldığımız pArk yatakta yatmıyor imkanı yok. Ağlamaya başlıyor zaten sürekli kalk ona koy ondan al zor iş, aynı odada bile olsa yatak. Tam yatağımın yanına beşik almayı düşünüyorum sepet gibi olanlardan. Yüksekliği de yatak kadar, ayakları oluyor portatif. Siz kendi yatağına nasıl alistirdiniz? Gündüz de kucakta olmak istiyor ama yine de arada ana kucağında yatıyor. Bazen bebek arabasının üstünde yataklı kısmı var orada yatıyor, bizimle aynı odada tabiki hep. Akşam olunca illa kucakta uyuyacak, biz dizi falan izliyorsak eğer. Öyle yapisik hayat sürüyoruz. Hem memnunuz hem de acaba yanlış mı yapiyoriz diyorum.

Bir de akşam ya da gece nasıl sakinlestieip uykuya yatiriyorsunuz? Gece boyunca kaç kez kalkıyor kendi kendine? Bizimki en fazla 3 saate bir uyandiriyor bizi, meme, alt değiştirme gaz alma seansları derken. Tekrar ağlaya sizlaya uykuya dalıyor. Şöyle rahat uykuya daldırma yöntemi arıyorum.

Bir de akşam ya da gece nasıl sakinlestieip uykuya yatiriyorsunuz? Gece boyunca kaç kez kalkıyor kendi kendine? Bizimki en fazla 3 saate bir uyandiriyor bizi, meme, alt değiştirme gaz alma seansları derken. Tekrar ağlaya sizlaya uykuya dalıyor. Şöyle rahat uykuya daldırma yöntemi arıyorum.
Canım ben öncelikle akşam üstünü ve altını değiştirip yatırıyorum ve sabaha kadar altını bi daha açmıyorum, çünkü gece alt değişince uykusu açılıyor bi de sadece meme verince bez dolmuyor öyle. Diğer çocuklarda da gece alt değişimi yapmıyordum. Yani gece rutini uyumak o rutini bozulmasın. Eğer gece emmesine rağmen ağlarsa kalkıp mama yapıyorum onu yiyip uyuyo kuzum, ama bazı günler dalamayıp ağladığı oluyo onda da kucağımda pışpışla sakinleştirmeye çalışıyorum bi süre sonra uyuyo naapsın o da tabi ben pert sonrasında.

günaydın kızlar

wendy wendy uyuyor bizimki test yapılırken. bazen huzursuzlanıyor emzikle tekrar uyuyor. ama ben yine de testi yapan kızı pek beğenmedim. yani güvenemedim o kıza. neyse olmazsa tek başıma götüreceğim kimseyi riske atmadan. ya da annemle gidip onları arabadan indirmeyeceğim. kendim halledip gelcem pusetle biraz zor oluyor tek ama idare ederim.

Doğum sonrası zor. Gündüzleri iyiyim ben de eşimle ortak bakıyoruz ama gece çok bunaliuorum.bazi geceler çok ağlıyor ve eşim sabah evdende olsa çalışacak diye ben ilgilenmeye çalışıyorum hem uykusuz kaliyorum hem de çok zor geliyor. Çözüm bulamadim
Gunduzleri allaha sukur biz de iyiyiz gece mahfediyor beni gunduz gibi gece de uyusun diye dua ediyorum ama olmuyor bu gece 2 ddn sabah 5 kadar ayaktaydik cok yoruldum gece uykusuzlugundan insan da sinir de yapiyor rabbim hepimizin yardimcisi olsun bir sekilde buyuyecekler

günaydın kızlar

wendy wendy uyuyor bizimki test yapılırken. bazen huzursuzlanıyor emzikle tekrar uyuyor. ama ben yine de testi yapan kızı pek beğenmedim. yani güvenemedim o kıza. neyse olmazsa tek başıma götüreceğim kimseyi riske atmadan. ya da annemle gidip onları arabadan indirmeyeceğim. kendim halledip gelcem pusetle biraz zor oluyor tek ama idare ederim.
Zorda olsa götür canım korkma maskenizi çift takın gerekirse. 2. Kızımda da 2. Yi zor geçtik, ama saolsun ölçen hanım bayaa ilgilendi fakülteye sevk etmeyelim diye, ama bizimki uyumuyordu.

Kizlar bizim gibi bebekle aynı yatakta uyuyan var mı? İlk başta çok guzeldi, hala da güzel ama bebek icin saglikli bir uyuma şekli degil. Bizim için kolay hemen ortAmizda altına bakıyoruz ağlayınca meme veriyorum besliyorum babası bezini kontrol ediyor. Yataktan kalkmadan bazı şeyleri hemen yapabiliyoruz ama yatakta sıkıştık. Ben donemiyorum bebek var diye. Sizler neler yapıyorsunuz. Aldığımız pArk yatakta yatmıyor imkanı yok. Ağlamaya başlıyor zaten sürekli kalk ona koy ondan al zor iş, aynı odada bile olsa yatak. Tam yatağımın yanına beşik almayı düşünüyorum sepet gibi olanlardan. Yüksekliği de yatak kadar, ayakları oluyor portatif. Siz kendi yatağına nasıl alistirdiniz? Gündüz de kucakta olmak istiyor ama yine de arada ana kucağında yatıyor. Bazen bebek arabasının üstünde yataklı kısmı var orada yatıyor, bizimle aynı odada tabiki hep. Akşam olunca illa kucakta uyuyacak, biz dizi falan izliyorsak eğer. Öyle yapisik hayat sürüyoruz. Hem memnunuz hem de acaba yanlış mı yapiyoriz diyorum.
Bizim ki gunduz ana kucaginda yatiyor gece olunca park besikte ama dedigun gibi zor oluyir ancak derin uykuya faldifinda orda uyuyor otwki turlu her yatirdigimda uyaniyor kucakta uyuyor

belli bir süre sonra çok zorlanacaksın ama yanından ayırmaya😊iki çocuğumu da asla yanımda yatırmadım. kendi yatağı olduğunu bilsin istedim. bebek de olsa o alışkanlığı vermek gerekiyor. yanında yatarak mı emziriyorsun bilmiyorum ama bebeklerin dümdüz yatarak emmesi özellikle kulak sağlığı açısından önerilmiyor. bizim de park yatağımız var hemen yanımda. ordan alıp emzirip geri koyuyorum. senin durmuyorsa kokunu arıyor olabilir. yatağına kıyafetini falan koyabilirsin.gündüz de kucağa alıştırmıyorum bir çocuk daha var evde çünkü kıskanıyor😁anakucağına yatırıp konuşup oyalamaya çalışıyoruz.
kendi kendine 2-3kere kalkıyor. aslında önce alt alıp sonra emzirmek uykusu için daha iyi ama bazen mümkün olmuyor. hatta bizde 2bez değişimi bile olabiliyor. bazen üstüne geçiyor bşr de üst değişiyoruz bu sefer uyku tamamen açılıyor😵o zaman meme de biraz mayışıyor ya da uyukluyor hemen yatağına koyuyorum. gece lambasını söndürüyorum. çoğunlukla biraz kıpırdanıp dalıyor. nadiren de ağlıyor o zaman tekrar meme veriyorum. karnı doymuşsa emziğini veriyorum öyle dalıyor.

Zorda olsa götür canım korkma maskenizi çift takın gerekirse. 2. Kızımda da 2. Yi zor geçtik, ama saolsun ölçen hanım bayaa ilgilendi fakülteye sevk etmeyelim diye, ama bizimki uyumuyordu.
bu kızda güya uğraştı ama bilemedim. neyse bizim için hayat meselesi oldu bu konu😂😂hava bugün aşırı yağıyor yarın yağmazsa götüreyim bari. randevuya gerek yok dediler.

Kızlar mesajlarınızı şimdi okuyabildim, ben gayet iyiyim biraz acılı oldu ama normal doğum yaptım şu an için kendi adıma bir şikayetim yok hastaneye 9 gibi yatışım oldu 13:57de oğlum doğdu ❤️ Şunu söyleyebilirim çok şiddetli sancı 1.5 saat kadar çektim onun dışında her şey katlanılır derecedeydi. Oğlum karnımda da hep sol elini yüzüne yaslayarak duruyordu doğarken de öyle geldiği için sağ omzu takıldı o esnada köprücük kemiği kırılmış ama elini kolunu oynatmada herhangi bir sıkıntı yok mızmızlığı da yok doktor söyleyince haberimiz oldu öyle diyim size ondan önce biz hiç anlamadık. Yarın ortopedi doktoru görecek sanırım bandaj gibi bir şeyle sabitleyecekler. İnşallah çabuk atlatır oğlum bunu🙏🏻 Göğüs ucum olmadığı için silikon uç aldım kullanıyorum bana sanki süt gitmiyor gibi geldi ama iki kere kaka bir kere çiş yaptı birşeyler gidiyor demek ki🙏🏻 Yarın bir aksilik olmazsa taburcu olacağız detay sormak isteyen varsa özelden anlatabilirim ❤️ Şu an göğsümde uyuyor dünyanın en güzel duygusuymuş bu allahım isteyen herkese nasip etsin ❤️ Bu Arada ben açılmayı sekiz diye duydum ama en başta ikiymiş burada da heyecan yaratmışım 😂 ama her saat başı 2 cm açılma oldu hızlı ilerledi çok şükür
Canım gözün aydın kavuştun yavruna inşallah en kısa sürede o da iyileşir annesi merak etme bebekler hızlı iyileşiyormuş. Yerim ben onu minnoş elini yüzüne dayararak çıkmaya çalışmış yaa. Senin de ilkti galiba ama maşallah hızlı bir süreç olmuş senin için çok beklememişsin. Önemli olan ikinizin de iyi olması bol bol vakit geçir bebişinle artık 💕detayları özelden almak isterim 🌺

Günaydın kizlar 🤗 dün sabah geldim doktor nts de kalp atımı düşük dedi . Normal doğum denemek istedim ama korktum kızlar birşey olur diye . Hemen sezeryana aldılar . Biraz zor geçti . Epidural dogumdu. Bebeği çıkartan kadar hiçbirsey yoktu .sonra tansiyonum düştü kusamiyorum oksüremiyorum kendimi kaybediyorsun hemşire iğne yaptı o ara elini sıkmış im çok canı yandı 😒 kızın . Sonrası kızımı getirdiler dünya güzeli bı görseniz .hemşireler bayıldı kucağından bırakmadı hiç .bizi odaya çıkardılar babası aşık oldu resmen 🤭🥰 ağrım sızım kalkarken felan oluyor şuan gayet iyiyiz . Emmede sıkıntı yaşadık ama onunda hallettik ek mama verdik bir defa mışıl mışıl uyuyor şimdi tabi bizi uyutmadi sabaha kadar 😅🤦🏼‍♀️ uzun oldu ama benim doğum da böyle oldu . Normal yapmayi çok isterdim ama kızım daha önemli 🥰😍
Gözün aydın canım Rabbim ağrılarına sızılarına şifa versin bir an önce inşallah 💕

belli bir süre sonra çok zorlanacaksın ama yanından ayırmaya😊iki çocuğumu da asla yanımda yatırmadım. kendi yatağı olduğunu bilsin istedim. bebek de olsa o alışkanlığı vermek gerekiyor. yanında yatarak mı emziriyorsun bilmiyorum ama bebeklerin dümdüz yatarak emmesi özellikle kulak sağlığı açısından önerilmiyor. bizim de park yatağımız var hemen yanımda. ordan alıp emzirip geri koyuyorum. senin durmuyorsa kokunu arıyor olabilir. yatağına kıyafetini falan koyabilirsin.gündüz de kucağa alıştırmıyorum bir çocuk daha var evde çünkü kıskanıyor😁anakucağına yatırıp konuşup oyalamaya çalışıyoruz.

kendi kendine 2-3kere kalkıyor. aslında önce alt alıp sonra emzirmek uykusu için daha iyi ama bazen mümkün olmuyor. hatta bizde 2bez değişimi bile olabiliyor. bazen üstüne geçiyor bşr de üst değişiyoruz bu sefer uyku tamamen açılıyor😵o zaman meme de biraz mayışıyor ya da uyukluyor hemen yatağına koyuyorum. gece lambasını söndürüyorum. çoğunlukla biraz kıpırdanıp dalıyor. nadiren de ağlıyor o zaman tekrar meme veriyorum. karnı doymuşsa emziğini veriyorum öyle dalıyor.
Kizim dogdugundan beri gece uykusuna hasretim en fazla uyudugum 2 ya da 3 saatlik uykum var gunduz de uyuyamiyorum zombi gibu olacagim yakinda gece alisti hanim efensi 2 gibi bir uyaniyor sabah 5 kadar uyumuyor heo mizmizlaniyor nasil soyle deliksiz gece uykusu olucak bilmiyorum acikinca uyansin karnindoyunca tekrar uyusa cok guzel olucak

Kizim dogdugundan beri gece uykusuna hasretim en fazla uyudugum 2 ya da 3 saatlik uykum var gunduz de uyuyamiyorum zombi gibu olacagim yakinda gece alisti hanim efensi 2 gibi bir uyaniyor sabah 5 kadar uyumuyor heo mizmizlaniyor nasil soyle deliksiz gece uykusu olucak bilmiyorum acikinca uyansin karnindoyunca tekrar uyusa cok guzel olucak
rutin oluşturmayı denedin mi? yani üst değişme aynı saatte uykuya geçirme vs. banyo yaptırıp yatırmayı dene bir de mesela. 2-5arasını halledersen çözülür sanki. akşam 9sonrası uyku süresini kısaltsan uyanık tutmaya çalışsan. gündüz bende uyuyamıyorum kızım var birde çünkü.

X