2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Yok kızlar siz bildirmiyorsunuz devletin bir sistemi var hamilelik kesinleştiğinde doktorunuz o sisteme giriş yapıyor oda sizin aile hekiminize düşüyor oda sizin tüm takiplerinizi yapıyor devletin zorunlu tuttuğu birşey
Bende daha önce hiç bir yere bildirim yapmadım. Şimdi burada okuyunca şaşırdım doğrusu. Yeni bir sistem falan çıkmış sandım. Ben bildirmeyi düşünmüyorum açıkçası

Evet canım kesinlikle doktor ve ultrason önemli benim doktorum hiç vajinal bakmadı daha 4. Haftada kese oluşumunu gördü cive burdan büyük ihtimal bi bebek çıkacak diye beni rahatlattı. 5+5 te yine karından kalp atış görüntüsünü ve yolk kesesini gördük
Sanırım cihazdan cihaza değişiyor. Perşembe günü medicale gittim ama sadece York ve bebeği gördük kalp atışını görmedik bile. Antalyada zor zaten iyu bir cihazın bulunması. Geçen hamileliğim de hiç iyi bir doktor bulamamıştım burada. Bu sefer umarım iyi bir doktor bulurum bu sefer

Aşı ile ilgili yapılan olumsuz haberlere ben itibar etmiyorum açıkçası alüminyum oranları ..vs zaten normal hayatımızda da içinde yüzüyoruz tehlikeli maddelerin . Ülkenin aşı haritasının bozulması sonucu el ayak ağız hastalığı zirve yaptı çocuklarda. Aşının anne için de çocuk için de koruyucu olduğuna inanıyorum.

Sanırım cihazdan cihaza değişiyor. Perşembe günü medicale gittim ama sadece York ve bebeği gördük kalp atışını görmedik bile. Antalyada zor zaten iyu bir cihazın bulunması. Geçen hamileliğim de hiç iyi bir doktor bulamamıştım burada. Bu sefer umarım iyi bir doktor bulurum bu sefer
İnşallah güvenebileceğiniz bi doktor bulursunuz ve rahat bir gebelik geçirirsiniz. Benimse gittiğim hastane çok iyi bi hastane değil ama doktorum çok iyi şükür daha önce acıbadem maslakta çalışmış. Şu an aynı zamanda balat or-ahayim de çalışıyor. Eski çalıştığı şehirlerdeki hastaları bile hala tedavi için ona gelmek istiyor. Umarım bende seçimimden ötürü pişmanlık duymam. Bu ara sürekli kötü doğum tecrübeleriyle ilgili konular açıldı doktoru çağırmayığ kendisi doğum yaptırmaya çalışan ebeye kadar daha şimdiden korkmaya başladım

Aşı dedinizde eşim bu cocugumuza aşı yaptirmam artik diyor ilk bebegimiz cok hastalaniyordu asilardan nasıl olacak ne yapacam bilemiyorum ya aşı yapmasak daha kötü olursa ondan korkuyorum
Asi yaptırmamak sıkıntı benc
Bende yaptırmadım. Çocuklarda da bir süre aşıları erteleyip sonrasında da aşıları seçerek yaptiriyoruz.
Aşıları yaptırmamak sıkıntı bence..ben o kadar büyük riski göze alamadım. Evet zararları da çok fazla ama yaririda3fazla vence. Aşılar sayesinde bir çok ölümcül hastalık önlendi. Ama seçerek yaptırılabilir. Hepsi gereksiz bence de. Ben tüm aşıları yaptırmadım çocuklarıma

İnşallah güvenebileceğiniz bi doktor bulursunuz ve rahat bir gebelik geçirirsiniz. Benimse gittiğim hastane çok iyi bi hastane değil ama doktorum çok iyi şükür daha önce acıbadem maslakta çalışmış. Şu an aynı zamanda balat or-ahayim de çalışıyor. Eski çalıştığı şehirlerdeki hastaları bile hala tedavi için ona gelmek istiyor. Umarım bende seçimimden ötürü pişmanlık duymam. Bu ara sürekli kötü doğum tecrübeleriyle ilgili konular açıldı doktoru çağırmayığ kendisi doğum yaptırmaya çalışan ebeye kadar daha şimdiden korkmaya başladım
bahsettiğin balat sahilde yahudi hastanesi sanırım ... eskiden gittiğim bir doktor vardı evvelden hasan bey diye bazen oda orda görev yapıyor..ama genelde okmeydanı özelde ..ama ben artık ona gitmiyorum tabi ki :KK66: yalnız hastanenin yeri on numara :KK66:

bende bildirmedim..kızkardeşim ısrarla bildir deyip duruyor..noluyor bildirmeyince peki ?
Yanı bence bir şey olmuyor. Sağlık ocaklari bizden para kazaniyorlar. Kayinvalidem sağlık ocağında hemsireydi ondan biliyorum. O yüzden bence zorunlu tutuyorlar..Ama bilmiyordum falan dersin yani ne diyecekler..

Yanı bence bir şey olmuyor. Sağlık ocaklari bizden para kazaniyorlar. Kayinvalidem sağlık ocağında hemsireydi ondan biliyorum. O yüzden bence zorunlu tutuyorlar..Ama bilmiyordum falan dersin yani ne diyecekler..
bu tetenoz aşısını vurdurmak zorundamıyız peki..kuzenime cok rahatsızlık verdi mesela

bahsettiğin balat sahilde yahudi hastanesi sanırım ... eskiden gittiğim bir doktor vardı evvelden hasan bey diye bazen oda orda görev yapıyor..ama genelde okmeydanı özelde ..ama ben artık ona gitmiyorum tabi ki :KK66: yalnız hastanenin yeri on numara :KK66:
Ben o hastaneye gitmiyorum canım aynı zamanda orda çalışıyor doktorum.

Asi yaptırmamak sıkıntı benc

Aşıları yaptırmamak sıkıntı bence..ben o kadar büyük riski göze alamadım. Evet zararları da çok fazla ama yaririda3fazla vence. Aşılar sayesinde bir çok ölümcül hastalık önlendi. Ama seçerek yaptırılabilir. Hepsi gereksiz bence de. Ben tüm aşıları yaptırmadım çocuklarıma
Evet aslinda araştırmak lazim

X