2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
ve hala devam ediyorsunuz. toyluğunuza veriyorum.
doktorun iyisi kötüsü verdiği ilaç adetine göre mi değişiyor. endişelenmeyin bence siz kendinizden başka hiç birşey düşünmeyin boş yere panik yapmış olursunuz...
burada günde 3defa hipor vs. iğne vurulmak zorunda kardeşlerimiz var.
düşük tehlikesi olan ve ve çok ağır bir iğne olan prutlon iğne vurulmak zorunda olan kardeşlerimiz var. (ki bu iğneden 2defa vuruldum)
düşük tehlikesi olan ve sürekli yatmak zorunda olan kardeşlerimiz var.
sizde bence tüm bunlardan eksik kalmayın söyleyin doktorunuz hem düşük iğnesi versin hem pıhtılaşma iğnesi versin hem hap versin ben fitil versin belki içiniz daha iyi rahat eder hemde doktorunuz iyi doktor olduğunu size ispat eder.

kendinizi düşünmekte çok haklısınız fakat karşı tarafı da düşünmeye davet ediyorum sizi...

2,5 yıl hamile kalmaya çalışmış sayısız iğne ve ilaç almış anne adayının bir anda içinden geçenler bunlar...
Sizce kullandığınız ilaçların ne işe yaradığını bilsem size ne için kullandığınızı mı sorarım? Aa siz düşük için,kanda pıhtılaşma için ilaç kullanıyormuşsunuz ne güzel ama doktorum bana neden vermedi mi dedim? Bu derece anlayışsız olup anlayış beklemeniz gerçekten güzel. Farketmeden sizi kıracak, incitecek bir şey söylediysem diye özür diliyorum ve güzel dileklerde buluyorum ama sizin şu söylediklerinize bakın. Ben sizi farketmeden de olsa incittiğim için samimiyetle üzülmüştüm. Umarım siz bir insanı kırdığınız için mutlusunuzdur. Bir arkadaşın mesajınızdan yaptığı alıntıyı görmeseydim farketmeyecektim yazdıklarınızı keşke de farketmeseydim. Karşıdakinide düşünmekten, anlayıştan bahseden bir insanın anlayıştan bu derece yoksun olduğunu görmeseydim. İlk hamileliğim, benimle aynı dönemde hamile kalan nerdeyse herkes aynı ilaçlardan söz ediyor folik asitle birlikte ben ne işe yaradıklarını bile bilmiyorum ve soruyorum. Ne kadar kötü niyetli ne kadar iğrenç bir insanmışım ben. Bunu yaptığım için ya sizin düşüğüzle alay ediyorumdur, ya da doktorumun bana torba torba ilaç yazmasını istiyorumdur haklısınız. Başka hiç bir ihtimal olamaz. Neyse size sağlıklı bir gebelik diliyorum..

Aile hekimi eşim ve bu yüzden çok sıkıntı yaşiyor. Aşıları aile hekimi takip ediyor siz de de öyle değil mi. En kisa zamanda bildirmeniz gerekiyor. Ben de kontrollerimi hastanede yapıyorum ama yine de aile hekimine bildiriyorum mecburen:olamaz: Allah bağışlasın çocuklarınızı sizin ki benimkinden de küçük Allah yardımcımız olsun
Ben açıkçası bildirmeyi düşünmüyorum. Bunca zamandır hiç bildirmedim ama onlar bir şekilde öğrendiler :) aşıları da yaptiriyoruz ama seçerek yaptiriyoruz. Atıyorum şu çiçeği aşısını yaptirmiyoruz. Dilekçe imzalatiyorlar imzalıyoruz ki özelden takip ediyoruz zaten biz herşeyi. Senin işin zor tabi esin orada bir de hekimse :)

Sizce kullandığınız ilaçların ne işe yaradığını bilsem size ne için kullandığınızı mı sorarım? Aa siz düşük için,kanda pıhtılaşma için ilaç kullanıyormuşsunuz ne güzel ama doktorum bana neden vermedi mi dedim? Bu derece anlayışsız olup anlayış beklemeniz gerçekten güzel. Farketmeden sizi kıracak, incitecek bir şey söylediysem diye özür diliyorum ve güzel dileklerde buluyorum ama sizin şu söylediklerinize bakın. Ben sizi farketmeden de olsa incittiğim için samimiyetle üzülmüştüm. Umarım siz bir insanı kırdığınız için mutlusunuzdur. Bir arkadaşın mesajınızdan yaptığı alıntıyı görmeseydim farketmeyecektim yazdıklarınızı keşke de farketmeseydim. Karşıdakinide düşünmekten, anlayıştan bahseden bir insanın anlayıştan bu derece yoksun olduğunu görmeseydim. İlk hamileliğim, benimle aynı dönemde hamile kalan nerdeyse herkes aynı ilaçlardan söz ediyor folik asitle birlikte ben ne işe yaradıklarını bile bilmiyorum ve soruyorum. Ne kadar kötü niyetli ne kadar iğrenç bir insanmışım ben. Bunu yaptığım için ya sizin düşüğüzle alay ediyorumdur, ya da doktorumun bana torba torba ilaç yazmasını istiyorumdur haklısınız. Başka hiç bir ihtimal olamaz. Neyse size sağlıklı bir gebelik diliyorum..
Olur mu öyle şey? Yanlış anlaşılma oldu belki de. Arkadaşın bu denli cikismasi bence de biraz tuhaf. Bende ilk hamiligim olsa bende sorardım. Herkes bilmek zorunda değil sonuç olarak. sen gayet iyi bir insansın ve bence empati duygun da hayli yerinde.

Bence de bildirmene gerek yok bende bildirmeyeceğim onlar zaten öğrenecekler...
Bende aynen senin gibi düşünüyorum..bir şekilde öğreniyorlar. Yada en kötü ihtimal bit dahaki kan tahlillerde ogteneveklerdir.

Çok teşekkür ederim :KK200:ilk çocuğumdan daha çok sevemem diyorsun ama ikinci geliyor bambaska bir annelik duygusu hepsi o kadar güzel ki tüm yorgunluğa deyiyor:KK55:

Biz bu bakımdan rahatız bence.. 2. Çocuğa hamile kaldığımda çok korkuyordüm bende acaba haksızlık mi yaptım açaba ilayin psikolojisi nolcak nasıl altından kalkaçağı diye hele son hafta neredeyse her gün ağlıyordum evde. Şimdi gram pişmanlık yok. Nasıl mutluyuz evde anlatamam. Başka kızım çok mutku yeni bir kardeşi geleceğim için. ben denge olacağı için daha da mutluyum..hiç acabalarim yok bu sefer

Bende aynen senin gibi düşünüyorum..bir şekilde öğreniyorlar. Yada en kötü ihtimal bit dahaki kan tahlillerde ogteneveklerdir.

Biz bu bakımdan rahatız bence.. 2. Çocuğa hamile kaldığımda çok korkuyordüm bende acaba haksızlık mi yaptım açaba ilayin psikolojisi nolcak nasıl altından kalkaçağı diye hele son hafta neredeyse her gün ağlıyordum evde. Şimdi gram pişmanlık yok. Nasıl mutluyuz evde anlatamam. Başka kızım çok mutku yeni bir kardeşi geleceğim için. ben denge olacağı için daha da mutluyum..hiç acabalarim yok bu sefer
günaydın:) size bir şey danışmak istiyorum. ilerleyen zamanlarda şeker yüklemesi yaptırıyormuş doktorlar. bir arkadaşım yaptırma dedi. başka biri bence yaptır dedi. siz diğer çocuklarınızda ne yaptınız acaba? çok karışık da kafam:)

günaydın:) size bir şey danışmak istiyorum. ilerleyen zamanlarda şeker yüklemesi yaptırıyormuş doktorlar. bir arkadaşım yaptırma dedi. başka biri bence yaptır dedi. siz diğer çocuklarınızda ne yaptınız acaba? çok karışık da kafam:)
Seker yüklemesi yaptırmaniza daha çok var. Daha düşunecek çokta zamanınız var yani. Şimdiden bunun stresine girmeyin bence :) ama ben yine de neler yaptığımı söyleyeyim size. ben hiç birinde yaptırmadim. Annemde gebelik şekeri dr olmasına rağmen. Ben 4.750 doğmuşum bebekkrn annemde ki şekerden ötürü. Şimdi ben ne yaptım? Sadece trigliserid e baktırdım kanda o da yüksek çıktı. Ama benim şöyle bir artım var, gebelik şekeri çıkınca da şeker yuklemsi de yapilsa, eğer sistemde değişiklik yoksa doktor sadece rejim ve spor öneriyor. Yapılacak pekte bir şey kalmıyor geriye. Ee biz zaten evde şeker tuketmiyoruz ekmek falanda Yok bizim evde. o yüzden şeker yüklemesi yapıpta vücuduma şeker almak istemedim. He eğer şeker yiyor olsaydık yada ekmek yiyip karbonhidrat agirlikli besleniyor falan olsaydim bilmiyorum yaptırır miydim? Yine yaptirmazdim sanırımm çünkü dediğim gibi sonucunda diyet ve spor öneriliyor. Diyetisyen eşliğinde goturuyorsun hamileliğini falan

Canim ben senin yazılanları okumustum bilmeden sadece ilaclari sormustun hatta kirdim mi diyede endiselenmistin sonra ama arkadaş hamilelikten dolayi duygusal bizlerde oyleyiz evde esim birsey dese olmaz diye oturup agliyorum ki onceden hic umrumda olmazdi

Seker yüklemesi yaptırmaniza daha çok var. Daha düşunecek çokta zamanınız var yani. Şimdiden bunun stresine girmeyin bence :) ama ben yine de neler yaptığımı söyleyeyim size. ben hiç birinde yaptırmadim. Annemde gebelik şekeri dr olmasına rağmen. Ben 4.750 doğmuşum bebekkrn annemde ki şekerden ötürü. Şimdi ben ne yaptım? Sadece trigliserid e baktırdım kanda o da yüksek çıktı. Ama benim şöyle bir artım var, gebelik şekeri çıkınca da şeker yuklemsi de yapilsa, eğer sistemde değişiklik yoksa doktor sadece rejim ve spor öneriyor. Yapılacak pekte bir şey kalmıyor geriye. Ee biz zaten evde şeker tuketmiyoruz ekmek falanda Yok bizim evde. o yüzden şeker yüklemesi yapıpta vücuduma şeker almak istemedim. He eğer şeker yiyor olsaydık yada ekmek yiyip karbonhidrat agirlikli besleniyor falan olsaydim bilmiyorum yaptırır miydim? Yine yaptirmazdim sanırımm çünkü dediğim gibi sonucunda diyet ve spor öneriliyor. Diyetisyen eşliğinde goturuyorsun hamileliğini falan
tamam o zaman çok teşekkür ederim bir sürü şey düşünmeye başladım artık ya:)

bgun cok baktim hic bildirim gelmedi. aksine en yogun gun olmus bugun. @Niloya123 cok mutlu oldum adiniza,arkadaslarin da dedigi gbi ilk ikizimiz. ") soyleye soyleye bi ikiz bulduk:) darisi diger isteyenlere :)
P pembemavioje cnm senin durumunu da okudum,cok sevindim. insallah aklini basina almistir iki taraf da.(es ve kv.) sizin icin ne guzeli olsun :)
herkese iyi aksamlar :)
Sagol canim Benim Insallah

Canim ben senin yazılanları okumustum bilmeden sadece ilaclari sormustun hatta kirdim mi diyede endiselenmistin sonra ama arkadaş hamilelikten dolayi duygusal bizlerde oyleyiz evde esim birsey dese olmaz diye oturup agliyorum ki onceden hic umrumda olmazdi
Farketmeden kırdığım için nasıl üzüldüm ve özür diledim ama karşılığında ne anlayışsızlığım kaldı ne duygusuzluğum. Doktordan bi torba ilaç istememe kadar geldi olay. Ben ağzına ağrı kesici sürmeyen bir insanım. Herkes aynı ilaçlardan bahsedince folik asit gibi herkesin kullanması gereken şeylerde acaba bana mı vermedi diye endişe etmeyede hakkım yokmuş meğer. Gerçekten bazen insanları anlayamıyorum. Bende hamileyim onunda beni böyle üzmeye hakkı yoktu. Sen sağol canım beni anladığın için

Olur mu öyle şey? Yanlış anlaşılma oldu belki de. Arkadaşın bu denli cikismasi bence de biraz tuhaf. Bende ilk hamiligim olsa bende sorardım. Herkes bilmek zorunda değil sonuç olarak. sen gayet iyi bir insansın ve bence empati duygun da hayli yerinde.
Teşekkür ederim sende çok iyi bir insansın eminim. Anlayıştan bahsedilirken bu kadar anlayışsızlıkla karşılaşmak gerçekten üzdü beni

EE437906-C770-4BE4-ABD8-947C893D2130.jpeg
Günaydın kızlar, benim bata 2 gün var ama 3 gündür yaptığım testler pozitif, yukarıdaki bu sabah yaptığım son test. Sanırım hamileyim ben de ve kısmetse şubat annesi olacağım inşallah. Ben de katıldım aranıza:KK66: daha doktora gitmedim, pazartesi gitmeyi düşünüyorum.

Eki Görüntüle 2158390 Günaydın kızlar, benim bata 2 gün var ama 3 gündür yaptığım testler pozitif, yukarıdaki bu sabah yaptığım son test. Sanırım hamileyim ben de ve kısmetse şubat annesi olacağım inşallah. Ben de katıldım aranıza:KK66: daha doktora gitmedim, pazartesi gitmeyi düşünüyorum.
Maşallahhh hayırlı olsun :KK200::KK200:

X