2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Memeden kesme sürecini anlatacak olan var mı
Biz dün itibariyle sonlandırdık emmeyi. Hiç meme ucuna bir şey sürmedim.
Doğum gününden önce gündüzleri azaltmıştım bayağı. Meme istediği zaman su veya kuruyemiş, meyve verdim. Ya da dikkatini başka yere çektik.
En önce öğlen uykusu ile akşam yatana kadar olan arada 14.30-20.00 civarı hiç emzirmemeye başladım. 2 hafta sürdü.
Sonra sabah uyandığında 8-8.30-14.30 arası emzirmemeye başladım. Gündüz uykusuna çok uzun zamandır emmeden geçiyordu zaten.
Yani gündüzleri 3 kere emmeye başladı. Sabah kalktığında, öğlen uyandığında akşam da uyumadan önce.
Sonra akşam yatmadan vermemeye başladım. Aynı akşam gece emmesini de kestim yavaş yavaş. En zoru bu oldu. İlk 2 gece ağladı 10 dk kadar her uyandığında.
Sonra öğlen uykusundan uyandığında vermemeye başladım.
En son da sabah uyandığında vermedim memeyi.
Şu an sürekli geliş memeyi sevcem, öpücem aç diyor. Geliyor mememe yatıyor, öpüyor, seviyor.
Yani ben kendi adıma çok güzel veda ettiğimizi düşünüyorum memeye.
Ben de süt de birikmedi kademeli bıraktığımız için. Darısı bırakmak isteyenlerin başına.

Yok bizde kaos hakim. Büyük tek yatmıyor. Allah’a şükür küçük gece zırt pırt kalkmıyor. Küçük babasının yanında ben büyüğün yanında yatıyorum. Nasıl olacak bilmiyorum. Kaçıncı ayda odaları birleştirmek lazım.

Ay ne güzel olmus, bende dün kesiyordum ki geldi gene dayanamadımben bu gıdısle anasınıfına kadar emzırcem sanırım. Ben gündüz onu oyalar vermem memede benim için sıkıntı gece gece meme emerek uyuyor gece 1 kere kalkıyor meme için bunlarda sıkıntı yaşayabilirim. Gece uyuturken memesiz nasıl uyutaabilirim acaba?? Gece uyanınca daha da zor sankı aglarsa uykusu dagılır kafam da bir milyon soru

Ah bi bilsem, ben deneyeceğim bugünlerde, o gücü kendimde görürsem benden 1 ay sonra da sen dene
Canım kitap okuyun, sırtını kaşı vs bulun bişi, gece uyanınca da su ver, böylece atlatırsınız merak etme sorun çıkarmıyorlar.

Birkaç denedim canm ortalığı yıktı mememi açıyor zaten kitap okuyorum ama hem emiyor hem okumamı istiyor

Haber bekleyeceğim o halde durumlar ne diye bu arada gece uykuları nasıl miniğin düzelme var mı?

Umut kendisi istedi ablasının odasında uyumayı, sizde ablanın odasını dikkat cekecegi şekilde düzenleseniz kız çocukları daha uyumlu olur ablası ile aynı odada uyumak büyüdüğünü hissettirebilir bende abla oldum diye düşünebilir ama oğlus nasıl olur bilmiyorum

Yani İnan o kadar hızlı adapte oluyorlar ki ben de hiç bıtakabileceğimi düşünmüyordum ama çok kolay oldu ya. Ben kucağıma aldım, öptüm. İlgisini çeken şeyler anlatınca hemen susuyor oğlum. Parkta oynarken arabanın altına top kaçmıştı, o ara ondan çok bahsediyordu. Onu anlatmıştım mesela ben. Hemen sakşnleşmişt. Sakinleşince de uyuyorlar zaten. Koynuma aldım sakinleştiren sonra. Pış pış yaptım. Döndü poposunu uyudu.

Maşallah bıdığınainşallah benimkide kolay olur sanırım önce benim istemem gerek, yavas yavas baslıyorum bende kesmeye artık. Anca 1 aya keserim

Haber bekleyeceğim o halde durumlar ne diye bu arada gece uykuları nasıl miniğin düzelme var mı?
Çok problemli değiliz çok şükür zaten, uyanıp emip uyuyor küçüğüm. Akşam yatıp sabah kalkmıyor ama olsun uykumdan da etmiyor beni.
Odaları ayrı yaa, dur bakalım bişiler yapçam bi güç gelirse

Bana deseydiniz ki " bir kaç gece vermeyince uyanmamaya başlıyor artık", ""gece emzirmeden geri uyut" asla derdim aslaaaaaaa olmaz. Benim sabaha kadar milyon kere kalkmam gerek. Kaderim bu! Ama ilk defa burada yazıyorum, iki gecedir sıfır uyanma. Bir demiyorum ya sıfır uyanma. Baba yardım eder biraz, biraz da başka şeyler... Gecenin bir vakti uyanır da saatlerce uyumaz diye düşünme, uyumak istiyor, çok halleri olmuyo zaten, hele biraz ağlamış ve üzgünse
Bu arada... Siz emzirmek istiyorsanız ve duygusal olarak bu iyi geliyorsa kesmem gerek diye kendinizi zorlamayın, 3 yaşa kadar anne sütünü savunan bir ekol var ve argümanları çok mantıklı. Bi de bir günde kesmek, bu son diye diye kesmek iyi değil. Kademeli, yavaşça, hep avutarak kimse üzülmeden

Ay gerçekten mi ya kendim bunu başarmışım kadar sevindim. 2 yıl sonra ilk kez böyle uyumak nasıl bir duygu acaba Allah’ım nasip et

Peki nasıl uyuyor annesi şimdi

Peki nasıl uyuyor annesi şimdi
Yanımıza uzanıyo. 5 kere su istiyo. Kitap istiyo. Asla istediği kitabı bulamıyoruz. Bu kısım yirmi dk sürüyo. Sonra annenln kucağı babanın bacağı derken uyuyo. Tabii süper bi bşarı öyküsü değil ama konu memeye gelince bak büyüdün, 2 yaşında oldun, memelerde süt bitti falan derken biraz kanıksadı. Ama bir anda olmadı. Anlıyorlar artık. Güvenin onlara

Ay gerçekten mi ya kendim bunu başarmışım kadar sevindim. 2 yıl sonra ilk kez böyle uyumak nasıl bir duygu acaba Allah’ım nasip et
Ahaha. Çok acılar çektik biz ama ya. Yani arkama baktığımda Allahım... Gece devamlı uyanıyorum ben. Göğüs sızısından biraz , biraz alışkanlık... Ama uyunur ya derdimiz o olsun

Bizimki hala ayakta sallanarak uyuyor nasıl bıraktıracağım bilmiyorum. O gücümde yok evde kardeşi yüzünden

Kızlar benımkı de artık gündüz meme istemıyor sadece gece uyurken emıyor. Hep birlikte uyuyoruz dıyoruz gıdıyrouz meme emerek uyuyor. Hatta eskıden uymaya gıtmek istemezdi simdi ee yapalım dıyor kendı meme emmek için gündüz emmedıgı için çok özlüyor ve memede dolunca çuf çuf emmesi güzel oluyor sanırım. Gündüz cünkü sürekli emdiği için bos meme cekıyordu şimdi hıc gunduz almıyor bazen eee yapmaya gıdelım yatak odasına dıyor sanırım kendını o odada meme emilir diye sartlamıs. Yani diyecegım o ki 3 günden sonra şartlanma oluyor ve alıskanlık kazanılıyor biraz sabretmek gerek. Ben günde 1 ya da 2 kere emzirip bu memeden ayırma sürecini yavas yavas kesmeyi planladım bakalım şimdilik iyi gibi devamı da iyi olur ins.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…