2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Ablan nasıl fırcaladı ben çok önemsemiyordum aslında fırcayı veriyordum abısıne bakıp agzına sokup bır seyler yapıyordu cogunlukla fırcayı yıyordu sımdı okuyunca korktum ön dişleri hafif siyahlık var doktor demır ılacından dedı kararma ama inş çürük olmaz. Gecmıs olsun bu arada erken çıkan dişlerde böyle seyler oluyor dıye cok duydum inş çürümeyi durdurur zaman kazanırsınız

İyi bayramlar kızlar, benımkı bana çok düşkün yazlıga geldık ananesı dedesine bırakır iki dısarı cıkarım dıye dusundum ama ımkansız sureklı kucagımda memede hep benle takılmak istıyor. Ve her seye aglamaya basladı. Denız ve kumu çok sevdı kumunu yemeye denız suyunu içmeye çalısıyor her gün dısarı cıkmak ıstıyor sabah deniz akşam yuruyus yapıyoruz. Geceleri de emıyor paso. Tatilde daha çok yoruldum kedileri çok seviyor sokakta gördü mü pesınden gıdıyoruz. Oyuncak cabuk sıkılıyor çizgi film sevmiyor valla nasıl oyalıcam evde bilmiyorum dısarıyı sevıyor tek. Evde sıkılıyor bazen dıyorum keske bıraz cızgı fılm izlese biraz nefes alırdım. Ayrıca konusmaya basladı tek tük. Gören cok hareketlı dıyor bir dakka oturmuyor. Sürekli bır seylerı karıstırma isteği. Allahtan geçici dönem yoksa vay halimize

önce ağrımayan yerlerden başladık. sol üst çeneden başladık, 10 a kadar saydı sonra sol alt çeneye geçtik, ona kadar saydık, sonra büyük bir çürüğün olduğu üst sağ çeneye geçtik, orada çok ağladı, 10 a kadar sayamadı, yapabildiği kadar yaptı sonra sağ alt çeneye geçti, orada da bir çürük olduğundan birkaç kez üstünden geçebildi, en zor ön iki diş oldu, dişlerin boyu çok kısa neredeyse damağa yakın, ağzının içi baya kanadı ama korkmayın 3 gün sonra diş etleri iyileşir, sağlıklı pembe bir renk olması lazım dedi. sonraki üçüncü fırçalamamda diş etleri doğal pembe rengine gelmişti, kanaması da artık olmuyor. çoğu bölgede 10 a kadar sayamıyorum. ağzı dört bölgeye bölüp fırçalıyorum, en son ön dişlerini fırçalıyorum, hala çok ağlıyor. çoğu zaman üstüne su içiremiyorum. diş macunu çok az kullanıyorum.

valla endişelerim bitmedi, kendime o kadar çok kızıyorum ki.
doktorun leke altını görmesi zor. diş hekimi yumuşaklık var mı diye dişe dokunarak çürükleri tespit etti. yani dışarıdan çürük belli olmuyordu

bu arada fırçalamaya başlayalı 6 gün oldu sanırım, bugün oğlum ilk defa bir tabak makarna yedi, inşallah yeterince vakit kazanırız, genel anesteziden ödüm kopuyor, tatilden dönünce bir diş hekimine göstermende fayda var. bizimkinin iştahsızlığının nedeni yine dişmiş yani. çürüklerimiz yeniymiş, ablam son gördüğümde kesinlikle çürük yoktu dedi. en son ablamla 5 ay önce görüşmüştük, son 5 ayda oluşmuş dedi. Bu da bizim önce açılan iştahımızı sonra yine kapanan iştahımızı açıklıyor. oğlum 10,4 kiloya kadar çıkmıştı son 2 haftada 10 kiloya düşmüştü. sizin çocuğunuz kaç kilo, kimse yazmıyor artık böyle şeyleri

Merhaba ve iyi bayramlar vaper kilo alımı bizim için de yavaşladı. 11 kiloda takıldı kaldı. Artmıyor. Öğünler birbirine girmiş durumda. Ne zaman ne yiyor, anlamıyorum. Daha doğrusu midesine hiçbir şey inmediğine inanabilirdim (mama sandalyesinin altına bakarak) eğer her gün çıktısı olmasa. Enteresan tabii, gizemli.
Çoook inatçı birisi oldu ayrıca. Aşırı sevimli, her şeyi anlıyor, şaşırtıyor ama tutturdu mu da sinir bozucu oluyor. Gören "bu ne yaaa, Allah sabır versin" diye acıyor bana. Oyuncak dikkat süresi 1 dakika. Çizgi film hakeza öyle. Ama kendi videolarını açtırıp izliyo defaten. Tuhaf birisi.

Benımkı 11 kılo idi en son iştahında bir sıkıntı yok sevdıgı seylerı yıyor kendı basına.Kendı yemek yemege basladıktan sonra kılo alımı arttı. Birde azıları cıkınca artık sert seylerı de yıyor rahatlıkla. Ama hala bazı besinlere alerjen onları yiyince döküntüsü oluyor evet her annenın korkulu rüyası genel anestezı inşallah gerek kalmaz gecer hangı macunu kullanıyorsunuz yutunca zararı yoktur sanırım.

Hepsı aynı model sanırım bizi anlatmışsın. Kendı vıdeolarına ve fotografına bakmayı çok seviyor

macun da diş fırçasıyla ynı marka, rocks, yutulabilir olandan ama çok da etkili değil tabii

İnşallah gerek kalmaz anesteziye. Benimki de bazen cok az yiyor bazen iyi. Ama geçen haftaya kadar çok zor yediriyordum. 2 ay once 10buçuğa çıkmışken 10a düştü. Dişler çıkıyor art arda ondan diye düşünüyorum. Gece de emiyor ama su veremiyorum emip uyuyor. Dişlerini de ilk başta fırçalatıyordu şimdi izin vermiyor pek. Korkuyorum ben de çürükten. Ağzını da açmıyor ki bakayım. Güldürüp çıkmakta olan diş var mı diye zor bakıyorum. Arada sanki siyahlıklar görüyor gibi oluyorum ama tam bakamıyorum. Artık istese de istemese de 10a kadar sayarak yapmayı deneyeceğim ben de.

Canım emin ol geneli böyle. Hasan efe de hep gezsin istiyor evde tutmak zor. Ama genel anlamda çok hareketli Bi bebek değil oda bana artı

valla 10 a kadar sayamıyorum ben, fırçayı görünce ağlamaya başlıyor, bir bölgede 4-5 e kadar saysam şükrediyorum, ancak kabul etmem lazım ki bu emeklere değmeye başladı, yediği porsiyon günde bir öğünde 3 katına çıktı, diğer öğünlerde yine az yiyor ama öğle yemeklerini baya güzel yemeye başladı. siyahlıklar büyük oranda bitti. uykusu da baya düzeldi son birkaç gündür. kafamı nerelere vursam, ilk iki dişi çıktığında başlamalıymışız, ağzını bile açtırmıyordu ama biraz zorlamalıydık, bir diş hekiminden yardım almalıydık, tabii nereden bilecektik 12 aylık olduğunda 20 dişin çıkmış olacağını. bizde dişler fazla erken geldi, sizlerinki normal zamanda geldi, muhtemelen sorun yoktur, bizim 7. ayında 7 diş, 9. ayında 11 dişi vardı

bizimkine oturma diye bir şey olduğunu hala öğretemedik, hiç yorulmuyor mu, gerçekten yetişemiyorum bazen. eşimle ben canlı cenazeye dönüyoruz geceleri, oğlum ise hala arabaa diye bağırıp koridorda oyun oynamaya koşmaya falan başlıyor, bu aralar arabalarını duvarda sürmeye başladı, duvarlar şimdiden baya çizildi. Boyama kalem falan, bunlara ilgisi bitti. Havalar çok sıcak, bu yüzden sürekli suyla oynamak istiyor, tüm derdi bir bardaktan suyu alıp diğerine dökmek, sonra onu alıp bir fincana dökmek, sonra onu şişeye dökmek. arabalardan sonra en sevdiği oyun bu.

Bizim de 15. çıkıyor şu an. Normal sanırım. Yazdığın iyi oldu. Deneyeyim bakayim belki iştahı düzelir diş sıkıntısı varsa.

Kızlar iyi geceler
Düzenimiz gayet iyi giderken 4 geceden beri iyice sapıttık. İkisinde sürekli dönme mızıldanma sallama ihtiyacı. Diğer ikisinde ise kalkıp 2.5-3 saat oturma hatta bu geceki yaklaşık 3 saat oturma artı saniye ayaktan indirmeme. 16 diş çıktı. Dişten değil. İlk iki gece sıcaktan dedim ama ili gecedir inanılmaz serin. Durum yine aynı. Ne oluyoruz anlam veremiyorum. İkinci gecem daha saniye gözümü kırpmadım. Sizde oldu mu böyle birşey

Günaydın kızlar nasılsınız. Bebekleriniz nasıl diye sorucam ama sankı bebek olmaktan cıktı sıpalar parmağında oynatıyorlar bizi
2 yaşına kadar bebek diye söyleniyor, iki yaşından sonra çocuk. valla oğlumu bebek gibi görmem imkansız, karakteri var, istekleri var, kaprisleri var, kölesi gibiyiz çocuğun

benim de korkulu rüyam alt dişinin önünde hafif siyahlık görmüştüm ama düzenli fırçalayamıyoruz aslında biraz da benim tembelliğim. günde kaç kez firçalıyorsunuz. ben evde tarttım ne kadar doğru bilmiyorum ama kıyafetli bir de 12 kilo çıktı.

kızlar bwbeğim için 2 yaş kitapları için araştırıyorum da. alan var mı hiç aranızda ya da tecrübesi olan. fikirlerinize ihtiyacım var.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…