2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Nerelerde herkes? "Bir derdim var"a laf yetiştirmekten yoruldum, yok mu miniklerden yeni havadis? Mesela nasıl oyunlar, nasıl oyuncaklar seviliyor sizin evde? Hep yeni fikirlere ihtiyaç oluyo

biz 2 yaş sendromlarını sapına kadar yaşıyoruz:) bu ara uykular yine çok bozuldu sabah erken kalkıyor gündüz çok uyuyor. Oyuncaklarla aramız çok yok. Saklambaç, kovalamaca, ebe oyunu,kaydırak, bisiklete binmeyi seviyoruz.

benim moralim baya bozuk kızlar. oğlumun dişlerine nihayet bakıldı. maalesef ön üst iki diş ve en arka üst çenede bir dişte çürük var. dolgunun genel anestezi ile yapılabileceğini söylediler donup kaldım. bizimkinin yine iştahı yerlerde. valla dişleri geç çıkanlar şükretsin bir kez daha. Ne yapacağımıza karar veremedik, bu yüzden dişlerini fırçalayamıyormuş. Onun dışında tam bir araba delisi oğlum var, evin her yerinde arabalar, spider man, batman ve action man figürleri ve oyuncakları var. Gündüzleri kocaman bir leğende su oynuyoruz, plastik hayvanlarını da yüzdürüyoruz. Bolca koşu. Bizimki bir haftadır iki kelimeli cümleler kuruyor. Baya çocuk oldu. Uykularımız fena değil. İştah o yıkıcı dönem gibi değil ama güzel yediği de söylenemez. anne hadi adda sayılırsa üç kelimeli cümlesi de var. Bizde haberler böyle

hala emzirenler için ekleme yapayım. anne sütü şeker içerdiği için dişler çıkmaya başladıktan sonra emzirmenin üstüne su içirmem veya dişlerini gazlı bezle silmem gerekiyormuş, benimki yoğun şekilde emdiği için (hala) çürüklerin nedeni olarak anne sütünü gördü

Bizde de çürükler var zaten sabaha kadar sürekli emdiği için bunun çürüğe neden olacağını biliyordum. Ama geçirdiğimiz ameliyattan sonra dolgu için tekrar genel anestezi hayal bile edemiyorum

Selam kızlar; anne sütü antiseptik olduğu için diş çürüklerine neden olmadığı kanıtladı. Bunu emzirme akademisi sayfasında paylaştılar. Yani anne sütü net bir şekilde çürüğe sebep olmuyor. Bunu diyen doktorunuz güncel makaleleri takip etmiyor olabilir. İsterseniz linkini de gönderirim.
Oğlumun 15-20 kelimesi var. Daha cümle yok kendisinde. Kendi başına yemek yiyor artık, çorba dahil ben yedirmiyorum. Bardak, çatal ve kaşık kullanımı çok iyi. İştahı ve uykuları da düzgün. Geçen hafta 6 tane diş patlattı. 2 tanesi azı.
Kitap, kule, boyama ve araba hastası. Evdeki bütüüüün dolapları Günde 163637 kere boşaltıyor, toplamaktan ciğerim soldu artık. Gündüzleri hala 2 uykuya devam ediyor.
Memeyi azalttı diyebilirim. Gündüzleri de 3/4 kere emiyor 5 dk filan. Genelde sakin bir bebek, tutturma, ağlama huyu yok gibi bir şey. Yanş daha sendroma filan giremedi bizimki. Bizde de durumlar böyle.

Bizde de çürükler var zaten sabaha kadar sürekli emdiği için bunun çürüğe neden olacağını biliyordum. Ama geçirdiğimiz ameliyattan sonra dolgu için tekrar genel anestezi hayal bile edemiyorum
diş hekimi olan ablamı çağırdım, önemli olmasa bayram arefesi böyle birşey yapmazdım. Bugün geldi. 3 gün burada. Her gece ve her sabah dişlerini o fırçalayacak, bize öğretecek. ağlasa da yapacağız, patron sizsiniz dedi. Nasıl olacak bilmiyorum, çürükleri durdurup sertleştirmeye çalışacakmışız, biraz zaman kazansak yeter dedi. kilo almamasını da buna bağladı, bana baya bir bağırdı, niye dikkat etmedin diye.
10 yılı aşkın süre bilimsel makalelerin çevirisi daha doğrusu tıbbi çevirmenlik yaptığım için bir makale ile herhangi bir şeyin kesin olarak kanıtlanmayacağını söyleyebilirim. Örneğin bu konuda 100 tane destekleyici makale varsa, en az bu sayıda da karşı makale olur. Tabii ki bu da bir görüştür. Makalenin linkini gönderebilirsen sevinirim, eminim o makalenin altında da "daha fazla araştırmaya ihtiyaç var" gibi bir sonuç cümlesi vardır. Makale yazarları buna çok dikkat eder çünkü.

anne sütü direkt olarak çürütmüyor da olabilir tabii, diş hekimleri bu konuda ikiye ayrılmış durumda. örneğin ablamın eşi süt asidik bir yapıda ve şekerli olduğundan bu asitler dişleri çürütüyor derken ablam ben ona inanmıyorum.anne sütü ciddi çürük yapmıyor ancak her halükarda diş varsa emzirmeden sonra su içirilmesini ben de öneriyorum diyor. ablamın çok fazla çocuk ve 3 yaş üstü hastası var. Akşam bize uzun uzun anlattı ve oğlumun dişlerini güzelce fırçaladık. Doğru dürüst ağlamadı sıpa. Garezi bizeymiş. Bundan sonra günde 3 kez fırçalayacağız, gündüzleri emdikten sonra su vermeye başladım, geceleri yapacak birşey yok, hala sabaha kadar 2 saatte bir emiyor, su verirsem uyanır. Sonuçlarına katlanacağız.

Kızlar kinetik kum kullanan varmi saglik acisindan bi zarari varmi almak istiyorum ama karar veremedim kullaniyorsaniz onerebilceginiz birsey varmi set halinde oluyor ya kurekli falan oyle birsey dusunuyorum

Kızlar merhaba tuvalet eğitimi veren var mı
Ben başlıcam inşallah çişini de söylemeye başladı durup yapıyor artik vakti geldi bezi istemiyor ama uzatıyorum bayramdan sonra insallah ama asiri korku var kakadan dolayi değil ama cis olayından cok korkuyorum

Ben başlıcam inşallah çişini de söylemeye başladı durup yapıyor artik vakti geldi bezi istemiyor ama uzatıyorum bayramdan sonra insallah ama asiri korku var kakadan dolayi değil ama cis olayından cok korkuyorum
Ben başladım 3 gün harika gitti. Sabah uyanınca lazımlığa tuttum işedi. Öğe uykusundan kuru kalktı oturttum yine. Arada kaçaklar oldu ama genel anlamda iyi gitti. 4.gün tatile gidip ertesi gün anneme gittim tüm denge kaçtı. Eve gelince sabah uyandığında çişe oturttum ısrarla oturmadı kalktı yere işedi. Sanırım inat etti benle bende dayanamadım ve bağladım bayramdan sonra tekrar denemek istiyorum çünkü ilk 3 gün cidden iyiydi. En azından çişini tutuyor ve oturtunca yapıyordu

Maşallah canim tatil olayi olmasaymış şimdi cozmustunuz bence bende o yüzden uzatıyorum araya birsey girmesin diye oğlumda da bir yere çıkmadım uzun süre alıştı hemen simdi nasıl olacak bilmiyorum oğlumda 18 ayda öğrenmişti kiz cocugu olunca daha mi zor olacak o korkutuyor birde

Bencede çok üzüldüm ama inada bindirdi anladım o yüzden kestim. Bayramdan sonra tekrar denicem ama zormuş cidden bide öğrense ah

Bencede çok üzüldüm ama inada bindirdi anladım o yüzden kestim. Bayramdan sonra tekrar denicem ama zormuş cidden bide öğrense ah
Gercekten en zor şey tuvalet eğitimi tuvalet isi çözüldü mü oh deniliyor gercekten inşallah kolay bir şekilde atlatırız hepimiz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…