2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Merhaba. Bu aralar benimki de gelişimde depar attı diyebilirim. Öyle hızlı koşuyor ki korkuyorum, çok tehlikeli bir bebek oldu. Kelimeler de nihayet hızlandı. Bilmediğini sandığım şeyleri bir bakıyorum ki aslında biliyor, şaşırıyorum.
Ama şöyle bi sıkıntı var ki çooook inatçı. Dediğini anlamazdan gelirsek ya da istediğini vermezsek kafasına vuruyor, kendin yere atıp ağlıyor. Yani bunları birinden öğrenmiş olması mümkün değil! Bunlar zamanı gelince yükleniyor herhalde
Bugün o uyurken alışverişe çıktım(annemdeyiz bir süredir) döndüğümde yüzüme kapıyı kapattı. Annem sürekli anne anne diye mızmızlandığını, telefondan kendi videolarında (çektiğim video ve fotolara bakmayı sever) anne-baba varsa kapatsın diye ağladığını, ama sadece kendiyse gülerek seyrettiğini söyledi. Bu ne yaaaa

Bizimkine de bu güncelleme ile gelen özellikler istediğini yapmadığımız ya da istemediği bir şeyi yaptığımızda çığlık atmak hem de avazı çıktığı kadar. Kendini yerlere atmak,tepinmek.. dediğin gibi birinden görme ihtimali sıfır geçen gün bir sebepten kızdım ona beyefendi küsmüş bana. Yemek vakti geldi hadi gel yemek yiyeceğiz dedim tutmuş ananesinin elinden getirmiş onunla yiyecekmiş beni istemiyor

Kızlar benımkı acayip memeye düşkün oldu sürekli emmek istıyor sizinde öyle mi? Resmen başa döndük
Aynen öyle canım
dişleri veya damakları ağrıdığı için yemek istemiyordur, karnı aç olduğu için tek çıkış yolu olan memeye dönüyordur
bende öyle olmuştu
o kötü günler dişlerin tamamlanması ile bitti çok şükür, geçici bir durum

Selam kızlar nasılsınız? 10. Atağın bitmesine 19 gün kaldı:) sayıyorum çünkü öyle böyle zor geçmiyor. Bambaşka bir çocuk oldu benim kızım sürekli ağlayan ağlayarak her istediğini yaptırmaya çalışan inatlaşan yemek yemeyen sürekli emmek isteyen bezini değiştirtmeyen üstünü çıkartmayan sonrada giyinmeyen enteresan bir hal aldık yani.
Oyuncaklarıyla oynamıyor bu aralar yüzlerine bile bakmıyor :) Diş ve Atak birleşti sanırım. 10 dişimiz var henüz . Zor geçiyor oldukça zor sabaha karşı ağlayarak uyanmalar gözler kapalı ağlıyor. Bir ara uyku terörü mü diye düşündüm ama o sanırım bu yaşlarda olmuyor birde diş çıkaracağı zamanlar genelde böyle sabah erken uyanıp ağlamalar oluyordu galiba yeni dişler geliyor.

Benim kız çok çok dönerek uyuyor sizlerde de var mı öyle bir durum yer yatağı yapmıştım cidden odada fersah fersah dönüyor ayrı odaya çıkarıcam nasıl yatak yaptıracağımı şaşırdım

Kuzum bizde de durumlar pek iç açıcı değil.
hamilelikle beraber zorlar Oldu. Doğum olmadan düzene sokmam şart. Bizde dişler tamamlandı sayılır ona rağmen ağlama krizleri oluyor gece. Gerçi doktor bir ay daha sürer dedi ama.
birkaç gecedir bizimkide deli gibi dönüyor yatağında. İyi ki park yataktan çıkardım yoksa hiç uyumazdı. Ayrı oda benim için iki yaştan önce mümkün değil sanırım ama yeni bebekten önce muhakkak bu alışkanlığı kazanmalı.
acaba diyoırjm gündüz uykuları 3-4 saat arası oda etkiler mi geceyi?

Evet bence de sebep diş

Benimki 6 aylıktan beri öyle yanımda yatıyor ve ben kenarda kivrilirken, o yatagin her yerine kıvrıla kıvrıla sürüne sürüne uğruyor

Bizde öyleyiz sürekli ağlama her istediğini ağlayarak yaptırmaya çalışıyor ve sürekli meme de, kıyafet bez değişimi hiç istemiyor banyo yaptıracam diyerek değiştiriyoruz anca ve tabii ki yine sebebini dişe bağlıyoruz elleri sürekli ağzında yine

Ben atak takvimine bakıyordum çoktandır. Çünkü gerçekten bir bağıntı yok takvimle gidişatımız arasında. Bir bakayım dedim burada okuyup 2 gün kalmış bitmesine. Ama aynı Asya'nınki gibi geceler uzuuuun ve karanlık :)) Bizim de dişler 10 adet. Ve yer yatağı bile yetmiyor. Dışına kadar gelip yere yatmayı hedefliyor. Adeta bir challenge. Bebeklik falan bitince bir plaket ne bileyim başarı belgesi falan bekliyorum yetkililerden

O inat olayı kendini yere atmalar dönemsel herhalde bizde bu durumdayız :)

ya kesinlikle öyle 3 aydır yerde yatıyor öncesinde de beşiğe çarpmaktan uyuyamadığı için yer yatağında karar kıldık ama gerçekten yerde de yatağa sığöıyor odayı karış karış şap şup turluyo uykusunda dönerek :) atak ve diş çifte kombo yaptılar sanırım . Plaket değilde 10 günlük kesintisiz sınırsız uyku ve uysal çocuk paketi verebilirler :))))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…