2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
günaydın kızlar. Bir dakika gözümü kırpmadım son 11 ayın en kötü gecesiydi. Sürekli uyandı sayamadım bile. Artık uyanır uyanmaz kalkıyor beşikte. Yanıma aldım olmadı belire geri koydum olmadı. Bir ara yatakta ayağımda salladım bir saat kadar o zaman uyudu sanırım. Bayılıyordum artık biraz önce baş ağeısından. Ağrı kesici aldım. Düzelmesi gerekmiyor mu? Ya bu bücür inanılmaz derecede döndü. Atakta bitti! Delirmek elde değil

Arkadaşlar, emzirdiğimiz için vücut sıcaklığı yüksek olabiliyor mu acaba? Benim hep 37,5, bazen ateş basıyor bazen serinlik geliyor ama doğumdan beri hep böyle. Siz fark ettiniz mi böyle bir şey?

EVet canım aynı böyleydi. Biz evde açtık sadece bağırsak tepkili olduğu için gözetime gerek yoktu. 1 çorba kaşığı keki 1 seferde veriyoruz evet.

Sağol canım. Bizim de hırıltı, kusma, kan vardı. Heralde bağırsak tepkili ve solunum da🤔

Bir şey daha sorayım😀😀 listede süt yok. 1 yaş sonrası mı veriyoruz? Süt verdiğimizde tepki vermez mi ki kesin o zaman

Sağol canım. Bizim de hırıltı, kusma, kan vardı. Heralde bağırsak tepkili ve solunum da🤔

Bir şey daha sorayım😀😀 listede süt yok. 1 yaş sonrası mı veriyoruz? Süt verdiğimizde tepki vermez mi ki kesin o zaman

Aslında bizim kekin içinde süt vardı ama çiğ süt 1 yaş sonrası dedi bülent bey ama ben 18 aydan önce vermeyi düşünmüyorum. Yoğurt daha faydalı zaten. Bi kere tavuk göğsü yerken kızım durmadı bi kaç kaşık verdimbi tepki olmadı:) beyaz yumurtayıda bülent bey 1 yaşı beklemeye gerek yok demişti 8. Ayda dene demişti ama ben cesaret edemedim 9. Ayda denedim tepki vermedi. Ama yinede vermiyorum beyazı 1 yaşı bekliyorum. Solunum tepkisi biraz sıkıntı çok iyi takip etmen gerekşyor yavaş yavaş ilerle acele etme. Eğer gerçekten solunum tepkisi varsa.

Aslında bizim kekin içinde süt vardı ama çiğ süt 1 yaş sonrası dedi bülent bey ama ben 18 aydan önce vermeyi düşünmüyorum. Yoğurt daha faydalı zaten. Bi kere tavuk göğsü yerken kızım durmadı bi kaç kaşık verdimbi tepki olmadı:) beyaz yumurtayıda bülent bey 1 yaşı beklemeye gerek yok demişti 8. Ayda dene demişti ama ben cesaret edemedim 9. Ayda denedim tepki vermedi. Ama yinede vermiyorum beyazı 1 yaşı bekliyorum. Solunum tepkisi biraz sıkıntı çok iyi takip etmen gerekşyor yavaş yavaş ilerle acele etme. Eğer gerçekten solunum tepkisi varsa.

Ben de yavaştan giderim o zaman. Solunum olarak sadece hırıltı vardı doğduğundan beri diyetle geçti. Bir de rota aşısı sonrası boğulurcasına öksürük olmuştu zor nefes alıyordu ama doktor astım belirtisi miyoksa bronşiolit mi tam emin olamadı. İnşallah sorunsuz atlatırız biz de. Sağol🤗

günaydın kızlar
Gece uykularınız ne durumda düzelmeler var mı?
evet bizimki bir haftaya yakındır düzgün, gece emzirmeler devam ediyor ama iki veya üç kere, dinlenik uyanıyorum. odamdaki beyaz tahtaya 10 gündür uyku saatlerini yazıp bu işe tam anlamıyla eğilerek çözdüm (inşallah çözmüşümdür). aynı saatlerde uyutmaya çalışıyorum, tek yaptığım bu. bir de bezi kuru bile olsa uyku saati geldiğinde bezini değiştirip pijama giydiriyorum, kalkınca tekrar eski kıyafetlerini giydiriyorum, bu da işe yaramış olabilir, önceden üstünde ne varsa onunla uyutuyordum

10 aylık bir bebek gördüm ve moralim bozuldu. tabakta ne yiyecekse işaret parmağı ile gösterdi ve verildiğinde gerçekten yedi. sizin çocuklar ne durumda, gösteriyorlar mı? benimki zaten iştahsız ama birşey istediğinde kaplan gibi atılır ve ellerini uzatır. işaret parmağı ile kibarca göstermez

10 aylık bir bebek gördüm ve moralim bozuldu. tabakta ne yiyecekse işaret parmağı ile gösterdi ve verildiğinde gerçekten yedi. sizin çocuklar ne durumda, gösteriyorlar mı? benimki zaten iştahsız ama birşey istediğinde kaplan gibi atılır ve ellerini uzatır. işaret parmağı ile kibarca göstermez
1 Şubat doğumlu sanırım iki üç haftadır gösteriyor canım. Gitmek istediği yönü gösteriyor su içmek istediğinde suyu gösteriyor. Ama senin oğlan yürüyor bizimki daha yürümüyor. Sonra bay bay yapıyor parmaklarını şıklatmaya çalışıyor müzik çalınca iki elini çevire çevire oynar gibi yapıyor ama o kadar öğretmeye çalışmamıza rağmen alkış yapamıyor. Farklı Farklı zamanlarda yapıyorlar işte 🤷🏻‍♀️

evet bizimki bir haftaya yakındır düzgün, gece emzirmeler devam ediyor ama iki veya üç kere, dinlenik uyanıyorum. odamdaki beyaz tahtaya 10 gündür uyku saatlerini yazıp bu işe tam anlamıyla eğilerek çözdüm (inşallah çözmüşümdür). aynı saatlerde uyutmaya çalışıyorum, tek yaptığım bu. bir de bezi kuru bile olsa uyku saati geldiğinde bezini değiştirip pijama giydiriyorum, kalkınca tekrar eski kıyafetlerini giydiriyorum, bu da işe yaramış olabilir, önceden üstünde ne varsa onunla uyutuyordum
İnanılmaz sevindim umarım böyle devam eder hatta daha da iyiye gider. Darısı başımıza 🥰

Ben bunu dün bir doktora sormuştum bir yerde 10. ayda işaret etmenin başladığını okuyunca. Ayına uygun diğer şeyleri yapıyorsa sorun yok dedi.

1 Şubat doğumlu sanırım iki üç haftadır gösteriyor canım. Gitmek istediği yönü gösteriyor su içmek istediğinde suyu gösteriyor. Ama senin oğlan yürüyor bizimki daha yürümüyor. Sonra bay bay yapıyor parmaklarını şıklatmaya çalışıyor müzik çalınca iki elini çevire çevire oynar gibi yapıyor ama o kadar öğretmeye çalışmamıza rağmen alkış yapamıyor. Farklı Farklı zamanlarda yapıyorlar işte 🤷🏻‍♀️
Aynen öyle. Örneğin bizimki 2 aydır çok net ses de çıkaracak şekilde alkışlıyor ve 2 haftadır da yürüyor; fakat diğerlerini yapmıyor. Hepsi normal.

U Umutherzaman
C2C135E8-9C51-4E5F-AF49-F87E8C249BF5.jpeg

Evet bende antibiyotik kullandırmadım ve buhar makinesi ile baya gecırdık cok sukur ama bu sleepy yeni bezi cok pişik yaptı bebeğimi ya off valla bıktım prımaya gecıcem sonunda buyuk oglumda prıma ile basladık prıma ile devam etmıstık bunda sleepy ve molfix ikisi de pısık yaptı🥴 geceleri sureklı yanımda gene besıginde uyumuyor ise de baslıcam az kaldı artık besıginde yatırmıcam yanımda yatsın tüm gece her yerim tutulsun pes ettim artık tum bıldıgım dogrular çöp :KK43: bu arada benim bebekte alerjik bir alerjı testi yaptırmak istiyorum aslında ama once bir saglık sigortası yaptırcam. Senin bebıs nasıl oldu

benimki 12 şubat doğumlu, sizin doğum gününe çok az kalmış :)

benimki 12 şubat doğumlu, sizin doğum gününe çok az kalmış :)
Evet :) bazen zamanın durup hiç geçmeyecekmiş gibi geldiği çoğu zamanda nasıl geçtiğini bile anlayamadığım hayatımın en yorucu ve en neşeli 1 yılıydı😂 sahi ne ara büyüdü bunlar 😢

Canm neden moralini bozuyorsun her bebek kendine özel gelişimi de farklı
Benm ki de gösterir gidecegi veya istediği yeri ama bu değişebilir yani

Aynen öyle. Örneğin bizimki 2 aydır çok net ses de çıkaracak şekilde alkışlıyor ve 2 haftadır da yürüyor; fakat diğerlerini yapmıyor. Hepsi normal.
Aynen çocuğa göre değişiyor 10.ay ortalarında yürümeye başladı bizim ki de alkış yapıp müzik duyduğunda oynuyor kedi görünce meyov, ablasına hiya taklit yapmayı seviyor 😃ablası ile kıyas yaparsam ablası bu dönemde daha iyiydi mesela

X