2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Geçecek geçecekte benden benden geçeceğim 😂😂😂😂

Bugün geç 11 ay kontrolüne gittik Dr a. Gece uyanmaları için, dişi biter, hasta olur, o biter karnı ağrır, bu modeller böyle yapacak bir şey yok dedi. :KK50: Şu sıralar saat başı kalkıp emip uyuyor. Dün gece 4 te kalktık, 5:30 a kadar bla bla bla anlatıp durdu. Rüyasını anlattı herhalde :KK45:

Amaan sağlıklı olsunlar da uyansınlar ne diyeyim😔 11e doğru uyutabildim. Saat 3 oldu daha ben uyuyamadım 7 kere falan uyandı şu saate kadar. Tabi yarımşar saat de kucağımda kalmıştır. Diyeti açtık diye mi diyorum rahatsız mı ki? Alerjiden olmasın da diştense sorun değil 10 kez daha uyuturum. Sağlık en önemlisi

Selam canım bizde öyle değil ama zaten son günlerde biz kabız olduk. Her kaka yaptığında ağlıyor. :KK43:
Ah kuzum benim. Kuru üzüm kayısı komposto ver canım zeytinyağı ver İnş düzelir Bi an evvel. Oğlum Bayadır kabız olmamıştı Bi ara hazır bebe bisküvisi vermiştim bizi o kabız yapmıştı

Selam arkadaşlar. Abartmıyorum her kaka yapışında sırtına çıkıyor. Bıktım artık bezde mi sorun yoksa oğlumda mı bilemedim sizinde mi öyle
Günaydın canım, oğlum günde 2-3 kere normal yapıyor. Sırtından filan taşmıyor. Çok mu cıvık yoksa bir kere fazla mı yapıyor?

Günaydın canım, oğlum günde 2-3 kere normal yapıyor. Sırtından filan taşmıyor. Çok mu cıvık yoksa bir kere fazla mı yapıyor?

Canım 2 günde bir yapıyor fazlaca yapıyor

Kızlar 1 aşısı olan var mı? Biz bugun olduk cok mızmız huysuz. 3 ayrı yerden olundu. 6 aya kadar rahat olmak isterdim ki oglusumun özel aşıları olacak. Bu arada ben pazartesi işe baslıyorum 😭😭😭
Oy kuzuya biz 15inde yaşımıza gircez Heralde o zaman aşısı olcak birde nimerix var bende tırsıyorum. İşe başlama benim de korkulu rüyam ama çoğu anne işe başlayınca daha rahat oluyormuş dinleniyormuş görcez

Canım 2 günde bir yapıyor fazlaca yapıyor

Oy kuzuya biz 15inde yaşımıza gircez Heralde o zaman aşısı olcak birde nimerix var bende tırsıyorum. İşe başlama benim de korkulu rüyam ama çoğu anne işe başlayınca daha rahat oluyormuş dinleniyormuş görcez
Ooo benimki de 2 güne bir yapsa kafasından taşar. Normal o zaman.

Kızlar 1 aşısı olan var mı? Biz bugun olduk cok mızmız huysuz. 3 ayrı yerden olundu. 6 aya kadar rahat olmak isterdim ki oglusumun özel aşıları olacak. Bu arada ben pazartesi işe baslıyorum 😭😭😭
Geçmiş olsun canım. Geldi mi artık iş vakti :KK43: nasıl yapacaksın peki.

Geçmiş olsun canım. Geldi mi artık iş vakti :KK43: nasıl yapacaksın peki.
Komsum bakıcak cnm zaten okul ev aynı sitede oldugu ıcın ogle arası gelip emzırcem 3 de evde olurum. Duzene girecek hayatımız bence cunku sabah uyku keyıflerı yapmaktan guzel beslenemıyorduk ikimizde. Komsum la bebek arası ıyı ben gidince aglayan bır bebekte degil oglum sadece uykusu gelince meme krizi tutuyor onu da ogle arası gelip uyutucam emzırıp bakalım ilk hafta nasıl gecıcek artık eskisi gibi giremem buraya Cook alısmıstık koyun koyuna keyiflere çookk özlücemm 😭 ama karabiberin dedıgı gıbı de teneffusleri 15 dakka da olsa dinlencem yanı inşallah

Komsum bakıcak cnm zaten okul ev aynı sitede oldugu ıcın ogle arası gelip emzırcem 3 de evde olurum. Duzene girecek hayatımız bence cunku sabah uyku keyıflerı yapmaktan guzel beslenemıyorduk ikimizde. Komsum la bebek arası ıyı ben gidince aglayan bır bebekte degil oglum sadece uykusu gelince meme krizi tutuyor onu da ogle arası gelip uyutucam emzırıp bakalım ilk hafta nasıl gecıcek artık eskisi gibi giremem buraya Cook alısmıstık koyun koyuna keyiflere çookk özlücemm 😭 ama karabiberin dedıgı gıbı de teneffusleri 15 dakka da olsa dinlencem yanı inşallah
Biz hiç şu koyun koyuna keyiflerden yapamadık 😂 😂hayırlısı olsun canım bende katılıyorum hem anne biraz sosyalleşince çok daha iyi hissediyor kendini. Ama evet bir hafta zor geçer özellikle sen çok özlersin. 😔 ama sonra ikinizde alışırsınız.

Biz hiç şu koyun koyuna keyiflerden yapamadık 😂 😂hayırlısı olsun canım bende katılıyorum hem anne biraz sosyalleşince çok daha iyi hissediyor kendini. Ama evet bir hafta zor geçer özellikle sen çok özlersin. 😔 ama sonra ikinizde alışırsınız.
Insallah cnm. Seninki emerek uyumuyor mu benımde koyun koyuna keyif dedıgim yatarak emısmek 😂 sonrası bende boyun agrısı ama olsun 🤪

bizim sıkıntının kaynağı belli oldu, ablalarımdan biri diş hekimi, ona baktırdık ışıkla. bir azı bir de köpek dişi çıkmış simetrileri de geliyor, şu anda 6 diş çıkmak üzere dedi. off ya, 3 haftadır kulağını tutarak uyuyor, tam kbb ye gidecektik yine. bizim derdimiz de diş diş diş. bıktım yemin ederim, 5. aydan beri çıkartıyor, herhalde 14 aylıkken hepsi çıkacak, 11 tanesi çıktı zaten, üç gündür ağlama krizleri başladı, günde iki kez falan, ikisi de kakasını temizlerken. uykular düzeldi, ağzını açmıyor hala, iştah yerlerde. kıymalı böreğin içini yiyor bir tek. versem kısır da yer. sanırım ağzının çiinden dolayı tat alamıyor baskın tatlar istiyor, dişi için o jeli kullanmıyoruz, başka bir alternatif var mı şöyle yan etkisi olmayan direkt sürülecek bir şey? bilen varsa çok makbule geçer. bizimki bir de bir haftadır anne baba bile demiyordu ıııı uuğğğ gibi sesler çıkarıyordu akşam balon dedi, balon almıştık o uyurken şişirmiştik, bazen çok şaşırtıyorlar

bizim sıkıntının kaynağı belli oldu, ablalarımdan biri diş hekimi, ona baktırdık ışıkla. bir azı bir de köpek dişi çıkmış simetrileri de geliyor, şu anda 6 diş çıkmak üzere dedi. off ya, 3 haftadır kulağını tutarak uyuyor, tam kbb ye gidecektik yine. bizim derdimiz de diş diş diş. bıktım yemin ederim, 5. aydan beri çıkartıyor, herhalde 14 aylıkken hepsi çıkacak, 11 tanesi çıktı zaten, üç gündür ağlama krizleri başladı, günde iki kez falan, ikisi de kakasını temizlerken. uykular düzeldi, ağzını açmıyor hala, iştah yerlerde. kıymalı böreğin içini yiyor bir tek. versem kısır da yer. sanırım ağzının çiinden dolayı tat alamıyor baskın tatlar istiyor, dişi için o jeli kullanmıyoruz, başka bir alternatif var mı şöyle yan etkisi olmayan direkt sürülecek bir şey? bilen varsa çok makbule geçer. bizimki bir de bir haftadır anne baba bile demiyordu ıııı uuğğğ gibi sesler çıkarıyordu akşam balon dedi, balon almıştık o uyurken şişirmiştik, bazen çok şaşırtıyorlar
8 diş arka arkaya çıkarmıştı hele üst dörtlü aynı anda çıkmıştı. Nasıl bi şey bilirim. Bayadır ara verdi çok şükür. Böyle bir kaç tane birden çıkarken pek fazla etki etmiyor ama zeytinyağı karanfil karışımını buzdolabında bekletir onu sürerdim ben o dönem. Çabucak çıkarsın rahatlasın inşallah bizim için zor onlar için çok zor 😢

Bizimkinin bi kaç gündür iştahı açıldı. Ne kadar tahta varsa vurup,dil ısırıp,popo kaşımak ne varsa yapmak istiyorum. Yoğurdu görünce bile tiksinen çocuk biraz yoğurt bile yedi.Yakında yine dengeler alt üst olur biliyorum ama böyle böyle büyüyecekler demek ki bizimkilerde. Dişleri çıkarsın seninkide rahatlar iştahı açılır🙏🏻

Ayran denedin mi hiç? Ben hiç denememiştim ben içerken istedi baktım çocuk güzel içiyo. Yemeklerinin yanına koymaya başladım daha hoşuna gitti sanki. Bi dene istersen.

8 diş arka arkaya çıkarmıştı hele üst dörtlü aynı anda çıkmıştı. Nasıl bi şey bilirim. Bayadır ara verdi çok şükür. Böyle bir kaç tane birden çıkarken pek fazla etki etmiyor ama zeytinyağı karanfil karışımını buzdolabında bekletir onu sürerdim ben o dönem. Çabucak çıkarsın rahatlasın inşallah bizim için zor onlar için çok zor 😢

Bizimkinin bi kaç gündür iştahı açıldı. Ne kadar tahta varsa vurup,dil ısırıp,popo kaşımak ne varsa yapmak istiyorum. Yoğurdu görünce bile tiksinen çocuk biraz yoğurt bile yedi.Yakında yine dengeler alt üst olur biliyorum ama böyle böyle büyüyecekler demek ki bizimkilerde. Dişleri çıkarsın seninkide rahatlar iştahı açılır🙏🏻

Ayran denedin mi hiç? Ben hiç denememiştim ben içerken istedi baktım çocuk güzel içiyo. Yemeklerinin yanına koymaya başladım daha hoşuna gitti sanki. Bi dene istersen.
önce hemen sorayım evde şu çiğnenen küçük karanfillerden var, onu direkt zeytinyağına mı koyacağım yoksa karanfilleri havanda falan ezeyim mi?
ayran denedik, az da olsa içti dün ama bugün verdim içmedi. iştahtan ümidimi kestim ben, bana da bıkkınlık gelmeye başladı, dün kayınvalidemden 10 çeşit şey getirdik hiçbirini yemediği gibi tükürme huyu başladı, binbir zahmetle agzına sokabildiğimiz lokmayı da tükürüyor, dişleri bekliyoruz, karanfili deneyeceğim hemen

önce hemen sorayım evde şu çiğnenen küçük karanfillerden var, onu direkt zeytinyağına mı koyacağım yoksa karanfilleri havanda falan ezeyim mi?
ayran denedik, az da olsa içti dün ama bugün verdim içmedi. iştahtan ümidimi kestim ben, bana da bıkkınlık gelmeye başladı, dün kayınvalidemden 10 çeşit şey getirdik hiçbirini yemediği gibi tükürme huyu başladı, binbir zahmetle agzına sokabildiğimiz lokmayı da tükürüyor, dişleri bekliyoruz, karanfili deneyeceğim hemen
Evet o karanfil:) Ben bütün şekilde koymuştum bi süre sonra özünü bırakmıştı ama sonradan havanda ezip yaptıklarını okumuştum canım. Ezip denemedim daha hızlı özleşir herhalde.

Bi kaç gün önceye kadar aynıydı biliyosun. Tükürmeler, çorbayı içecek gibi yapıp ağzında tutup püskürtmeler.. İnsan hem yememesine üzülüyor hem bu hareketlere siniri bozuluyor. Sizin şu an dişinde etkisi vardır ama genel olarak ruh hallerine ve insaflarına kalmışız..Bizimki bi kaç gün yiyip bi ay depolayacak sanırım yine başlar iştahsızlık ben tetikte bekliyorum😭

Evet o karanfil:) Ben bütün şekilde koymuştum bi süre sonra özünü bırakmıştı ama sonradan havanda ezip yaptıklarını okumuştum canım. Ezip denemedim daha hızlı özleşir herhalde.

Bi kaç gün önceye kadar aynıydı biliyosun. Tükürmeler, çorbayı içecek gibi yapıp ağzında tutup püskürtmeler.. İnsan hem yememesine üzülüyor hem bu hareketlere siniri bozuluyor. Sizin şu an dişinde etkisi vardır ama genel olarak ruh hallerine ve insaflarına kalmışız..Bizimki bi kaç gün yiyip bi ay depolayacak sanırım yine başlar iştahsızlık ben tetikte bekliyorum😭
çok teşekkürler bilgi için. sonradna düşününce havanda karanfili ezmek bana güvenli gelmedi, karanfil çocuğa dokunabilir, bütün koyup biraz uzun beklemek daha güvenli. sonuçta yiyecek sürdüğümüzü.
iştahı inşallah aynı olur. iyice akıllandılar. cidden insaflarına kalmışız. her gün 20 posta el süpürgesi yapmak, alttan tabağa vurduğu için dökülen çorbalar yemekler.. bunları temizlerken her seyi kurcalayan bir çocuk. iştah çok önemliymiş yahu, 1,5 ay oldu neredeyse iki gün yiyor 10 gün yemiyor, eninde sonunda değişecekler, umutluyum ben, dişler çıksın sorunlarımız büyük oranda bitecek gibi geliyor, sizin de biter, olumlu düşünelim öyle olsun

Selam kızlar çooook uzun zamandır yazamadım giremedim, 15 tatil olunca okuyamadığım sayfaları bir bir okudum...
Benim bebişin doğumgününü 15 tatilde kutladık 10 gün kadar erken oldu ama işe başladığımda zor olurdu,tavsiyem bi mekan tutarsanız çocumşarın oynayabileceği bi yer olsun biz çok memnun kaldık, doğumgünü çok. Güzel geçti
Mutlu1anne Mutlu1anne M MervaTeacher benim bebişimde süt ve ürünlerine alerjik, bende kekin içine süt koyarak başlıcam bbakalım inşaallah karın ağrısı çekmez gece, doktor dene dedi. Artık yoğurt inek sütü yesin istiyorum, kilosu ve boyu iyi kan değerleride iyi çıktı gerçi
1.yaş aşısı yaptıran varmı, sonra hangi aşılar vardı, bi skntı oluyor mu, birde 1 yaş göz kontrolü varmış ona giden var mı
Benim bebiş baya erken yürümeye başladı fakat dişlerde gerideyiz😁altta iki diş var peşpeşe gelcek sanırım
Bu arada atak haftalatını hangi programdan takip ediyosunuz ben hiç takip etmedim😀
Bu arada tv den muhabbet çıkmiş ben evdeyken hiç açmıyorum gibi babaneside açmaz, babası arada açar tv ye baktığını gördüğümüz an kapatıyoruz oyuna dalarsa bi daha açıyoruz.
K Karabiberim123 senin verdiğin bi tarif varmış yazmışlar sayfalarda böle hurmalı filan onu beni etiketleyerek yazar mısın😉bende denim bakalım
Bu arada anne sütü konusunda başlarda ben hep sağarak vermiştim biliyorsunuz emmemişti daha sonra bi kaç süt annesi oldu (hepside çok tatlı insanlar) buzluktaki sütlerini verdiler bi kaç defa ve ben de10. 5 aya kadar anne sütü vermiş oldum😍😍ama zor bi süreçti, şimdi sadece uyuyacağı zaman mama içiyor zaten bide gece 2 kere maksimum 3 kere, meme olayı olmadığından benimkinin uykuları fena değil gece, ama gece beslenmesini kesicem bende doktor diş çürüğü yapıyor ilerleyen dönemlerde dedi bide çok sık beslenme reflü yapıyormuş gece, süresi ne kadar uzun olursa gece okadar iyiymiş, ilk hedefim gece beslenmesini kesmek bakalım halledebilcekmiyiz😉
Bu arada ne çabuk büyüdüler ya geçen sene bu zamanlar hamileliğin son demlerindeydik, ilk zamanlar ne kadar zordu hem besin alerjili gece gündüz aglayan bi bebek hem emmeyen bi bebek sürekli süt sagan bi anne Ayyyy hepsi geçti😀bugünümüze şükürler olsunnn
İşe başlayan başlamal isteyen anneler iş bana çok iyi geldi, hatta çocugun düzeni daha iyi oturdu, şuan 15 tatilde işe gitmediğimden onunda düzeni bozuldu çok ağır saatleri olmayanlar için işe başlamayı öneririrm😍😍😍

X