2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Kaç derece oluyor eviniz canım? Bir de içine ne giydiriyorsun? Benimki de hep üzerini açıyor bütün gece üstünü örtüyorum. Bi yandan da çok terliyor diye uyku tulumunu nasıl alsam bilemedim
22 24 derece arasında tutmaya çalışıyorum canım. Monde bebeden aldığımda 24 dereceye kadar kullanılıyor. İnce,hareketini kısıtlamıyor rahat rahat dönüyor ve elyaf dolgulu olmadığı için terletmiyor. İçine uzun kollu ince bir zıbın ya da tulum giydiriyorum.

günaydın kızlar.
ya bizim bücür hala emeklemiyor kalkmıyor yürüme zaten yok.
bu kadarı artık normal mi? Haftaya 9 aylık oluyoruz.
dün bir arkadaşım geldi oğlu haftaya 10 aylık oluyor nerdeyse iki aydan beri ayakta emekliyor yürüyor. Daha bir farkettim bizimkinin yapamadığı şeyleri

günaydın kızlar.
dün bir arkadaşım geldi oğlu haftaya 10 aylık oluyor nerdeyse iki aydan beri ayakta emekliyor yürüyor. Daha bir farkettim bizimkinin yapamadığı şeyleri
tabiki de normal, kızım 14 aylık yürüdü bu kızım da gayet oturuyo hala, emekleme falan yok. kimseyle kıyaslama lütfen. hem geç yürüyen çocuk daha iyi emin ol, kendinden emin şekilde yürüdüğünden düşme bi yere çarpma durumları daha az oluyor.

tabiki de normal, kızım 14 aylık yürüdü bu kızım da gayet oturuyo hala, emekleme falan yok. kimseyle kıyaslama lütfen. hem geç yürüyen çocuk daha iyi emin ol, kendinden emin şekilde yürüdüğünden düşme bi yere çarpma durumları daha az oluyor.
Ya hep kendimi öyle teselli ediyorum her çocuk başka diye ama dün arkadaşım ee bu geç kalma için doktor ne diyor dediği Anda bende koptu olay.

22 24 derece arasında tutmaya çalışıyorum canım. Monde bebeden aldığımda 24 dereceye kadar kullanılıyor. İnce,hareketini kısıtlamıyor rahat rahat dönüyor ve elyaf dolgulu olmadığı için terletmiyor. İçine uzun kollu ince bir zıbın ya da tulum giydiriyorum.

Teşekkürler canım😘😘

Ya hep kendimi öyle teselli ediyorum her çocuk başka diye ama dün arkadaşım ee bu geç kalma için doktor ne diyor dediği Anda bende koptu olay.
Bizim Dr umuz gelişim uzmanı. Yani uzmanlık alanı problemli çocuklar aslında. Ama hem davranış olarak hem fiziksel gelişimde çok güzel yönlendiriyor biz de çok memnunuz. Benim kızım da oturuyor, 4 ayak üzerine yeni kalkmaya başladı, emeklemiyor ve yürümüyor. Dik oturma 9 aya kadar olmalıymış. Bazı çocuk hiç emeklemezmiş, yürümenin son tarihi de 18 ay canım.

Bizim Dr umuz gelişim uzmanı. Yani uzmanlık alanı problemli çocuklar aslında. Ama hem davranış olarak hem fiziksel gelişimde çok güzel yönlendiriyor biz de çok memnunuz. Benim kızım da oturuyor, 4 ayak üzerine yeni kalkmaya başladı, emeklemiyor ve yürümüyor. Dik oturma 9 aya kadar olmalıymış. Bazı çocuk hiç emeklemezmiş, yürümenin son tarihi de 18 ay canım.
Bebeklerimiz gelişim olarak hemen hemen aynı ilerliyor. Senin paylaşımların çok işimi yarıyor ve içimi rahatlıyor 🙏🏻

Bebeklerimiz gelişim olarak hemen hemen aynı ilerliyor. Senin paylaşımların çok işimi yarıyor ve içimi rahatlıyor 🙏🏻

Dr bana senin çocuğunda herhangi bir gelişim problemi yok, biz bu çocuklara şehirli anne çocuğu veya kucak çocuğu diyoruz dedi. :) İlk gittiğimizde Deniz otururken 22 ekimde sallanıyordu. Sonra (burada yazmıştım) bazı egzersizler verdi, çok kısa sürede çocuk dimdik oturuyor. Bir de kendi kızını anlattı. Çok yoğun çalıştığı bir dönemmiş o sırada kızı kreşe başlamış, kreşteki öğretmen kızınızın motor becerileri çok geride demiş. (Dr un kızı bi de :) ) Ben o zaman fark ettim ki kızımı hiç parka çıkaramıyordum dedi...

günaydın kızlar.
9 aylık olduk hala emeklemiyor bu ayda pıtır pıtır yürüyen bebeler var benimki tembel galiba 2 doktora sordum biri yakında emekler dedi 1 ay geçti üzerinden tık yok öbür doktor emeklemek kol kaslarıyla ilgili dedi koy bakalım bu yüzüstü dedi koydum bak daha kollarına yeterince yük veremiyor 10 ayini geçince emeklemeye başlar dedi
Bu sıralar biryere tutunarak ayakta durmayı seviyor birkaç kez kendi denedi tutunup ayağa kalkmayı yok beceremedi ama ben onu ayakta tutunca çok mutlu oluyor hatta kaldırıp koltuğun kenarına tutturuyorum kendi desteksiz bir iki dakika durabiliyor
Heycanla beklemedeyim emeklemesini hep bana aşırı sevimli gelmiştir emekleyen bebek oğlumu öyle görmeyi çok istiyorum

günaydın kızlar.
Canım her çocuk farklıdır 18. Aya kadar emeklemeyen yurumeyen bebek biliyorum o yüzden sakin ol ve bence ne kadar gec o kadar iyi obur türlü sürekli arkasindan geziliyor sürekli düşme vs. Oluyor

Dr bana senin çocuğunda herhangi bir gelişim problemi yok, biz bu çocuklara şehirli anne çocuğu veya kucak çocuğu diyoruz dedi. :) İlk gittiğimizde Deniz otururken 22 ekimde sallanıyordu. Sonra (burada yazmıştım) bazı egzersizler verdi, çok kısa sürede çocuk dimdik oturuyor. Bir de kendi kızını anlattı. Çok yoğun çalıştığı bir dönemmiş o sırada kızı kreşe başlamış, kreşteki öğretmen kızınızın motor becerileri çok geride demiş. (Dr un kızı bi de :) ) Ben o zaman fark ettim ki kızımı hiç parka çıkaramıyordum dedi...
canım o egzersizleri bir yazabilir misin rica etsem dik oturmaktan kasıt eğilip bükülmeden direkt oturmak mı acaba

canım o egzersizleri bir yazabilir misin rica etsem dik oturmaktan kasıt eğilip bükülmeden direkt oturmak mı acaba
1. Yere oturtup oyuncakları önüne koyuyoruz, arkasından boydan boya omurgasına, iki parmakla yukarı aşağı masaj yapıyoruz, gerçekten çocuk dimdikleşiyor otururken. Otururken düşsün, tam düşecekken tutmayın, düşsünki düşmemek için kaslarını kullanmayı öğrensin dedi. 2. Oyuncakları arada yukarı doğru kaldırıyoruz ki yukarı bakarken sırt dikleşsin diye. 3.Yüzükoyun bol bol bırakıyoruz debeleniyor. 4.Plates topuna oturtup popoyu daire çizdiriyoruz bel kasları güçlensin diye. 5.Önünde ya sehpa ya koltuk üzerinde oyuncakları, oynarken ayakta duruyor. Biz de arkasında çömelip dizlerimizin arasına alıp, tam kalça kemiklerinden dizlerimizle sıkıştırıyoruz. Oyun oynarken dimdik ayakta duruyor, bacaklar güçleniyor böylece. Bir de asla adım attırmayın, öğretmeye çalışmayın dedi. O dürtünün kendi gelmesi gerekiyormuş.

günaydın kızlar.
Foruma ilk girmeye başladığım zamanlarda bizimle aynı günlerde doğan bebekler neler neler yapıyordu. Oyun halısında oyuncaklara bakıyor, oyuncakları tutuyor, ellerini birleştiriyor, yüzüstü zaman geçiriyorlardı ve ben panikliyordum, çünkü benimki bunların hiçbirini yapamıyordu. Acaba gelişimi mi geri yoksa patates çocuk mu diyordum. Ama kısa sürede arayı kapadı. Neredeyse yürüyecek. Çok hızlı emekliyor, en küçük yükseltiye tutunup ayağa kalkıyor. Tutamıyoruz, durmuyor. Bunları başarı olarak anlatmıyorum. Yalnızca 2 gün içinde bir beceriyi deneyip ustalaşabiliyorlar, demek istiyorum. Don't panic!

günaydın kızlar.
Canim bizimde oyleydi 9 aya bise yoktu birden basladi 1 hafta icinde emekleme tutunarak kalkmaya calisma falan bi anda basliyolar normal yani bencede

günaydın kızlar.
Benimki de çok az emekliyor canım. Kendini doğrultamıyor henüz. Ayaklarının üzerinw yeni bastırmaya başladım. Ama yapacak eminim. Anlıyorum hareketlerinden bir de bazı cocuklar bence üşengeç:)

Günaydın canlar ♥️
bu nasıl bir yemek yemek ben çıldıracagım yaa :emir_bebek::nazar:

Eklentiler

• C5FE1720-4E42-49AF-A456-835EB3F6987B.jpeg
    C5FE1720-4E42-49AF-A456-835EB3F6987B.jpeg
    112,7 KB · Görüntüleme: 60
Selamünaleyküm hanımlar. Ben bişey danışmak istiyorum size. Biliyorsunuz hamileyim ve doktor 6. Ayına kadar emzirebilirsin demişti. Yaşına girdiğinde memeyi kesmem gerek oğlumdan. Memede uyuyan bir çocuk. Ne yapmalıyım sizce? Biberonla besleyip uyutmayı hiç denemedim. Bi de devam sütü mü kullanmalıyım ondan sonra. Benim için en büyük sorun bu görünüyor. Akıl verin lütfen.

X