2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
bizim dr a sordum nedir olması gereken diye... İlk 6 ay bebeği anne sütü korur. sonrasında ek gıdaya geçişle beraber 6 ay-1 yaş arası kendi bağışıklığını oluşturmaya başlar. bazen erken hasta olan bebek, büyüdükçe daha az hasta olur denir ama milyon tane virüs var kaç tanesine dayanacak bu çocuk, hangisine ne tepki verecek bilemezsin, kimi ayakta geçirir kimi aynı virüsten yoğun bakıma girer bilemezsin, en güzeli korumak dedi. ben kendi kızımı 3 yaşına kadar yüz ve elini öptürmedim dedi. En kötü 1 yaşına kadar korumaya çalışın dedi.

Canım çok çok geçmiş olsun Asyaya da, bizim ateş de inatçı bi şekilde 5 gün sürdü. çok ateş düşürücü verme duşa sok soy eklem yerlerine ıslak bez koy... bizimki ateş düşürücülerden ters tepti vücut sıcaklığı 34,5 a kadar düştü zor ısıttık hastanede. Allak korusun daha düşseydi kalp problemi olurdu dediler...
Canım öpücük hastalığı ile 6.hastalık aynı şey mi farklı mi?

Canım öpücük hastalığı ile 6.hastalık aynı şey mi farklı mi?
Benziyo ama farklı canım, İnatçı ateş 4-5 gün, sonra döküntü oluyor ama biraz daha ağırmış. Sadece salyayla geçiyor o yüzden ismi öpücük. Bir de karaciğere vuruyor, denizin ALT değeri max 30 olması gerekirken 600 çıktı. Ultrasona girdik, Allahtan karaciğerde bir bozulma yok. 10 güne düşer dedi Dr u ama tekrar kan verip kontrol edicez. Protein yasak, meyve sebze serbest.

Benziyo ama farklı canım, İnatçı ateş 4-5 gün, sonra döküntü oluyor ama biraz daha ağırmış. Sadece salyayla geçiyor o yüzden ismi öpücük. Bir de karaciğere vuruyor, denizin ALT değeri max 30 olması gerekirken 600 çıktı. Ultrasona girdik, Allahtan karaciğerde bir bozulma yok. 10 güne düşer dedi Dr u ama tekrar kan verip kontrol edicez. Protein yasak, meyve sebze serbest.
Allah allah biz 6.hastalık mi yaşadık öpücük hastalığı mi suan anlamadim çok benziyorlar..normal bir öpücükten gecmiyrodur sanirim yoksa her bebek hasta olur. Hasta birinden geçiyor herhalde dimi? Valla cem gelmis geçmiş olsun. Yarin da günüm var kesin öpücük yağmuruna tutacaklar bebeğimi suan korktum Allahim korusun ins.

Allah allah biz 6.hastalık mi yaşadık öpücük hastalığı mi suan anlamadim çok benziyorlar..normal bir öpücükten gecmiyrodur sanirim yoksa her bebek hasta olur. Hasta birinden geçiyor herhalde dimi? Valla cem gelmis geçmiş olsun. Yarin da günüm var kesin öpücük yağmuruna tutacaklar bebeğimi suan korktum Allahim korusun ins.
Sakın cocugu opturme uzaktan opsunler hastalık cok zor bebek ıcın gozunun içine bakıyor ama bişey yapamoyorsun cnm

bir hastalık uydur çocuk hasta, o ayakta geçiriyor ama size bulaşırsa hastaneye yatırırmış diye uydur, bak o zaman öpüyorlar mı... insanlar bebeği düşünmez ama kendilerinden korkarlar.

Kızlar bizde 6. Hastalık geçirmişiz. Dün 4. Gün ateşi normaldi ama gecrhiç uyumadı ağladı sürekli sabah kalktık ki gövdesi yüzü ve boynu döküntü yapmış. Ateş artık çıkmıyo çok şükür ama iştahsızlık ve huzursuzluk bugünde devam inşallah yarına düzelir

Selam kızlar bugün uyku tulumu alıcam kızıma bütünn gece üstü açık yatıyor battaniyeyi ayağıyla depikliyor nasıl bi uyku tulumu alıyım marka olarak önerilerinize ihtiyacım var yatak odam çok soğuk da olmadığı için çok kalın bişey de almak istemiyorum hm de dolgulu tulum pijamayı beğendim kullanıp memnun kalan varmı?

Kızlar bizde 6. Hastalık geçirmişiz. Dün 4. Gün ateşi normaldi ama gecrhiç uyumadı ağladı sürekli sabah kalktık ki gövdesi yüzü ve boynu döküntü yapmış. Ateş artık çıkmıyo çok şükür ama iştahsızlık ve huzursuzluk bugünde devam inşallah yarına düzelir
Çok geçmiş olsun canım benim yaa iyice bu illet herkeste çıkmaya başladı

Selam kızlar bugün uyku tulumu alıcam kızıma bütünn gece üstü açık yatıyor battaniyeyi ayağıyla depikliyor nasıl bi uyku tulumu alıyım marka olarak önerilerinize ihtiyacım var yatak odam çok soğuk da olmadığı için çok kalın bişey de almak istemiyorum hm de dolgulu tulum pijamayı beğendim kullanıp memnun kalan varmı?
Monde.bebe’den 1.0 TOG olanlardan aldım canım elyaflı kalın olanlardan değil. Gayet memnunum.

Bir tane de ebebekten aldım 1,5 tog onda da hafif bir dolgu var.

Woolnate I öneriyorlar ama pahalı biraz. Gerçi çocuk büyüdükçe kullanılmaya devam ediyor öyle 2-3 yolluk bişi oluyor, bizimki de üstünü açayım derken uyanıyor. Bende alayım diyorum tulum giydirmek biraz zor oluyor bizimkine bu ince hareketi kısıtlamıyor.

Neler olmuş neler girmeyeli... Geçmiş olsun minnoşlara topluca... Bizim son zamanlarda çok enteresan bi durumumuz çıktı ortaya. Aşırı yaramaz😰😱 yaramaz demeyelim hareketli diyelim. Annem de " bu ne ya, ben böyle bi şey görmedim" deyince artk kabul etmeliyim galiba.

AHAHAH yaramaz :) uykular nasıl?

Benim büyük oğlan öyle idi hala çok iştahlı değil ama sevdiği şeyler oldu mu yiyor. Memeye güveniyor suan memeden kesilince illa yicek ama inan iştahsız çocuk çok zor ya. Seninkinin kilosu nasıl? Benim oğlan 8 yaşına girecek inanır mısın hala bebek gibi zorla kaşığı ağzına tiktigim oluyor.
Yeminle memeyide zorla tıkıyorum ağzına o kadar iştahsızki anlatamam hatta bazen dalga geçiyorum oğlum rüyanda yemek mi yiyorsun da tok kalkıyorsun diye. Kaşıkla arkasından dolasmak cok zor olsa gerek benimki el kadar simdiden kafayi yediriyor bana

Tek tek alıntı yapamadım, teşekkür ederim kızlar. Deniz artık iyi ama, ondan bana geçmiş bu arada. Evvelki akşam ateş 39, ishal sabaha kadar kus kus öldüm, şimdi ateş düşürücü ve c vitamini verdiler. Ama yıkılmadım ayaktayım.
Cok gecmis olsun. Allah bir daha yasatmasin ne kuzular hasta olsun nede anneler

Geçmiş olsun Asya kuzuma

Monde.bebe’den 1.0 TOG olanlardan aldım canım elyaflı kalın olanlardan değil. Gayet memnunum.

Bir tane de ebebekten aldım 1,5 tog onda da hafif bir dolgu var.

Kaç derece oluyor eviniz canım? Bir de içine ne giydiriyorsun? Benimki de hep üzerini açıyor bütün gece üstünü örtüyorum. Bi yandan da çok terliyor diye uyku tulumunu nasıl alsam bilemedim

X