2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
[/QUOTE]
kızlar iyi akşamlar.
birşey sormak istiyorum sizinkilerde sinirli bir şekilde durup dururken kendini sıkıp kasıyor mu ? Daha doğrusu sinirli bir şekilden ziyade ben sinirden mi yapıyor diye düşünüyorum. İki yumruğunu sıkıp kendini kasıyor inanılmaz moralim bozuldu normal mi yoksa sinirden mi ?

annemherseyim annemherseyim Kartları hepsiburada ya da n11den almıştım ben. Bizim bebişler aynı ya😀 benimki de yapıyor o sinirlenme hareketini 1 haftadır. Ben de korktum önce ama sonra bilerek yapiyor gibi geldi. Özellikle bir şeyi ısırırken yapıyor. Kendini kasıp, 3 tanecik dişlerini sıkıp bide hafif hafif sallıyor kafayı. Baya sık yapıyor. Bu ay hikaye kitaplarını okumama izin vermedi hiç. Önceden heyecanla dinlerdi. Şimdi hiç dinlemez kaçıyor ya da yırtmak ısırmak istiyor. Diğer müzikli kitaplarını seviyor sadece. Gündüz uykuları değişken bizim de. Bazen yarım saat uyur bazen 2 saat belli olmuyor.

Kızlar birşey daha sormak istiyorum ne oyuncaklar aldınız bebelere nelerle oynuyorlar neleri daha cok seviyorlar, oyuncak alayim diyorum pek birseyimiz yok ama ne alacagimi bilmiyorum 😇

Arkadaşım aktivite masası vermişti baya fonksiyone. Onu çok seviyor. Top, kartlar, dokun hisset kitabı, parmak kuklalar, müzikli kitap, hayvan sesleri kitabı, çıngırak, eğitici kaplar (kule yapıyorum yıkıyor şimdilik ya da ısırıyor😀), titreşimli oyuncak var bizde. Hepsini de seviyor.

Bunların dışında evdeki tüm kaplarla oynuyor ve kendi elbise dolabını boşaltmayı çok seviyor😂

Biz 7,5-8 de kalkıyoruz. Babayı uğurluyoruz. 9 gibi kahvaltı yapıyoruz beraber. Sonra yerde oyun, 10:30 gibi ilk uyku. 1,5-2 saat uyuyor. ben ev işlerini yemeği falan yapıyorum. Kalkınca meyve veya kahvaltısnı az yediyse geri kalanı (meyveli avakadolu muhallebi). Sonra gene oyun, dr un verdiği oturma ayakta durma egzersizlerimiz var. 14 gibi öğle yemeği sonrasında genelde uyku 1 saat kadar. Kalkınca meyve veya meyve suyu. Sonra gene yerde oyun (aralarda kucakta dolaşma, mam sandalyesinde oyun oynama oyalanma, odalarda beraber iş yapma, anneye yardım etme :p :) ) Akşam 8 de baba geliyor hep beraber yemek yiyoruz. Sonra 9:30 a kadar babayla şımarma, 9:30-10 arası gece uykusu. Bu arada her yemekten sonra ve her uykudan önce mutlaka emiyor. Uyku zamanını kendi ayarlıyor, huysuzlaşınca emerek hemen uyur Gece 2-3 kere emmeye devam ediyoruz.

Deniz doğduğundan beri benden ve babasından başkasına şüpheyle gidiyor. Mesela benim annemler kendi istemedikçe kucağa almak için hiç ısrar etmediler, ayda 1 kere görse de onlara gülerek gidiyor. Ama kayınvalidemler ağlamasını takmayıp ısrarla kucağa aldılar hep ve onlara gitmek istemiyor çocuk. Yabancılara çok nadir gider, genelde gitmez. Ben de bunu takıyordum kafama. Hatta kayınvalide sana fazla bağlı bu çocuk biraz yanlız bırak falan diyordu bana üzülüyordum. Bizim Dr umuz, bu aylarda tanımadığı insanları yabancılamasını isteriz dedi bana. Hatta tanımadığı evleri, odaları da yabancılaması lazımmış. 1 yaşından sonra tepkileri farklılaşacak, demişti bana.
Cnm meyve suyu olarak ne veriyorsun?

annemherseyim annemherseyim Kartları hepsiburada ya da n11den almıştım ben. Bizim bebişler aynı ya😀 benimki de yapıyor o sinirlenme hareketini 1 haftadır. Ben de korktum önce ama sonra bilerek yapiyor gibi geldi. Özellikle bir şeyi ısırırken yapıyor. Kendini kasıp, 3 tanecik dişlerini sıkıp bide hafif hafif sallıyor kafayı. Baya sık yapıyor. Bu ay hikaye kitaplarını okumama izin vermedi hiç. Önceden heyecanla dinlerdi. Şimdi hiç dinlemez kaçıyor ya da yırtmak ısırmak istiyor. Diğer müzikli kitaplarını seviyor sadece. Gündüz uykuları değişken bizim de. Bazen yarım saat uyur bazen 2 saat belli olmuyor.

Arkadaşım aktivite masası vermişti baya fonksiyone. Onu çok seviyor. Top, kartlar, dokun hisset kitabı, parmak kuklalar, müzikli kitap, hayvan sesleri kitabı, çıngırak, eğitici kaplar (kule yapıyorum yıkıyor şimdilik ya da ısırıyor😀), titreşimli oyuncak var bizde. Hepsini de seviyor.

Bunların dışında evdeki tüm kaplarla oynuyor ve kendi elbise dolabını boşaltmayı çok seviyor😂
[/QUOTE]
Ya kuleleri bizimkide yıkmayı çok seviyor bowling vardi abisinden kalan onları dikiyorum hepsini ayrı ayrı deviriyor jengayi da aynı sekilde birde devirince bana bakıyor büyük bir olay gerçekleştirmiş gibi:))) birde araba sürüyor. Birde ali babanın çiftliği tableti vardi Onu açınca oynuyor basıyor. Birde ağzın nerde burnun nerde oyunu oynuyoruz.

Katı meyve sıkacağı var bol bol elma suyu, sertse şeftali suyu, armut, havuç suyu sıktım. Ama bunları rendeleyip de veriyorum aynı zamanda veya sabah muhallebisinde pişiriyorum bazen... Değişiklik olsun diye uğraşıyorum aslında.
Ya benimki su da içmiyor sıvı bir sey içmiyor ondan meyvesuyu ile sevdireyim dedim tatlı meyvelerden başlayım. Ben genelde muhallebesinin içine koyuyorum.posali olarak meyveleri. Meyve suyu da deneyim katı meyve sikacagindan bizde de var ama temizliği zor geliyor:)

Ya benimki su da içmiyor sıvı bir sey içmiyor ondan meyvesuyu ile sevdireyim dedim tatlı meyvelerden başlayım. Ben genelde muhallebesinin içine koyuyorum.posali olarak meyveleri. Meyve suyu da deneyim katı meyve sikacagindan bizde de var ama temizliği zor geliyor:)
İyi fikir sevebilir bence. elma suyunu çok seviyor benim kız, kullandıktan sonra temizlemesi çok uzun sürüyor, ama olsun yeterki içsinler, yesinler yavrular. :)

Ya kuleleri bizimkide yıkmayı çok seviyor bowling vardi abisinden kalan onları dikiyorum hepsini ayrı ayrı deviriyor jengayi da aynı sekilde birde devirince bana bakıyor büyük bir olay gerçekleştirmiş gibi:))) birde araba sürüyor. Birde ali babanın çiftliği tableti vardi Onu açınca oynuyor basıyor. Birde ağzın nerde burnun nerde oyunu oynuyoruz.

Araba nasıl canım?
Bizimki de aktivite masasında direksiyona benzer bir bölüm var ortada habire onu çeviriyor araba sürer gibi😀😀

Araba nasıl canım?
Bizimki de aktivite masasında direksiyona benzer bir bölüm var ortada habire onu çeviriyor araba sürer gibi😀😀
Minik arabalardan vardi abisinin ben hiç oyuncak almadım abisininkileri saklamıştım çok ise yaradı büyük tasarruf:) o arabaları eliyle ittiriyor ben ve abisi yapmıştık Bizi taklit ediyor sürüyormuş gibisinden:) Taklitle öğrenme bu dönemde genelde zaten. Seninki direkt şoför olmus masallah:)

annemherseyim annemherseyim canım söyledim mi hatırlamıyorum kartları bende hepsi buradadan almıştım 3 aylkken
Allahım hala bulamadım 🤣
Kızlar günaydın. Birşey sormak istiyorum benim bücürün ağız kenarlarında küçük isilik gibi döküntüler var. Diş yüzünden olabilir mi? Bir yerde okumuştum yapıyor. Yoksa alerji mi bilemedim? Çektm fotoğrafı ama belli olmuyor

Eklentiler

• BFC2E33B-38C5-4770-8C75-9967DBA44340.jpeg
    BFC2E33B-38C5-4770-8C75-9967DBA44340.jpeg
    86,6 KB · Görüntüleme: 74
Allahım hala bulamadım 🤣
Kızlar günaydın. Birşey sormak istiyorum benim bücürün ağız kenarlarında küçük isilik gibi döküntüler var. Diş yüzünden olabilir mi? Bir yerde okumuştum yapıyor. Yoksa alerji mi bilemedim? Çektm fotoğrafı ama belli olmuyor
Öncelikle maşallah o güzel gözlere bu ne tatlılık 🧿♥️ Ve evet bizimde diş dönemlerinde böyle oldu canım ama genelde alt tarafta olmuştu.

Allahım hala bulamadım 🤣

Maşallah gözlerden gözümü alıp ağız kenarına bakamadım ki :p Yemek veya süt artığı kalınca oluyordu Deniz de canım. Daha iyi temizleyince çıkmıyor artık.Dr geçmezse bepantol sensiderm sür demişti.

Tünaydın kızlar benim kız 9 ay 1 haftalık bu hafta menenjit aşısı olucak kiloyu boyu o zaman öğrencez inşallah oturuyor dönüyor ama henüz emekleme yok grupta büyük bebişlerden abla oldu ama daha bi hareketlenme göremedik 😁bide yürüteç hakkında ne düşünüyorsunuz ya ben çok kararsızım bazı doktorlar önermiyor bilemedim 🤷‍♀️

Tünaydın kızlar benim kız 9 ay 1 haftalık bu hafta menenjit aşısı olucak kiloyu boyu o zaman öğrencez inşallah oturuyor dönüyor ama henüz emekleme yok grupta büyük bebişlerden abla oldu ama daha bi hareketlenme göremedik 😁bide yürüteç hakkında ne düşünüyorsunuz ya ben çok kararsızım bazı doktorlar önermiyor bilemedim 🤷‍♀️
Canım biz yürüteç kullanıyoruz acayip rahat tabi en çok benım için. Ama şuda bir gerçek ki yürüteçe binmese daha çabuk yürür. Emekleme çabası sıralama çabası olur. Artık daha az bindirmeye başladım.

Allahım hala bulamadım 🤣
Yarin öbürgün bir dış patlatacak hazır ol. Bizimkinin hep öyle oluyor çünkü

Benim oğlanda bi ayda 2 kilodan fazla aldıığı bile oldu sadece anne sütüyle😂 doktoru da hep tiroid vs bi sorunda olmadığı için merak etme ilerde belki zayıf bile kalacak hareketlenince herşey yoluna girecek dedi.
senin kız cidden baya uzunmuş maşallah canım 🥰
Hareketlenince göreceksin canım kilo falan kalmayacak doktorum sadece anne sütüyle beslenen bebeklerde obezite riski çok az demişti oğlumun bazı kıyafetlerini kızıma giydiremiyorum genislikten 😃 kizda baya uzun dedi doktor şimdi onu düşüne düşüne bi hal oldum bu arada günlerdir uykusuzluk huysuzluk sonucu 3.dişimiz çıktı sonunda😃😃

Neden boyu takiyon cnm benimki de 79 cm. Doğduğundan beri çok uzun. Ama babası da bebekken çok uzunmuş şimdi 1.70 :) yani kilo da boy da hiç belli olmayan seyler. Senin bebegin kilosu kac benimki 9 kilo civarı. Yiyor ama hep boya gidiyor kiloya degil
Aaa gercek mı canım bende üst sınırın üstünde deyince üzülmüştüm canım kilomuz malesef çok zayıf 1 ay önce 7.300 dü şimdi kaç bilmiyorum canım cuma 9 aylık olduk yemesi de güzel aslında ama işte bide sorunumuz çok kaka yapıyor 5 6 7 sürekli alt degistiriyorum

Ben iki çocuğuma da kullanmadım canım onun yerine kaplan aldım frice price onunla öğrendiler yürümeyi kizim 9 aylık oldu cuma günü 1 haftadır yürüyor adım adım oğlumda onunla 9 ay 1haftaykn başlamıştı yürümeye

X