2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Selam.kizlar salgın vardi hasta oldu birkaç gündür bağırsak enfeksiyonu sütüm baya azaldı bebegim zayıfladı sanki sanirim susuz kalınca vucudum. Bebeğime geçmez ins bu salgın eşim büyük oğlum da oldu çünkü. Annenin hasta olma lüksü yok bence bugün evi süpürürken buldum kendimi o halde. Yatamıyorum ilaç icemiyorum :KK43:
Çok geçmiş olsun canım ailecek biz de atlattık yakın zamanda.. çok zordu gerçekten Allah yardımcın olsun😞

Kızlar kış meyvelerinden vermeye başladınız mı bebişlere? Pişik yapar, midesini yakar diyorlar ama ben sularını sıkıp, az posasıyla denemeyi düşünüyorum. (Portakal, mandalina, nar?) Ben yazın llmon tattırmıştım çok sevdi suratı ekşimedi :)
Geçen gün nardan zehirlenip ölen çocuk ve ıspanaktan zehirlenen insanlardan sonra ne yicez ne yedircez daha çok düşünmeye başladım 😭😭

Çocuk doktorunuzda ister muhtemelen tam kan ve idrar tahlili canım. Eğer kan için bir şey kullanmadıysan muhakkak baktır ya hastanede ya sağlık ocağında. Bizim çok düşük çıktı şimdi yükseltmeye uğraşıyorum. Gelişim geriliği vs. Bir çok şeye sebep oluyormuş..
Çocuk doktorumuz yok canik oyle rutin kotrollerimiz yok saglik ocagi haric dogum yaptigim hastane cagirmisti sadece oda goz muyenesi 9. Ayda onun icin gidicez. Okadar sorun olabilcegini bilmiyordum insallah biran once yukselir degerleriniz canim

Bebeğine geçti mi cnm? O nasıl atlattı bu süreci?
Geçmez mi canım geçti hatta bizden anneme annemden kardeşime babama hepimizi sıraladı. Kuzumun ateşi,kusması,huzursuzluğu olmadığı için sadece maflor kullandık. Ama baya uzun sürdü hepimiz 2 3 güne atlatırken onun 10 11 günü buldu sanırım 😞

Çocuk doktorumuz yok canik oyle rutin kotrollerimiz yok saglik ocagi haric dogum yaptigim hastane cagirmisti sadece oda goz muyenesi 9. Ayda onun icin gidicez. Okadar sorun olabilcegini bilmiyordum insallah biran once yukselir degerleriniz canim
inşallah canım sen de tedbir amaçlı bir baktır. Bizim koldan damar bulamayınca ayağından aldılar. Zor bir bebek olmasına rağmen korktuğum gibi olmadı. Sizde çok canı acımadan verirsiniz inşallah🤲🏻

Kızlar kış meyvelerinden vermeye başladınız mı bebişlere? Pişik yapar, midesini yakar diyorlar ama ben sularını sıkıp, az posasıyla denemeyi düşünüyorum. (Portakal, mandalina, nar?) Ben yazın llmon tattırmıştım çok sevdi suratı ekşimedi :)
vermeyi düşünmüyorum. Henüz tattırmadığım çok şey var, mercimek tarhana gibi. hala üzüm elma armut yiyoruz. Domates denedik geçen hafta, kakasında sanki kan vardı ve kakası sıvıydı. Vazgeçtim. Gerçekten domatesi yemeyi bırakınca kakası düzeldi. 10 aylık olmasını bekleyeceğim. Bir yandan bu ay sonuna doğru 9a girmeden bulgur erişte makarna başlayacağım. Meyveleri açıkçası daha sonraya bırakacağım. Ama ben kafama göre takılıyorum, beni referans alır mısın bilmem.

Geçmez mi canım geçti hatta bizden anneme annemden kardeşime babama hepimizi sıraladı. Kuzumun ateşi,kusması,huzursuzluğu olmadığı için sadece maflor kullandık. Ama baya uzun sürdü hepimiz 2 3 güne atlatırken onun 10 11 günü buldu sanırım 😞
Ishal oldu mu cnm bebeğinde? Valla cok korktum suan ins geçmez bebeğime ya. Benim büyük oğlanda geçirdi hafif atlattı o. 10 11 gün de baya ağırmış cnm. 10 11 gün boyunca kusması ishali oldu mu

vermeyi düşünmüyorum. Henüz tattırmadığım çok şey var, mercimek tarhana gibi. hala üzüm elma armut yiyoruz. Domates denedik geçen hafta, kakasında sanki kan vardı ve kakası sıvıydı. Vazgeçtim. Gerçekten domatesi yemeyi bırakınca kakası düzeldi. 10 aylık olmasını bekleyeceğim. Bir yandan bu ay sonuna doğru 9a girmeden bulgur erişte makarna başlayacağım. Meyveleri açıkçası daha sonraya bırakacağım. Ama ben kafama göre takılıyorum, beni referans alır mısın bilmem.
Kan olduğuna emin misiniz? Domates yeyince kırmızı kırmızı yapabiliyor büyük abdestini. Benimki ne renk yerse o renk görüyorum 😁

Kan olduğuna emin misiniz? Domates yeyince kırmızı kırmızı yapabiliyor büyük abdestini. Benimki ne renk yerse o renk görüyorum 😁

Kızıma bir gün yeşil zeytin vermiştim biraz küçük parçalayıp. Öylece yutmuş tabi. Akşam bezinde siyah parçalar görünce aklım çıktı. Peçeteyle aldım inceledim baya. Sonra aklıma geldi zeytin parçaları 😂

Kızıma bir gün yeşil zeytin vermiştim biraz küçük parçalayıp. Öylece yutmuş tabi. Akşam bezinde siyah parçalar görünce aklım çıktı. Peçeteyle aldım inceledim baya. Sonra aklıma geldi zeytin parçaları 😂

Bir gün kızımın kakasının yarısı bembeyazdı. Biliyorum beyaz kaka kötü ama tekrar araştırdım, çok kötü sebebpleri varmış aklım çıktı yemin ederim. Sonraki kakada gene kısmen beyazlık var, sonra gene ama azalıyor, sonra bitti. Bir süre sonra, önceki gün arabada eline, kısa süre alışveriş listesini verdiğimi hatırladım. Listeye bir baktım, kağıdın köşesi yok, kaşla göz arasında yemiş sıpa :KK48:

Selam.kizlar salgın vardi hasta oldu birkaç gündür bağırsak enfeksiyonu sütüm baya azaldı bebegim zayıfladı sanki sanirim susuz kalınca vucudum. Bebeğime geçmez ins bu salgın eşim büyük oğlum da oldu çünkü. Annenin hasta olma lüksü yok bence bugün evi süpürürken buldum kendimi o halde. Yatamıyorum ilaç icemiyorum :KK43:
Canım çok çok geçmiş olsun. Doktora gittin mi belki hafif birseyler verirdi.

Canım beni takip yaklaşık 3 haftadır nar veriyorum. Ama bizi de bahçeden doğal. Diğer mevsim meyveleri 12.ay yani portakal mandalina ben öyle biliyorum gaz yaptığı için.

Canım domates 1 yaşında en erken verilmeli diye biliyorum ben

Canım çok çok geçmiş olsun. Doktora gittin mi belki hafif birseyler verirdi.

Canım beni takip yaklaşık 3 haftadır nar veriyorum. Ama bizi de bahçeden doğal. Diğer mevsim meyveleri 12.ay yani portakal mandalina ben öyle biliyorum gaz yaptığı için.

Canım domates 1 yaşında en erken verilmeli diye biliyorum ben
Canl serum yedim. Şükür bugün daha iyiyim. Bu arada ben domatesi 9.Ay diye biliyorum ben 15 gündür veriyorum domates kurutulmuş olarak Gerci makarnavitmadan aldığım çorba setinde var domates ve 9.aylıktan itibaren yazıyor siyezli ezogelin çorbası cidden cok guzel hepsini severek yiyor.. ekmek olarak ne veriyorsunuz cnm ben hiç ekmek vermedim kendi yaptığım bebe bisküvilerinden veriyorum. Bazı doktorlar artık 9.aydan sonra kendi yediklerinizden verin demis.

Bir gün kızımın kakasının yarısı bembeyazdı. Biliyorum beyaz kaka kötü ama tekrar araştırdım, çok kötü sebebpleri varmış aklım çıktı yemin ederim. Sonraki kakada gene kısmen beyazlık var, sonra gene ama azalıyor, sonra bitti. Bir süre sonra, önceki gün arabada eline, kısa süre alışveriş listesini verdiğimi hatırladım. Listeye bir baktım, kağıdın köşesi yok, kaşla göz arasında yemiş sıpa :KK48:
Yoğurt ve süt ürünleri kakayı beyazlatiyor cnm. Hatta tarhana bile bazen yapiyor

Tesekkr ederim canim benim😍
Dis donemnde bizde cok fenaydik aglaklikda uzerne yoktu elhamdullh gecti o donemler suan gorunurde yeni dis yok biraz ara verelm kendne gelsn yavrucak:))
Valla mahvoldu cocuklar su dis illetinden bizimde ustten bitane patladi ama 3 tane şişik kac tane cikacaksa ciksinda bir süre bizde rahatlayalım. Huni takıp dolasacam yoksa ortalikta

Canım ben gece besliyorum emziriyorum
Benimki birazda psilikolojik uyusa bile uyandırıp emziriyorum sütüm azalır diye korkuyorum

Sağol canım valla bana kalsa istiyorum ama müthiş ikilemdeyim. Çok zor bu zamana getirdik. Kardeş için çok erken eşimde tek çocuk yeterli diyor. Ama içimde bi yerlerde hep ikinci çocuk isteği var.

Canım ben bugün sağlık ocagındaydım. Bana kan alma ile ilgili bşrsey demedi. Ama arkadaşın kızı var hasan efe ile 2 ay var aralarında ondan almışlardı demir içindi sanırım.ama benim sormak aklıma gelmedi. Bana 1 yaşta gelecek artık dedi sadece
Bende bazen tek kardes olsun diyorum sonra 1 tanade daha kardesi olsa iyi olur diyorum ama esime sorarsan 3 olsun diyorda :olamaz:

Ya ben ili gündür inanılmaz şu güvenli bağlanma olayıyla birlikte kaliteli zaman geçirme olayıma taktım. Yanlış mı yapıyorum birşeyleri tedirginliği başladı bende. Acaba beni iyi anne olarak görmüyor mu diye düşünmeye başladım biliyorum yok yere ama işte. Oyuncaklarıyla oynarken bugün düşündüm acaba yetiyor mu diye. Offff lohusa depresyonu bende yeni vuruyor. Pedagog randevusu aldım. Konuşmaya gideceğim neler yapmalıyım neler doğru neler yanlış. Mesela bir haftadır arada saçını çekiyor. Mutsuz mu diye düşünmeye başladım. Birşeyiden mi rahatsız acaba tedirgin mi? Bilemiyorum. Bana herkes normal saçını çekmesi diyor ama. İlk çocuğum gayet cehaletin sınır ötesini yaşıyorum. Hem çok zorlanıyorum hem birşeyler yapmak istiyorum.
Sen hemen ikinci çocuk istiyordun demi yanlış hatırlamıyorum bence önce ilkinin biraz daha tadını çıkart daha sakin düşünmeye calis hicbirimiz mükemmel anne değiliz mesela ben yemek yapabilmek için günde yarım saat cizgifilm aciyorum başka çarem kalmadı artık çünkü saç ve kulak çekmeyi yeni sordum doktora çünkü artık kanatmaya başladı kulaklarını çeke çeke bazen sinirlendiklerinde yaparlar ama bu sık sık oluyorsa huy edindiği içindir dedi tık yada huy gibi düşün bunu bazen acıkınca uykusu gelince istediği oyuncağa ulaşamayınca hala emeklemiyor ben biraz emeklemesi için zorlayınca saçlarını ve kulaklarını yoluyor normal oldugunu söyledi doktor

X