2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Canım 10 gündür benimkide öyle yatıyor. Düzelttiğim an ağlıyor bende çok tedirgin oldum birkaç gece şimdi alıştım. Normalmiş artık bu şekilde uyuması.
bende en çok ondan korktuğumdan doğduğunun ertesi günü yaptırdık sünneti. Sorun olmadan atlattık şükür. Geçer hemen annesi birşey olmaz küçük paşanın canı acımaz ♥🙏🏼

Evet insan yinede korkuyo nefes almasinda sikinti olurmu kendini kurtarabilirmi diye. En guzelini yapmışsınız canim ne guzel . Hemencik gecer insallah cani acimaz cok tesekkur ederim canim ❤❤

Biz de 7 ay 10 günlük olduk. Kızım yoğurt dışında birseyi sevmedi malesef ve bu duruma cok üzülüyorum. Bebislerinizin sevdiği tariflerinizi paylaşabilir misiniz acaba ? Meyveyi tek yemiyor, bebek irmigiyle denedim ilk birkaç gun yedi sonra onu da reddetti. Yumurta 5 gun yedi , sonra yine hüsran :KK43:

Merhaba kızlar uzun zamandır giremiyorum herkes iyidir umarım. Bugün tam 7 aylık olduk. 1 aydır ek gıdayı vermekle uğraşıyorum çok kötü denk geldi ek gıdaya geçtiğimiz hafta ilk dişi çıktı geçen hafta da 2. Dişimiz çıktı. Çok iştahsız fakat sofra gördü mu saldırıyor yemeye gelince tirt resmen. Yaptığım ek gıdaları çöp için yapıyorum resmen 4-5 saat gecmeden ne ek gida ne de anne sütü almıyor, çok iştahsız bir bebek bu durum sinirlerimi çok yıpratıyor ama genede zorlamıyorum dahada soğumasın diye. Gündüz uykularımız iyidi simdi en uzun uyuduğu 30dk 2 veya 3 kez uyuyoruz. Gece uykusuna bazen kucakta pispisleyerek bazen kendisi inleyerek bazende memede uyuyor gece çok uyanıyoruz. Diş bizi mahvetti her konuda. Yerde bağımsız kaldığı 5dk gecmiyor kucak delisi oldu, en büyük zevki saçımı cekerek kucağımda gezip bağırmak. Emekleme yok zaten dönüyor popoyu kaldırıyor desteksiz oturtmaya calisiyorum 10sn sonra devriliyor. Bizden durumlarda bu sekilde
Canım her çocuk farklı oluyor. Yavas yavas açılır iştahı. Belki dişte huzursuz ediyordur.

Kizlar bebekleriniz yuzustu yatiyormu artik sabah bi baktim donmus yuzustu uyuyo cevirdim uyandi. Yuzustu uyumak istiyo ama ben cok tedirgin oluyorum. Birde yarin sunnetimiz var insallah cok korkuyorum canı cok yanarmi o agladikca bende aglarim galiba umarim cabuk iyileşir 🙁
Yüzüstü benımki bayılıyor yatmaya. Sünnet benım de korkulu rüyam yaşına girmeden yaptırcaz gelişmeleri paylaşır mısın

Günaydın :) Beren Deniz 7 ay 4 günlük oldu, 8400gr 70 cm iz. Alt iki dişi ve üst iki dişi çıktı. Diş çıkarken 2 hafta kadar ne yeme ne uyku düzeni kalıyor (gece saat başı kalkıyordu) , patladığı an biraz düzeliyor bizde. Ek gıdayı sevdi kızım, yeme problemimiz yok şükür. Dönüyor, 2-3 dk oturuyor sonra düşüyor, sürünme pozisyonuna geçebiliyor ama sürünme emekleme henüz yok. Bu arada bexero nun 2. dozunu oldu, bu ne menem bir aşıdır. Normalde ateşi çıkmaz kızımın. ilk dozunda da çıkmıştı ateşi, bunda da çıktı. Ama şöyle çıkıyor dikkat edin. 37,5 fiksliyor, 38 i görünce kesin calpolu verin, çünkü aniden 39 a vuruyor. Düşünce gene 37,5. Bu arada ateş vücutta çok yok, kafa ense ve şakaklar yanıyor. Allahtan bugün 3. güne geçtik bitti.

Kızlar avokado yemediğimden bilmiyorum da🙈 Bebeğe yedireceğim de. Cam rendede rendelersem suyu çıkıyor mu yoksa sert mi, buharda falan az pişirşem mi? Nasıl yapılır

Canım olgun avakado krem gibi yumuşak olması lazım. Eğer öyle değilse birkaç gün dışarıda gün ışığında beklet, yumuşasın. O şekilde ezip çiğ olarak verebilirsin.

Kızlar avokado yemediğimden bilmiyorum da🙈 Bebeğe yedireceğim de. Cam rendede rendelersem suyu çıkıyor mu yoksa sert mi, buharda falan az pişirşem mi? Nasıl yapılır
bende hiç sevmem ama çok besleyici. olgun avokado kahverengi ve parmağınla bastırdığında yumuşak oldugunu hıssedersın. yeşil ve sert ise sakın yedirme. olgunlaşmasını bekle. 1 tam avokado yiyemez belki sevmez. önce çeyreğini ver muzla,yoğurtla, kahvaltıda labneyle karıştırabilirsin. tek başına tadı kötü biraz. inşallah sever bebiş.

Canım olgun avakado krem gibi yumuşak olması lazım. Eğer öyle değilse birkaç gün dışarıda gün ışığında beklet, yumuşasın. O şekilde ezip çiğ olarak verebilirsin.

bende hiç sevmem ama çok besleyici. olgun avokado kahverengi ve parmağınla bastırdığında yumuşak oldugunu hıssedersın. yeşil ve sert ise sakın yedirme. olgunlaşmasını bekle. 1 tam avokado yiyemez belki sevmez. önce çeyreğini ver muzla,yoğurtla, kahvaltıda labneyle karıştırabilirsin. tek başına tadı kötü biraz. inşallah sever bebiş.

Sağolun kızlar. İyi ki sormuşum. Baya sert ve yeşil şu an

Günaydın :) Beren Deniz 7 ay 4 günlük oldu, 8400gr 70 cm iz. Alt iki dişi ve üst iki dişi çıktı. Diş çıkarken 2 hafta kadar ne yeme ne uyku düzeni kalıyor (gece saat başı kalkıyordu) , patladığı an biraz düzeliyor bizde. Ek gıdayı sevdi kızım, yeme problemimiz yok şükür. Dönüyor, 2-3 dk oturuyor sonra düşüyor, sürünme pozisyonuna geçebiliyor ama sürünme emekleme henüz yok. Bu arada bexero nun 2. dozunu oldu, bu ne menem bir aşıdır. Normalde ateşi çıkmaz kızımın. ilk dozunda da çıkmıştı ateşi, bunda da çıktı. Ama şöyle çıkıyor dikkat edin. 37,5 fiksliyor, 38 i görünce kesin calpolu verin, çünkü aniden 39 a vuruyor. Düşünce gene 37,5. Bu arada ateş vücutta çok yok, kafa ense ve şakaklar yanıyor. Allahtan bugün 3. güne geçtik bitti.

Biz de bexsero yüksek ateş yapıyor diye yapamadık bir türlü ya. 38de calpol verdikten sonra, ateş 4 saatten önce çıkarsa tekrar verebiliyor muyuz?

Canım her çocuk farklı oluyor. Yavas yavas açılır iştahı. Belki dişte huzursuz ediyordur.

Yüzüstü benımki bayılıyor yatmaya. Sünnet benım de korkulu rüyam yaşına girmeden yaptırcaz gelişmeleri paylaşır mısın

Tabi canim. Sunnetimizi yaptrdik cok sukur cok agladi zorla uyudu biraz. Yan donmek istiyo yuzustu donmek istiyo. Durup durup agliyo bugun boyle gececek gibi bakalim bugunu atlatrsak insallah bukadar olmaz. Bide ilk cisini yaparken cok agladi simdilik bu sekilde bakalim napcaz bacaklari falan surekli oynatiyo donmek istiyo daha fazla bekleme bence tavsiyem dahada fazla hareketlenirse daha zor olur canim

Biz de bexsero yüksek ateş yapıyor diye yapamadık bir türlü ya. 38de calpol verdikten sonra, ateş 4 saatten önce çıkarsa tekrar verebiliyor muyuz?

Yok tekrar calpol veremiyorsun, ibufen veriyor dr lar dönüşümlü verin diyorlar. Ama ben hiç o şekilde kullanmadım (gerek olmadı) dr a sormadan kullanma canım.

canım pişirme sakın, hafif yumuşayınca krem gibi oluyor tadı da güzel bence, hele muzla karıştırınca lezzetli oluyor, eminim sever küçüğüm de. elmaların yanına koy sen onu.

Avakadoyu bende çok severim oğlum da bayıldı. Elleyince üstten yumuşak olunca kesiyorsun birde çekirdeğini çıkarma zeytinyağı sürüp streçle ki uzun dayansın canım

Canım bizde bexsero yaptırdık ama ateş yapmadı sadece çok huysuz oldu gecesi.

Tabi canim. Sunnetimizi yaptrdik cok sukur cok agladi zorla uyudu biraz. Yan donmek istiyo yuzustu donmek istiyo. Durup durup agliyo bugun boyle gececek gibi bakalim bugunu atlatrsak insallah bukadar olmaz. Bide ilk cisini yaparken cok agladi simdilik bu sekilde bakalim napcaz bacaklari falan surekli oynatiyo donmek istiyo daha fazla bekleme bence tavsiyem dahada fazla hareketlenirse daha zor olur canim
Ah yavrum benim ya gec kaldık bana kalsa hemen doğunca olacaktı ama babası işte yok erken yok çocuk toparlasın diye diye bugüne geldik. İnş heöem bizde yaptırırız

Biz de 7 ay 10 günlük olduk. Kızım yoğurt dışında birseyi sevmedi malesef ve bu duruma cok üzülüyorum. Bebislerinizin sevdiği tariflerinizi paylaşabilir misiniz acaba ? Meyveyi tek yemiyor, bebek irmigiyle denedim ilk birkaç gun yedi sonra onu da reddetti. Yumurta 5 gun yedi , sonra yine hüsran :KK43:
aynı durumdayız inan ama sakin olmaya çalışıyorum sende sakin olmaya çalış

X