2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Bide benimki püskürtmeli öğrendi bu aralar suratıma üstüme başıma puskurtuyo
Aynen cnm ne versem püskürtüyor o kadar sebze çorbası yapmıştım bir heves çoğunu püskürttü istemedikleri için mi yapiyorlar yoksa oyun şekli mi anlamadim benimki ek gıdayı çok sevmedi ya meme emmek istiyor 3.ayda da memeyi reddediyordu simdi de ek gıdayı reddediyor çok isyankar cocuk:)

Bende benzerini yaptim cnm suyun içinde tam buğday unu da koydum 1 çay kaşığı kıvamı güzel oldu ama yemedi seninki yedi mi ?

Benimkinin de alt iki disi cikti ama ısırmıyor henüz büyük oglumda hic ısırmamıştı bakalim ne zaman isirmayi ogrencek seninkinin üst dişler mi altlar mi cikti

Bende benzerini yaptim cnm suyun içinde tam buğday unu da koydum 1 çay kaşığı kıvamı güzel oldu ama yemedi seninki yedi mi ?
Benimkinin bugün iyiliği üzerinde hepsini sildi süpürdü üstüne benim yediğim armuttanda nasiplendi. Ama dün balkabağını yememek için kırk takla atmıştı. Ya karışım olunca tadını gerçekten sevdi ya da işte klasik bi gün yiyorlar bi gün yemiyorlar canım.

Benimkinin de alt iki disi cikti ama ısırmıyor henüz büyük oglumda hic ısırmamıştı bakalim ne zaman isirmayi ogrencek seninkinin üst dişler mi altlar mi cikti

Ah inşallah öğrenmez hiç. alt iki dişi çıktı canım böyle bir acı yok inşallah bi an önce vazgeçer

Bu arada ben meraktan Penelope gurmeden bi kaç şey aldım. Hem dar zamanlarda elimin altında olsun hem de bi deneyeyim diye. Bisküvi nasıl güzel paketin yarısını ben yedim ama bidahakine makarnavitmadan malzemeleri alıp kendim yapıcam. Umarım öyle yumuşak tutturabilirim. Deneyen varsa tarif paylaşsın kızlar

Benimki oyun haline getirdi ,bide biz yemek yerken oda yemek yiyomus gibi ağzıyla ses çıkarttı bugün bayıldım :))) yeni yeni şeyler yapiyolar

Bende baktım iki siteye pahalı geldi bende bisküvileri kendim yapıp buzluğa atmayı düşünüyorum. Tarif nette vardi cnm pekmezli falan tarifler

Merhaba hanımlar,
Ek gıda konuşulmuş, 15 gün sonra tam 6 aylık oluyoruz. Bugün sabah kahvaltıda dayamadım ve oğlumun eline salatalık verdim. Bu kadarını kemirdi damaklarıyla daha dişi yok.
Bir de aklıma takılan bir konu var, bebeğin alerjisi yoksa alerjik ürünleri verebilir miyiz? Yani illa o ayı beklememize gerek var mı?

Maşallah tam gönlüne göre bir blw bebeği

Tabiki verilebilir ama tetiklemeyeceğinden ya da olmadığından net emin olmak gerek.
Bi de örneğin domates olmayana hiçbir şey olmuyo ancak çok asitli olduğundan midelerine zarar veriyormuş isilik pişik yapma oranı çok yüksekmiş. O yüzden bu tarz sebze meyvelerde acele etmemekte fayda var bence.

Oğlumunda şu an bilinen süt alerjisi yok mesela ama ben yoğurdu sona aldım. Bağırsaklarının hassasiyeti biraz azalsın diye. Burda da gördüğümüz kadarıyla ani bi tepki gelişebiliyor.

kızlar günaydın. Sizin bücürler kaçta kalkıyorlar.
Biz bu aralar gece çok sık uyanıyoruz saat başı. Diş mi geliyo ek gıdaya başladık o mu huzursuzluk yapıyo ya da atağa girdi o mu hiç bilmiyorum ama yani güne 7-8 arası başlıyo ama dediğim gibi zaten gece saat başı uyanıyo

kızlar günaydın. Sizin bücürler kaçta kalkıyorlar.
Benimki ben yanında ise emerek 11 e kadar uyuyor:) ben yoksam 8 de kalkıyor Sabah uykusunu seviyor ama gece 11 de yatıyor. Tatildeyiz ve diş çıkardı diye önemsemedim ama 2 hafta sonra evimize gidince uyku eğitimine baslicam ins.

Kızlar ya ben geçen haftadan beri tadimliklara basladim biliyorsunuz kaşıkla alıştırma bardağı ile biberonla fincanla hepsini denedim nasıl verirsem vereyim tukuruyor istemiyor ne yapacam ben ya başka nasıl verebilirim sizce? ilk verdiğimde sevmişti sonra hiç sevmedi.

Elinle vermeyi denedin mi canım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…