2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Evet cnm orası öyle ama alerjisi olmadığı için doktor Yoğurtla başlattı. Keske ben dinlemeseydim sebze ile baslasaymisim

Evet cnm tam rotadan 7 gün sonra yoğurt verdim sonra oldu iste o da tetiklemiş olabilir hala yeşil ve günde 8-10 kere yapıyor kafayı yicem cidden bugün 5.Gun azalma hiç yok. Doktor maflor ver diyor diyet yap diyo o kadar. Kilo verdi kuzucuk. Acaba diyorum bizim gebelik şekerimiz vardi Sende Bende ysly de bizim bebeler ondan mi alerjik oldular bir etkisi var mi acaba

ben ilk oglumda kabak,kuskonmaztatli patates,normal patates,bal kabagi vs ilk baslarda denetmistim.avakado,kirmizi erik,elma,uzum,muz,armut bunlar da meyvelerdendi. yogurdu hemen vermemistm sanirm ama cok da beklememistim. yien arastircam bakim neler yapmisim. o oglum da subat dogumlu ya meyve sebze ayni. cok gecmis olsn cabucak iyilesse artk bebis iyi olsun ya

Sağol cnm hepimizin bebisleri iyi olsun inşallah

Canım benim doktorda 6.ayda başka dedi. Ben heves ediyorum arada yoğurt veriyorum bayılıyor meyve yalatıyorum. İnş sorunsuz geçer ek gıdaya seninki de toparlar canım

Blw çok uğraştırıyormuş kendime güvenemedim açık ası sen gidişatı yazarsan sevinirim bebeğinle ilgili.

O sayfaları da inceleyim canım Bi

Oy maşallah semiz otu faydalı mıymış bebeklere canım.

Oy maşallah semiz otu faydalı mıymış bebeklere canım.

Dr verilecek sebzeler listesine onu da yazdı, internetten baktım bir zararı yok. Yesin bakalım kuzucuk sevecek mi. Tek aklıma takılan bahçeden toplanmış semiz otu markettekilerden değişik bir etki yapar mı acaba. Tadı bile değişik oluyor ekşi ekşi.

slmm anneler nasılsınız?Yumurcaklar da iyidir inşallah
Selam canım nasıl olsun bizim bücür. Şu an uykusu gelsin diye gözünün içine bakıyoruz. Bugün iyi uyumadı sanırım sıcaktan.
Ya birde kızlar birşey sormak istiyorum. Gece bir kere kalktım mı bir daha uyuyamıyorum ben. Aslında bizim bücür uyanmıyor ama bazen uyanmadan bir mama takviyesi yapıyorum o sırada örneğin 4te yaptıysam bir fena uyuyamıyorum bebek uyusada. Ya bitki çayı falan mı içsem yatmadan çözüm arıyorum

Yok kaka renginde herhangi bi değişme olmadı ki prospektüsünde belirtiyor değişme olmaz diye
Kan olursa anlarsın kaka topluyor ama direk koyu bi renge dönmüyor anne sütü aldığı için hala açık renk inşallah şu huzursuzluk çok yoruyor hem bebeği hem anneyi

ayy bilemedim ki canm ben emzirip yerine nasıl koyduğumu bile bilmiyorum,sürekli uykum olduğu için fikrim yok,ama birşeyleri kafana takıyor musun acaba? o yüzden olabilir mi?

canm semiz otunu nasıl yapıp verebiliriz?Bendr bi deneyeyim

Ek gıdada huzursuzluk olmuyo kabak patates havuç pirinç bunlar alerji riski olmayan şeyler ben hiç bı sorun yaşamadım.meyvelerdende şeftali elma armut alerji riski en az

HEMDe nasıl 5 ayda 5 yıl yaşlandım sinirlerim yıprandı. Bir yere gidemiyorum kucaktan inmiyor falan eve tıkılıp kaldık düzelse şu huzursuzlukları

Ek gıdada huzursuzluk olmuyo kabak patates havuç pirinç bunlar alerji riski olmayan şeyler ben hiç bı sorun yaşamadım.meyvelerdende şeftali elma armut alerji riski en az
Bizde ilk hafta bu sebzeler sonra işte irmik ve şehriye birde meyve eklenecek 2. HAfta. Üçüncü haftada ne vardı şuan hatırlayamadım ama ben süt diyetini açıcaktım onu hatırlıyorum. Sütlü kek yoğurt çorbası peynir ve yoğurt şeklinde . Tepki olmazsa bir sonraki hafga bebeğe yediricsm inşallah başarıyla geçeriz.

Günaydın arkadaşlar.
Blw hakkında ne düşünüyorsunuz?Ben çorba ve kaşık maması hariç püre vermiyorum parçalar şeklinde yediriyorum ama kendi önüne koyduğumuz da becerebilir mi?Çorbaları nasıl vereceğiz?
Yani tam olarak nasıl yapabilirim bilgisi olan var mı ?

Ben şu an kitabını okudum ve videoları izledim. Anladığım kadarıyla ilk 1-2 ay mıncık ve bir çimdik yeme evresi yani doyumluk yemiyorlar. Kendileri becerebiliyorlar, zaten şu an ellerine aldıkları herşeyi iç güdüsel olarak ağızlarına götürüyorlar ve damaklarıyla eziyorlar. Parmağını verirsen çok kuvvetli ısırdıklarını göreceksin. Parmak şeklinde buharda ya da fırında pişirilmiş sebzeleri önüne koyuyoruz ama bir iki tane olacak şekilde. İlk zamanlar öğürmeler oluyormuş, korkmamak lazım. O da hayatta kalma reflekslerinden biri çünkü. Çorbaları kahve fincanıyla veriyolar, zamanla kendileri kaseyle içiyor ve en sonunda kaşık kullanıyorlar. Ama çorbaları sen de destekle içirebilirsin.
Kendi başlarına tam manasıyla yemeleri 9.-10. Ayları buluyormuş. Ama gördüğüm bütün örneklerde 1 yaşındaki tüm bebekler yemeklerini koca insan gibi kendi başlarına, yardımsız yiyorlar ve çatal kullanabiliyorlardı.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…