2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
suan sadece kayısı ve yenidünya yaptım sade olarak. Kayısı için 1 kg icin bir bardak su koydum kaynattım yumuşayınca kaşıkla biraz daha ezdim sicak sicak kavanozlara koyup ters çevirdim. Yenidünyayida ayni sekilde ama onun kabuklarini soymuştum. İlerleyen gunlerde irmikli falan cesitlerinde yapmayı planliyorum tarif atarım
Güzel tarif olmus cnm Sagol. Vermeye başladın mı bebegine?

bizim kızın gündüz uyku düzeni şöyle sabah 8-9 arası kalkıyor. günde 3 kez uyuyo . 1 kere 2-2.5 saat 2 kerede 1 saat civarı . ama salıncakta uyuyor. uyuması dışında nası uyudugunun bi önemi yok acıkcası benım ıcın. salıncaga koyup sallıyoruz mızmızlandıkça sallıyoruz geri uyuyo. llk kızımdan tecrübe ettiğim için kendimi zorlamıyorum. çünkü elbet pışpışla uyuyacağı günler yakın. o yüzden bu dönemi ikimizide zorlamadan geçirmek istiyorum. gece de 9-10 civarı uyutuyorum. yaz oldugu için kışın öne çekicem. gece zaten 1.5-2 saatte bir uyanıyor sürekli emmek ve memede uyumak istiyor. eskiden olsa niye böyle bu bebek diye kendimi üzer dururdum. şu an biliyorum ki çocuk büyütmek böyle bişey alıştım. geçecek.

Kızlar ek gıda için hazırlık yaptınız mı ben Önlük cam rende yogurt için minik kavanoz aldım bide makarnavitma diye Bi sayfa var oradaki ürünleri düşünüyorum ama erken mi siz neler düşünüyorsunuz
Canım ben oioinin vakumlu tabağını, aventin alıştırma bardağını aldım. Kollu önlük alacağım bir de silikon uçlu kaşık. Blw yapacağım için cam rende almadım, rendelenmiş hiçbir şey vermeyi düşünmüyorum yani püre veya bulamaç yok. Sıvı şeyleri de fincanla vericem, çorbayı, yoğurdu. Çorba da destek de yapabilirim gidişata göre bakalım.

Kızlar ek gıda için hazırlık yaptınız mı ben Önlük cam rende yogurt için minik kavanoz aldım bide makarnavitma diye Bi sayfa var oradaki ürünleri düşünüyorum ama erken mi siz neler düşünüyorsunuz
Oioi indiriminden tabak,kase,kaşık,önlük almıştım canım. Aventin alıştırma bardağını kullanıyoruz şu an. 10 gündür tek öğün buharda pişmiş sebze tadımı yapıyoruz. Makarnavitmanın yanında Penelope gurmeyede bak çok güzel çorba karışımları var.

Sagol tatlım bakalim.ins dedigin gibidir ama bugün 4.gün hala Gun de 8 kere kaka yapıyor Ne zaman düzelicek bilmiyorum.doktorum 4.ayda gec demişti yoğurtla ilk ek gıdaya iyiki geçmemişim o zaman. Şimdi ek gıdaya Ne zaman geçerim gecer miyim bilmiyorm:)) doktoru gececegim kesin kendime başka bir Doktor bulucagim. kıyamıyorum kuzuma ya sürekli kaka yapmaktan yoruldu. Allah tüm bebeklerimizi korusun hastalık vermesin onlara ins.
Ben bebeğim 15 günlükken kendi araştırmalarımla süt alerjisi olduğunu buldum doktorlar Yok değil kolik Bebek deselerde inanmadım diyete başladım kaka sayısı hep çoktu bir bebeğin o kadar kaka yapması vede mukuslu yapması normal değildi. Daha 25 günlükken alerji testleri yapıldı deri, kan ve kaka da çıkmadı ama araştırmalarım sonucunda protokolit yani bağırsak tepkili olduğunu öğrendim bu iyiydi çünkü daha kolay atlatılıyor çözüm katı olan diyetimi açtım sadece süt ürünleri ve yumurta yemiyordum sonra da 5 aylıkken ek gıdaya geçtim sebze ve meyvelerle başlıyoruz ben ilk gün sadece kabak verdim sonraki gün kabağa patates ekledim sonraki gün havuç sonra şehriye koydum her gün yeni yiyecek çok şükür kaka sayısı azaldı ve sulu görüntü gitti pütürlü yapmaya başladı ama ilk günler bayağa gaz yaptı şimdi muhallebi de ekledim 2 öğün ve 100 cc yemesi gerekiyor miktar önemli ne kadar çok yerse o kadar çabuk toparlar kakası ve en güzel haber ben artık diyet kısmen diyet açtım direk süt ve yumurta yemiyorum onun hariçi yoğurt peynir kaşar ve içinde süt ürünü içeren herhangi bişey yiyebiliyorum Bebeğin artık büyüdü katı diyet sizi daha zora sokar açarken kan gelmeyen bağırsaktan iyice hassaslaştığı için kan gelir sadece süt ve yumurta diyeti yeterli gelir benm düşüncem en önemlisi bu saatten sonra bebeğin için ek gıda ve fazla ek gıda bağırsağı toparlayan o araştırmalarım ve kendi tedavi yöntemimdir uzun ve biraz karışık oldu ama 5 ayı en kısa anlatmaya çalıştım :olamaz:

Ben bebeğim 15 günlükken kendi araştırmalarımla süt alerjisi olduğunu buldum doktorlar Yok değil kolik Bebek deselerde inanmadım diyete başladım kaka sayısı hep çoktu bir bebeğin o kadar kaka yapması vede mukuslu yapması normal değildi. Daha 25 günlükken alerji testleri yapıldı deri, kan ve kaka da çıkmadı ama araştırmalarım sonucunda protokolit yani bağırsak tepkili olduğunu öğrendim bu iyiydi çünkü daha kolay atlatılıyor çözüm katı olan diyetimi açtım sadece süt ürünleri ve yumurta yemiyordum sonra da 5 aylıkken ek gıdaya geçtim sebze ve meyvelerle başlıyoruz ben ilk gün sadece kabak verdim sonraki gün kabağa patates ekledim sonraki gün havuç sonra şehriye koydum her gün yeni yiyecek çok şükür kaka sayısı azaldı ve sulu görüntü gitti pütürlü yapmaya başladı ama ilk günler bayağa gaz yaptı şimdi muhallebi de ekledim 2 öğün ve 100 cc yemesi gerekiyor miktar önemli ne kadar çok yerse o kadar çabuk toparlar kakası ve en güzel haber ben artık diyet kısmen diyet açtım direk süt ve yumurta yemiyorum onun hariçi yoğurt peynir kaşar ve içinde süt ürünü içeren herhangi bişey yiyebiliyorum Bebeğin artık büyüdü katı diyet sizi daha zora sokar açarken kan gelmeyen bağırsaktan iyice hassaslaştığı için kan gelir sadece süt ve yumurta diyeti yeterli gelir benm düşüncem en önemlisi bu saatten sonra bebeğin için ek gıda ve fazla ek gıda bağırsağı toparlayan o araştırmalarım ve kendi tedavi yöntemimdir uzun ve biraz karışık oldu ama 5 ayı en kısa anlatmaya çalıştım :olamaz:
BEn bülent şekerelin hastasıyım aynı kendisinin tedavi yöntemini kendiniz uygulamışsınız tebrik ederim. Bizde ek gıdaya 2 ağustosta aynen bu yöntemle başlıyoruz. Ben 2 ay katı diyet yaptım iyice hassaslaştı kızım dediğiniz gibi tavuk yerken kn gelmiyordu ama dün yedim geldi iyice hassaslaşmış . Bende şuan sadece süt ürünleri ve yumurta yemiyorum. Ek gıdanın 3. Haftaso ben diyeti açıcam büyük tepki olmazsa 4. Haftaso kızım açıcak. İnşallah bizde atlatırız. Bizim kız dokunan bir şey yediğimde o gün çok huzursuz oluyor ve kakada mutlaka kan görüyoruz. Ek gıda da oluyor mu huysuzluk ilk zamanlar ? Bizde ilk hafta kabak havuç patates pirinç vericez ikinci hafta meyve şehriye irmik eklicez. 3. Haftada kuzu eti mercimek falan.

Bugün 5 aylık olduk, boy 66, kilo 7200 iyi değil mi arkadaşlar?Bexsero menenjit aşısı oldu kuzum. Şimdiye kadar hiç ateşi çıkmadı ama bu biraz daha ağırmış galiba, hemşire aşıdan önce ateş düşürücü içirdi. Calpol, ibufen dolapta bekiyor ama umarım çıkmaz da gerek kalmaz, bu gece bana uyku yok. Ayrıca makarnalutfen sitesinden organik, prinç unu, yulaf unu, bebek irmiği vb baya bir şey aldım. Bakalım nasıl çıkacak ürünler, daha önce alan deneyen oldu mu? Biz 3 gün kuralıyla kabak ve bal kabağı yedik, yarın yoğurt, 3 gün sonra semiz otu ve sonra havuç diye gidicem. Tadımları bitenlerle sebzeli prinç unlu çorbaya başlayıp, meyvelere geçicem...

Bende şuan da süt ürünleri yumurta yemiyorum.hatta domates salça dan bile korktum bugün 5.Gun hala Gun de en az 8 kere yapıyor yeşil ve köpüklü yaptı Bugun. Kusma ya da ateş döküntü yok belirgin. Sizde de Gun de kac kere yapıyordu acaba sebze vermeye başlasam mi? Alerjik olmayadabilir belki de bağırsağı hassas o beşine valla bende kac gündür baya araştırdım doktora da maj cekiyorum soruyorum diyete başla dedi ama çokta güven vermiyor şahsen baska bir doktora randevu aldim ona gideceğim. Hazir yufkada süt ve yumurta var mi acaba patatesli börek yapıp yiyeyim dedim.inan yicek bir sey bulamadım sütüm azalacak bebek zaten ishal su kaybı var birde sütüm.azalirsa zayıfladı da baya. Acaba diyorum.kac aydır vardi da biz nasıl farkedemedik ya da bir seyi yok boşuna diyet yapiyorum . Karişik duygular içindeyim. Sag ol tatlım msjin için bebegin ve sen atlatmisiniz bence riskli dönemi çok şükür

Selam kızlar. Bizde 4 gündür yoğurt yiyoruz. Bayıldı bücür kaşığada hemen alıştı. Birde resmen yalanıyor verdikten sonra 😂
Bir arkadaş sormuş gece uykusu öncesi mızmızlanmayı bizdede iki gecedir var. Çok zor geçiyor uykuya daha doğrusu memede geçiyor gece uykusuna ama iki gecedir memeyide istemiyor.

Canım pişik ve konak tek başına alerji belirtisi feğildir korkma. Bu kadar uzun süredir olsa mutlaka başka belirtilerin olurdu. Ek gıdaya geçince bir arkadaşımın oğluda tepki vermişti şimdi bıraktı. Süt ve süt ürünleri (tüm paketli gıdalar ) yeme. Ekmek tabi yiyebilirsin ama paketli ekmeklerde peyniraltı suyu var onlarda yasak. İstanbul halk ekmeğide yasak. Normal bildiğin beyaz ekmek ye .2 hafta süt ürünü tüketme bebeğede verme sonra yavaş yavaş denersin fırınlanmjş olarak . Ben o süreçte de sana destek olurum. Şimdilik sebze meyve şeklinde ilerle ek gıdadada. Soracağın bir şey olursa yardımcı olurum.
Canm benim bebekte kansızlık var bisteron almistim.ama içeriğinde sanirim süt alerjenligi var. Sen hangi kan damlasını kullanacaksın ya da kullaniyorsun

BEn bülent şekerelin hastasıyım aynı kendisinin tedavi yöntemini kendiniz uygulamışsınız tebrik ederim. Bizde ek gıdaya 2 ağustosta aynen bu yöntemle başlıyoruz. Ben 2 ay katı diyet yaptım iyice hassaslaştı kızım dediğiniz gibi tavuk yerken kn gelmiyordu ama dün yedim geldi iyice hassaslaşmış . Bende şuan sadece süt ürünleri ve yumurta yemiyorum. Ek gıdanın 3. Haftaso ben diyeti açıcam büyük tepki olmazsa 4. Haftaso kızım açıcak. İnşallah bizde atlatırız. Bizim kız dokunan bir şey yediğimde o gün çok huzursuz oluyor ve kakada mutlaka kan görüyoruz. Ek gıda da oluyor mu huysuzluk ilk zamanlar ? Bizde ilk hafta kabak havuç patates pirinç vericez ikinci hafta meyve şehriye irmik eklicez. 3. Haftada kuzu eti mercimek falan.
Teşekkür ederim valla Doğu da adam akıllı doktor olmayınca mecbur kendi başının çaresine bakmak gerekiyor hassaslaştırmamak gerekiyor ben bunu öğrendim çünkü o diyeti kıstıkça daha zor toparlıcağına kötü oluyor ek gıdaya geçince benim bebeğim aynı huysuzluğuna devam etti artmadı bu iyi ama belirgin derece gece gazı arttı bu biraz uykularını böldü ama giderek alışıyor diyebilirim

Bende şuan da süt ürünleri yumurta yemiyorum.hatta domates salça dan bile korktum bugün 5.Gun hala Gun de en az 8 kere yapıyor yeşil ve köpüklü yaptı Bugun. Kusma ya da ateş döküntü yok belirgin. Sizde de Gun de kac kere yapıyordu acaba sebze vermeye başlasam mi? Alerjik olmayadabilir belki de bağırsağı hassas o beşine valla bende kac gündür baya araştırdım doktora da maj cekiyorum soruyorum diyete başla dedi ama çokta güven vermiyor şahsen baska bir doktora randevu aldim ona gideceğim. Hazir yufkada süt ve yumurta var mi acaba patatesli börek yapıp yiyeyim dedim.inan yicek bir sey bulamadım sütüm azalacak bebek zaten ishal su kaybı var birde sütüm.azalirsa zayıfladı da baya. Acaba diyorum.kac aydır vardi da biz nasıl farkedemedik ya da bir seyi yok boşuna diyet yapiyorum . Karişik duygular içindeyim. Sag ol tatlım msjin için bebegin ve sen atlatmisiniz bence riskli dönemi çok şükür
Bence sen diyeti çokta takma artık büyüdü bebeğin ek gıdaya ağırlık ver ve başla kaka sayısı azalıcak göreceksin 5 ay diyet yaptım hem çok katı hem normal faydasını görmedim aksine açarken nokta nokta kan oldu kaka sayısı asla düşmedi ama diyet açmaya devam ettim ve ek gıdayı verdim kesmedim ne zaman ki ek gıdaya başladık kaka normalleşmeye başladı

Ayrıyetyen eklemek isterim ki diyet sütü asla azaltmıyor sütü belirleyen tek şey bebeğinin emmesi ben 5 ay boyunca patates kızartması domates biber kavurması zeytin yedim sabahları ama çok şükür bebeğim emiyordu sütümde hep oldu kalite malite de azalmıyor bebeğim maşallah diyeyim şu anda 5 ay 20 günlük ve 9 kiloyu geçik Sadece diyet anneyi zora sokuyor halsiz vs ve ne yiycem sıkıntısı bebeğin emiyorsa diyetten korkmamak gerek

Bence sen diyeti çokta takma artık büyüdü bebeğin ek gıdaya ağırlık ver ve başla kaka sayısı azalıcak göreceksin 5 ay diyet yaptım hem çok katı hem normal faydasını görmedim aksine açarken nokta nokta kan oldu kaka sayısı asla düşmedi ama diyet açmaya devam ettim ve ek gıdayı verdim kesmedim ne zaman ki ek gıdaya başladık kaka normalleşmeye başladı
Benimde tam tersi oldu cnm aslinda ek gıdaya geçtim kaka sayısı 10 oldu.

Ayrıyetyen eklemek isterim ki diyet sütü asla azaltmıyor sütü belirleyen tek şey bebeğinin emmesi ben 5 ay boyunca patates kızartması domates biber kavurması zeytin yedim sabahları ama çok şükür bebeğim emiyordu sütümde hep oldu kalite malite de azalmıyor bebeğim maşallah diyeyim şu anda 5 ay 20 günlük ve 9 kiloyu geçik Sadece diyet anneyi zora sokuyor halsiz vs ve ne yiycem sıkıntısı bebeğin emiyorsa diyetten korkmamak gerek
Haklisin cnm facebookum yok malesef acaba o grupta ek gıdaya geçince alerji olan bebek var mi?

Benimde tam tersi oldu cnm aslinda ek gıdaya geçtim kaka sayısı 10 oldu.
Ama senin bebeğin alerjili ise yoğurda tepki vermiş yalnış başlamış oluyorsun alerjik bebekte kaka toplaması için yoğun kıvamlı ve pütürlü ek gıda alması lazım ki kaka azalsın toplansın bunlarda sebzelerle mümkün ilk başta patates kabak havuç gibi

X