2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Ben şu an kitabını okudum ve videoları izledim. Anladığım kadarıyla ilk 1-2 ay mıncık ve bir çimdik yeme evresi yani doyumluk yemiyorlar. Kendileri becerebiliyorlar, zaten şu an ellerine aldıkları herşeyi iç güdüsel olarak ağızlarına götürüyorlar ve damaklarıyla eziyorlar. Parmağını verirsen çok kuvvetli ısırdıklarını göreceksin. Parmak şeklinde buharda ya da fırında pişirilmiş sebzeleri önüne koyuyoruz ama bir iki tane olacak şekilde. İlk zamanlar öğürmeler oluyormuş, korkmamak lazım. O da hayatta kalma reflekslerinden biri çünkü. Çorbaları kahve fincanıyla veriyolar, zamanla kendileri kaseyle içiyor ve en sonunda kaşık kullanıyorlar. Ama çorbaları sen de destekle içirebilirsin.
Kendi başlarına tam manasıyla yemeleri 9.-10. Ayları buluyormuş. Ama gördüğüm bütün örneklerde 1 yaşındaki tüm bebekler yemeklerini koca insan gibi kendi başlarına, yardımsız yiyorlar ve çatal kullanabiliyorlardı.
Öncelilkle Teşekkür ederim.
Aslında yemesini ben desteklemezsem yedikleri aynen öyle mesala meyveleri ve sebzeleri ezmiyorum parçalar halinde veriyorum arada öğürme olsada dediğin gibi çiğnemeye çalışıp,yutabiliyor,sadece ben değil de kendi önüne koyduğumu tutup yiyecek ama çorba konusunda mümkün değil benim yedirmem şart,içeceklerini de dışarda değilsek alıştırma bardağı değil de fincanla veriyorum. Blw bizim için kolay olabilir gibi.

Öncelilkle Teşekkür ederim.
Aslında yemesini ben desteklemezsem yedikleri aynen öyle mesala meyveleri ve sebzeleri ezmiyorum parçalar halinde veriyorum arada öğürme olsada dediğin gibi çiğnemeye çalışıp,yutabiliyor,sadece ben değil de kendi önüne koyduğumu tutup yiyecek ama çorba konusunda mümkün değil benim yedirmem şart,içeceklerini de dışarda değilsek alıştırma bardağı değil de fincanla veriyorum. Blw bizim için kolay olabilir gibi.
Çorbanın %80i su olduğundan ilk zamanlar çok önermiyorlar. Karnı direk doyduğu için. Sebzeli pankekler filan var, ilerde onları karıştırıp verebiliriz. Çok güzel tarifler var internette blw için. Çorba çok şart değil yani ama illa içirmek istiyorsak da kaşıkla da destekleyebilir. Çok katı olmaya gerek yok.

Çorbanın %80i su olduğundan ilk zamanlar çok önermiyorlar. Karnı direk doyduğu için. Sebzeli pankekler filan var, ilerde onları karıştırıp verebiliriz. Çok güzel tarifler var internette blw için. Çorba çok şart değil yani ama illa içirmek istiyorsak da kaşıkla da destekleyebilir. Çok katı olmaya gerek yok.
evet öyle oluyor,ben de çok sık olmasa da yediriyorum,onu da kemik yada etin suyunu alıp yapıyorum içine de 1 dilim bebek ekmeklerinden doğruyorum.
Sebzeli pankekleri duydum ama daha denemedim yapabilirim aslında bakayım onlarada

Gönül çimen demi doğum yaptiniz memnun kaldinizmi bende doktr arıyorum ama çok kararsizim
Hayir malesef hic istedigim gibi olmadi dr duzgun korkamaza gttim 37 hafftama kadar. Doktor 15 tatilin ilk haftaso tattile cikti ve ciktigi ilk gun suyum geldi hastanedeki dr nurvar hic duymadim.ve tanimiyodum mecburen onda oldum sezaryan dusundukce hala sinir oluyrm ama kismet

Hayir malesef hic istedigim gibi olmadi dr duzgun korkamaza gttim 37 hafftama kadar. Doktor 15 tatilin ilk haftaso tattile cikti ve ciktigi ilk gun suyum geldi hastanedeki dr nurvar hic duymadim.ve tanimiyodum mecburen onda oldum sezaryan dusundukce hala sinir oluyrm ama kismet
Nur sahin mi bende suan kontrole ona gidiyorum ve tüp bebek benimki beş aylik olduk doğum da şüphelerim war sen nur Hanımdan memnun kaldın mi canım

Evet cnm tam rotadan 7 gün sonra yoğurt verdim sonra oldu iste o da tetiklemiş olabilir hala yeşil ve günde 8-10 kere yapıyor kafayı yicem cidden bugün 5.Gun azalma hiç yok. Doktor maflor ver diyor diyet yap diyo o kadar. Kilo verdi kuzucuk. Acaba diyorum bizim gebelik şekerimiz vardi Sende Bende ysly de bizim bebeler ondan mi alerjik oldular bir etkisi var mi acaba
Valla canım olabilir ne diyim ama bir ara bizdede sadece mukuslu kaka yapiyordu hatırlıyorsunuzdur. O zaman test falan yapıldı birsey çıkmadı ama bizim dr genede maflor vermişti ve 6 ay kullan bağırsakları kendini toplasın demişti. Çok şükür kullandik bu güne kadar şuan iyiyiz. Mafloor sizede iyi gelecek eminim 1 hafta sonra görmüştük biz faydasını

canm semiz otunu nasıl yapıp verebiliriz?Bendr bi deneyeyim
Instagramda gördüm, çorba gibi yapıp blenderdan geçiriyordu bir tarifte. Ben diğerlerini çatalla ezdim ama bu ezilmez bence. Biz kabak, bal kabağı bitirdik bugün yoğurta geçtik. Sanırım en çok yoğurt sevdi. 2gün sonra semizotu, havuç ve patates ile devam edicem. Soğan sarımsağı nasıl denicez peki? çorba yapıp içine katıp mı denesem?

Instagramda gördüm, çorba gibi yapıp blenderdan geçiriyordu bir tarifte. Ben diğerlerini çatalla ezdim ama bu ezilmez bence. Biz kabak, bal kabağı bitirdik bugün yoğurta geçtik. Sanırım en çok yoğurt sevdi. 2gün sonra semizotu, havuç ve patates ile devam edicem. Soğan sarımsağı nasıl denicez peki? çorba yapıp içine katıp mı denesem?
Ben buharda pişirip çatalla ezdim parça parça oldu kolayca yedi bi günde içine haşlanmış pirinç ekledim onu da yedi canım blenderdan geçirmeye gerek yok bence

canm 1 yaşına kadar olanşar hariç biz erken geçtiğimiz için çoğu şeyi yiyoruz artık,sarımsak soğanı çorbasına koydum,semizotunu da deneyeyim

Valla canım olabilir ne diyim ama bir ara bizdede sadece mukuslu kaka yapiyordu hatırlıyorsunuzdur. O zaman test falan yapıldı birsey çıkmadı ama bizim dr genede maflor vermişti ve 6 ay kullan bağırsakları kendini toplasın demişti. Çok şükür kullandik bu güne kadar şuan iyiyiz. Mafloor sizede iyi gelecek eminim 1 hafta sonra görmüştük biz faydasını
Insallah cnm bizede iyi gelir.

Günaydın arkadaşlar.
Blw hakkında ne düşünüyorsunuz?Ben çorba ve kaşık maması hariç püre vermiyorum parçalar şeklinde yediriyorum ama kendi önüne koyduğumuz da becerebilir mi?Çorbaları nasıl vereceğiz?
Yani tam olarak nasıl yapabilirim bilgisi olan var mı ?
ben ilk oglumda blw ile basladim cok iyi de yuruttum. anne sutu aliyordu ztn,her seyi tadimlik yiyordu. 2 aya yakin yaptik corbayi bardakla verebilirsin ya d sicine ekmek dogra/eline ekmek ver batirsin ekmegi de eline alsin oyle yesin.turkiyeye tatile gittik orda milletin evi kirlenmesin dedim ben yedirdm ,eve geldmmm bura cok soguktu derken surekli yikiyamicagim icin bi an digerturluye dondum. keske donmeseydim. ama blw de cocugun halleri ve bir seyleri basarabilmesi harika bir duygu. :)

Nur sahin mi bende suan kontrole ona gidiyorum ve tüp bebek benimki beş aylik olduk doğum da şüphelerim war sen nur Hanımdan memnun kaldın mi canım
Evet cnm kapali.bir dr suyum.pacalarimdan akiyodi 1.kere.gordum doktoru. Normal.dogum.istermisn dedi ama.ben cok korkmustum kendi dktorumda.yok diye hep agladim. Sezaryana aldilar. Beni.agladigim.icinde belden ama bide sakinlestirici vurmuslar uyanitim ama.hic.bisey hatirlamiyorm. Sagolsun cok iyi gecti ilgili cok iyi bi doktor

Y
Evet cnm kapali.bir dr suyum.pacalarimdan akiyodi 1.kere.gordum doktoru. Normal.dogum.istermisn dedi ama.ben cok korkmustum kendi dktorumda.yok diye hep agladim. Sezaryana aldilar. Beni.agladigim.icinde belden ama bide sakinlestirici vurmuslar uyanitim ama.hic.bisey hatirlamiyorm. Sagolsun cok iyi gecti ilgili cok iyi bi doktor
YA cok tesekkur ederim yazdığın için bende sezaryan olucam ama giden kimseyi duymadigim için cok tereddütum wardi sonuçta ameliyat ve sonrası çok önemli duyuyorum sonrasında dikis atan intihap kapan oluyor..senin adınada çok sevindim cnm güzel geçmesine

Bizde ilk hafta bu sebzeler sonra işte irmik ve şehriye birde meyve eklenecek 2. HAfta. Üçüncü haftada ne vardı şuan hatırlayamadım ama ben süt diyetini açıcaktım onu hatırlıyorum. Sütlü kek yoğurt çorbası peynir ve yoğurt şeklinde . Tepki olmazsa bir sonraki hafga bebeğe yediricsm inşallah başarıyla geçeriz.

Diyete ne zaman başladın?
Benimki 4buçuk aylık. Diyet 2 hafta oldu. Belirtilerin 2 haftada geçmesi gerekmiyor mudu

Hiç kızarıklk olmazdı yüzünde şimdi sık sık oluyor. Bir şeye daha mı alerjisi var acaba?

Diyete ne zaman başladın?
Benimki 4buçuk aylık. Diyet 2 hafta oldu. Belirtilerin 2 haftada geçmesi gerekmiyor mudu

Hiç kızarıklk olmazdı yüzünde şimdi sık sık oluyor. Bir şeye daha mı alerjisi var acaba?
BEN Katı diyet yapmama rağmen kan arada geliyordu huzursuzluğun geçmesi 1 ayı bulmuştu.
Acaba kızarıklık sıcaktan mı? Bizde hiç cilt tepkisi olmadı.

X