2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Evet yoğurda alerjisi oldu ama vermedik bir daha yoğurt ama devam ediyor gecmesi gerekmiyor muydu. Evet alerji çok arttı ya. Belki eskiden de vardi ama bilinmiyordu. Valla geçen hafta rota aşısı oldu ondan mi yoğurt verdim ondan mi yoksa dişten mi kafam allak bullak. Kakası da sulu değil kıvamı her zamanki gibi Ama gun de 7 defa yapıyor.
Kuzum bizimkide cok yapiyor yenidoğan gibi dr dedi isal gibi degil metabolizmasinin iyi çalıştığını gosteriyor. Tabi rota asisindan da olabilir. Bizimkinin domatese alerjisi var mesela ben domates yedigimde popoda tahriş, küçük küçük sivilce gibi kizarikliklar kakadaki mukusta artış ve huzursuzluk bas gösteriyor bunu kendim deneyerek fark ettim mesala o yüzden domatesi kestim

Kuzum bizimkide cok yapiyor yenidoğan gibi dr dedi isal gibi degil metabolizmasinin iyi çalıştığını gosteriyor. Tabi rota asisindan da olabilir. Bizimkinin domatese alerjisi var mesela ben domates yedigimde popoda tahriş, küçük küçük sivilce gibi kizarikliklar kakadaki mukusta artış ve huzursuzluk bas gösteriyor bunu kendim deneyerek fark ettim mesala o yüzden domatesi kestim
Domates yediğinde günde kaç kere yapiyo cnm bebegin ? Geçmiş olsun sizede valla ben doğduğundan beri süt ve süt ürünleri yiyorum iciyorum hiç ishal olmamıştı. Çok pişman oldum 6 aylık olmadan basladigima ek gıdaya birde kan ilacina da ek gıdayla başla demişti ona da başladım. Bence sadece anne sütü alanlar 180.gün dolmadan ek gıdaya geçmesinler valla ben cektim siz cekmeyin anneler

Canım rotadan da olabilir zaten besin alerjisi olan çocuklara rota aşısı onerilmiyomus pek,ilkinde bizimde ishal nerdeyse 2 hafta sürdü doktor rotadan olabilir demişti,2.dozu vurulmayin dedi
Bizimkinde ilkinde bir sey olmamıştı genelde ilk dozlarda olurmus alerji bugün doktora gittim rota aşısı olsa ilk gunler de çıkardı yan etkileri dedi. Tam 1 hafta sonra ishal oldu bizimki aşıdan Sonra. Bugün doktora götürdük bakalim sonucları bekliyoruz gaita testi yapıldı.

Uyku egitimine basladim ama yatistirici olarak emzik yardimi gerekebilir. Hic emzik kullanmadi. 16 subat dogumlu. Onereceginiz, memnun kaldiginiz emzik var mi? Avent soothie var evde tutmadi.
Emzik bu aylarda versek sadece uykuda alışkanlık kazanır mi bende düşünüyorum bazen gece kullansın diye. Şimdiye kadar hiç vermedim meme reddi döneminide geçirdik vereyim diyorum ama kararsizim

Domates yediğinde günde kaç kere yapiyo cnm bebegin ? Geçmiş olsun sizede valla ben doğduğundan beri süt ve süt ürünleri yiyorum iciyorum hiç ishal olmamıştı. Çok pişman oldum 6 aylık olmadan basladigima ek gıdaya birde kan ilacina da ek gıdayla başla demişti ona da başladım. Bence sadece anne sütü alanlar 180.gün dolmadan ek gıdaya geçmesinler valla ben cektim siz cekmeyin anneler
dun gece acildeydik salgın var galiba bissürü bebek vardı ishal bi götürüp gaita tahlili yaptırın

domates yediğim gün 7-8i buluyordu nerdeyse sulu sulu isal sanmıştım başta sonra dr birsey dokunuyor olabilir dedi şüphelendiğim 3 sey vardi oda domatesmis. Ben arada kasik mama veriyorum 180 gün dolunca başlayacağız bizde dr öyle dedi bize gecen ay ama arada soğanın sapi salatalik havuç veriyorum eline damaklarina sürüyor hoşuna gidiyor

Uyku egitimine basladim ama yatistirici olarak emzik yardimi gerekebilir. Hic emzik kullanmadi. 16 subat dogumlu. Onereceginiz, memnun kaldiginiz emzik var mi? Avent soothie var evde tutmadi.
Canım ben emzik önermem. Uyku sırasında ağızlarından düşüp bulmayınca da uyanıyorlar çünkü. Hatta Pınar sibirsky sayfasında vardı öyle bir bebek, gece 7-8 kere emzik düştüğü için kalkıyordur. En temizi sen yatıştır. Çünkü emzik de uyku desteği.

domates yediğim gün 7-8i buluyordu nerdeyse sulu sulu isal sanmıştım başta sonra dr birsey dokunuyor olabilir dedi şüphelendiğim 3 sey vardi oda domatesmis. Ben arada kasik mama veriyorum 180 gün dolunca başlayacağız bizde dr öyle dedi bize gecen ay ama arada soğanın sapi salatalik havuç veriyorum eline damaklarina sürüyor hoşuna gidiyor
Benimde 10 günüm kaldi 180. Gun olmasına sebze meyve ile başlayıp yoğurdu en son vericem doktor yoğurttan oldugunu sanmıyorum dedi bakalım neler olacak

Slm arkadaşlar.bu akşam bir çocuk psikoloğu eşliğinde uyku eğitimine başlıyorum.oğlum 4 ay 3 haftalik ve bu zamana kadar gece gündüz uyku uyuyamayan bir bebek. İnş 14 günlük eğitim sonunda mutlu uyuyan bir bebeğe dönüşür.bana bol şans dileyin lütfen.başarılı olursak ayrıntıları buradan paylaşıcam.
İnşlh işe yarar ve umutla beklıyrxxx

NAsıl bir yöntem izlediğinizi paylaşabilir misiniz rica etsem?
Dogdugundan beri memede uyuyor. Gece 1 kere kalkiyor. Sadece anne sutuyle besleniyor. Hic sallamadik. Ama memede uyumasi saglikli degil diyerek basladik ama beceremezsem profesyonel yardim alacagim. Amacim memeden ayirip kendi kendkne uyumasini saglamak ama pek kokay degilmis bu isler. Her aksam rutinlerimiz var. Onlari yapip emziriyorum. Ici gecerken hafif mayisik halde memeden cekiyorum yatagina koyuyorum. Cok bagiriyor bazen ortaligi yikiyor bazen de sadece mizildaniyor. Bagirinca kucagima alip sst pat yapiyorum geri koyuyorum yataga. Bu boyle gidiyor. Gunduz uykularimiz iyi degil. 1 kere, sansliysam 2 kere uyuyor. Onlar da 1 saat fln. Gubduz uykulari duzenli olsa cok daha verimli olacak ama hala beceremedim o kismi. Sanirim pes edip kac paraysa verecegim danismana.

X