2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Kızlar bebisleriniz oturuyor mu benimki yana dusuyo. Ben 10 dakkalık Gun de 3 kere oturtuyorum alışsın diye ama garibim beceremiyor.
Benim ki 1 şubat doğumlu canım 1 haftayı geckindir desteksiz oturmaya basladi yanlarına yastık falan koymuyoruz artık bir anda oldu ben daha tam oturamaz diye düşünüyodum emeklemeye de basladi sürüne sürüne her yere gidiyor oğlumda her şeyi not etmiştim o 6.5 aylık sürünerek emeklemis mesela tam desteksiz oturması 6 ayı bulmuş her çocuk farklı bunu anladım bi kaç haftaya senin bebiste oturur tamamen

Günaydın kızlar uyku tutmadı sabaha kadar deli sorular sanirim benim.bebegimin alerjisi var yoğurttan sonra hep ishal yaptı ve şimdiye kadar anlayamadı doktorlar pes yani. Benimde diyete başlamam gerek zorlu bir süreç olacak ama yeterki iyi olsun ya :KK43: Ağız kenarında kizarikliklar oldu dün anne sütü alınca ishal yapıyor gürültülü kaka yapıyor kaka sayısı 8 Gun de ve mukuslu. Pisigikonağı az da olsa hep vardi. Ve bunu şimdiye kadar hiçbir doktor göremedibelki benim oğlumun kilosu bundan azaldı. 3 ayrı doktora gitmeme rağmen hiçbiri de bilemedi yoğurtla ben anlamış oldum hayır birde doktoru dinleseydim 4 aylikken yoğurda başlayacaktım daha erken bağırsakları zorlucaktik :KK43: bebeğinin inek sütüne alerjisi olan anneler ne yiyonuz beyaz ekmek yiyebilir miyim? Ne yiyecegimi de bilmiyorum haftaya iyi bir alerji doktoruna goturecegim bebeğimi ama o zamana kadar kendim diyetimi yapayim.dedim. kac gündür bu sayfayı da çok işgal ettim kendi sorunlarımla kusura bakmayın arkadaslar.

Günaydın kızlar uyku tutmadı sabaha kadar deli sorular sanirim benim.bebegimin alerjisi var yoğurttan sonra hep ishal yaptı ve şimdiye kadar anlayamadı doktorlar pes yani. Benimde diyete başlamam gerek zorlu bir süreç olacak ama yeterki iyi olsun ya :KK43: Ağız kenarında kizarikliklar oldu dün anne sütü alınca ishal yapıyor gürültülü kaka yapıyor kaka sayısı 8 Gun de ve mukuslu. Pisigikonağı az da olsa hep vardi. Ve bunu şimdiye kadar hiçbir doktor göremedibelki benim oğlumun kilosu bundan azaldı. 3 ayrı doktora gitmeme rağmen hiçbiri de bilemedi yoğurtla ben anlamış oldum hayır birde doktoru dinleseydim 4 aylikken yoğurda başlayacaktım daha erken bağırsakları zorlucaktik :KK43: bebeğinin inek sütüne alerjisi olan anneler ne yiyonuz beyaz ekmek yiyebilir miyim? Ne yiyecegimi de bilmiyorum haftaya iyi bir alerji doktoruna goturecegim bebeğimi ama o zamana kadar kendim diyetimi yapayim.dedim. kac gündür bu sayfayı da çok işgal ettim kendi sorunlarımla kusura bakmayın arkadaslar.
Canim olur mu ne isgali burda birbrmze yardm.icin variz alerjik bi durum varsa rota tetiklemiste olablr. Bide bu alerji isini anneler cok daha iyi kesfediyo doktrlar kakada kan isde testte cikmaynca falan alerji demiyolar bide soyle bi durum var belki senn bebisde alerji degilde bagrsak hassayti olablr direk yogurtla baslamanda bunu tetiklems olablr ben bi tane alerjik bebek buyuttm 1 yasnda ogrendik alerjisini bir yasa kadr benim suphelermle devm etti hep ama isde alerji degil degil diye tuttrdular erken farkediln daha erken atlatiliyor hem senn bebis tam anlamiyla da alerji degilde daha hasas gbi duruyo gecer insallah kafanda buyutme alerjide olsa gecici bisiy diyet konusu da yardmci olamiycm biz o zaman emmiyorduk zaten 1yas ustuydu alerjik anneler yazar insallah yardmci olurlar

Dogdugundan beri memede uyuyor. Gece 1 kere kalkiyor. Sadece anne sutuyle besleniyor. Hic sallamadik. Ama memede uyumasi saglikli degil diyerek basladik ama beceremezsem profesyonel yardim alacagim. Amacim memeden ayirip kendi kendkne uyumasini saglamak ama pek kokay degilmis bu isler. Her aksam rutinlerimiz var. Onlari yapip emziriyorum. Ici gecerken hafif mayisik halde memeden cekiyorum yatagina koyuyorum. Cok bagiriyor bazen ortaligi yikiyor bazen de sadece mizildaniyor. Bagirinca kucagima alip sst pat yapiyorum geri koyuyorum yataga. Bu boyle gidiyor. Gunduz uykularimiz iyi degil. 1 kere, sansliysam 2 kere uyuyor. Onlar da 1 saat fln. Gubduz uykulari duzenli olsa cok daha verimli olacak ama hala beceremedim o kismi. Sanirim pes edip kac paraysa verecegim danismana.
ANladım bizde de memede değil sallayarak uyutma var. Gündüz sallayarak uyuyo o da 30 dk asla 31. Dk olmaz günde 4 kere böyle uyuyo çok sağlıksız bir sistem.her 1.5 saatte bir uyumak istiyo:KK43: Akşam 7-7.30 arası duş aldırıp sonra emziriyorum memede uyuyup gece uykusuna geçiyorDU . Artık o da kalmadı tamamen bozuldu, şimdi uykusunu alamayan sürekli mızmız bir kızım var. Ağlatarak eğitim kesinlikle istemiyorum ama nasıl yapacağımıda bilmiyorum. Kendim kitap okuyarak uyutma sistemi geliştirmek istiyorum biraz zor olacak belki uykusuz kalıcam ama başarabileceğime inanıyorum.

Canım pişik ve konak tek başına alerji belirtisi feğildir korkma. Bu kadar uzun süredir olsa mutlaka başka belirtilerin olurdu. Ek gıdaya geçince bir arkadaşımın oğluda tepki vermişti şimdi bıraktı. Süt ve süt ürünleri (tüm paketli gıdalar ) yeme. Ekmek tabi yiyebilirsin ama paketli ekmeklerde peyniraltı suyu var onlarda yasak. İstanbul halk ekmeğide yasak. Normal bildiğin beyaz ekmek ye .2 hafta süt ürünü tüketme bebeğede verme sonra yavaş yavaş denersin fırınlanmjş olarak . Ben o süreçte de sana destek olurum. Şimdilik sebze meyve şeklinde ilerle ek gıdadada. Soracağın bir şey olursa yardımcı olurum.

ANladım bizde de memede değil sallayarak uyutma var. Gündüz sallayarak uyuyo o da 30 dk asla 31. Dk olmaz günde 4 kere böyle uyuyo çok sağlıksız bir sistem.her 1.5 saatte bir uyumak istiyo:KK43: Akşam 7-7.30 arası duş aldırıp sonra emziriyorum memede uyuyup gece uykusuna geçiyorDU . Artık o da kalmadı tamamen bozuldu, şimdi uykusunu alamayan sürekli mızmız bir kızım var. Ağlatarak eğitim kesinlikle istemiyorum ama nasıl yapacağımıda bilmiyorum. Kendim kitap okuyarak uyutma sistemi geliştirmek istiyorum biraz zor olacak belki uykusuz kalıcam ama başarabileceğime inanıyorum.
Sanki ben yazmışım sallamadan uyumuyor 1,5 2 saatte bir uyumak istiyo ama yarım saat doldu mu gözler fal taşı gibi😫 2 gecedir hiç uyumuyor zombi gibi oldum o kadar mızmız ortalığı birbirine katan ve sallamaya alışık bi bebek ki uyku eğitimi işini nasıl yapıcam ben de bilmiyorum hem uykusuzluktan ve uykusuzluğundan yorulduğum için çok istiyorum hem de çok korkuyorum

Canim olur mu ne isgali burda birbrmze yardm.icin variz alerjik bi durum varsa rota tetiklemiste olablr. Bide bu alerji isini anneler cok daha iyi kesfediyo doktrlar kakada kan isde testte cikmaynca falan alerji demiyolar bide soyle bi durum var belki senn bebisde alerji degilde bagrsak hassayti olablr direk yogurtla baslamanda bunu tetiklems olablr ben bi tane alerjik bebek buyuttm 1 yasnda ogrendik alerjisini bir yasa kadr benim suphelermle devm etti hep ama isde alerji degil degil diye tuttrdular erken farkediln daha erken atlatiliyor hem senn bebis tam anlamiyla da alerji degilde daha hasas gbi duruyo gecer insallah kafanda buyutme alerjide olsa gecici bisiy diyet konusu da yardmci olamiycm biz o zaman emmiyorduk zaten 1yas ustuydu alerjik anneler yazar insallah yardmci olurlar
Sagol tatlım bakalim.ins dedigin gibidir ama bugün 4.gün hala Gun de 8 kere kaka yapıyor Ne zaman düzelicek bilmiyorum.doktorum 4.ayda gec demişti yoğurtla ilk ek gıdaya iyiki geçmemişim o zaman. Şimdi ek gıdaya Ne zaman geçerim gecer miyim bilmiyorm:)) doktoru gececegim kesin kendime başka bir Doktor bulucagim. kıyamıyorum kuzuma ya sürekli kaka yapmaktan yoruldu. Allah tüm bebeklerimizi korusun hastalık vermesin onlara ins.

Canım pişik ve konak tek başına alerji belirtisi feğildir korkma. Bu kadar uzun süredir olsa mutlaka başka belirtilerin olurdu. Ek gıdaya geçince bir arkadaşımın oğluda tepki vermişti şimdi bıraktı. Süt ve süt ürünleri (tüm paketli gıdalar ) yeme. Ekmek tabi yiyebilirsin ama paketli ekmeklerde peyniraltı suyu var onlarda yasak. İstanbul halk ekmeğide yasak. Normal bildiğin beyaz ekmek ye .2 hafta süt ürünü tüketme bebeğede verme sonra yavaş yavaş denersin fırınlanmjş olarak . Ben o süreçte de sana destek olurum. Şimdilik sebze meyve şeklinde ilerle ek gıdadada. Soracağın bir şey olursa yardımcı olurum.
Sağol cnm beyaz ekmeğe sevindim
Ben ek gıdaya 10 gün daha geçmicem canm sonra senden destek.alirim. sütü cikardim hayatımdan bugün ac geziyorum resmen. Şimdi yicem bir şeyler.

Evet alerji konusunda doktorlar çok deneyimsiz bana bı doktor demişti sadece seninkinde besin alerjisi olabilir diye besin alerjisi yapan okadar çok yiyecek vardiki verdiği listede alerji çok büyük boyutlardaysa raporlu kullanılan bı mama veriyolar ,bazı çocuklarında 6.aydan sonra filan geciomiş alerjileri bide 6.ayda yapılacak bı teste nelere alerjisi olduğunu ogremcez sanirim

Nasl yapyrsn zzz biz de tarif alablr mıyzz
suan sadece kayısı ve yenidünya yaptım sade olarak. Kayısı için 1 kg icin bir bardak su koydum kaynattım yumuşayınca kaşıkla biraz daha ezdim sicak sicak kavanozlara koyup ters çevirdim. Yenidünyayida ayni sekilde ama onun kabuklarini soymuştum. İlerleyen gunlerde irmikli falan cesitlerinde yapmayı planliyorum tarif atarım

Kızlar ek gıda için hazırlık yaptınız mı ben Önlük cam rende yogurt için minik kavanoz aldım bide makarnavitma diye Bi sayfa var oradaki ürünleri düşünüyorum ama erken mi siz neler düşünüyorsunuz
Bende her sey almıştım bir heves ilk denememizde ishal olunca suan hiç ek gıdaya gecesim gelmiyor. Ama sebze ile başlıcam su ishali geçince. doktor çok sulu vermeyin alışsın bebek diyordu ya aslında bu ek gıda için tüm doktorlar farklı söylüyor ya anlamadim gitti bazısı erken geçiriyor. Ama çorba tarifleri günlük beslenme menüsü önerileri olanlar paylaşırsa iyi olur burdan fikir alışverişinde bulunuruz.

X