2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Benim doktor ilk yoğurtla başla dedi bazı doktorlar sebze ya da meyve ile başlatıyor. Doktora msj cektim nedeni yogurt olmayabilir takip et dedi. Sümüksü bir yapı var kakasinda pirtliyor bir damla kaka öyle 5 6 kere yaptı geceden beri. Yoğurt vermicem birkaç gün ara verdim.ek gıda denememize. Sonra sebze ya da meyve ile başlayayım yoğurdu sona bırakayım diyorum. Senin doktor önce neyden başlattı. Benim bebeğin konakları da geçmedi zaten az da olsa kalıyor kafada alerjik bir bebek ama çok belirtisi olmadığı için anlaşılmadan atlatilma ihtimali var mi?
Biz sebze ile başlıyoruz sonra meyve ekleniyo sonrasında ben menüme süt ve süt ürünleri ekliyorum bebe beni emince sorun olmuyorsa bebeye vermeye başlıyorum sorunsuz geçersek yumurtaya geçiyoruz. Yani ek gıda sürecinde de alerjik durumlar başlayabiliyor ama yoktur inşallah sizde denersin tekrardan. Konak bizde de aşırı vardı badem yağı ve taramayla geçti şimdilik tekrarlamadı bakalım.

birde kızlar ya ben regl oldum ilk defa. Normalde benim 2 gün sürerdi. 3.gün yoktu. Şimdi 3.gün ama ilk günki gibi devam ediyor. Acaba sizlerde de ilki uzun mu sürdü? Yoksa artık böyle mi devam edecek benim dönemlerim?
Ben doğumdan sonra 4 kere oldum ve ilk üç gün ped dayanmıyor en son lohusa pedi almayı düşündüm o derece beş gün zar zor sürerdi şimdi altı günde anca bitiyor 😭

Kızlar kafama bişey takıldı şimdi ben süt annelerinin sütleriyle devam ediyorum ya, çünkü mama yemedi inek sütü alerjisinden dolayı da mama çeşidi deneyemedik hiç,çocuğuma süt annelerinin huyu suyu gecermi bı yazi okudum bunla ilgili daha demin,gerçi hepsi çok iyi insanlar,bide ay olarak aynı ayda olan yok , aralarında 3 ay fark olabilir diyolar ,bı doktorda aynı ayda olmalı dedi,çocuğuma yanlış bişi yapmıyorum di mi?gerçi çaresiz kaldım mama yemedi ,ek gıdaya geçtikçe seviniyorum,siz olsanız napArdiniz,ben bebeğim için en iyisini yapmaya calisiom,ama çevremde bazen yadirgiyolar ,süt anne den süt almamı hastalık geçer filan diye ,vicdan yaptıriyolar,ama mamada yemedi çocuk ,belki ilerleyen aylarda gecer alerjisi farklı mamalar denerim yer sever

F Fiko78 cok gecmis olsun arkadasm,hastaliklar birakmiyor bi geldi mi zor gidiyor. ustune bir de cocuktan cocuga geciyor aman allahm! bzi ailece hasta olduk en skn ben oldum atlattim sali gunu oglani okula biraktm iyiydi,aldik arabaya bindi basladi tuhaf olmaya. cocuk elimizde artk bayildi mi dersin derin uyku mu anlamadik. ama 1 saate yakin oyaladik oraya gittik buraya gittk cani hicbise istemedi. ev doktoruna gittik acil,bogazi kulagi enfeksiyon kapmis ,2 saat icinde bile olur bu sekilde dedi ben bilmiyordum cok sasirdm. 2 gun yuksek atesi olu bugun bise yok cok sukur 40dereceye yaklasti ilk defa . neyse ins bu kez bebege bulasmadan gecer gider. kulagim agriyor diyor,baya konusuyor artik soyluyor ne olursa
Ah yavrm sizede buyk gelms gecms olsn su kzjular hastalnmadn bagisikliklari guclense keske

Biz sebze ile başlıyoruz sonra meyve ekleniyo sonrasında ben menüme süt ve süt ürünleri ekliyorum bebe beni emince sorun olmuyorsa bebeye vermeye başlıyorum sorunsuz geçersek yumurtaya geçiyoruz. Yani ek gıda sürecinde de alerjik durumlar başlayabiliyor ama yoktur inşallah sizde denersin tekrardan. Konak bizde de aşırı vardı badem yağı ve taramayla geçti şimdilik tekrarlamadı bakalım.
insallah hepimiz sorunsuz geçiririz ek gıda yöntemini.

Çocuğumun uyuduğu çok mu belli oluyo sürekli yaZiyorum noram noram bide sana şunu sorcam sen hep 7 de mi kaldiriyosum benimki bazen bı yere gidioz filan 9 da yatırmak. Durumunda kaliom öyle olunca 9 da kalkiyo filan sonra ben bu uykulari 2 saat oteliyorum,diğer türlü çok zor her gün aynı saatte yatırıp kaldırmak sanki
Canım kendisi 7-7.30 arası kalkıyor hep. Bir iki kere 8’de kalkmıştır. Ama bir iki kereden bir şey olmaz. Tatile gittik mesela azıcık düzeni bozuldu ama eve gelince hemen toparladık gene. O kadar da takılmamak gerek.

Herkese merhaba 🙋🏻‍♀️

25 şubat doğumlu kızım var. Mart annelerindeydim ama cevap alamıyorum sorularıma. Geçmişte yazıyorsa kusura bakmayın bebekle zor vakit buluyorum, bilirsiniz. Saçlarınız ne alemde. Kullandığınız şeyler var mı? Ben kel kalacağım herhalde :KK42:

Kızlar kafama bişey takıldı şimdi ben süt annelerinin sütleriyle devam ediyorum ya, çünkü mama yemedi inek sütü alerjisinden dolayı da mama çeşidi deneyemedik hiç,çocuğuma süt annelerinin huyu suyu gecermi bı yazi okudum bunla ilgili daha demin,gerçi hepsi çok iyi insanlar,bide ay olarak aynı ayda olan yok , aralarında 3 ay fark olabilir diyolar ,bı doktorda aynı ayda olmalı dedi,çocuğuma yanlış bişi yapmıyorum di mi?gerçi çaresiz kaldım mama yemedi ,ek gıdaya geçtikçe seviniyorum,siz olsanız napArdiniz,ben bebeğim için en iyisini yapmaya calisiom,ama çevremde bazen yadirgiyolar ,süt anne den süt almamı hastalık geçer filan diye ,vicdan yaptıriyolar,ama mamada yemedi çocuk ,belki ilerleyen aylarda gecer alerjisi farklı mamalar denerim yer sever

Yadırgayanlar hiç çaresiz kalmamış belli ki. Önemli olan senin hislerin ve senin vicdanın. Sütü veren kişileri tanıyorsan ve içine siniyorsa ben bir sorun göremedim. Ayrıca takdir ettim çabanı. Bu kadar uğraşman gerçekten güzel bir şey.

Bir laf var “alimden zalim, zalimden alim doğarmış.” Sütle huy geçseydi herkes annesinin kopyası olurdu. Emzirdikçe bütün oluyorsun bebeğinle o yüzden mutlaka alıyordur huylarını alışkanlıklarını. Ama senin bebeğinin özbakımını yapan sensin. İkiniz bütün oluyorsunuz. Gördüğünü öğrenecek. Seni taklit edecek. Okuduğun düşünce yazısıyla takılma. Ama eğer bilimsel makaleyse farklı kaynaklardan tekrar araştır derim. İnternet çöplüğüne güvenme. Hislerine güven.

Bazılarının sütleri dokunmuyor anlamadım ,bı tanesinin ki dokundu bı 1 ay sonra denedim tekrar dokunmadı,bı tanesininki dokundu yeni onu bekletiyorum 1 ay sonra tekrar denicem,sanırım bu besin alerjisi ay ay azalan bişey,yani bende anlamadım neden bazılarının ki dokunuyo bazılarının ki dokunmuyo, onlar diyette yapmiyodur sonucta,anlican benim işim çok zor :)))
Allah yardımcımız olsun canım, ilk 6 Ay içinde çoğu alerji geçiyormuş, o sebeptendir herhalde, tüm bebişlerimizin sıkıntısı geçsin inşallah.

Günaydın kızlar dün ek gıdaya ilk girişi yapmıştık biliyorsunuz oglum ishal oldu tüm gece hala yapıyor anlamadim yoğurttan mi oldu ek gıdaya geçişte normal mi yaşayan var mi?
Geçmiş olsun canım ya ilk başta sebzelerden 3 gün kuralıyla sonra meyve 7. ayda falan yoğurt yumurta sarısı geç demişti doktorum bana neden oldu acaba kıyamam ya

Aman canım sen millete ne bakıyorsun allah aşkına, o günlerdeki çaresizliğini ben taaa buralardan hissettim keşke elimden bişi gelse dedim, sen millete bakma, yavrumun nasibi öyleymiş, ne kısmetli bak bissürü süt annesi de var 💕

Ne yapacaktın mama yemeyen bebeğe? Zorla mamaya alışsın diye aç bırakıp sevmediği bir şeye mi zorlayacaktın? O daha mı güzel olacaktı? Kısmeti böyle kuzucuğun.

Herkese merhaba 🙋🏻‍♀️

25 şubat doğumlu kızım var. Mart annelerindeydim ama cevap alamıyorum sorularıma. Geçmişte yazıyorsa kusura bakmayın bebekle zor vakit buluyorum, bilirsiniz. Saçlarınız ne alemde. Kullandığınız şeyler var mı? Ben kel kalacağım herhalde :KK42:

Yadırgayanlar hiç çaresiz kalmamış belli ki. Önemli olan senin hislerin ve senin vicdanın. Sütü veren kişileri tanıyorsan ve içine siniyorsa ben bir sorun göremedim. Ayrıca takdir ettim çabanı. Bu kadar uğraşman gerçekten güzel bir şey.

Bir laf var “alimden zalim, zalimden alim doğarmış.” Sütle huy geçseydi herkes annesinin kopyası olurdu. Emzirdikçe bütün oluyorsun bebeğinle o yüzden mutlaka alıyordur huylarını alışkanlıklarını. Ama senin bebeğinin özbakımını yapan sensin. İkiniz bütün oluyorsunuz. Gördüğünü öğrenecek. Seni taklit edecek. Okuduğun düşünce yazısıyla takılma. Ama eğer bilimsel makaleyse farklı kaynaklardan tekrar araştır derim. İnternet çöplüğüne güvenme. Hislerine güven.
Kestirmeme rağmen avuç avuç gidiyor, mühendisinoğlunun tavsiye ettiği bi şampuan var alsam mı diye düşünüyorum bende.

Kestirmeme rağmen avuç avuç gidiyor, mühendisinoğlunun tavsiye ettiği bi şampuan var alsam mı diye düşünüyorum bende.

Biliyorum o şampuanı. Ben onunla ilgili çok kötü yorumlarda okuyunca almadım. Sonuçta hormonlarla ilgili bir duruma şampuan nasıl etki edebilir diye düşünüyorum 😕 ben yeşil sabuna geçtim. Düzelsin artık saçlarımı kaybetmek istemiyorum ☹️

Biliyorum o şampuanı. Ben onunla ilgili çok kötü yorumlarda okuyunca almadım. Sonuçta hormonlarla ilgili bir duruma şampuan nasıl etki edebilir diye düşünüyorum 😕 ben yeşil sabuna geçtim. Düzelsin artık saçlarımı kaybetmek istemiyorum ☹
Bende o kadar iyi yorum için reklam mı diye düşündüğümden almadım. Aynen hormonal bence de, neticede hamileyken hiç dökülmedi saçım benim de.

Benim de doğal sabun alasım var ama sertleşirse napçam şekil veremem diye bekliyorum şimdilik.

Canım bize gebe eğitiminde, 15 günden fazla büyük veya küçük bebeği olan kişinin süt içeriği değişiktir ve sizin bebeğe zararı olmaz ama yararı da olmaz demişlerdi. Huyu suyu geçmez merak etme, bu önce genetik sonra senin yetiştirmenle oluşur. Bence esas sorun, kimi süt gaz yapan karnıbaharlı, kimi acılı, kimi allerji yapan bişeyli olabilir. Süt verenlerin ne yediğini bilemezken, niye ishal-kabız oldu, niye ağlıyor, allerji mi oldu bilemezsin. Mama hiç mi kabul etmiyor, faklı mamalarla ısrarı bırakmasan mı acaba? Sonuç olarak bence kötü birşey yapmıyorsun, hiç mama da almıyorsa ne yapacaksın etrafı takma, ama süt aldıklarını hep takip et sık sık görüş...

Bende o kadar iyi yorum için reklam mı diye düşündüğümden almadım. Aynen hormonal bence de, neticede hamileyken hiç dökülmedi saçım benim de.

Benim de doğal sabun alasım var ama sertleşirse napçam şekil veremem diye bekliyorum şimdilik.
Bekliyorum şimdi derken sanki hiç banyo yapmadan öylece bekliyorum gibi olmuş 🤣🤣🤣🤣

csyrc csyrc çok geçmiş olsun, yaz günü bu hastalıklar nerden çıktı yaaa, grupça bebeler hastalanıyor.
size de cok gecmis olsun cnm :KK43: aynen ama bu havalar da cok tuhaf,benim bile vucut kaldirmiyor bazen.. hala disari cikarken mont giyiyoruz,10 gun cok kotu 1 2 gun hafif iyi sonra yine kotu.. bise anlamadik yaa

canım bence 1. lerden çektik diye allah 2. cileri uslu verdi bize. açıkcası hep önce sağlıklı olsun sonrada ağlamasın diye dua ettim. ilk kızım o kadar çok ağlardıki ilk 6 ay bunalıma girmiştim.
ben de oyle hissediyorum bazen :) aman sonradan cosmasalar da. 1 aydir hastaliktan huyu degisti ne fark etti biliyo musun... hepsi duzene girse ne guzel olsak hepimiz

Slm arkadaşlar.bu akşam bir çocuk psikoloğu eşliğinde uyku eğitimine başlıyorum.oğlum 4 ay 3 haftalik ve bu zamana kadar gece gündüz uyku uyuyamayan bir bebek. İnş 14 günlük eğitim sonunda mutlu uyuyan bir bebeğe dönüşür.bana bol şans dileyin lütfen.başarılı olursak ayrıntıları buradan paylaşıcam.

Herkese merhaba 🙋🏻‍♀️

Bende kel kalmak uzereyim felaket dökülüyor kestirmistgim oomuzlarimda dahada kisa kestiricem isalalh ise yarar

X