2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Selam kızlar, yaz dönemi koşturmacadan giremiyorum bile, umarım iyisinizdir hepinizde. İzinlerimi kullanmamda sıkıntı çıkarıyorlar topluca alıp sanırım Ağustos’ta başlıyorum bende işe 😔 keşke azıcık büyütmemize izin verseler. İlla ücretsiz izne ayrıl diye dayatıyorlar.

Selam kızlar, yaz dönemi koşturmacadan giremiyorum bile, umarım iyisinizdir hepinizde. İzinlerimi kullanmamda sıkıntı çıkarıyorlar topluca alıp sanırım Ağustos’ta başlıyorum bende işe 😔 keşke azıcık büyütmemize izin verseler. İlla ücretsiz izne ayrıl diye dayatıyorlar.
Ben de toplu kullandım iznimi maalesef, pazartesi bitiyor ve ücretsiz izne ayrılıcam. Keşke ücretli izin olayını kamuda ve özelde 6 aya çıkarsalar, gerçekten çok az 8 hafta.

bizim doktor da 3. ay yaptırın demişti yaptırmadık şimdi 5e kaldı pişman oldum ya. Yan etkisi var mı acaba ateş dışında bende merak ediyorum. Yaptıran var mı? Bir de 4. Ay aşısıyla yaptırsak ağır gelir mi ki? Ya da 1 hafta öncesi sonrası falan? Arada illa 1 ay olması gerekir mi ki
Biz sıkıntı yasamadik, ates de yapmadi. 4. Ay asilariyla ayni anda yapildi. Agir gelmedi. Hatta 2. Ay toplam 5 asi olmustu ozel asilariyla birlikte, hic sorun yasamadik. 2 menenjit asilari arasinda en az 4 hafta olmasi gerekiyor.

Benim de raporlar bitti, heyet aldim. O da bitince iznimden kullanacagim ya da tekrar heyet icin kosturacagim ama her durumda agustosta bayram sonrasi basliyorum işe😔

Daha cok erken yaa niye boyle yapyr lar bende ekım de işe başlıycam ama daha hazır deilmmm bende

Ben de toplu kullandım iznimi maalesef, pazartesi bitiyor ve ücretsiz izne ayrılıcam. Keşke ücretli izin olayını kamuda ve özelde 6 aya çıkarsalar, gerçekten çok az 8 hafta.

Keşke yaa, ek gıdaya geçmeden basıl bırakalım bebeğimizi, illa mamaya mı başlayalım. Geçen götürdüm kızımı dedim napim buyrun, mama ver çalış diyorsanız alıştırayım dedim. Haklısınız ama emsal oluyorsunuz ücretsiz alın diyo bana. Durum müsait olsa keşke hiç size minnet etmem.
Benim de raporlar bitti, heyet aldim. O da bitince iznimden kullanacagim ya da tekrar heyet icin kosturacagim ama her durumda agustosta bayram sonrasi basliyorum işe😔
Ya geçen mastit oldum rapor aldım, allahım heyete göndericez dediler, rapora falan çok sıkıntı çıkarıyorlar, ilk kızımda kullanmıştım şimdi artık çok sıkıntılı.

Merhaba arkadaşlar. Benim kız iki gündür çıldırdı. Yeni 5 aylık oldu. Bir haftalığına bi yere gidip gelmiştik. 2 gündür evde sürekli mızmız. Salıncağına koyuyorum. Normalde 1 saat duran çocuk hemen ağlıyor. Odadan çıkarken başlıyor mızıldanmaya. Iyice bağımlı mı oldu , normal mi bilemedim. Balkona çıkıyorum. Görüyor benii camdan, yine ağlıyor. Normalde ağlamayı bilmeyen çocuk şimdi ağlamayı öğrendi. Sizinkilerde var mı böyle bi sorun ?

Nomiza Nomiza canım 5. Ay kontrolü paylaştın mı? Görmedim sanırım. Varsa çok mutlu olucaz grupça.
Paylaştım canım. Bunlar son notlar umarım hepimizin işine yarar 🙏 Yine de bebek ve anneye göre değişkenlik arz ettiği için mutlak doğru değil lütfen kendi doktorunuzun tavsiyelerine göre hareket edin. Bu arada U Umutherzaman canım çok geçmiş olsun F Fiko78 size de geçmiş olsun 💐 Bizim bu aralar diş sancısı var çok fena. Çıkartsa bir rahatlayacak kuzum. Ek gıdaya sanırım 6. Ayda geçicem 5. Ay kontrolünde konuşucam doktorla.

Eklentiler

• IMG-20190110-WA0055.jpg
    IMG-20190110-WA0055.jpg
    169,1 KB · Görüntüleme: 125
  • IMG-20190110-WA0056.jpg
    IMG-20190110-WA0056.jpg
    148,4 KB · Görüntüleme: 125
  • IMG-20190110-WA0063.jpg
    IMG-20190110-WA0063.jpg
    165,8 KB · Görüntüleme: 118
  • IMG-20190110-WA0057.jpg
    IMG-20190110-WA0057.jpg
    139,5 KB · Görüntüleme: 116
  • IMG-20190110-WA0062.jpg
    IMG-20190110-WA0062.jpg
    169,1 KB · Görüntüleme: 119
  • IMG-20190110-WA0058.jpg
    IMG-20190110-WA0058.jpg
    76,2 KB · Görüntüleme: 126
  • IMG-20190110-WA0061.jpg
    IMG-20190110-WA0061.jpg
    122,6 KB · Görüntüleme: 134
  • IMG-20190110-WA0060.jpg
    IMG-20190110-WA0060.jpg
    133,8 KB · Görüntüleme: 126
  • IMG-20190110-WA0059.jpg
    IMG-20190110-WA0059.jpg
    115,1 KB · Görüntüleme: 123
Selam kizlar nasilsiniz geçmiş olsun dilegenlere teşekkür ederim. 6.hastalığı atlattık çok şükür omurboyu bağışıklık kazanırmış artık rahatız döküntüleri de azaldı baya. Hastalık için alınan kan tahlillerinde kansızlık cikti 9.9 cikti kanı bebegimin ondan sidefer verdi Doktor ona baslicaz bu hafta. Siz hangi kan ilaçlarını kullanıyorsunuz?

Paylaştım canım. Bunlar son notlar umarım hepimizin işine yarar 🙏 Yine de bebek ve anneye göre değişkenlik arz ettiği için mutlak doğru değil lütfen kendi doktorunuzun tavsiyelerine göre hareket edin. Bu arada U Umutherzaman canım çok geçmiş olsun F Fiko78 size de geçmiş olsun 💐 Bizim bu aralar diş sancısı var çok fena. Çıkartsa bir rahatlayacak kuzum. Ek gıdaya sanırım 6. Ayda geçicem 5. Ay kontrolünde konuşucam doktorla.
Canım allah razı olsun, çevremdeki o kadar çok kişi faydalandı ki bu nottan. Yapandan gönderene hepsine teşekkür ederiz 💕💕

Merhaba arkadaşlar. Benim kız iki gündür çıldırdı. Yeni 5 aylık oldu. Bir haftalığına bi yere gidip gelmiştik. 2 gündür evde sürekli mızmız. Salıncağına koyuyorum. Normalde 1 saat duran çocuk hemen ağlıyor. Odadan çıkarken başlıyor mızıldanmaya. Iyice bağımlı mı oldu , normal mi bilemedim. Balkona çıkıyorum. Görüyor benii camdan, yine ağlıyor. Normalde ağlamayı bilmeyen çocuk şimdi ağlamayı öğrendi. Sizinkilerde var mı böyle bi sorun ?
Bizimki de bu hafta çok huysuzdu hiç
Durmuyor yatmak oynamak istemiyordu hala öyle uykuya geçişte biraz zor oluyor geçicek inşallah uygulamada bu dönemlerin biraz zor olacağı yazıyordu belki ondandır belki diş sıkıntısı olabilir bakalım düzelirler en yakın zamanda inşallah

Selam kizlar nasilsiniz geçmiş olsun dilegenlere teşekkür ederim. 6.hastalığı atlattık çok şükür omurboyu bağışıklık kazanırmış artık rahatız döküntüleri de azaldı baya. Hastalık için alınan kan tahlillerinde kansızlık cikti 9.9 cikti kanı bebegimin ondan sidefer verdi Doktor ona baslicaz bu hafta. Siz hangi kan ilaçlarını kullanıyorsunuz?
Geçmiş olsun canm.
Biz fermix kullanıyoruz.

Bizimki de öyle canım merak etme hiç bir farkı yok :))

Kizlar iyi aksamlar hepnze artk bebeler hareketli cok dikkt etmek lazm bizimki cok aktif donmuyordu binhaftadr donmeyi ogrenmisti anneme geldik uyuttm cocugu cekyat acip ortasina enlemesne yatrdim donse bile bintur doner dedm dusmez aradan az bi zaman gecti bizim cock dan gum diye ses geldi yerde halida yok annm yikamis parkeye dustu yavrucak hepmz cok.korkttk bisiy olmaz insallah sizlerde cok dikkt edin anlik bisiy bu bebekler
Geçmiş olsun canım dıkkat etmek lazım ben yüksek yere mümkün değil yatırmam bir yere gidersem yere bişey isterim çünkü kayıyor dönüyor çok sıkıntı beşiğin korumalığını bile yükseltıyorum ben destek alır kaldırır kafayı çarpar die

Düzelecek mi bu durum dersiniz? Çünkü çok yorucu oluyor.
Valla ben ne kadar istemesem de uyku eğitimine başladım. Gerçi henüz bi ilerleme yok ama gündüz uykularında. Çok ara vermek zorunda kaldım. Bence siz de uyku uzatma çalışmalarına başlayın. Zaten ilk uyuduğu zaman ani bi ses olmazsa uyanmıyor. 30 dkda mı uyanıyor sizinki de ?

X