2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Ben açıkçası noram ın mesajını nispet olarak algılamadım ama benimki bu ay neden az kilo alıyor diye üzüldüm sadece. Arkadaş da bunu kastediyor olarak algıladım yani o tarz mesajlardan başkaları da eklenebilir şeklinde iyi niyetli algıladım. Ama aslında kendi açımdan da baksam her bebek farklı diyerek üzülmemem de lazım. Kilo almadı yazan gibi kilo aldı yazan da yazabilir neticede bi yandan işla ki nispet algılanmamalı tabi. Dolayısıyla iki tarafı da iyi niyetli algılayıp konuyu kapatalim bari çünkü yeni olsam da üye olmadan da okuyordum. Aynen devam edelim çünkü hepimiz aynı dönemleri yaşadığımız için neredeyse her yorum çok faydalı oluyor.

Ayrıca örneğin birinin sütü azken diğerininli tazyikii geliyor yazdığında nispet algılanmamalı çünkü bu da iyi bir durum değil. Hatta ben de burayı sütümün tazyikli gelmesinden psikolojim bozulduğu sıralarda okumaya başlamıştım. Ama bu tazyik durumu dışında genelde hepimizin benzer şeyleri yaşadığını okuyunca kendine geldim. İyi ki de okumuşum. Tazyikli olması ve ya önsüt fazlalığı algılananın aksine moral bozuvu şeyler. Tazyikten dolayı bugün çok az emdi mesela meme reddi yaşıyorum sanırım :KK43: çok zordu bütün gün emme savaşı verdik resmen. Önsüt fazlalığı da bebeği tam olarak doyurmuyor sanırım. Ayrıca alerji ile aynı belirtiler yaşanıyor. En iyisi bunları sorup birbirimizden bilgi almak.

Neyse kuzum olan oldu yapacak birsey yok. Artik konuyu kapatıp devam etmemiz lazim yoksa olay daha büyüyecek herkes ben ne yaptım diye triplere girecek. O yüzden kapatalım baska seylerden konuşalım derim ben şahsi fikrim
Haklısın. Kapatalım içimden geldi yazayım dedim.

Yerli yabancı cok kaynak okudum ama hiç doğru düzgün bilgi yok bu önsüt ve hiperlaktasyonla ilgili. Öncesinde birkaç dk sağın deniyor sadece. Henüz faydasını göremedim. Önsüt bağırsaklarda mayalanmaya sebep olup çok gaz yapıyor. Emerken rahatsız oluyor daha. Sabaha doğru da aşırı kıvranmaya başlıyor. Bunun da ayrı bir zorluğu var işte. noram noram sen bi çare buldun mu? Ya da ne yapılmasını gerektiğini bilen var mı?

Yerli yabancı cok kaynak okudum ama hiç doğru düzgün bilgi yok bu önsüt ve hiperlaktasyonla ilgili. Öncesinde birkaç dk sağın deniyor sadece. Henüz faydasını göremedim. Önsüt bağırsaklarda mayalanmaya sebep olup çok gaz yapıyor. Emerken rahatsız oluyor daha. Sabaha doğru da aşırı kıvranmaya başlıyor. Bunun da ayrı bir zorluğu var işte. noram noram sen bi çare buldun mu? Ya da ne yapılmasını gerektiğini bilen var mı?
Yok maalesef, hatta bugün bütün gün doktordaydık alerji mi oldu diye,gaita, deri testi filan yapıldı hepsi negatifti. Şu an gazdan uyandık, bir gaz çıkartıyor anlatamam. Göğüslerim yumuşadı diye seviniyordum 2-3 gündür ama tazyik geçmemiş. Bebeğin büyümesini bekliyorum artık. 5-6 aylık olunca daha iyi başediyorlarmış sanırım.

Bizimki de almıyor ac ac uyuyor alip uykuda ağzına tıkıyorum memeyi gozler kapaliysa yiyor ama gözleri acip memeyi ağzında görürse çığlığı basıyor agzini memeden çekiyor siz neler yapıyorsunuz açlıktan sürekli gündüzleri ağlıyor uyumuyor. Kasik biberon vs. Hic birseyde almiyor
Aynıyız ya dün pes ettim mama istiyorsa mama olsun bari diye doğduğundan beri sırf meme reddi olmasın diye ne biberon ne emzik hic birsey vermedim biberonu bilmiyor çocuk çekmedi almadı yani uykuda emzirmeye devam böylelikle gündüz uykularıda kabus gibi emiyor memeden çekip yatırayım diyorum pat uyaniyor saat 5 sonrası krizli geçiyor çok yoruluyor böyle böyle buyyyecekler benim 1 numarada bu aylarda böyle yaptı ve düzelmedi esseek çok uğraştım onlada ek gıda donemi sonrası rahat ettim ama yinede mama meme almadı 1 yasa kadar uykuda verdim sonra bıraktı

onsutte de su ihtiyacını karşılıyor bebek heleki bu sicak havalarda. Zaten gaz problemi geçti ben de tam tersi onsutu bol bol veriyorum çünkü sıcak hava su ihtiyacını alsin diye bence sütun bası sonu ortası her bir yerinin bebek için faydası ayrıdır hepsi verilmeli diye düşünüyorum şahsi fikrim bu.

Günaydın kızlar dün bebeğime bardakla süt içindim bir yerden emerken birinden akıyordu onu doldurdum bardağa sonra verdim bardaktan içmeye bayıldı sanirim bu bebek ek gıdaya geçtiği an çok mutlu olucak şuan bile biz yerken çok bakiyor yediklerimize
Şuan bnde kaşıkla zorluyorum bi deneyim bakalım alacak mi

Günaydın kızlar dün bebeğime bardakla süt içindim bir yerden emerken birinden akıyordu onu doldurdum bardağa sonra verdim bardaktan içmeye bayıldı sanirim bu bebek ek gıdaya geçtiği an çok mutlu olucak şuan bile biz yerken çok bakiyor yediklerimize
günaydın
Bende biberonla içmek istemediğinde kapağı çıkarıp içiriyorum daha güzel içiyor.

Şuan bnde kaşıkla zorluyorum bi deneyim bakalım alacak mi
Benimki şükür meme reddini aştı arada sırada özellikle dışarda iken almak istemiyor şarkı söyleyerek veriyorum dün Valla emzirme badisi ile lokantada parkta her yerde emzirdim başkaları çekinsin bakmasın ben hiç kuytu köşe saklanmicam artık.seninki meme aliyor dimi aştınız mi sizde meme reddini.?.

Benimki şükür meme reddini aştı arada sırada özellikle dışarda iken almak istemiyor şarkı söyleyerek veriyorum dün Valla emzirme badisi ile lokantada parkta her yerde emzirdim başkaları çekinsin bakmasın ben hiç kuytu köşe saklanmicam artık.seninki meme aliyor dimi aştınız mi sizde meme reddini.?.
Aştık sanıyordum almıyor topta hoplarken bir iki ağzina geliyor ya çok çok açsa emiyor değilse basıyor yaygarayı

Cokkende azkende almıyor bunlar ya. Bugün doktora gideceğim bakalim kaç kilo olmus ek gıdaya geç dicek mi
Insallah sen memnun dönersin canım
Bende bugün götürelim diyordum Umut u sünnet ve dilbağini konusurz hemde muayene olur 300 Gr nasıl onu sorardım erteledim başka zaman artık

Ay kız bi dün gece girmedim neler olmuş ya engteacher hesabını kapatmış böyle şeylere gerek yoktu.bi kaç arkadaşın yazdığı gibi hamilelikten beri kusmalar,gebelik şekeri diyetler herşeyi konuştuk iyisiyle kötüsüyle.Bebişler hakkında da konuşacaz tabi ki benim burdan öğrendiğim çok şey oldu indirimler,markalar 😁yapmayın lütfen ya gidenler geri dönsün birbirimize laf sokmaya nispet yapmaya gerek yok düşünceli olsak yeter 💕🍃

X