2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
@Umutherzaman canim 3aylikken boyunu yazmistin ya benimki de oyle ama o boy siniri ust sinir,kilosu boyu dogru orantili gidiyorsa sorun yok. yani cok da abarti sekildr uzun degil,uzun ama asiri degil. iri yapililar yani hic korkma bence. @Mancar senle bikac kez yazismistik bu konuda.grupta sanirm biakc tane kilolu sayilabilecek bebek var onun ikisi de bizim beebkler. sagliktam gerisi teferrruat yani zayif olan anneler yaziyorsa sen de yazacaksin ben de yazacagim. niye girmiyormussun artik konusmalara? burda herkes birbirinin fikrine saygi duymali,uymasa dahi o yuzden neden gececeksin bi kenara ben kabul edemiyorum bu tarz bi durumu. madem ovunen yok deniyor ama neden ovunen varmis gibi bi fikir sokuluyor diger kisilerin aklina? mamadan tut kiloya,uykuya,gaza kadar konusuldu. ben de bikac kez kontrol sonrasi yazdim gelisimini oglumun,herkesin yaptigini yaptm. ama ben bile rahatsiz oldum bu yazismalardan. kilosu fazla iri yapili iyi uyuyor pek yormuyor vs vs ise yazmayalim yani oyle mi? 1 kisi bise diyor digerleri ona atliyor nasil bir ortamsa anlayamadim. kimmis acaba iyi gelisimli bebekleri paylasip diger anneleri uzen? ben rastgelmedim.
Hemşehrim yanlş anlama da isimleri hatırlamıyorum ama bi ara aylık kontrol dişinde fazlaca konusuldu kilo muhabbeti sanıyorum ki arkadaşımız onu kastederek yazdı galiba
İnce bir düşünce bence zayıf bebek annelerini düşünerek yazmış,siz haksızsınız hava attınız da demiyorum bunu kişi dişnda kimse bilemez ve herkes istediğini yazmakta özgür burası genel bir sayfa sonuçta .ayrıca her bebeğin doğum kilosu farklı genetik yapı farkı kiminde alerji var kiminde bilmem ne o yüzden kilo alımı az veya çok olabiliyor.
Ha şunu da söyleyeyim maşallah bebelerimiz Allah nazardan kötü gözden korusun hepsi de sağlıklı sıhhatli olsunlar ınsallah
ama ne yalan söyleyeyim bende etkılenmedim desem yalan olur ben bu çocuğa bakamıyor muyum falan diye zorla meme dayamişimdr 7500 kilo doğum kilosu da size yakın kıyas yapıyor insan ister istemez
Bende düşüncemi belirtmek istedim :)

'Atlamak' çok hoş bir tabir olmuş gerçekten😊
Birçok kişi içinden geçiriyormuş, 'atlayanların' sayısına bakılırsa, sadece ben dile dökmüş oldum. Övünen olmadığını düşünsem yazmazdım, ben öyle düşünüyorum, öyle yazdım. Gerekçelerim de var, durduk yerde ortada hiçbir şey yokken birilerine saldırıyormuşum gibi bir ortam oluşmasın. Önerimi beğenmiyorsanız devam edersiniz istediğinizi paylaşmaya, olur biter. Bu kadar terslenecek bir şey yok. Benden rahatsız olan da bana yazabilir istediğini. Herkesin istediğini yazdığı bir ortam. Kısıtlama yok 😊
msjlarda yazim hatasi yapmadan kuralina gore yazinca demek istenilen farklilasmiyor malesef. ben seninle de konustum kilo vs. hatta yazmadim sen sordun ben oyle yazdm masallah iyi semirmis dedin hatirliyo musun? yani kilolu bebek cok yok,olanlardan 2isim de benle mancar. bizmkiler biraz ust seviyede yani ve sen dedin ki dikkatli olun hassas nokta vs. ben olur olmadik yerde paylasmadigim halde cvp verme hakkimi kullandim. ki ben ordaki gbi canim istediginde doktora gidebilen biri degilim ozel doktorumuz vs hic yok oyle sansimiz da yok. cocuk ne yedi ne aldi ne etti anca ne zaman gidersem oyle ogrniyorum. senin icinden gecmis neye nasil dusunduysen hissettiysen anlamadim ama kilolu harika cok guzel gidiyor diye dusuncesizce yazana rastlamadim. hangi msjlar acaba merak ettim keske gorsem de ben de desem ya daha mi dusunceli bi yazim sekli olsaymis diye mesela. benm de 2.cocugum ve ilkinden cok farkli ilerliyor her sy. yani o zmn nasil yazdiysam burda da oyle. sadece hep sorunlu az yiyen az uyuyan bebek olmuyor burada.

Hemşehrim yanlş anlama da isimleri hatırlamıyorum ama bi ara aylık kontrol dişinde fazlaca konusuldu kilo muhabbeti sanıyorum ki arkadaşımız onu kastederek yazdı galiba
İnce bir düşünce bence zayıf bebek annelerini düşünerek yazmış,siz haksızsınız hava attınız da demiyorum bunu kişi dişnda kimse bilemez ve herkes istediğini yazmakta özgür burası genel bir sayfa sonuçta .ayrıca her bebeğin doğum kilosu farklı genetik yapı farkı kiminde alerji var kiminde bilmem ne o yüzden kilo alımı az veya çok olabiliyor.
Ha şunu da söyleyeyim maşallah bebelerimiz Allah nazardan kötü gözden korusun hepsi de sağlıklı sıhhatli olsunlar ınsallah
ama ne yalan söyleyeyim bende etkılenmedim desem yalan olur ben bu çocuğa bakamıyor muyum falan diye zorla meme dayamişimdr 7500 kilo doğum kilosu da size yakın kıyas yapıyor insan ister istemez
Bende düşüncemi belirtmek istedim :)
anladim cnm. yani keske benim de oyle buyuse vs der insan elbette,ama karsida ovunen insan yok ki benim icin o kisim da cok onemli. e uykusu duzene giren iyi uyuyan bebekler de var napalim..anne olarak biz kendimizi de biraz birakmicaz moral bozmamaliyiz. dengeyi bulmak lazim paylasimlarda,yeri gelinmisse deginilmistir. o kadarini kaldiramayack kadar hassas olamayiz bence ya. yani ben masallh kilosu iyi desem bunu paylasmam sinirli ama her seye herkese destek oluyorum elimden geldigince? yazmadiklarimin yaninda da icimden gecen onca guzel dusunceler var. biraz da hakszlik oluyor baska turlusunu beklemek. ki yineliyorum ben hicbir sekilde ayrintili ayrintili ovunen sekilde ve birini uzecek derecede bi paylasim yapmadim. oyle yarasi olan gocunura getiriliyor ya o degil benim durumum

anladim cnm. yani keske benim de oyle buyuse vs der insan elbette,ama karsida ovunen insan yok ki benim icin o kisim da cok onemli. e uykusu duzene giren iyi uyuyan bebekler de var napalim..anne olarak biz kendimizi de biraz birakmicaz moral bozmamaliyiz. dengeyi bulmak lazim paylasimlarda,yeri gelinmisse deginilmistir. o kadarini kaldiramayack kadar hassas olamayiz bence ya. yani ben masallh kilosu iyi desem bunu paylasmam sinirli ama her seye herkese destek oluyorum elimden geldigince? yazmadiklarimin yaninda da icimden gecen onca guzel dusunceler var. biraz da hakszlik oluyor baska turlusunu beklemek. ki yineliyorum ben hicbir sekilde ayrintili ayrintili ovunen sekilde ve birini uzecek derecede bi paylasim yapmadim. oyle yarasi olan gocunura getiriliyor ya o degil benim durumum
Arkadaşım bende @engteacher86 a katılıyorum ve benim gibi de bir çok anne yazdıklarını benimseyip içimizden geçenleri dile getirmiş dercesine yazısını beğenmiş.Kontorl sonrası üzüldüğümüz noktalar olduğu gibi sevinçlerimizi de paylaşıyoruz ama insanın gözüne sokarcasına bi kaç defa bende denk geldim bu duruma ya alt sınırda olur üst sınırda olur önemli olan sağlıklı olması değil mi bebeklerimizin ama bide o sınırın içinde olamayan da var asıl burda üzülme noktası yaşarken bi bakıyorsun ay sadece emziriyorum da nasıl bukadar kilo alıyor şaşkınım tarzı bir yazı okuyup içerleniyorsun belki de nefsimiz çekip nazar alacak o bebek ama yine de eminim çoğumuz bir maşallah getiriyoruz.Uyku konusu açılıyor,hepimizi iyisini de kötüsünü de yazıp bir birbirimizle konuşuyoruz bence o arkadaşın kasdettiği daha farklı. Allah hepimizim yavrularına sağlıklı uzun ömürler versin özel doktora gitmek mecburiyetinde kalmadan sağlıkla büyütelim inş :KK43:

Arkadaşım bende @engteacher86 a katılıyorum ve benim gibi de bir çok anne yazdıklarını benimseyip içimizden geçenleri dile getirmiş dercesine yazısını beğenmiş.Kontorl sonrası üzüldüğümüz noktalar olduğu gibi sevinçlerimizi de paylaşıyoruz ama insanın gözüne sokarcasına bi kaç defa bende denk geldim bu duruma ya alt sınırda olur üst sınırda olur önemli olan sağlıklı olması değil mi bebeklerimizin ama bide o sınırın içinde olamayan da var asıl burda üzülme noktası yaşarken bi bakıyorsun ay sadece emziriyorum da nasıl bukadar kilo alıyor şaşkınım tarzı bir yazı okuyup içerleniyorsun belki de nefsimiz çekip nazar alacak o bebek ama yine de eminim çoğumuz bir maşallah getiriyoruz.Uyku konusu açılıyor,hepimizi iyisini de kötüsünü de yazıp bir birbirimizle konuşuyoruz bence o arkadaşın kasdettiği daha farklı. Allah hepimizim yavrularına sağlıklı uzun ömürler versin özel doktora gitmek mecburiyetinde kalmadan sağlıkla büyütelim inş :KK43:
goze sokmak ayridir ama paylasmak ayridir. ben hangi arada kacirdim bastirarak uzecek derecede yazilanlari acaba? hergun girmesem bile sayfalari muhakkak okuyorum. soyle bir sey var evet baya begeni almis ya -ki o da onunla yazdiginin dogru olduguna kanaat getiriyor- bazi insanlar asiri hassas. hep mi olumsuz yazi okunacak burada, elbette olumlu seyler de yazilacak. normal hislerle yazan kisilerden bu kadarini beklemek bence biraz haksizlik. benim buyugum son kontrolde tam bi hayal kirikligi. hem boyu hem kilosu. cok gerilemis ama baskalarininki daha iyi diye oturup kendimi mi kapayayim yoksa ne yapabilirm diyip kendimi mi rahatlatayim.burda onla yasit bikac cocugun kiko boyunu okudum mesela,alakasi yok ama 3 4 yas cocugun gelisimi de yazildi. laf gelince konusuluyor yani bu kadarini takmak hassasliktan cok kendi kendimizi yemek olur. her cocuk ozeldir,farklidir ya. burada farkli bakiyoruz belki de. amin ins hepimizn cocuklari saglikli hayirli evlat olur su guzel gunde dualarimiz hep bu

Hiç o niyetle yazmadığım için üstüme alınmamıştım ta ki bu girdiyi görene kadar. Evet çok şaşırdım, çünkü 15 günde 1500 gram almış. Mama ile mi besleniyor sorusu gelmeden de cevaplamak için yazmıştım onu. Hatta eşimle bayağı da korktuk acaba herhangi bir bozukluk mu var, bu ay nasıl bu kadar kilo aldı diye, çünkü 3. Ay toplamda 2100 gr aldı bu bebek. Bu size normal geliyorsa, kilolu bebek sağlıklı bebek algısından maalesef. Siz burada bilinçsiz şekilde pirinç suyuyla mama yaptığınızı insanlara söylerken kimse sizi uyarmıyor ama. Neden? Çünkü deşiğim gibi kilolu bebek sağlıklı bebek size göre.Tazyik problemi olan var mı?, diye sorduğumda da aynı şeyi yaptınız ama siz buranın sahipleri değilsiniz. Herkes bebeğinin herşeyini paylaşıyor, 20 gündür aşırı tazyik problemiyle uğraşıyorum. Sizin bu zihniyetiniz yüzünden gruba da yazamadım. Sizin de bebeğiniz çok güzel uyuyor, uyumayan da var onu da yazmayın madem. Şu an çok şaşırdım açıkçası.

msjlarda yazim hatasi yapmadan kuralina gore yazinca demek istenilen farklilasmiyor malesef. ben seninle de konustum kilo vs. hatta yazmadim sen sordun ben oyle yazdm masallah iyi semirmis dedin hatirliyo musun? yani kilolu bebek cok yok,olanlardan 2isim de benle mancar. bizmkiler biraz ust seviyede yani ve sen dedin ki dikkatli olun hassas nokta vs. ben olur olmadik yerde paylasmadigim halde cvp verme hakkimi kullandim. ki ben ordaki gbi canim istediginde doktora gidebilen biri degilim ozel doktorumuz vs hic yok oyle sansimiz da yok. cocuk ne yedi ne aldi ne etti anca ne zaman gidersem oyle ogrniyorum. senin icinden gecmis neye nasil dusunduysen hissettiysen anlamadim ama kilolu harika cok guzel gidiyor diye dusuncesizce yazana rastlamadim. hangi msjlar acaba merak ettim keske gorsem de ben de desem ya daha mi dusunceli bi yazim sekli olsaymis diye mesela. benm de 2.cocugum ve ilkinden cok farkli ilerliyor her sy. yani o zmn nasil yazdiysam burda da oyle. sadece hep sorunlu az yiyen az uyuyan bebek olmuyor burada.

Yazım kuralları takıntılı olduğum bir nokta evet ama şu an konuşulan konu ile uzaktan yakından ilgisi yok.
Aylık kontrollerde paylaşılan 'şu kadar olmuş bu kadar olmuş' mesajlarından bağımsız olduğunu da belirtmiştim fikrimin. Ben gayet net anlattım düşüncemin sebebini, herkes de anladı bence. Yazdığım gruba girmediğinizi anlatmaya çalışıyorsunuz ama gereksiz bir gerginlik var mesajlarınızda, siz bahsettiğim şekilde paylaşımlar yapmadıysanız sizi bağlamıyordur mesele. Kimseyi etiketleyip 'seni kastediyorum' demediğim gibi, yüzlerce sayfa geriye dönüp de 'bak işte bu mesajlarınız dolayısıyla böyle düşünüyorum' demek için kanıt gösterme çabasına girecek halim yok. Herkes kendi ne yazdığını bilir.
Uyku problemi olan 'çok iyi uyuyor' diyene, emme problemi olan 'gece gündüz mememden düşmüyor' diyene yazsın rahatsız oluyorsa, bana ne? Ben neyden rahatsızsam onu yazdım. Beğenmeyen istediği gibi paylaşım yapmaya devam etsin ne diyeyim daha?

Bütün paragrafı bir kenara bırakıp tek bir soru sormak istiyorum. “Sorunlu bebek” derken? Az yiyen az uyuyan sorunlu bebek mi oluyor. Bence öyle değil her bebeğin kendine göre bir düzeni bir beslenme şekli var. Kilolu bebek çok uyuyan bebek sorunsuz olamayacağı gibi az beslenen az uyuyanda sorunlu olmuyor.

Bütün paragrafı bir kenara bırakıp tek bir soru sormak istiyorum. “Sorunlu bebek” derken? Az yiyen az uyuyan sorunlu bebek mi oluyor. Bence öyle değil her bebeğin kendine göre bir düzeni bir beslenme şekli var. Kilolu bebek çok uyuyan bebek sorunsuz olamayacağı gibi az beslenen az uyuyanda sorunlu olmuyor.
yok canim ya o manada degil yani anne ilgileniyor ya az besleniyor,az uyuyor bu tarz sorunlarla bas ediyor o anlamda yazdim. yani bebek sorun degil tabi ki olamaz. bu kdr yazdigm seylerden sonra baska bi anlamda yazabilecegim aklinin ucundan bile gecmeseydi keske

Hiç o niyetle yazmadığım için üstüme alınmamıştım ta ki bu girdiyi görene kadar. Evet çok şaşırdım, çünkü 15 günde 1500 gram almış. Mama ile mi besleniyor sorusu gelmeden de cevaplamak için yazmıştım onu. Hatta eşimle bayağı da korktuk acaba herhangi bir bozukluk mu var, bu ay nasıl bu kadar kilo aldı diye, çünkü 3. Ay toplamda 2100 gr aldı bu bebek. Bu size normal geliyorsa, kilolu bebek sağlıklı bebek algısından maalesef. Siz burada bilinçsiz şekilde pirinç suyuyla mama yaptığınızı insanlara söylerken kimse sizi uyarmıyor ama. Neden? Çünkü deşiğim gibi kilolu bebek sağlıklı bebek size göre.Tazyik problemi olan var mı?, diye sorduğumda da aynı şeyi yaptınız ama siz buranın sahipleri değilsiniz. Herkes bebeğinin herşeyini paylaşıyor, 20 gündür aşırı tazyik problemiyle uğraşıyorum. Sizin bu zihniyetiniz yüzünden gruba da yazamadım. Sizin de bebeğiniz çok güzel uyuyor, uyumayan da var onu da yazmayın madem. Şu an çok şaşırdım açıkçası.
bakın sizde pirinç suyuna takılmışsınız işte düşünün çaresizliğimizi ben de bilirim memeyi verip köşeye çekilmeyi bundan kolayı da yok,aa sırf kilosu bana az geliyor hadi ben pirinç kaynatmakla uğraşayım onuda akışı kolay olmadığı için 1 saatte içireyim.gibi bir zevkim var değil mi? çünkü kilolu bebek sağlıklı diye bir düz mantığa açıkcası geri kafalılağa sahibim noram hanım bi siz araştırmıyorsunuz çaresiz kalma inşallahta kalırsan anne olarak ne yağacağını şaşırıyorsun alt sınırda bile değil diyor bebeğin kilosu,doktor doktor gezdik bi sorun mu var diye raporlu mama kullanmak zorundayım ki bu pirinç suyundan daha çok içimi acıtıyor bebeğime içinde ne olduğunu bilmediğimi mamayı kullanmak zorundayım.Sizin endişelendiğinizi hiç düşünmedik neden biliyor musunuz çünkü bebeğiniz kilo alsın diye ön sütünü sağdığınızı bebeğinize öz sütü verdiğinizi yazmıştınız sonra da aa bebeğim nasıl bu kadar kilo alır denilince ister istemez nisbet yaptığınız geliyor akla.Ayrıca bu sayfayı bizim mi dedik hamileliğimizin başından beri o kadar konuştuk tartıştık fikir alışverişi yaptık yani bizim demedik hepimiz için var tabiki..Benim bebeğim uyuyor evet başta konular açılınca bende uyuduğunu yazıyordum ama zerre art niyet beslemeden yazdım sonrada pişman oldum.

İşte mesele tastamam da bu. 1 ayda 2100 gr alması bir problem mi doktoruna sorup aldığınız cevap ile paylaşabilirdiniz burda 'sadece anne sütü ile nasıl bu kadar kilo aldı şok oldum' diyeceğinize. Tabiki ne yazacağınıza biz karar veremeyiz, sizin de bizde ne his uyandıracağınıza karar veremeyeceğiniz gibi. Ayda 200 gr alan, 4 aylık olup 2 aylık sınırında olan anneler var, emzirmek isteyip sütü olmayan var, emzirdiği halde bebeği kilo almayan var, onlar inciniyor diyorum ama anlatamıyorum. Daha da anlatmayacağım. İsteyen istediğini yazar niye sahibi olalım buranın? Beğenmeyen istediği gibi paylaşımlarına devam eder olur biter diyorum ama okunmuyorum :)

Yazım kuralları takıntılı olduğum bir nokta evet ama şu an konuşulan konu ile uzaktan yakından ilgisi yok.
Aylık kontrollerde paylaşılan 'şu kadar olmuş bu kadar olmuş' mesajlarından bağımsız olduğunu da belirtmiştim fikrimin. Ben gayet net anlattım düşüncemin sebebini, herkes de anladı bence. Yazdığım gruba girmediğinizi anlatmaya çalışıyorsunuz ama gereksiz bir gerginlik var mesajlarınızda, siz bahsettiğim şekilde paylaşımlar yapmadıysanız sizi bağlamıyordur mesele. Kimseyi etiketleyip 'seni kastediyorum' demediğim gibi, yüzlerce sayfa geriye dönüp de 'bak işte bu mesajlarınız dolayısıyla böyle düşünüyorum' demek için kanıt gösterme çabasına girecek halim yok. Herkes kendi ne yazdığını bilir.
Uyku problemi olan 'çok iyi uyuyor' diyene, emme problemi olan 'gece gündüz mememden düşmüyor' diyene yazsın rahatsız oluyorsa, bana ne? Ben neyden rahatsızsam onu yazdım. Beğenmeyen istediği gibi paylaşım yapmaya devam etsin ne diyeyim daha?
malesef burda her tur olayla karsilasabiliyoruz mesele o. kimi iyi kimi moral bozucu ama hepimiz her seyden etkilenmemeliyiz. olumsuz yazilanlar cok rahatca yazilabiliyorsa o tarz normal bir paylasim da gayet rahatlikla yapilabilir. bundn sonra ne paylassam herkes uzulecek o halde,ben bu dusunceye burundum.

Evet @engteacher86 aslnda guzel.bisiy dusundu . Dusuncesi oldukca ince yazmasi ise oldukca kabaydi kusura bakma arkaddasm ben disardan tarafsz bi gozle okuyunca evet rahatsz oldgn konudan rahatsz oldm ama bu sekilde yazamndanda rahatsz oldum cok kiriciydi. csyrc csyrc yazdiklarnda hakliligin sonsz seni eskiden beri tanidigm icin ne hissetgi ne dusundgunu cok iyi anladm ama sende bi hisimla kirici oldugun yerler var belki hepimiz dusuncelrmzi dile getrrken daha zarf davransak daha az kirilirz . Son olark icinizde farklk grup olustrablrsnz bu sizin dogal hakkniz buna mudahele etmeye kimsenn hakki yok.tabyki sizler kendi aranzda daha siki kaynasmmsnzdr daha ortak noktalarnz vardr buna bisy diyemeyz ama bazi mesajlarda goruyrm ki bu gruptakiler birbrlerne destek cikiyo bazen hatali seylerde olablr hep destek olmanzi yanlis bukuyrm evet orda engt. Yazdiklarini dogru buldnz begendnz ettnz birinizde arkdasm cok dogru diysnda biraz sert olmadimi.yazdgn demednz cisrigin soylemek istedginin buna benzer bi durum oldgnu dusunuyrm hepnize iyi kandiller diliyrm hepmiz anneyiz daha guzel seyler yazalm birbrmizi kirmadn lutfen...

noram noram arkadasmizinda bizlere nispet amacli yazdgni dusunmedim.bunuda eklemk istyrm oda kendince hem saskin hem.kaygili bi anne olark yazdi burda neleri konusmadik ki bunu konusmasin arkadsmz. Belki bizler kilo konusunda takintili oldugmz icin daha hassas davrandik . Bende kizimda gramlari saydim 3.5yasinda ve 13.5 kilo hala cok zayf bi cocuk bende bu konuda alinganm noram yazdgnda keske yazmasaydi diye dusundm ama asla noramn bir nispet amacli yazdgni dusunmedm. Herkesin aslnda alindgi cok sey olablr herkes her istedgini yazsn diye dusunemiyz burda kader birlgi oldu birbrmzi daha kirmadn uyarablrz ben de yavrmu emziremiyrm ustelik iki yavrumuda emzremedm burda ne kadr uzun sure emzrmekten bahsedildignde benmde icim ciz ediyor asla rahatsz degil kimse yanlis anlamasn sadece benmde icim yaniyo iki yavrumada emzrmeyi basaramadgm icin. Simdi boyle herkes rahatsz oldgu seyleri yazarsa inanin konscak birseymz kalmaz bizler daha tolere edebilmeyz yazilanlari yazanlarda daha dikktli yazrsa sorn olmaz diye dusunuyrm

Evet @engteacher86 aslnda guzel.bisiy dusundu . Dusuncesi oldukca ince yazmasi ise oldukca kabaydi kusura bakma arkaddasm ben disardan tarafsz bi gozle okuyunca evet rahatsz oldgn konudan rahatsz oldm ama bu sekilde yazamndanda rahatsz oldum cok kiriciydi. csyrc csyrc yazdiklarnda hakliligin sonsz seni eskiden beri tanidigm icin ne hissetgi ne dusundgunu cok iyi anladm ama sende bi hisimla kirici oldugun yerler var belki hepimiz dusuncelrmzi dile getrrken daha zarf davransak daha az kirilirz . Son olark icinizde farklk grup olustrablrsnz bu sizin dogal hakkniz buna mudahele etmeye kimsenn hakki yok.tabyki sizler kendi aranzda daha siki kaynasmmsnzdr daha ortak noktalarnz vardr buna bisy diyemeyz ama bazi mesajlarda goruyrm ki bu gruptakiler birbrlerne destek cikiyo bazen hatali seylerde olablr hep destek olmanzi yanlis bukuyrm evet orda engt. Yazdiklarini dogru buldnz begendnz ettnz birinizde arkdasm cok dogru diysnda biraz sert olmadimi.yazdgn demednz cisrigin soylemek istedginin buna benzer bi durum oldgnu dusunuyrm hepnize iyi kandiller diliyrm hepmiz anneyiz daha guzel seyler yazalm birbrmizi kirmadn lutfen...

Herkes kendi tanıdığının ne demek istediğini daha iyi anlıyormuş gördüğün üzere. Herkes istediğini düşünebilir. Benim yazdıklarıma 'kaba' demen de bana göre kabalık, onu napalım şimdi? Sert olabilir ama kimseye kabalık etmedim, sen öyle düşünüyorsan da fikrine saygı duyarım. Bende ne his uyandırdığının arkasına hep 'fikrime katılmayan olabilir, isteyen istediği gibi düşünebilir' ekledim. Ses tonunun olmadığı yerde herkes istediği gibi algılıyor yazılanı.
Daha da yazmak istemiyorum ama sana cevap yazmak istedim, severim seni çünkü.

Herkes kendi tanıdığının ne demek istediğini daha iyi anlıyormuş gördüğün üzere. Herkes istediğini düşünebilir. Benim yazdıklarıma 'kaba' demen de bana göre kabalık, onu napalım şimdi? Sert olabilir ama kimseye kabalık etmedim, sen öyle düşünüyorsan da fikrine saygı duyarım. Bende ne his uyandırdığının arkasına hep 'fikrime katılmayan olabilir, isteyen istediği gibi düşünebilir' ekledim. Ses tonunun olmadığı yerde herkes istediği gibi algılıyor yazılanı.
Daha da yazmak istemiyorum ama sana cevap yazmak istedim, severim seni çünkü.
Severim seni kerata gbi oldu:) bende sevyrm cnm.seni tanimdan dygulr karsiliklidr

cok dogru ben katiliyorm.iyi bir sey konusulmak isteniyor ama empati pek yapilmiyor. benim ya da ben gbi olan kisilerin de olani yazmaya hakki var,nispet yapmamak kaydi ile ki kimse yapmiyor. e o kdrina da dayanamiyosak niye giriyoruz? anneyiz her seyden etkileniyoruz ama degisik o kdr hastaligi susu busu dahi var,buna bile tepki vereceksek onlari napalim allah uzak gotursun. yazimdan kaynakli diyip gecmek lazim sanirm dedigin gbi. ama konu esasen noramaymis sanirmm,,bi anne olarak o da sasirmis duruma yazmis ben de okumustm ne var ki o yazida bana gore.cunku cok alirsa o da sorun olabilir. bunu da burda sormaya hakkimiz olmali,o kadarini sorabilmeliyiz. az derken de olmali cok derken de olmai,sorumuzun temeli cocugun sagligi. ha su saatten sonra ben de hicbise yazmam mancara demistm ama simdi daha iyi anliyorum.

X