2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
cok dogru ben katiliyorm.iyi bir sey konusulmak isteniyor ama empati pek yapilmiyor. benim ya da ben gbi olan kisilerin de olani yazmaya hakki var,nispet yapmamak kaydi ile ki kimse yapmiyor. e o kdrina da dayanamiyosak niye giriyoruz? anneyiz her seyden etkileniyoruz ama degisik o kdr hastaligi susu busu dahi var,buna bile tepki vereceksek onlari napalim allah uzak gotursun. yazimdan kaynakli diyip gecmek lazim sanirm dedigin gbi. ama konu esasen noramaymis sanirmm,,bi anne olarak o da sasirmis duruma yazmis ben de okumustm ne var ki o yazida bana gore.cunku cok alirsa o da sorun olabilir. bunu da burda sormaya hakkimiz olmali,o kadarini sorabilmeliyiz. az derken de olmali cok derken de olmai,sorumuzun temeli cocugun sagligi. ha su saatten sonra ben de hicbise yazmam mancara demistm ama simdi daha iyi anliyorum.
Bu sayfa iyi ki var hepinizi iyi ki tanımışım hiç birinizin yazısından etkilenmedim hatta kendi bebeğime sevindiğim kadar sevindim.Herşeyi unutsam,bebeğim küvezdeyken bana ettiğiniz duaları unutmam..
Ama şöyle bi durum hissettim yani kilo almasını isteyip ön sütü vermeyen bir annenin bebeğinin güzel kilo almasından endişe duyması çok farklı geldi,belki ben yanlış anladım ama bi ben değilmişim ki.
Ya zaten bişey de yazmamıştım sadece kendimce öyle yorumlayıp düşünmüştüm taa ki bugün sen ve mancarın yazısını okuyup kendi üstünüze alınmanıza dayanamadım çünkü sizden yana hiç öyle birşey hissetmedim.Tabi ki de kusmasını da,kilosunu da,ek gıdasını da paylaşacağız herşey yanlış anlaşılmaz ki canm o bir istisnaydı.

cok dogru ben katiliyorm.iyi bir sey konusulmak isteniyor ama empati pek yapilmiyor. benim ya da ben gbi olan kisilerin de olani yazmaya hakki var,nispet yapmamak kaydi ile ki kimse yapmiyor. e o kdrina da dayanamiyosak niye giriyoruz? anneyiz her seyden etkileniyoruz ama degisik o kdr hastaligi susu busu dahi var,buna bile tepki vereceksek onlari napalim allah uzak gotursun. yazimdan kaynakli diyip gecmek lazim sanirm dedigin gbi. ama konu esasen noramaymis sanirmm,,bi anne olarak o da sasirmis duruma yazmis ben de okumustm ne var ki o yazida bana gore.cunku cok alirsa o da sorun olabilir. bunu da burda sormaya hakkimiz olmali,o kadarini sorabilmeliyiz. az derken de olmali cok derken de olmai,sorumuzun temeli cocugun sagligi. ha su saatten sonra ben de hicbise yazmam mancara demistm ama simdi daha iyi anliyorum.
Gez bak senn eski takipcnim.burya yazmaz baska yere yazarsan bulurun seni:) hic gerek yok boyle seylere oldu bitti herks rahtszlgni dile getrdi sorn cozldu yazmm muhbtne donmesn is senn icibde Mancar Mancar icinde gcerli

Gez bak senn eski takipcnim.burya yazmaz baska yere yazarsan bulurun seni:) hic gerek yok boyle seylere oldu bitti herks rahtszlgni dile getrdi sorn cozldu yazmm muhbtne donmesn is senn icibde Mancar Mancar icinde gcerli
baska bir anne en ufak sekilde dahi farkli hissederse ne gerek var cnm. pts kontrolumuz var ben de merak ediyorum 5 hafta oldu en son gideli.. bi sekilde buyuyup gidecekler bakalim hayirlisiyla

Bizim yazdığımız o kadar şeyden hep bir genelleme ile 'madem hiçbir şeyi paylaşmayalım' anlamı çıkarılıyor. Öyle bir şey olabilir mi? Burası niye var o zaman? Hiçbir konudan rahatsız olmayıp da sadece kilo konusunda özensiz davranıldığını düşündürecek şeyler oldu ki bu konu konuşuluyor. Daha önce de dediğim gibi şu an bebeğimle ilgili bir kilo problemim de boy problemim de yok çok şükür. Ben 'çok sıkıntısı olanlar var aramızda, onlar üzülüyor' diyorum ama sürekli başka taraflara çekiliyorum. 1 aydır grupta meme reddi konuşuluyor, 'ayakta, hoplatarak, sağarak, uyku arasında emziriyorum' diyen onlarca kişi var. Benim kızım da inadına yapar gibi memeye düştü son 1 aydır, gece gündüz emmek istiyor. Şimdi ben kalkıp 'ah şöyle emiyor, vah böyle mememde asılı geziyor' yazsam durduk yerde, siz demez misiniz 'nispet mi yapıyor bu kadın?' diye? Sorulsaydı söylerdim bizde meme reddi yok diye, sorulmadı, öylesine ortaya mesaj yazmadım, gerek duymadım. Çoğunluğun meme reddi yaşadığı bir dönemde benim çocuğumun ne de güzel emdiği bilgisi kimin ne işine yarar? Aynı şekilde çoğu bebeğin kilo alımının yerlere düştüğü, bazılarının emmeyi bıraktığı, bazı annelerin sütünün bitip de mamaya başlamak zorunda kaldığı bu aylarda 'çocuğun ne kadar da tosbik olduğunu, ne kadar da bol kilo aldığını' duyuran mesajlar kimin ne işine yarıyor Allah aşkına bana biri desin? Çocuğun sağlığı ile ilgili endişeler taşınıyor sözde; doktora danışılmıyor, kontrol ettirilmiyor, çok kilo almanın veya kilolu olmanın sorun olup olmadığı doktorlara sorulmuyor ama çok evham yaparmışcasına burda soruluyor. Sonra da kimse kimseye nispet yapmak için yapmıyor deniyor. Ben neden anlatamıyorum şu an demeye çalıştığım şeyi acaba?
Rahatsız olunan şeyi tartışıyoruz, kaba oluyoruz, 'grup sizin mi?' oluyor. Faydadan çok zarar verme sınırını aştı grup benim için. Buyurun meydan da sizin, grup da. Ben sadece doktoruma danışarak da büyütürüm çocuklarımı Allah'ın izniye.
Arkadaşlarımı selamlar, bebeklerini gözlerinden öperim. Haydi eyvallah🙋

bakın sizde pirinç suyuna takılmışsınız işte düşünün çaresizliğimizi ben de bilirim memeyi verip köşeye çekilmeyi bundan kolayı da yok,aa sırf kilosu bana az geliyor hadi ben pirinç kaynatmakla uğraşayım onuda akışı kolay olmadığı için 1 saatte içireyim.gibi bir zevkim var değil mi çünkü kilolu bebek sağlıklı diye bir düz mantığa açıkcası geri kafalılağa sahibim noram hanım bi siz araştırmıyorsunuz çaresiz kalma inşallahta kalırsan anne olarak ne yağacağını şaşırıyorsun alt sınırda bile değil diyor bebeğin kilosu doktor doktor gezdik bi sorun mu var diye raporlu mama kullanmak zorundayım ki bu pirinç suyundan daha çok içimi acıtıyor bebeğime içinde ne olduğunu bilmediğimi mamayı kullanmak zorundayım.Sizin endişelendiğinizi hiç düşünmedik neden biliyor musunuz çünkü bebeğiniz kilo alsın diye ön sütünü sağdığınızı bebeğinize öz sütü verdiğinizi yazmıştınız sonra da aa bebeğim nasıl bu kadar kilo alır denilince ister istemez nisbet yaptığınız geliyor akla.Ayrıca bu sayfayı bizim mi dedik hamileliğimizin başından beri o kadar konuştuk tartıştık fikir alışverişi yaptık yani bizim demedik hepimiz için var tabiki..Benim bebeğim uyuyor evet başta konular açılınca bende uyuduğunu yazıyordum ama zerre art niyet beslemeden yazdım sonrada pişman oldum.
Evet, bu sefer de “bak süt bol, nispet yapıyor.” Diye düşünecekmişsiniz. Yazdığım tek bir girdiden bile rahatsız olmuşsunuz ki en ufak bir alt mesaj içermemesine rağmen. Şu an yazdığıma ben de pişman oldum, çünkü bebeğin kilosu ya da herhangi bir şeyiyle övünecek bir insan asla değilim. Bebeğimin kilosuyla nispet yapacak kadar cahil de değilim, kusura bakmayın. Burada yüzünü bile görmediğim insanlara neden nispet yapayım, bunun ne mantığı var? Buradaki insanların birbirine nispet yaptığını hiç düşünmedim ben. Sizin hassas noktanız olduğu için böyle anlamışsınız bence. Ayrıca ben dertlerimi anlatmayı pek seven bir insan değilim. O yüzden burada da anlatmıyorum. Bebeğim çok kilo alıyor, bir sorun mu var desem bu nispet gibi algılanabilirdi ama diğer yazdığım mesajın nispetle uzaktan yakından alakası yok.

İştahsız bebek o kadar zor ki kızlar insan ister istemez iç geçiriyor ve ben 1 Aydan fazladır meme reddiyle uğraşıyorum sadece uykuda besleniyor kızım kilo alimimiz sınırda :KK43: burda gebelik döneminde inanılmaz bulantım vardı bahsederken bir arkadaş konuşulmasını istemediğini psikolojik olarak etkilendiğini söylemişti kimdi hatırlamıyorum kusura bakmayın yazmam diyip çekilmiştim ki 20 haftaya kadar bulantı yaşadım 7 aya kadar Sakız’la yattım kalktım ,

Ben bu kadar insanın taktığını bilsem, alınacağını bilsem asla yazmazdım. Gerçekten çok üzüldüm şu an. Ben kesinlikle nispet olarak yazmadığım için ki düşüncesi bile bana göre saçma, kimsenin alınacağını da düşünmedim. Bu kadar insanın içinde bu Mesajlar yazılacağına, yazdığım an bana özelden mesaj atabilirdiniz ve ben anında mesajımı düzeltirdim. Yine de bu yazdığımdan ötürü kalbinde sızı hisseden kim varsa hakkını helal etsin. Beni tanısanız asla böyle bir insan olmadığımı da bilirdiniz.

Ben bu kadar insanın taktığını bilsem, alınacağını bilsem asla yazmazdım. Gerçekten çok üzüldüm şu an. Ben kesinlikle nispet olarak yazmadığım için ki düşüncesi bile bana göre saçma, kimsenin alınacağını da düşünmedim. Bu kadar insanın içinde bu Mesajlar yazılacağına, yazdığım an bana özelden mesaj atabilirdiniz ve ben anında mesajımı düzeltirdim. Yine de bu yazdığımdan ötürü kalbinde sızı hisseden kim varsa hakkını helal etsin. Beni tanısanız asla böyle bir insan olmadığımı da bilirdiniz.
üzmek, kırmak istemedim ama bu şekilde lanse ediliyormuş gibi hissettik.Hakkım yok ama yinede helal olsun bende incittiysem kusura bakmayın.

İştahsız bebek o kadar zor ki kızlar insan ister istemez iç geçiriyor ve ben 1 Aydan fazladır meme reddiyle uğraşıyorum sadece uykuda besleniyor kızım kilo alimimiz sınırda :KK43: burda gebelik döneminde inanılmaz bulantım vardı bahsederken bir arkadaş konuşulmasını istemediğini psikolojik olarak etkilendiğini söylemişti kimdi hatırlamıyorum kusura bakmayın yazmam diyip çekilmiştim ki 20 haftaya kadar bulantı yaşadım 7 aya kadar Sakız’la yattım kalktım ,
Bizim ki de emmıyor zorla verıyorum kilo alımı da gayet iyiydi ama bu ay sadece 300 Gr almiş ve sütüm çok azaldgını farkettim ve mama takviyesi yapıyorum arada

Bizim ki de emmıyor zorla verıyorum kilo alımı da gayet iyiydi ama bu ay sadece 300 Gr almiş ve sütüm çok azaldgını farkettim ve mama takviyesi yapıyorum arada
Bizimki de almıyor ac ac uyuyor alip uykuda ağzına tıkıyorum memeyi gozler kapaliysa yiyor ama gözleri acip memeyi ağzında görürse çığlığı basıyor agzini memeden çekiyor siz neler yapıyorsunuz açlıktan sürekli gündüzleri ağlıyor uyumuyor. Kasik biberon vs. Hic birseyde almiyor

doktora da danilisir,arastirma da yapilir,buraya da sorulur. kimsenin bunlari yapmadigini nerden biliyorsun? o kisilerin sahte evham yaptigini ima ediyorsun yazdiginin farkinda misin? uzulebilecek arkadaslar var diyen senken bu tarz bir yorum olmadi bence,ters dustun. bizimki iyi demek niye yasak olsun? insan icinden geceni soyler,bugun boyle oldu benim cocugum cok emiyor demek ne gibi bir nispet ozelligi tasiyabilir? sirf onu yazdi diye o insan nispet mi yapiyor oluyor,bu nasil bir anlayis? meydan da grup da isteyenin olsun nedir,bura kimsenin mali degil. her dedigine herkes katilmak zorunda da degil,sende zaten karsindakini bi bastirma ozelligi var bunu buradan iyi algilayabiliyorum. guzel diyosun hos diyosun ama bilmis cumlelerle olmuyor. ya da rahatin bozulmasin malum sen burda cok daha aktif bir insansin,bilgilerinden faydalanan cok oluyor. haliyle yazdiginla daha cok onay alan tarafsin ya al o zaman buyur sen birakma burayi,ozlenirsin. @engteacher86

Ya aslında sorun birkaç defa yazman sütüm cok geliyor çok kilo.almis şok olduk eşimle falan diyince nispet havasi oluştu acikcasi. Bende sinir olmuştum tam da o ara bebegim memeyi almıyordu. Ama kötü niyetli olmadığın belli kesinlikle yanlış anlaşılma diyelim ve konuyu kapatalım bence mübarek günde.. bizde yemeklerden çok bahsediyorduk gebelik sekerimiz çıkmıştı bir ara birkaç arkadaş uyardı hamileyiz canımız çekiyor sürekli paylaşım yapmayın diye bizde özür diledik ve bir daha paylaşmamaya çalıştık bazen cidden başkaları için gereksiz şeyleri çok fazla burda dile getirip can sıkabiliyoruz. Ama uzatılcak bir konu değil arkadaşım. Tüm bebeler saglikli olsun yeterki tek isteğimiz o.

Bizimki de almıyor ac ac uyuyor alip uykuda ağzına tıkıyorum memeyi gozler kapaliysa yiyor ama gözleri acip memeyi ağzında görürse çığlığı basıyor agzini memeden çekiyor siz neler yapıyorsunuz açlıktan sürekli gündüzleri ağlıyor uyumuyor. Kasik biberon vs. Hic birseyde almiyor
Canım ağzında emzik pilates topunda hopluyoruz o arada emziği çıkartıp memeyi veriyorum başta istemiyor ama hoplarken arada alıyor gittiği kadar artık
Bende bir cinsim arkadaşım sabah bakıyorum iyi güzel süt akşaö oluyor foss varken var iki. Saat geçiyor fos sütüm düzeldi diyip sevinemiyorum

Canım ağzında emzik pilates topunda hopluyoruz o arada emziği çıkartıp memeyi veriyorum başta istemiyor ama hoplarken arada alıyor gittiği kadar artık
Bende bir cinsim arkadaşım sabah bakıyorum iyi güzel süt akşaö oluyor foss varken var iki. Saat geçiyor fos sütüm düzeldi diyip sevinemiyorum
Ya emmedikleeinden oluyor hepsj hoplatiyorum yürüyorum pispisliyorum ni care bulamadım. Acliktan bayilana kadar direniyor resmen sonra artık yorgunluktan bitap düşüp gözler gidince veriyorum memeyi anca

Kızlar yazılanları okuyunca çok üzüldüm, ne güzeldik... iyi paylaşım yapan arkadaşlardan faydalanmak, onlardan bilgi almak yerine bu paylaşımların düşüncesizce yapıldığını düşünen varsa gerçekten durumu iyi değildir, aşırı alıngan bir dönemdedir diye düşünüyorum. Bebeklerde sık sık problem çıkınca hassas olabiliyoruz. Ama hassas olanları düşünüp olumlu iyi şeyleri yazmazsak birbirimziden nasıl faydalanacağız? Mesela ben de dün mekan değiştirdim bebeğim uyuyor yazdım, şimdi bunu yazınca bebeği uyumayanlar veya mekan değiştirme imkanı olmayanlar bana alındı mı? Amma düşüncesiz mi dedi? Oysaki ben yazarken belki uyku farklılığı havadandır veya bebekleri daha çok dıları çıkarsak daha iyi uyuyacaklar düşüncesiyle yzdım. Kısaca iyi şeyleri de paylaşmamız gerektiğini düşünüyorum ve kırılan alınan varsa özelden yazmasının grubun diğer üyelerini de etkilememesi açısından daha iyi olacağınj düşünüyorum. Hepinize iyi geceler bebişlere de iyi geceler diliyorum:)

Kızlar yazılanları okuyunca çok üzüldüm, ne güzeldik... iyi paylaşım yapan arkadaşlardan faydalanmak, onlardan bilgi almak yerine bu paylaşımların düşüncesizce yapıldığını düşünen varsa gerçekten durumu iyi değildir, aşırı alıngan bir dönemdedir diye düşünüyorum. Bebeklerde sık sık problem çıkınca hassas olabiliyoruz. Ama hassas olanları düşünüp olumlu iyi şeyleri yazmazsak birbirimziden nasıl faydalanacağız? Mesela ben de dün mekan değiştirdim bebeğim uyuyor yazdım, şimdi bunu yazınca bebeği uyumayanlar veya mekan değiştirme imkanı olmayanlar bana alındı mı? Amma düşüncesiz mi dedi? Oysaki ben yazarken belki uyku farklılığı havadandır veya bebekleri daha çok dıları çıkarsak daha iyi uyuyacaklar düşüncesiyle yzdım. Kısaca iyi şeyleri de paylaşmamız gerektiğini düşünüyorum ve kırılan alınan varsa özelden yazmasının grubun diğer üyelerini de etkilememesi açısından daha iyi olacağınj düşünüyorum. Hepinize iyi geceler bebişlere de iyi geceler diliyorum:)
Neyse kuzum olan oldu yapacak birsey yok. Artik konuyu kapatıp devam etmemiz lazim yoksa olay daha büyüyecek herkes ben ne yaptım diye triplere girecek. O yüzden kapatalım baska seylerden konuşalım derim ben şahsi fikrim

X