2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Benimki de dönmüyor canım 3ay 5 günlük ama dönemiyor. Yuz üstü yatırınca da max. 5dk duruyor sen genede yanlız birakma canım

Masalalh cok guzel kilo almis 3 aylık mi oldunuz sizde. Kac kg doğdu bebegin. Korkma ates yapmıyor kusma ve isal yapabilir sadece

csyrc cisrikcm:) annesz ilk gun nasil gecti
benden cok Demir bebek aradi vallahi.. ilk 3 gun gunduz uykusunda sknti cekti cook az uyudu tumgun. geve uykusuna gec gecti ama gece en azindan 2 3 kez uyandi.. her saat basi bekliyordm :) simdi daha iyi :) 3 ay olmus insan ariyor ya yoklugu belli elbet. ama iyi gecti sknti yok sukurm buyuk oglumla ayri ilgileniyoruz valla bebek ugrastirmiyor o ugrastiriyor. biraz gec dillendi,pek muhabbete girmiyor. tablet yok,tv azalttik ve farkli seylere birlikte bakiyoruzm etkinlik cesitlendirme var. ogretmenleri de ilk yari fldegerlendirmesini yapti,yasindan biraz geri diyorlar iletisim vs konusunda

Kızlar bebekleriniz ne şekilde uyuyor benimkj bu ara memede gezerken anca uyuyabiliyor. Kendiliğinden uykuya dalan var mi merak ediyorum. Gün geçtikçe uykuya gecmesi dahada zorlaşıyor sanki
kendi kendine yatiyor besigine katiyorum elleri bagli sekilde,azcik tipis tipis ittiriyorum bazen yatagi. uykusu gelince ayaga da katsan hemen daliyor( annm hep yapardi) bzen kendi kendine uzandigi yerde yatiyor.. sukur bizde uykuya dalma rahat. ins hepimizinki oyle olur darisi basina canim

3 ay 6 günlük oldu canım. 3290 doğmuştu.
Şu ana kadar kusma, ishal filan olmadı bakalım.

Erkek cocuklari biraz geriden geliyo acikir insallah. Birde konsmasi cumle.seklnde degilde kelimeyle kendini anlatyrsa bu cocuklar genelde zeki oldklari icin oyle yaparlarms hatta bazi cocuklar bazi kelimelern son hecelerini soyleyerk konusurms suan lojman 4arkadasmn erkek cocugu konusma terapistne gidiyolar. Buyukler bizi gerckten cok ugrastryo benm buyugmde cok mizmiz oldu evimze tablet grmedi cok sukur telefndan bisiyler izlenldgnden haberdr degil cocuk dogdugnda baya bi tv ye sarmsti onuda hayatimdan cikardm tvsiz yasamak banada cok zor oldu ama yavrularn gelisimi icin gercktn tv cok zararli ya otrup cocugnla izliycksn zararli bir yayin oldgnda hemen degstrcksn yada cikartcn hayatndan. Cok sukur bizde baba geleli biraz daha aglamalar azaldi babasna da cok duskun bi cocuk onun olmamasida belki ekstra mizmiz yapti

Size bir sorum var anneler. Kirk ciktiktan snra gayet bir ay sonra hastalandm fakat ikinci hastalik olmadi ilk cocugmda kirktan sonra duzenli hastalanmistm smdi bunda kirktan sonra hastalanmasam neyse hastalandm.fakat ikinci gelmiyor bu durun normal midir

Evt canım normalmiş 6 ay yada 1 sene kadar düzensizlikler olabiliyormuş benimde kırkımdan sonra nerdeyse hiç durmadan 2 ay kanamam oldu şu 10 gündür kesildi doktora gittim oda düzensizliklerin olabileceğini söyledi

Yok canım ne kusuru yazman daha faydalı benim için her bebek ayrı oluyor işte bizimkinin resmen midesi bulanıyor büyük insanlar gibi bizde dik tutuyoruz yastık koyuyoruz canım ama nafile kusan çocuk kusuyormuş belli aydan sonra geçiyormuş diyorlar bizde mama değiştirdik o kadar ama banamısın demedi

Saol kuzum ben ilk hastalandgmdan beri hic sasmadan duzenli hasta oldm smdi boyle olnca dedm noluyorz. Receteler konusunda haklisin canm esm cok pimprkli benim benimde cok icim raht degildi oyle boyle idare ediyorm bi kac aya gececk insalh

Saol kuzum ben ilk hastalandgmdan beri hic sasmadan duzenli hasta oldm smdi boyle olnca dedm noluyorz. Receteler konusunda haklisin canm esm cok pimprkli benim benimde cok icim raht degildi oyle boyle idare ediyorm bi kac aya gececk insalh
İnşaallah bi sıkıntı yokturdur canım kusmalar 6 ayı geçince bitiyormuş diyorlar ablamlar banada inşaallah hepimizinki geçer

yazdiklarinim hepsi cok dogru canim. bizimko donem donem renkli sekilli videolara sarmisti
ama kendinde de bi gec konusma durumu oldu. hem iki dilli hem yalniziz cevremiz kisitli. anaokuluyla cozdu dil isini ama su an papagan gbi bazen kendi kendine ogremdigi kelimeleri cumleleri tekrarliyor. son 3 ayda cok buyuk atak.yapti ama uzerine bebe dogdu. o da etkilidir biraz belki. bi suredir baya yogun ilgi veriyoruz simdiden farkliliklar gozlemledik. tv veya diger seyler cidden kisitli olmaliymis,napim ustumden inmeyen bi bebekligi olumca her sey kaliyordu,teksin iste izlesin su bu diyerek bilmeden biz yapmisiz.hocalari diyor cok zeki bir cocuk,sadece oyunlara katilmiyor iletisim zor kuruyoruz bunlar gecse.. baktim 1 ve 2. sinifta ogrenecegi seylerin cogunu su an biliyo.. olay rutine alisma,iletisim etrafinda donuyor. bi de kiyas yaptiklari kisiler de burali cocuklar. biz oyle ytismemiz oyle yetistiremedik.adamlar dogdugunda ayiriyor odalari,her seyi rutine dokuyor,asiri sosyaller,evetse evet hayirsa hayir cok katilar.. biz bi de bunu ogretemedk bunu da elestiriyorlar. neyse cok konustum da kusura bakma :)) gozun aydinntekrar esin icin:) seninkinin mizmizligi nazdir :) kolay gelsin :))

Slm rahatsız olmam tabiki.ama emin olmanız için şunları da diyeyim.popoda geçmeyen pişik,huzursuzluk,uykuya Dalamama, uykusuzluk varsa süt ürünlerini komple kesin derim.yine geçmiyorsa o zaman et tavuk yumurtayı sa eleyip bi değerlendirin.bizimde kaka katı diyete rağmen hala mukuslu ama kan yok çok şükür.

Hiç pişiğimiz olmadı şükür. Uykuya geç dalma var huzursuzluk var ama uykusuzluk yok gibi. Bizim kan hiç olmadı ben 2 gündğür süt ürünlerini tamamen kestim ama ne zaman etki gösterir bilemiyorum. Probiyotik damla vs kullanıyor musun ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…