2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
canım o ilacı doktora sorarakmı kullandınız acaba yan etkileri nelerdi eğer kesiyorsa kusmasını bende kullanırım çünkü bebeğim kısarken sancı çekiyor resmen ve midesi bulanıyor midesi ağzıa geliyor tekrar yutuyor öylece izlemek beni üzüyor bu ilacı yarın doktora sorucam ona göre hareket ederim inşaallah
Buyugumzde doktr vermsti kucukda biz doktra dedik boyle boyle diye o da tamm.bunada yazalm dedi

canım o ilacı doktora sorarakmı kullandınız acaba yan etkileri nelerdi eğer kesiyorsa kusmasını bende kullanırım çünkü bebeğim kısarken sancı çekiyor resmen ve midesi bulanıyor midesi ağzıa geliyor tekrar yutuyor öylece izlemek beni üzüyor bu ilacı yarın doktora sorucam ona göre hareket ederim inşaallah
Biz bi yan etkisini yasamadik ama isde prospektusu okuyp icimz rahat kullanamdik

Slm.bizim süt ürünleri et tavuk yumurta alerjimiz var 3 aylık olduk katı diyetteyim ve anne sütüne ilaveten diyet mama veriyorum bebeğe.sizde de mi alerji çıktı?
Merhaba . Bende somut bir şey yok ama ben şüpheleniyorum. Özelden kaka resmi atsam rahatsız olur musunuz? Kakamız biraz şüphelendirdi beni birde bitmeyen gaz sancıları ağlama krizleri. Döküntü kanlı kaka vs yok.

Selam hanımlar. Günaydın :) her güne yeni bir sorun :) 8 günlük bebeğim var ve bebeğim iki gündür sırt üstü uyumak istemiyor. normalde eller havada fosur fosur uyurdu sırt üstü. Ama iki gündür Kucakta uyuyor, yüzüstü uyuyor ama yatağına yatırınca sırt üstü mızırdanmaya başlıyor ağlıyor. Sırtına baktık bişey de yok. Dokunduk acıyan bi yeri mi var diye o da yok. Neden yatmıyor olabilir sırt üstü ve nasıl çözebiliriz bunu bilen var mı????
Bebeğiniz daha çok küçük gaz sancıları 15 20 gun itibariyle başlar diye biliyorum. Sağ ve sol şeklinde yatırsanız daha iyi olmaz mı? Sırt üstü siz yanındayken yatsın ama Bn kızımı hep o şekilde yatırdım. Hem kafa şekli düzgün olması açısından. Ince bir örtüyle sarıp kundak şeklinde yatırmayı deneyin bi ara bnm kızda uyumuyordu öyle yapmıştım tabi geçici bi süre.

Evolviayı doktor önerdi ama ar almadık bide onu araştırayıö
Cnm bn aldim o hatayi sakin yapma cope attim resmen cok kati tas gibi bebegim içemedi. Artı biberinden akmıyordu mamanın sıcaklığına damlatıp bakamıyordum. Bizede reflu dedi dr un biri alalım dedik ama pişman oldum açıkçası. Kendi dr umuz izinden geldi reflu yok yatağının altına ince bir yastık koy ve beslendikten sonra 10 dk dik tut dedi. Bunlara dikkat ettim şimdi daha iyi gibi. Tabi sen yine iyice bi araştır her bebek bir değil. Inşallah senin ki içebilir. Evolvia normal mama da da kusuyordu çok aptamile geçtim azaldı . Baya oldu bu söylediğime yani yeni olan bisey değil. Mama da yapabilir . Biraz uzun oldu kusura bakma 🤦‍♀️

Kizlar bebekleriniz donmeye basladimi ? Tecrubeli olan anneler dönmeye başladığı zaman yüzüstü yatarsa ben farketmezsem nefes alamaz sa diye çok korkuyorum 🤦‍♀️😔 ilk bebeğim sizlerden bu korkuyu nasıl yenmem gerektiğini öğrenmek ve bana yardımcı olmanızı istiyorum. Gün içerisinde yüzüstü yatırıyorum Bn yanındayken ama bi süre sonra ağlıyor 5 dk falan kalıyor öyle.

Kızlar bugün doktora gittik, rotavirüs aşısı olduk. Oğlumun kilosu 7900, boyu da 63 cm. Sadece anne sütü alıyor. Şoka girdim bu kadar almış olmasına.
Aşı şu ana kadar bir sıkıntı yaratmadı. Ateş yapıyor mu bu aşı acaba?

Kızlar bugün doktora gittik, rotavirüs aşısı olduk. Oğlumun kilosu 7900, boyu da 63 cm. Sadece anne sütü alıyor. Şoka girdim bu kadar almış olmasına.
Ateş yapmıyor cnm. Sadece biraz ishal yapabilir. Korkma. Birde bizde kusma oldu birkaçgün sonra geçti şükür.

Huzursuzluk ve uykusuzluk yapıyor. Bu arada küçük prense maşallah 🧿🧿

X