2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Bizde sallayarak uyutuyorduk şimdi şiş pat yöntemini uyguluyoruz sallamayi unuttu bu sefer de şişş sesine ve patpat a alıştı bırakınca uyanıyor. Bizi ancak 5 aylık olunca uyku eğitimi paklar.
Ş-pat yöntemi sakinleştirmek için aslında, yani sadece ağladığı zaman kucağı alıp şş sesi çıkartıp popoya vurup, sakinleşti mi tekrar yatağa yatırmak, uykuya Dalan’a kadar da aynı şekilde tekrarlamak gerekiyor ama uyusun diye yatakta yapmamak lazım.
Ben memede uyutmaya başladım, yatak odasında yanıma yatırıyorum, emerken uyuyor, iyice dalınca da yatağına koyuyorum. Bunu da misafir geldiği bir gün keşfettim, normalde ayağımda sallıyordum ama benim oğlanı hareket ettirince uyanıyor, ettirmeyince uyanmadığını farkettik bakalım. Ben de 6. Ayda ek gıdaya başlayınca uyku eğitimi vermeyi düşünüyorum. Ablam, teyzem hep öyle yaptılar. 3 günde de bitti işleri.

Maşallah ponçiğe canım mecbur veriyoruz mamayı aç kalmasın dansa bizimde cuma günü 3. Ay kontrolümuz var bakalım ne durumdayiz

Maşallah cnm bebeğine.
En fazla 1 kilo alsın derken şaka yapmış herhalde doktor :) fazla mama verme mi demek istedi ki? Aynı zamanda anne sütü de alıyor muydu?

Benim kız 6 kilo 3 e geçebilirim 2 numara fazla almışım değiştirirlerse değiştireceğim ama 3 numaranın en uzun kullanıldığını duymuştum

Vücut yapısı ile de alaka sanırım. Ben yaklaşık 2. Ayından beri 3 numara kullanıyorum. Bizde fazla uzun sürmedi ama 3 numaranın ömrü. 4 aylık olmadan 4 numaraya geçiyoruz.

U
Canım benimki 6230 olmuş 12 günde 700 gr almış bende sık mama veriyordum ama 3 saatte bi vermek lazımmış hazmı için

Maşallah ponçiğe canım mecbur veriyoruz mamayı aç kalmasın dansa bizimde cuma günü 3. Ay kontrolümuz var bakalım ne durumdayiz
aynen öyle aç kalsa daha mı iyi ne yapayım sütüm doyurmuyor.
ya ben anne sütü veriyorum ilk sonra 90cc mama yapıtıyım bazen hepsini içiyor bazen azını bazen daha fazla istiyor. Doktorda biz mamayla beslenen bebeklerde her ay 1 kg alsın fazlasını almasın diyoruz dedi. E dedim hiç anne sütü alamayan bebek zayıf kalır o zaman onlar ne yapacak. Saçmalık başka birşey değil
U

Canım benimki 6230 olmuş 12 günde 700 gr almış bende sık mama veriyordum ama 3 saatte bi vermek lazımmış hazmı için
Bende 3 saate bir veriyorum acıkırsa araları emzirerek geçiyorum. Benimkide ilk 15 gün 500 gram aldı diğer 15 gün 900 gram. Bundan sonraki ay sadcee 1 kg almış görmek istiyormuş. Oda en fazla dedi. Olur dedim sipariş veririm. Maşallah bebeğine canım

Merhaba,

Ben de yazayım, bugün 3. Ay kontrolüne götürdük sağlık ocağına.
Kiyafetle 5500 ve 63 cm olmuş. Kilosu hep azdı, doktor mama veriyor musun ne veriyorsun dedi, yüzü yetersiz beslenen çocuk yüzüymüs.

Bizim oğlan alerjik, ben bir aydır diyetteyim, günde 7-8 kakalar, aşırı kusmalar ancak azalıyor yoluna giriyordu. Bana kalsa sutum var ama kustugu ve fazla kaka yaptığı için kilo alamıyordu. Ama bir haftadır filan stresten sütümün azaldığını fark ediyorum. Bebek hemşiresi sütün yaramıyor demek emzirmeyi bırak mama ver sen filan dedi. Uyumuyor deyince tok bebek uyur dedi.

Acayip canım sıkıldı. Eve gelince mama verdim, hemen akabinde alerjik bebeklerde görülen meşhur kanlı kakalı bezi gördüm. Kocam da ailem de bebegin alerjik olduğuna inanmıyor, benim hüsnü kuruntum sanıyor.

Oturdum ağlıyorum ben bu çocuğa bakamıyorum, yediremiyorum, doyuramıyorum, uyutamıyorum diye.

Bizde de durum böyle. Hak Taala şu mübarek ramazan ayının yüzü suyu hürmetine bütün yavrulara sağlık ve afiyet, annelere de sabır ve huzur versin inşallah.

Hemşire de doktor da saçmalamış resmen. Ben 15 gün önce doktora gittiğimde bebeğimin boyu 60 cm, kilosu 6500 dü ve bana dediği normalde 5500 olması lazım fazla kilo almış. Lütfen kendini üzme, bebeğine gayet de güzel bakıyorsun Eminim. Sütün yaramıyor diyen şu hemşireler de bana denk gelmiyor, zır cahiller ya. Süt yaramıyor diye bir şey yok. Her annenin bebeğine sütü yarar. Çok da iyi bebeğin kilosu.

Canımmsenden daha iyi kimse bakamaz doyuramaz. Emzirme mama ver ne dmeekmiş!!! Sütün olduğu kadar emzir. Doymazsa tabiki ver mama. Çocuğunu açlıktan ağlatacak uyutmayacak değilsin ki.. hiç kimseyi de dinleme. En iyi sen bilirsin yavrunun ihtiyacını.
Ayrıca alerji mamaları var. Onlardan kullanabilirsin. İlk bir alerji doktoruna git. Yada kendi doktoruna şüphelerini belirt. Kanlı kaka benimde bildiğim kadarıyla inek sütü alerjisi belirtisi.
Canını sıkma sen. Gerekiyorsa tabiki mama vereceksin. Mama verme mama zararlı diyenleri de dinleme. Emzirebildiğin kadar emzir baktın doymadı mı ver mamasını. Doysa uyur demeleri doğru bir tek. Kendimden de biliyorum. Benimkide doymuyormuş uyumuyordu doymaya başladı mama başladım uyuyor şimdi. Ama emzirmeyi sütünün son damlasına kadar kesme. Bir gramı Bile onun için elmas değerinde.
Ayrıca bebeğinin maşallahı var. Bak bir ay boya gider bir ay kiloya.

7 kiloyu geçti mi maşallah benim ki daha 6 kiloyu geçti 2 şubatta doğduk kontrollerde hiçbişey demiyolar zayıf falan diye sadece anne sütü alıyor benim ki

Rotarix Aşısının fiyatı 265 tl kızlar, eczacı ya da hastane kandırması durumu yok.

Sütünün yaramaması durumuna kesinlikle katılmıyorum, yetmiyor olabilir ama yaramaması imkansız. Muhtemelen laktoz/süt alerjisi durumu var sende farkındasın. Ailene kanlı kakalı bezi gösterseydin bi çocuk alerji uzmanına giderdiniz.

Gitmiyorsa relaktaz damla Al istersen doktoruna yaz whatsapptan. O da onu söyleyecektir. Sanırım laktozsuz mama da bebelac lf. Vereceksen de onu ver.

Herkesin sütü yetecek diye bi durum yok, azıcıkta olsa anne sütü alsa yeter.

Bi konuda katılıyorum hemşireye, tok bebek uyur. Ha tok ama uyumayanlar da var, benim kızım çok uyumuyor ama mızmız da değil mesela.

Canım ailene bi şekilde anlatmaya çalış yok anlamıyorlarsa da doktoruna yaz whatsapptanx internetten al bunları da gerekiyorsa.

ofhayhak lohusa sendromu sadece ilk 40 gün içinde olan bişi değil. Kendine dikkat et sonradan sonraya depresyona girme. Çocuğunun annesi sensin en iyi sen anlarsın korur kollarsın onu. Yeni nesil bebeklerde geçici alerji durumu çok oluyor, 5 çocuk büyüttümcülere anlatmak biraz zor oluyor onu haliyle.

Doktorların bu değişik yorumlarına da hasta oluyorum. Az beslenen çocuk yüzü ne demek allasen? Büyük kızım 3 aylıkken 4950'ydi. Onu görseler zafiyet geçiriyor derlerdi herhalde.
Hiçbir bebeğin 'olmak zorunda olduğu kilo' diye bir şey yok. İnsanlar hangi yaşta olurlarsa olsunlar ağırlık veya uzunluk olarak farklı olur. Bu 3 aylık bebekte 1 kiloluk fark olur, 30 yaşındaki yetişkinler olduklarında aradaki fark 10 kiloya çıkar. Kimsenin bebeği ile kıyaslama kendi bebeğini. Ben ilk çocuğumda yaptım, sen yapma. Bu stres, alacaksa da kilo alamamasına sebep oluyor. İlk kızımda eşimle gram gram saydık çocuğun aldığı kiloları, sonuç 5 buçuk yaşında 17 kilo bir çocuk oldu.
Diyetine devam et ve bol bol emzir yavrunu, yetmediği yerde alerjik mamalar var onlardan takviye yap ama bence önce emzir, üstünü mama ile tamamla doymazsa. Sadece mama öğünü ve sadece meme öğünü diye ayırma. Allah gönlüne göre versin, umarım seni mutlu edecek şekilde devam eder bundan sonrası.

7 kiloyu geçti mi maşallah benim ki daha 6 kiloyu geçti 2 şubatta doğduk kontrollerde hiçbişey demiyolar zayıf falan diye sadece anne sütü alıyor benim ki

Zayıf değil ki canım senin bebeğin. Maşallah gayet normal. 7 Şubat doğumlu, sadece anne sütü alıyor benimki de.

S Sen sanslisin.benim sutum az olduğundan bebeğim uyuya kalmıyor memede.ardından mama veriyorum hafif uyuklar gibi oluyor hiç hareket etmesem de sanki biri dürtmüş gibi 5 dk ya uyanıyor. Uyutak için o kadar uğraşıyorum max 20 dk uyuyup uyanıyor. Doktor çoklu gıda alerjisi ve reflü sebep oluyor diyor ama doğduğundan beri katı diyetteyim ve reflü ilacı veriyoruz.hicbirsey yapmasak nolur hayal edemiyorum.o kadar emeğe açlığa karşın uykusuz ağlayan bir bebek caresizligin dip alasini yaşatıyor bana

S Sen sanslisin.benim sutum az olduğundan bebeğim uyuya kalmıyor memede.ardından mama veriyorum hafif uyuklar gibi oluyor hiç hareket etmesem de sanki biri dürtmüş gibi 5 dk ya uyanıyor. Uyutak için o kadar uğraşıyorum max 20 dk uyuyup uyanıyor. Doktor çoklu gıda alerjisi ve reflü sebep oluyor diyor ama doğduğundan beri katı diyetteyim ve reflü ilacı veriyoruz.hicbirsey yapmasak nolur hayal edemiyorum.o kadar emeğe açlığa karşın uykusuz ağlayan bir bebek caresizligin dip alasini yaşatıyor bana

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…