2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Kızlar günaydın Doğum yardımını alan var mı? Hala ödeme aşamasında yazıyo
doğumdan iki gün sonra evrakları teslim etmeme rağmen isleme almayı unutmuşlar daha nisanda işleme alındı çocuk askere giderken yatar herhalde bende rota aşısını o parayla yaptırmayı düşünüyordum

Ben kullandım canım hatta ben istedim geçmeyen grip ve öksürük vardı kadın doğumcuma sordum o da yazdı hiçbir şey olmadı çok şükür

3aylık 10 günlüğüz ama 3 hafta erken doğduk bu hafta gündüzleri hiç uyumuyor zaten uyumuyordu bu hafta hiç en fazla 15 20 dk atak mı var acaba yatağa koyuyorum 10 dk sonra bağırıyor

Kızlar günaydın ☀ Doğum yardımını alan var mı? Hala ödeme aşamasında yazıyo

Ben de doğumdan 5 gün sonra verdim evraklar ama Mart ayında işleme koymuşlar. Ödeme aşamasında yazıyordu benim de e-devlet'te, bekleyip durdum aylarca. PTT"nin çağrı merkezini ara kimlik numarası ile sorgulama yapıyorlar. Yattı derler muhtemelen.

Bende hala 2 numara kullanıyorum 4 ü duyunca şaşırdım

Kaç kilo canım bebeğin? 7 kiloyu geçti benim kız, 3 numara hem bacak içlerine lastik izi yapıyor hem de kaka taşıyor özellikle de sırtından. O yüzden ben elimdeki paketler bitince 4 numara alcam. Toplasam 50-60 bez yoktur.

3aylık 10 günlüğüz ama 3 hafta erken doğduk bu hafta gündüzleri hiç uyumuyor zaten uyumuyordu bu hafta hiç en fazla 15 20 dk atak mı var acaba yatağa koyuyorum 10 dk sonra bağırıyor

Benin kızım da 3 ay 15 günlük. 40+1'de doğdu. Gündüz uyurken kucağımdan bırakmak gibi bir lüksüm yok, daha kucağımda olduğu halde kaldırıp yatağa doğru hamle yaparken açıyor gözlerini. Zaten son 3 haftadır falan memede uyuyor. 1.5 saat uyuyorsa mesela sürenin tamamında meme ağzında, arada uyuyor arada emiyor. Bazen 1 saat bazen 20 dk, süre çok değişken gündüz uykularında. Memeyi ağzından çıkardığı gibi gözleri açıyor. Daha kısa yoldan anlayayım, beni boş emzik gibi kullanıyor. O sebeple yatağa koyup 10 dk sonra uyanma gibi bir durumla ilgili deneyimim yok maalesef

Benim bebeğim de gündüzleri 10 yada 20 dk uyuyup uyanıyor uykusu çok ama uyuyamiyor işte. Bu aralar kucaktan indirince de ağlıyor napcam bilmiyorum

Benim bebeğim de gündüzleri 10 yada 20 dk uyuyup uyanıyor uykusu çok ama uyuyamiyor işte. Bu aralar kucaktan indirince de ağlıyor napcam bilmiyorum

Sabırla kendi özgürlüğünü ilan edeceği günleri bekleyeceğiz
Fazla kucakta tutma kucağa alışır diyenlere inat ben de "ne kadar çok kucağımda tutarsam o kadar çabuk doyar bana ve kucağımdan iner" diyorum. Tezim deney aşamasında henüz

Selam kızlar. Bugün bizim 3.ay randevumuz vardı. 60cm 5900 gram olmuşuz:) koca adam oldu bu benim başıma rotayı olduk ikili olacakmış diğeri 5.ayda. Hastane 267tl aldı maşallahları var !! İnşallah ishal vs yapmaz. Doktor mamayla fazla kilo almasın en fazla 1 kg alsın dedi. E bu çocuk aç kalır o zaman vermeyip ben yapacağım

Benim kız 6 kilo 3 e geçebilirim 2 numara fazla almışım değiştirirlerse değiştireceğim ama 3 numaranın en uzun kullanıldığını duymuştum

Gündüz uykularımız kısa olunca uyku eğitimlerini araştırma ya başladım ayakta sallayarak uyuyor genelde bazen memede emziği almamıştı baştan vere vere alıştı çok şükür değişik emzikleri deneyerek şimdi beşiğine koyup hafif sallamaya başladım ninni söylüyorum yavvaş yavaş sallamayı kesicem bakalım işe yarayacak mı

Bizde 265 verdik hafif isal yapıyor ama çok değil korkma doktorlara bakarsan çocuk ağlar açlıktan ne yapıcaz istiyor ki veriyoruz

Bizde sallayarak uyutuyorduk şimdi şiş pat yöntemini uyguluyoruz sallamayi unuttu bu sefer de şişş sesine ve patpat a alıştı bırakınca uyanıyor. Bizi ancak 5 aylık olunca uyku eğitimi paklar.

Bizde 265 verdik hafif isal yapıyor ama çok değil korkma doktorlara bakarsan çocuk ağlar açlıktan ne yapıcaz istiyor ki veriyoruz
Aynen öyle zaten doysa almaz mamayı istemez. Ne yapayım yani açlıktan mı ağlatayım çocuğu zaten bir ay daha önce aç kaldı kuzum

Kızlar ya oğlum 1 haftadır kabız ıkınarak yapıyor hep. Mamayı değiştirdim dün kabızlık ve gaza iyi gelen aptamil combiotik aldım bugün gene ıkındı doktora götürsem mi sorun olur mu bu durum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…