2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Kızlar dün bizde Rota aşımızı olduk. Sadece huysuzluk yaptı bizde. 2 doz yapacağız 2. Doz da temmuzda. Birde bizim minik bu aralar 3.30-5.00 arası uyanıp kendi kendine sesler çıkarıyor. Sizlerde de var mı böyle bir durum. Bebelerinin kilosu düşük diye üzülmeyin önemli olan sağlıklı olmaları. Bizimkide 5800 59cm 3. Ay ve bende 3 numara molfix pure&soft kullanıyorum. Ama bizdede lastik izi kalıyor. Elimde daha var onlar bitince 4 numaraya geçicem bende

siz gelism cizelgesine bkiyo musunuz? kilo boy oranlarina bakarak bebis zayif mi orta mi goruluyor.burda bazi bebislerin kilo ve boy oranina bakinca ortalamadayken anneye zayif geliyor ya da anne zayif diyor. o araliklari gormek cok onemli kizlar

Benim ilk kızımda malum kilo ile ilgili çok dertliydik, doktorun biri bana öyle demişti. 'Doğduğu persentili takip et, %50'de doğup %10'a düştüyse sıkıntı vardır' demişti. Benim kızım tastamam öyle olmuştu ama sebep ve çare bulunamadı işte. %55 civarındaydı doğum kilosunun aralığı, şu an 5 buçuk yaşına yakın %20-25 aralığına düştü ama sağlıklı beslemekten başka bir şey gelmiyor elimden. Yetişkinliğinde bu genler için bana teşekkür edecek ama bebek ve çocukken takılıyor işte kafaya:KK51:

Kızlar dün bizde Rota aşımızı olduk. Sadece huysuzluk yaptı bizde. 2 doz yapacağız 2. Doz da temmuzda. Birde bizim minik bu aralar 3.30-5.00 arası uyanıp kendi kendine sesler çıkarıyor. Sizlerde de var mı böyle bir durum. Bebelerinin kilosu düşük diye üzülmeyin önemli olan sağlıklı olmaları. Bizimkide 5800 59cm 3. Ay ve bende 3 numara molfix pure&soft kullanıyorum. Ama bizdede lastik izi kalıyor. Elimde daha var onlar bitince 4 numaraya geçicem bende

Geçmiş olsun canım. İnşallah sıkıntısız atlatırsınız.

Benim ilk kızımda malum kilo ile ilgili çok dertliydik, doktorun biri bana öyle demişti. 'Doğduğu persentili takip et, %50'de doğup %10'a düştüyse sıkıntı vardır' demişti. Benim kızım tastamam öyle olmuştu ama sebep ve çare bulunamadı işte. %55 civarındaydı doğum kilosunun aralığı, şu an 5 buçuk yaşına yakın %20-25 aralığına düştü ama sağlıklı beslemekten başka bir şey gelmiyor elimden. Yetişkinliğinde bu genler için bana teşekkür edecek ama bebek ve çocukken takılıyor işte kafaya:KK51:

Geçmiş olsun canım. İnşallah sıkıntısız atlatırsınız.
haha aynen genc kiz olsun memnuniyet duyar ") benim buyuk de 40.ayina girecek 3 haziranda su an 13.9kilo. ortalama egrisinin bi altina dusmus boy kiko orani ama yine de normal ya yemiyor. cok hareketliler bi de yemiyorlar e nolacak ... citi piti bi oglan. ama kucugu masallah.o cizelge soru isaretini gideriyor en azindan. sizin uyku duzeni hala ayni demek bugun okudum da ay ay buyuk pasam geldi aklima. neyse bu nerde olsa orda uyuyor sansim var

haha aynen genc kiz olsun memnuniyet duyar ") benim buyuk de 40.ayina girecek 3 haziranda su an 13.9kilo. ortalama egrisinin bi altina dusmus boy kiko orani ama yine de normal ya yemiyor. cok hareketliler bi de yemiyorlar e nolacak ... citi piti bi oglan. ama kucugu masallah.o cizelge soru isaretini gideriyor en azindan. sizin uyku duzeni hala ayni demek bugun okudum da ay ay buyuk pasam geldi aklima. neyse bu nerde olsa orda uyuyor sansim var

Maşallah şanslısın desene ikincide.
Benim büyük de bir süre böyle koala gibi üstüme uyumuştu. Büyüyünce düşer herhalde yakamdan diye umuyorum :işsiz:
Tek olsa problem değil de iki çocuk olunca zor oluyor böyle yapışık hayat. Küçük kucağımda memede uyurken büyük kaka yaparsa evde kriz oluyor mesela :KK57:

Maşallah şanslısın desene ikincide.
Benim büyük de bir süre böyle koala gibi üstüme uyumuştu. Büyüyünce düşer herhalde yakamdan diye umuyorum :işsiz:
Tek olsa problem değil de iki çocuk olunca zor oluyor böyle yapışık hayat. Küçük kucağımda memede uyurken büyük kaka yaparsa evde kriz oluyor mesela :KK57:
aynen tek olsa o sekilde kalsin her sey de zaten diger cocukla. ins kisa surede degisir minnosun bu huyu :)

Merhaba,

Ben de yazayım, bugün 3. Ay kontrolüne götürdük sağlık ocağına.
Kiyafetle 5500 ve 63 cm olmuş. Kilosu hep azdı, doktor mama veriyor musun ne veriyorsun dedi, yüzü yetersiz beslenen çocuk yüzüymüs.

Bizim oğlan alerjik, ben bir aydır diyetteyim, günde 7-8 kakalar, aşırı kusmalar ancak azalıyor yoluna giriyordu. Bana kalsa sutum var ama kustugu ve fazla kaka yaptığı için kilo alamıyordu. Ama bir haftadır filan stresten sütümün azaldığını fark ediyorum. Bebek hemşiresi sütün yaramıyor demek emzirmeyi bırak mama ver sen filan dedi. Uyumuyor deyince tok bebek uyur dedi.

Acayip canım sıkıldı. Eve gelince mama verdim, hemen akabinde alerjik bebeklerde görülen meşhur kanlı kakalı bezi gördüm. Kocam da ailem de bebegin alerjik olduğuna inanmıyor, benim hüsnü kuruntum sanıyor.

Oturdum ağlıyorum ben bu çocuğa bakamıyorum, yediremiyorum, doyuramıyorum, uyutamıyorum diye.

Bizde de durum böyle. Hak Taala şu mübarek ramazan ayının yüzü suyu hürmetine bütün yavrulara sağlık ve afiyet, annelere de sabır ve huzur versin inşallah.
Sutun yaramasi demek.bebek kilo almasi demk degil ki canm her damlasi ayri bir sifa annes sutunun kesinlikle seni yanlis dusuncelrr itmelrne izin verme ek.gidaya gecince kafana takilan kiloysa kapanr hic bunu dusunme bak.burda bir suru anneyiz doyan kilo alan bebeklermzde uyumuyo bebeginn kilosuda gayet iyi en nihayetinde sen kontrle gittginde bebegn kilo aldi mi aldi. Ve mamalarda inek sutundendr eger sen alerjisi oldgunu dusunursan emin ol o mamalar senn cocugmu daha kotu edecek kesinlkle.mama karsti biri degulm sadce uc yasnda alerjik bir bebek buyutms anneym evet senn cocugn diger bebeklere gore daha az kilo alck ama alerjiyide senn sutunle atlatacak eger alerjen mama kullanmiyosan diger kullandgn mamalar cocugn alerjisini ddaha cok tetikliyck. Sen dogrusunu yapiysn annessn zaten sen cocign kotulgu u istemezsn uzme kendni sutunde bollasr insallah

Merhaba,

Ben de yazayım, bugün 3. Ay kontrolüne götürdük sağlık ocağına.
Kiyafetle 5500 ve 63 cm olmuş. Kilosu hep azdı, doktor mama veriyor musun ne veriyorsun dedi, yüzü yetersiz beslenen çocuk yüzüymüs.

Bizim oğlan alerjik, ben bir aydır diyetteyim, günde 7-8 kakalar, aşırı kusmalar ancak azalıyor yoluna giriyordu. Bana kalsa sutum var ama kustugu ve fazla kaka yaptığı için kilo alamıyordu. Ama bir haftadır filan stresten sütümün azaldığını fark ediyorum. Bebek hemşiresi sütün yaramıyor demek emzirmeyi bırak mama ver sen filan dedi. Uyumuyor deyince tok bebek uyur dedi.

Acayip canım sıkıldı. Eve gelince mama verdim, hemen akabinde alerjik bebeklerde görülen meşhur kanlı kakalı bezi gördüm. Kocam da ailem de bebegin alerjik olduğuna inanmıyor, benim hüsnü kuruntum sanıyor.

Oturdum ağlıyorum ben bu çocuğa bakamıyorum, yediremiyorum, doyuramıyorum, uyutamıyorum diye.

Bizde de durum böyle. Hak Taala şu mübarek ramazan ayının yüzü suyu hürmetine bütün yavrulara sağlık ve afiyet, annelere de sabır ve huzur versin inşallah.
Benim kızım 1 ay erken doğdu dün 4.ay aşımızı olmaya gittik kilosu 5600 çıktı 63 cm boyu ebemiz gayet iyi dedi,bence boş yere kendini üzme 3 ay için sizin kilonuz da iyi onu söyleyen hangi kafayla söylemiş ya sütü bırakmakta ne demek oluyormuş ama alerjisi olduğunu ve kanlı kaka yaptığını söylüyorsan tabiki bi.şekilde doktora götür araştırılsın.Emzirmeye devam şifa olsun bebişine

Rota bizde inanılmaz gaz yaptı, uykudan uyandı kıvrandı kuzum ya, inşallah başka sıkıntı yapmasın kuzulara.

Kucağa alışır diyenlere
kesinlikle katılıyorum ve ekliyorum 2 çocuğumuda kucağa alışmasın zihniyetiyle büyüttüm çok pişmanım ben yaptım siz yapmayın.
O benim yavrum ben annesiyim kucağıma da alışsın kokuma da alışssın zaman çok hızlı geçiyor büyüdüklerinde durmuyorlar zaten sakince koklayabildiğimiz kadar dursun kucağımızda bizim bebeğimizi kucaklamaya onlarında bizim kokumuza ihtiyacı var.Üç çocuğum var evet onun kucağımda olması beni hiç madur etmiyor herşey oluyor iş te aş ta ve çoookkkk mutlu oluyorsun.

İyi akşamlar Kızlar Sudocrem 10.06.2019 a kadar sitesindeki tanışma paketini formunu dolduranlara 60 gramlık sudocrem göndercekmiiş sitesine bi bakın link paylaşamıyorum sudocrem tanışma yazınca form çıkıyor Bilginize 💁🏼‍♀️

Eklentiler

• A01C1BB0-3CCB-4697-8F1F-DD1FA968775A.png
    A01C1BB0-3CCB-4697-8F1F-DD1FA968775A.png
    133,7 KB · Görüntüleme: 20
X