2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Ooo sıranız var daha :) @ jeya nın prensesi lider benim paşam da sizden buyuk 11 Şubat'ı beklemeyıp 30 Ocak da doğdu aynı gün 4 bebe daha var grupta sonrasını sayamadm :KK70: siz ne zaman doğmuştunuz
1 şubat en büyüğü demedim zaten kuzum en büyüklerinden dedim 😘

Hm o zaman vaktşmiz var daha biz 2 ay 25 günlüğüz :) bazen eline kart poşet falan veriyorum tutuyo ama bilinçli değil :) 3. Aydan sonra artık bilinçli isteyecek sanırım.
Bizimki daha tutmaya başlamadı. Sadece saç çekip dudaklarımızı çekiştiriyor. Bugün 81 günlük olduk. Başka Şeyleri tutmaması sorun değil değil mi?
Bizimkide hep sağa doğru dönmek istiyor. Ama anne karnında sıkışmamıştı. 2760 doğdu.

Başın sağolsun canım seni öyle iyi anlıyorum ki benzer şeyler yaşamışız.kesinlikle tahammül etmek zorunda değilsin kendini ve bebegini ezdirme lütfen.
Yok özellikle bebeğimi nasıl yetiştireceğim nasıl ilgilendiğim konusunda tavrım net. İnsanların yerini bilmesi için illa sert olmak gerekiyorsa kendileri bilirler. Hayatta çok hayır diyemem ama evladım konusunda hayırı çok kullanıyorum

İlk kızıma hamileyken 2 doz yaptırmıştım tetanozu, bunda tek doz yaptırdım.
5.5 yaşında olan kızım içim sordum riskli gruptan çıktı mı diye, 'o artık risk grubunda değil, şimdiye kadar karşılaştıysa karşılaşmıştır menenjit mikrobu ile' dedi. Büyüğe gerek yok artık ama küçüğe mutlaka yaptır diye de ekledi.
Pahalı olduğu için almıyor devlet, yoksa çok önemli aşılar dedi. Ben de tabi parası olanın çocuğu yaşasın, fakirinki ölsün politikası dedim. Öyle bitirdik sohbeti :işsiz:

16 23 yaş arası gençler de menenjit olup aynı şekilde etkilenebilirmiş diye okumuştum. O zaman aşıları yine de yapmak gerekir sanırım

Arkadaşlar sağlık ocağının vereceği kan damlalarında paraben var diye biliyorum bugün çocuk doktoruna sordum bütün kan ilaçlarında var yapacak bişey yok dedi kansızlıkta yok 11 çıktı ama yinede kullanmamız gerekliymiş sizin bi bilginiz var mı bu konuda

Demir ilacı değil mi? İnstagramda mühendisinoğlu inceleyip paraben içermeyenleri yazmış.

canm ciddi kilo alımı olmayanlar varsa benim gibi çaresiz kalanlar öncelikle doktorlarına danışsınlar tabi onu belirteyim de sıkıntı olmasın.
1 çay bardağı piriç 3 su bardağı su kıvam alan kadar pişiriyorum o suyu süzüp mamasını pirinç suyuyla yapıyorum dolaba koyup mama yapacağım kadarını ısıtıyorum,bizim gibi çok sıkıntılı olanlar varsa dediğim gibi doktora danışsın önce ama ben çok nemnun kaldım inşallah kilo alımı böyle devam.eder.
Bende bunu ilk kizimda yaprdm ne guzel size etkili olms bizimki istahsiz oldgu icin boyle yaparkda oyle ahim sahim.bi kilo farki olmamsti. Toparlar insallah senn minnakta

Kızlar benim oğlusun polisi 2 gündür kırmızı ve sünnet derisi hafif sis niye olur ki normal mi? Pişik mi oldu acaba yoksa sünnet ile alakalı mi ? Ama sünnet olalı da 1.5 ay olacak
Pisik kremi kullanmismiydin canim biz de sunnt oldk bahsettgn gbi bi sislik var 1nisanda sunnt oldu bize surekli pisik kremi kullan demsti bende cok onemsemedm sikinti yok.diye kullanmiydm smdi tekrr kulanmaya baslaynca duzeldi

Kızlar bebeğimiz 7 şubat doğumlu, şu an 3 ay 4 günlük ama 37+1 de doğdu. Düzeltilmiş olarak 2 ay 1 haftalık diyebiliriz. Bebeğim sırt üstü yatarken ellerinden tutup çektiğimizde kafasını öne doğru getirmiyor boyun kafa arkada kalıyor. Bugün çocuk nörolojiye gittik normal değil getirmesi lazımdı öne dedi beyin usg ve bazı tahliller istedi. Çok korkuyorum kızlar siizn bebekleriniz yapabiliyor mu bu hareketi lütfen desteğe ihtiyacım var
Benim oğlumda 3 Şubat doğumlu 37+1 doğdu. Herhangi bir sorunla karşılaşmadım yanı erken doğmasıyla alakalı olacağını sanmam. Bu tamamen bebekten bebeğe göre farklılık gösterebilecek bir durum. Hepsinin yapıları farklı. Sen yine de üstüne düşeni yap için rahat etsin ama bir şey çıkacağını sanmam canım.

Anneler günümüz kutlu olsun ❤ Bu da bizim hediyemiz bakın teyzeleri nihayet yıkandılar 🤗
Oyyy kokusu geldi buralara. Güzel haberlerini bekliyoruz canım. :KK200:

Kızlarr size bişe sormak istiyorum dün kaynanamdaydik eşimle iftara gittik oda gittik geldik küçük ekmek içini mercimek çorbasına batırıp vermiş görünce aldım hemen ama çiğnemeye çalışıyodu kalbini de kırmak istemiyorum ama çok kötü oldum basliycak artık yavaş yavaş damak tadı olsun herseyi yesin diyo ben en az 6 ay bişe vermek istemiyorum diyorum yok 4. Ayında başla yavaş yavaş 4 bile geç diyo eşimde bişe demedi çok kötü oldum çok küçük o daha ben mi abartiyorum sizce normali nedir 😕😐
Bence tavrını ortaya koy canım. Ben kendi annem bile olsa tepkimi veriyorum. Benim rızam olmadan kimse çocuğuma bir şey yapamaz hatta eşim bile. O bile bana danışır. :KK51: Güzelce uyar. Yine yaparsa o zaman biraz sert çıkarsın. Ek gıdaya en erken 5.ay dolduktan sonra hafiften başlayabilirsin meyve püresi vs gibi.

X