2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
İade edersn canim begenmezsen aldgimiz her urunun iadesi var en fazla iade ederken kargo sana ait olur. Onuda cok nadir oluyo genelde iade kargoyuda karsiliyolar
Uzun süre giymicem canım sadece düğünde giyerim birde özel günlerde :) iade değişim var güvenilir bi siteye benziyo birde instagram adreside var dm atarak önce herşeyini sorucam öyle alıcam ❤

Bizim de 10 gün sonra 3 ayımız bitecek canım. Memeye karşı tavır bizde de olmaya başladı yavaş yavaş da benimki genel olarak emmeye ilk başladığında süt akışı 1 dakika kadar fazla oluyor ya, ondan rahatsız oluyor. O hızlı akış bitince rahatlıyor. Ama bazen emmek istemiyor ağzını bile açmıyor zaten o zaman, ben de ısrar etmiyorum.
Meme reddi denen şey aslında çevredeki şeylerin bebeğin ilgisini çekmeye başlaması. Çocuk meme emmekle vakit kaybetmek istemiyor yani:) Bu doğal bir süreç aslında ama annelerin çoğu bu süreçte 'ah aç kaldı vah kilo almayacak' endişesiyle emmediği zamanlarda mamaya yöneliyor. Var olan sütün azalmasına sebep oluyor bu da. Sonra kalan süt çocuğa yetmemeye başlıyor, daha fazla mama veriliyor en sonunda süt bitiyor. Adı da "meme reddi yaşadık, emmeyi bıraktı çocuğum" oluyor. Sen ısrarla sürekli teklif et. Acıkınca emer. Benim mottom 'hiçbir canlı kendini aç bırakmaz'
Başını kaldırma olayı için de her çocuğun gelişim hızı farklı olduğu için çok takılmıyorum. Bazen çok güzel tutuyor bazen yorulup koyuyor kafayı. Duruma göre değişiyor. Ben her gün en az 2-3 kere 10'ar dakikalık yüzüstü yatma alıştırması yaptırıyorum. Hem dönme hem emekleme için gereken boyun ve sırt kaslarını geliştirmesi lazım çocuğun. Her gün sıkılmadan yatır yüz üstü. Her geçen gün daha da güçlenecekler. 1 hafta sonra daha farklı olacak emin ol. Her gün gelişiyor kuzularımız

Ya gerçekten bu bebeklerin kucaktan bırakıldıktan birkaç dk sonra ağlaması nedir yaa

Bizimki hem alttan hem üstten kendi kendine çıkarıyor gazını. Acaba düzelmeye mi başlıyor gaz olayları

Sizinkiler iyi birkaç dk duruyormuş. Ben tuvalete bile gidemiyorum Bebeyi ağlatmadan
Bıraktığımın 5. Saniyesi falan basıyor çığlığı
Alttan üstten gazını da gayet rahat çıkarıyor, gaz problemimiz yok çok şükür. Derdini çözemedik daha bakalım.

Kızlar mesajlarınızı hepsini okuyamadım, Y Yslysl ve @ CigdemAsya geçmiş olsun,sıkıntısız atlatırlar inş.

Ben 4.ay bitiminde uyku eğitimine başlamak istiyorum ama ağlatarak vs istemiyorum. en iyi ne yapabilirsem onu deneyim istiyorum.ilk kızım da uykuya gecmek vs her sey zordu.uykuya gecmekte zorlanırsa büyüyünce de devam edecek bu sefer büyük kızımın ödevleri vs olacak istiyorum ki herseye zaman ayırayım tabii kendime ve eşime de.bu konu da ne düşünüyorsunuz? Tavsiyelerinizi önemli.çevremde memnun kalanlar var.
Uyku eğitimi ücretlerine hiç değinmek istemiyorum,sonucta bir kaç aylık kursla öğrendiklerini satanlar da var,bu işle ciddi uzman olanlar da.bebeğe bir rutin oluşturup başlamak istiyorum ancak bayramdan sonra başlamak uygun olacak.aynı dönemlerdeyiz sizin de fikrinizi almak istedim.

Sağol canım biraz atesimiz vardı calpol verdim yarım kaşık zorla uyudu bakalim nasim bir gece bekliyor bizi.

Uyku eğitimine ben bu aydan sonra baslamak istiyorum ne kadar erken düzen oturursa o kadar iyi olur dusuncesindeyim

Günaydın kızlar bizimki 6dan beri arabasında hık mık. Sallayınca susuyor gözler de kapalı. Biraz evvel gaz kılardı gaz sancıları yüzünden değil mi bu durumu

benimki emerken bogazinda cok kaliyor ya,bi emme seansinda en az 4 kez ayaga kaldiriyorum. kendi tukurugu bile genzine kaciyor. biraz hizli emiyor tamam ama hep de ayni degil.. gicikk bi durum
Burnu tıkalı olunca kaçıyor genelde benimkinin ben yatarak emziriyorum doktorda öyle dedi yer çekim etkisi azaltıldığı için yan yatınca meme ve ağız aynı hizada olursa boğazına kaçma olmuyor

Burnu tıkalı olunca kaçıyor genelde benimkinin ben yatarak emziriyorum doktorda öyle dedi yer çekim etkisi azaltıldığı için yan yatınca meme ve ağız aynı hizada olursa boğazına kaçma olmuyor
Bende uzanarak emziriyorm bu süre sonra alışkanlık oluyr ama hep oyle nasılsın emmek istıyr

Offf tam gazdan kurtuluyoruz uyku düzene girecek diye beklerken birde meme reddi korkusu biz rahat edemeyeceğiz
Alıntı yaptım ama yanlış yaptım galiba

Kızlar bebeklerin damagn iç tarafına doğru baktıgınızda diş yeri belli mi ben baktım da ön alt diş yerleri belli gibi normal mi acaba .
Benim kız 4 aylıkken falandı diş sancısı başlamış 5/6 aylıkken diş çıkarmşti 1 yaşina baya dişi vardi agzında

Günaydın hanımlar. Neredeyse doğduğundan beri uyku eğitimi ile ilgili araştırmalar yapıyorum ve 4 aydan önce hiçbir uzman önermiyor. Sanırım 6 Aydan önce sonuç almak da zor. En önemli iki şey uyku düzeni ve rutini oluşturmak. Bebeğin bir haftalık uyuma sürelerini ve zamanları not edip, her akşam uyumadan önce uygulayacağım pratik bir uyku rutini oluşturacağım ben. Zaten bayramdan sonra odasını da ayırıyorum kısmetse. Yavaş yavaş, alıştırarak desteksiz uyumayı öğrenecek inşallah.

Bende uzanarak emziriyorm bu süre sonra alışkanlık oluyr ama hep oyle nasılsın emmek istıyr
Ben bazen oturarak bazen ayakta bazen yatarak emziriyorum cnm alışkanlık yapmadı bende ben özellikle geceleri yatarak emziriyorum dolu oluyor çok aliyor süt diye. Ama birkaç aya artık kendilerini kurtarırlar cnm emmeleri daha da kuvvetlenir

Sanırım en zoruda desteksiz uyutmak. Bende onu nasıl başaracağım bilmiyorum

Sanırım en zoruda desteksiz uyutmak. Bende onu nasıl başaracağım bilmiyorum
Çok şaşırtıcı olabiliyor bu. Yeğenim 3 ay ayakta sallanarak uyudu ve birden sonra kendi kendine uyumaya başladı. Bebekle o kadar alakalı ki. Ama en dirayetli bebeğin 1 haftalık işi var

Bir bebek ne kadar düzenli uyursa o kadar büyür der eskiler gecen bir misafir geldi ben dedim.cok uyuyor gerçekten öyle dedi.ondan boyu uzun. Benim ilk oglumda cok uyurdu boyu uzun dedi. Bilmiyorum ne kadar doğru ama bilimsel olarakta büyüme hormonu uyku ile salgilaniyor çocuklarda. Ben uyku düzenini degistirdim cnm 8 de uyanıyor sabah her gün kaka yapıyor o da duzene girdi gibi o da tuvalet eğitiminde çok ise yarıyor ona daha cok var gerci:) 8 den 10 'na kadar uyutmuyorum 10 da artık uyku diye deliriyor emdirip uytuyorum sonra zaten ne zaman kalkarsa emzir oynama uyutma alt değiştirme şeklinde gidiyor aksam 7 den sonra uyumuyor 9 da uyutmaya başlıyorum 9-10 arasi uyuyor. Gecede 2 kere kalkıyor emmek icin. Bir bebek gece 10 saat uyumalı diyor uzmanlar gündüzde 4 saat falan parca parca. Bu düzeni 3 gündür yapiyorum ama sanırım düzen için 1-2 hafta daha yapmam gerekir ki alışkanlık kazansın.

Çok şaşırtıcı olabiliyor bu. Yeğenim 3 ay ayakta sallanarak uyudu ve birden sonra kendi kendine uyumaya başladı. Bebekle o kadar alakalı ki. Ama en dirayetli bebeğin 1 haftalık işi var
Başarırsan bize de bilgi ver nasıl yaptın daha küçük oldugu için ben cesaret edemem galiba kizim 1 yaşinda ayırmştm odasını ama yaz dönemi yaylaya falan gidince unuttu şimdi de burun gün Umut la uğraşnca gece de kızımla kucaklasıp uyuyoruz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…