2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Emmiyorda agzna alip memeyi dondrp birakiyo 3dk zor duruyo memede cok gazli benmki ve memede kavrayamyp daha cok gazlaniyo anne sutu aliyo sadecediye bizde sagip sagp verdk ama artk cok zorlniyom gece gndz sag belim kopuyo
Canım emzirme akademisine yazsana cok yardımcı oluyorlar Allah razı olsun onlardan silikonu bıraktırdılar mamayı bıraktık sütüm onların taktiği ile arttı Senın de derdının dermanı olabilirler

Kizlar gunaydin. 2. Ay aşılarini olup geldik. Daha once de soylemistim 3 tane rutin asi olduk ustune rota ve meningokok aşılarını da olduk cok uzuldum 5 aşı cok fazla ama cok cesurmus kızım iyi atlattik şükür. Simdi sorum su; sol kolun varligini adeta unut dedi hemsire, elleme vs. Siz nasil becerdiniz dikkat etmeyi? Ne yapmam/yapmamam gerek? Soguk kompres yapabilir miyim kola? Bacak siserse yap dedi ama kol icin demedi. Simdiden tskler

Hindstn cevizi biraz alerjikdi sanrm yanls bilgi vermeyym kizimda sanki dikkt ediyorduk . Cunku bi sra kizimin poposu pisik icin tavsye ettilerde popoyu kizartti dahacok
Aynen canım geçebiliyor muş yuzde 70 1 yaşında atlatiyor dedi dr hatta birisi 1 ayda atlatmış benim coxuklar allerjik bunyeye sahip digerlerinde allerjik astim ve fıstık allerjisi varsdi
Allah razi olsun canım benim insallah kolayca geçiricez iyi düşünmeye calisiyorum eşim hakli cokvesvese yapiyorum kansizlik ve uykusuzluk panik atak.yapiyormus belki etkisi vardir mama ayni devam edicez 3 saatte bir 60 ya da 80 cc alicak yanliz mama yi almayabiliyomus pekmez le tatlandirabilirmisim
Aynen canim dikkat etmeliyim dsha bunun ek.gida donemi var demi
Canım kıyamam, yüzüne ne dedi? Alerjiden miymiş?
Süt allerjisi yaparmış canim atopik dermatit dedi basda kortizonlu krem kullanmiycaz som çare o dedi bakalim yüzü cok kötü ama insallh gecer ya
V volveron alerji cikmis yeni gordm kuzm uzulme gecici bisiy allh baska dert vermesin facebkta alerji gruplri vr bi goz gezdr bos vaktnde cok guzel bilgiler vr
Amin canim aynen oyle Allah başkadert vermesin kendimi cok yiprattim artik kendime gelmem lazim guclu olmaliyim cocuklara cok yansiyor bu halim
Ne doğru söyledin hep icimden geciyor kizimin yerinebenim canım yansa dedim dedim durdum ama onlar bizden daha güçlüler bence ...
canım çok geçmiş olsun. Gecer tez zamanda. İnşallah Allah çaresiz dert vermesin.
Allah razi olsum kızlar bebek büyütme işi cidden zor ama geciricez insallah eng teacher canım golden goat degil de nestlenin alfamino diye bir mamasi devlet karşılıyor mus hatta parasi onemli degil saglik icin hoc sorun etmiyorum ama 400 gr mama 140 tl imiş Devletin bu mamayi herkese karsilamasi çok cok iyiymiş cidden

İyi tabi canım karşılamasına çok sevindim. Bebeğin sağlığı söz konusu sonuçta. İnşallah iyi gelir canım. İçini ferah tut her şey güzel olur

Çok yaygın canım bu besin alerjisi seninkini kaç günlükken farketmiş oldun,arkadaş 3 .aya doğru yüzünde sivilceler çıkınca farketmiş

Emmiyorda agzna alip memeyi dondrp birakiyo 3dk zor duruyo memede cok gazli benmki ve memede kavrayamyp daha cok gazlaniyo anne sutu aliyo sadecediye bizde sagip sagp verdk ama artk cok zorlniyom gece gndz sag belim kopuyo
Canım benimkini anlatmışsin benimkide kolik 3 dk 4 dk emiyor bırakıyor mecbur biberonla takviye yapıyorum :)bende sürekli sagıyorum destek olalım bu konuda birbirimize :) şuana kadar 2700 den 5 kiloya çıktı anne sütüyle ama dediğim gibi 3-4 saatte bı sagiyorum,sütüm kesilmesin diye yılmadan .bebisler için her türlü zorluğa katlanıyoruz walla

Canım büyük oğlnda atopil dermatit var .Bebekliğinden beri hala öyle koktuk altı kulak arkası sürekli nemlendiriyorım.Başındaki konağıda tetikliyor bence.Ben baktırmıştım alerji olabilir demişlerdi ama bişey çıkmamıştı.Çok benziyor yaşadıklarımız.öncelikle kullandığımız nemlendiricilerin en iyisi corasatin büyük olanı.Çamaşırlarını iki kez durulaman lazım .Bide her gün kremlenmeli banyo yapmasa bile .çok kaşınıyor bizimli hala çok hassas ve çok sık hasta oluyor ben hep buna bağlıyorum .özeliikle öksürük geçen doktor tekrar alerjiye gözüksün dedi.Çok geçmiş olsun

Canım emzirme akademisine yazsana cok yardımcı oluyorlar Allah razı olsun onlardan silikonu bıraktırdılar mamayı bıraktık sütüm onların taktiği ile arttı Senın de derdının dermanı olabilirler
Canım o taktıgı bizede soyleyebılırmısın rica etsem bende mama vermek zorunda kalıyorum yetmıyor

Yalnuz olmmk guzel ama keske hic kimse byle olmasa kuzm bn basndan beri istsnasz iki saate bir sagiyorm cok nadr uyuya kalirsam yada disardaysak uc saati buldruyrm sagmak emmek gbi olmadigi sik sagmamz lazm bizim kilo alimimiz iyi elhamdullh 3kilo aldi iki ayda onda bi sikintmz yokda gerckten cok yorucu yirmi dakika sagim yapiym ben on dakka bi meme on dkka bi meme

Cok haklisin canim anlattiklarn alerji olablr ve bi cok alerjide kan tahlilinde cikmayablyo ve kesinlikle kizimdan biliyrm konagi tetikliyor alerji

Kizlar bu alerji genelde sezeryanla dogum yapanlar basta olmak üzere cogu kiside var yedigimiz ictigimiz hamile iken kullandigimiz ilaçlardan bile olanek sutu cilek fistik alerjisi oldugunu ama hafif atlattigini dusunuyorum ne zaman süt icsem oglum huysuz oluyor yüzünü eksitiyo kakasi degisiyor birde cilek yemiştim gecen ondan da ayni sey oldu. Fistik zaten sevmem yememde. Ondan inek sütü icmiyorum ama doktora bunlari dedigimde kilo alimi iyi kusmasi da yok bunlar yoksa onemli degil diyo

Ay sen iyi süt içiyorsun, ben gaz olmasın diye içmiyorum. Süte hasretle bakıyorum valla

Mesela kizlar konak gecmiyorsa hirilti varsa burun tikanikligi kakada sumuksu yapi ciltte kuruluk varsa bunlarda alerji belirtisi imis. Kilo almiyorsa cocuklariniz bence alerjiyi onemseyin derim. Ben sahsen inek sütü icmiyorum cilegi cok sevmeme ragmen yemiyorum lakin yoğurt konusunu bilmiyorum bebbegi inek sütüne alerjisi olanlarin doktoru ne diyo yoğurt icin yenilebiliniyormus mu

Ay sen iyi süt içiyorsun, ben gaz olmasın diye içmiyorum. Süte hasretle bakıyorum valla
Ben de sute hasretle bakiyrm.normlde cok severm. Sadece sut degil tum sut urunleri tuketmiyrm yogurt kefir de ilk kizim alerjk olnca korkudan yavas yavas basliycm once sutlu tatlilar peynirle basliycm oyle oyle genisletcm insallah ama 6 aya kadr gene de sut icemem gbi duruyo korkumdan

Kuz Kuz degil yogrit paketli gida bile yiyemiysn inek sutu alerjsiinde onek sutnden olan hic bisiye yemiyson ne kadr siki diyet yaprsn o kadr kolay atlatysn

Umut efendı sag göğsümü hiç emmedi bugn gögsm agrımaya başladı hoş diğerini de iki sefer zorla ıkı dk emdi bıraktı bir emmez bş çocuk anlamıyorum mama falan da vermiyorum ki biberona alıştı desem

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…