2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Kizlar gunaydin. 2. Ay aşılarini olup geldik. Daha once de soylemistim 3 tane rutin asi olduk ustune rota ve meningokok aşılarını da olduk cok uzuldum 5 aşı cok fazla ama cok cesurmus kızım iyi atlattik şükür. Simdi sorum su; sol kolun varligini adeta unut dedi hemsire, elleme vs. Siz nasil becerdiniz dikkat etmeyi? Ne yapmam/yapmamam gerek? Soguk kompres yapabilir miyim kola? Bacak siserse yap dedi ama kol icin demedi. Simdiden tskler
Hepsini neden birden vurdurdun canim agir gelmesin sonra ben rota ve diger asiya karar veremedim

Bebeyi uyutunca evde hangi işi yapacağını şaşıran anneler burda mı 😁bi posta uyurken evi süpürdüm uyandı biraz oynaştık sonra ki uyuduğu posta da evi sildim çamaşır astım bi daha ki postada da yemek yapıcam daha liste uzun. Günler böyle geçip gidiyor valla 😇

U
İyi tabi canım karşılamasına çok sevindim. Bebeğin sağlığı söz konusu sonuçta. İnşallah iyi gelir canım. İçini ferah tut her şey güzel olur
Insallah öyle olur canim ya dermansiz dert degil ama yinede üzgünüm
Çok yaygın canım bu besin alerjisi seninkini kaç günlükken farketmiş oldun,arkadaş 3 .aya doğru yüzünde sivilceler çıkınca farketmiş
2 aylik olduk canım belirtilerin hepsi süt allerjisini gisteriyordu
Canım büyük oğlnda atopil dermatit var .Bebekliğinden beri hala öyle koktuk altı kulak arkası sürekli nemlendiriyorım.Başındaki konağıda tetikliyor bence.Ben baktırmıştım alerji olabilir demişlerdi ama bişey çıkmamıştı.Çok benziyor yaşadıklarımız.öncelikle kullandığımız nemlendiricilerin en iyisi corasatin büyük olanı.Çamaşırlarını iki kez durulaman lazım .Bide her gün kremlenmeli banyo yapmasa bile .çok kaşınıyor bizimli hala çok hassas ve çok sık hasta oluyor ben hep buna bağlıyorum .özeliikle öksürük geçen doktor tekrar alerjiye gözüksün dedi.Çok geçmiş olsun
Sagolasin canım Anladığım kadariyla sıfır 6 aylik bebeklerde allerjinin adi tam olarak konamıyor testlerde yanilabiliniyor umutherzaman inda dedigi gibi sezeryanli bebeklerde daha çok görülüyor zannimca

Kuz
Kuz degil yogrit paketli gida bile yiyemiysn inek sutu alerjsiinde onek sutnden olan hic bisiye yemiyson ne kadr siki diyet yaprsn o kadr kolay atlatysn
Ya eskiden alerjimi varmis ya hep yeni nesil cocuklarinda cikiyor valla 30 yil sonra torunlarimizda neler cikacak acaba tabi Allah baska dert vermesin bunların gecici yemeyiz

Pamukcuk var mi baksana diline
Yok canım ona arada bakıyorum ,en son 1 de emdi saat 3/3,5 gibi denedim almadı hafif uyudu o ara sagdm avent biberonla verdm 30cc anca aldı gönüllü olarak sonra kalanı da çay kaşiği ile verdim o tükürdü ben verdım, ben verdim o tükürdü sonra ben yine verdm toplam 80 cc süt içmiş oldu heran kusabilir zorla verdgm için tetikte bekliyorum bakalım bidaha ne zaman alacak kaç saat geçecek

Yok canım ona arada bakıyorum ,en son 1 de emdi saat 3/3,5 gibi denedim almadı hafif uyudu o ara sagdm avent biberonla verdm 30cc anca aldı gönüllü olarak sonra kalanı da çay kaşiği ile verdim o tükürdü ben verdım, ben verdim o tükürdü sonra ben yine verdm toplam 80 cc süt içmiş oldu heran kusabilir zorla verdgm için tetikte bekliyorum bakalım bidaha ne zaman alacak kaç saat geçecek
Cnm verme bekle biraz aciksin 3 saat bekle bir sey olmaz ben denerim almazsa istemezse zorlamam zaten 3.saattte ac kurt gibi oluyo ben hic ssate de bakmiyom gerci de. elime geçtikçe veriyom alirsa alır almazsa almaz :) ama 3.saatten sonra almazsa o zaman sıkıntı sutun yagli ise bebek doyuyordur

Meme reddi dönemleri cnm bu aylar ondan ben biberon vermeye korkuyorum bu aylari da atlatsak sonra rahatız

Cnm verme bekle biraz aciksin 3 saat bekle bir sey olmaz ben denerim almazsa istemezse zorlamam zaten 3.saattte ac kurt gibi oluyo ben hic ssate de bakmiyom gerci de. elime geçtikçe veriyom alirsa alır almazsa almaz :) ama 3.saatten sonra almazsa o zaman sıkıntı sutun yagli ise bebek doyuyordur
20:30 a kadar beklycem bakalım
Göğüsler yumuşak sanırım yaglı da o yüzden mi cabuk doyup geç acıkıyor ki

Yalnuz olmmk guzel ama keske hic kimse byle olmasa kuzm bn basndan beri istsnasz iki saate bir sagiyorm cok nadr uyuya kalirsam yada disardaysak uc saati buldruyrm sagmak emmek gbi olmadigi sik sagmamz lazm bizim kilo alimimiz iyi elhamdullh 3kilo aldi iki ayda onda bi sikintmz yokda gerckten cok yorucu yirmi dakika sagim yapiym ben on dakka bi meme on dkka bi meme
Ben aynı anda yapıyorum ikisinide bana doktor 3-4 saatte bir sağ demişti iki saat gerçekten çok yorucu olur

Duşta emzir bol bol ten teması yapın canım
Her seferinde duşa mi gircez
Ya eskiden alerjimi varmis ya hep yeni nesil cocuklarinda cikiyor valla 30 yil sonra torunlarimizda neler cikacak acaba tabi Allah baska dert vermesin bunların gecici yemeyiz
Geçen bende onu düşündüm eskiden ne kolik varmış ne besin alerjisi bizim analarımız kolay çocuk buyutmus

X