2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
@engteacher86 hadi gözün aydın canım :))
Önceki ay kilosu kaçtı peki? Bizimki ilk ay 1600 grama yakın kilo almıştı en son 4100dü az önce tarttım 5500 çıktı. Benim tartıya göre 1500 gram almış görünüyor inşallah doğrudur :KK45: Asıl Cuma günü kaç çıkacak kilosu bakalım daha önce evde ölçtüğümle hastanedeki tutmuştu :))

İlk ay 1470 gr almıştı. 4940'tı 32 günlükken. 44 günlükken 5240'tı.
62 günlük bugün, 5715 olmuş işte.
Hastaneden çıktığımız kilonun üstüne 2250 almış. İnsan her ay 2 kilo alsın istiyor di mi :KK53:
Evdeki tartı ile tutmadı. 5900-6 gösteriyordu evdeki.

@engteacher86 hadi gözün aydın canım :))
Önceki ay kilosu kaçtı peki? Bizimki ilk ay 1600 grama yakın kilo almıştı en son 4100dü az önce tarttım 5500 çıktı. Benim tartıya göre 1500 gram almış görünüyor inşallah doğrudur :KK45: Asıl Cuma günü kaç çıkacak kilosu bakalım daha önce evde ölçtüğümle hastanedeki tutmuştu :))
Masalalh canim bebise

sen nasıl istiyorsan öyle yap canm ama kendi adıma söyleleyim inanılmaz rahat bir durum özellikle dışarı çıktığımızda emzirme odasını bulana kadar bile ver ağzına sakince elin ayağına dolanmadan ara odayı,gündüz biliyorsun ki karnı tok yarım saat olmuş emeli ama uykuya dalamadığı için emmek istiyor ver emziği rahatlasın uyusun bebekler de rahat biz.rahat bunu bulandan Allah razı olsun :)
Benimki almiyor veriyorum 1 dk falan da emmiyor tukuruyor cok ugrastim almadi bide sizin dediginiz emzigi alim sansa

Kuzeyguneyy Kuzeyguneyy
Canım az önce bez yokken üstünde çıplak tarttım, sağlık ocağındakiyle aynı çıktı :)
Maşallah senin oğlana:) 2. Ayda da çok iyi kilo almış. Evdekiyle aynı çıkar muhtemelen.
Yalnız çok ilginç, bizim bebeler kilo alıp veriyor zaar, 2 gün önce 5900 çıkıyordu, ondan önceki gün 6 çıkmıştı evdeki tartıda. Ama bugün 5700 küsür çıktı sağlık ocağında ve evde de aynı. Çok ilginç değil mi böyle kilo azalması :KK64:
Neyse, en azından evdeki tartının doğru tarttığını teyit etmiş oldum. Böyle takip etmek güzel oluyor evde:)

63 cm benimki cnm ve zibinlarda yazan mesela 64 yaziyo o olmuyo mesela benimki sıkmaya gelmiyo suan 6-9 aylik olanlarla gayet mutlu:) benim 7 yıl olunca yaş farkı ben hep dağıtmışım sizinki güzel denk gelmis. Rota aşısını ne zaman yapıcaksıniz doktor ne dedi?
Canım hem kalıplar hemde yıkama ile çekme durumu etkiliyor, maşallah rahat rahat giysnler bence de 🥰
3-6 ay kıyafetleri 68 cm oluyor canım normalde. Senin kıyafetlerin bedeninde bir sıkıntı var bence:)
Her markanın bedenleri de aynı olmuyor zaten. Yıkayınca da bir miktar çekiyor pamuklu oldukları için. Birinde 3-6 olur birinde 6-9 olur, önemli olan çocuğun rahat etmesi :)
Benim ilk kızım da Ocak doğumlu. Güzel oldu kıyafetlerin bedenleri denk gelecek. Hiç dağıtmamıştım ikinciye niyetli olduğumuz için. Şimdi küçülenleri ya atıyorum lekeli ve eskiyenleri; ya da Kızılay'ın kıyafet kumbarası var oraya atıyoruz.
Rota yaptırmicaz canım biz.
3e kesin niyetli değiliz diyosun yani 😜
Kuzeyguneyy Kuzeyguneyy
Canım az önce bez yokken üstünde çıplak tarttım, sağlık ocağındakiyle aynı çıktı :)
Maşallah senin oğlana:) 2. Ayda da çok iyi kilo almış. Evdekiyle aynı çıkar muhtemelen.
Yalnız çok ilginç, bizim bebeler kilo alıp veriyor zaar, 2 gün önce 5900 çıkıyordu, ondan önceki gün 6 çıkmıştı evdeki tartıda. Ama bugün 5700 küsür çıktı sağlık ocağında ve evde de aynı. Çok ilginç değil mi böyle kilo azalması :KK64:
Neyse, en azından evdeki tartının doğru tarttığını teyit etmiş oldum. Böyle takip etmek güzel oluyor evde:)
Bence bezin dolu olup olmaması bile etkileyebilir sanki. 100 gr dediğin ne ki? İkisinde de bezi yeni değiştirdiysen bişi diyemem ama.

Kuzeyguneyy Kuzeyguneyy
ilk oglum ilk ay 1.5,2.ay 750gr almisti. seninki de ona yakin. bence normal canim . hatta sonrasinda 500 500 devam etmisti kilo alimi. cok saglikliydi ve de orantiliydi buyumesi.ben simdi bu tostosu merak ediyorum ne kadar inecek 2.ay kilo alimi. boyuna da baktirdin mi annesi,guzel gelisyor elif kiz cok sukur :)

ilk oglum ilk ay 1.5,2.ay 750gr almisti. seninki de ona yakin. bence normal canim . hatta sonrasinda 500 500 devam etmisti kilo alimi. cok saglikliydi ve de orantiliydi buyumesi.ben simdi bu tostosu merak ediyorum ne kadar inecek 2.ay kilo alimi. boyuna da baktirdin mi annesi,guzel gelisyor elif kiz cok sukur :)
Benim kız da ilk ay 1500 ikinci ay 1000 sonra 500 seklndeydi Umut ise ilk ay 1500 ikinci 1300 oldu sanırım üçüncü ay 1000 diyerek kademeli şekilde azalacak :)

Canım hem kalıplar hemde yıkama ile çekme durumu etkiliyor, maşallah rahat rahat giysnler bence de 🥰
3e kesin niyetli değiliz diyosun yani 😜
Bence bezin dolu olup olmaması bile etkileyebilir sanki. 100 gr dediğin ne ki? İkisinde de bezi yeni değiştirdiysen bişi diyemem ama.

Allah olmayanlara versin diyorum canım bana 2 tane yeter :confused:
Birkaç gün önce 6 kilo bile gösterdi de, bugün 300 gr eksik çıkınca şaşırdım. Kilo mu veriyor bu ara ara ne:KK53:
Neyse canım önemli olan alıyor ya kilo, bizi tatmin etmek zorunda değil çocuklar :KK53:

İlk kızıma göre çok bile bu kilolar. 3350 doğmuştu, 4 aylıkken 5750'ydi. Elif 2 aylıkken ulaştı o kiloya. Yeter Allah bereket versin :KK53:
Boyu aynı, 58.5 çıktı. 44 günlükken hastanede ölçülen ile aynı. İkisinden biri hatalı ölçtü ama hangisi bilmiyorum :) 18 günde hiç değişmemiş olamaz sanki :KK64:

Allah olmayanlara versin diyorum canım bana 2 tane yeter :confused:
Birkaç gün önce 6 kilo bile gösterdi de, bugün 300 gr eksik çıkınca şaşırdım. Kilo mu veriyor bu ara ara ne:KK53:
Neyse canım önemli olan alıyor ya kilo, bizi tatmin etmek zorunda değil çocuklar :KK53:

İlk kızıma göre çok bile bu kilolar. 3350 doğmuştu, 4 aylıkken 5750'ydi. Elif 2 aylıkken ulaştı o kiloya. Yeter Allah bereket versin :KK53:
Boyu aynı, 58.5 çıktı. 44 günlükken hastanede ölçülen ile aynı. İkisinden biri hatalı ölçtü ama hangisi bilmiyorum :) 18 günde hiç değişmemiş olamaz sanki :KK64:
masallah pitircik hanima.bence de hatali olcmuslerdir.yani haftada ya da 10gunde 1cm uzuyorlar. Elifcik en az 2 cm uzamis olmali bence.

X