2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
mama veriyorum canm,yeni kusmaya başladıysa doktora danış canm enfeksiyon olunca da kusabiliyorlar,bizim doğduğun dan beri kusması olduğu için verdim

Hormonlardan mı ne bu bebişler ilklerden daha büyükler hepimizde. Benim kız da hem kilodan hem boydan uzun valla.

Rahatlıktan canım o
İlk çocukları acemilikten didik didik ediyoruz, ikinciler rahat büyüyor deneyim sayesinde. Bende öyle en azından. İlk kızım bunun kadar çok ağlamazdı, mızmızdı sadece ama daha gergin ve sinirliydim o zaman. Şimdi baya baya geniş oldum

Valla ben 170 baba 178 180 civarı

Maşallahınız var canım. Daha dur bebeler anca 2 aylık oldu. Genetik sınırına eninde sonunda ulaşır canını sıkma hiç. Bir ay kilo fazla atıyorsa öbür ay boyları uzuyor. Sırayla bu işler. İlk aya bakmayın. İlk ay doğum sonrası kasların kemiklerin açılmasıyla falan da uzamış gibi görünüyorlar. sonraki aylarda yavaşlama normal yani.

masallah pitircik hanima.bence de hatali olcmuslerdir.yani haftada ya da 10gunde 1cm uzuyorlar. Elifcik en az 2 cm uzamis olmali bence.

Geçen kontroldeki de yanlış ölçmüş olabilir. Her elden farklı sonuç çıkıyor zaten. O yüzden tek elde kontrolü seviyorum aslında da işte aşıların özel hastanelerden alınması benim hiç işime gelmedi. Ne güzel her ay hem muayenesini yaptırıyordum hem aşısını oluyordu çocuk. Şimdi her ay hem sağlık ocağına hem hastaneye doktoruna götürmem ki. Anca hasta olduğunda doktora götürürüm onu da istemiyorum inşallah hiç hastalanmazlar. Onun dışında her ay aşı var nerdeyse bu aylarda. Aşıların azaldığı aylar gelsin de her ay doktoruna götürürüm artık.

Kızlar benim kızın sesi kısılmış ya ihlamur vericem bir iki cay kasiği baska napabilirim bana akıl verin hasta olmasini istemiyorum yaa çok canım sıkıldı

Canım çok geçmiş olsun. Hastalık sebebi ile değilse birkaç güne geçer endişe etme. Çok mu ağladı bu ara? Burun tıkanıklığı falan var mı?
Benim fikrimi soruyorsan ben anne sütü veya formül süt dışında şeylere pek sıcak bakmıyorum bu aylarda. Bitkisel şeyler de dahil bu gruba. Boğazından sıcak bir şey geçmesi iyi gelecekse anne sütü de ılık zaten, bol bol emzir şifa niyetine

Kızlar okuyorum yazılanları ama fırsatım olmuyor yazmaya benim kız ağlak bütün gün ağlıyor masallah.. Benim dikkatimi birşey çekti birçok arkadaşımız zeytinyağı nane çayı kimyon çayı falan veriyor bebislere ben istanbulda nami duyulmuş bir doktora götürüyorum kızımı doktorumuzdan çok memnunuz ve gerçekten işinin ehli bir doktor bize dediki anne sutu ve formül mamadan başka hiçbirşey geçmesin boğazından su bile bağırsaklarında ciddi sorunlara yol açıyormuş tabiki secim sizin ama ben yazmak istedim yinede

Aşılar ozel hastanelerden alındı mi ben geçen ay yaptırdım yeni mi bu canım çok üzüldüm suan

Ben de doktorunla aynı fikirdeyim. Bu aylarda sindirimler sistemlerine sıkıntı yaratmayan tek şey anne sütü veya formül süt. Kalanlar dışındakiler bitkisel dahi olsalar (zaten yapay bir şey veren yoktur, illaki bitkisel) bence de verilmemeli. Olur da hastalık olursa ilaç mecburi ama başka sebepler ile böyle şeyler vermeyi ben de doğru bulmuyorum ama herkesin kendi tercihi tabi. Verildiği anda direk gözlemlenebilen herhangi bir zararı olmasa da uzun vadeli düşünmek gerek.

Aşılar ozel hastanelerden alındı mi ben geçen ay yaptırdım yeni mi bu canım çok üzüldüm suan

Şu an 5 yaşında olan büyük kızım 1.5 yaşında falandı bu karar alındığında. Yeni bir şey değil canım sen nasıl yaptırdın ki özelde

Şu an 5 yaşında olan büyük kızım 1.5 yaşında falandı bu karar alındığında. Yeni bir şey değil canım sen nasıl yaptırdın ki özelde
Valla bende anlamadım canım şuan benim yeğenimin aşılarida son 1 senedir özelde yapılıyor ve bende geçen ay hepatit aşısını yaptırdım benim doktorumun özel muayenesi var orda yaptırdım ama yeğenim özel hastanede yaptırıyor

Kızlar ben doğum yaptığımdan beri sağ göğsümde daha az süt oluyo sanki neden böyle olurki 5 dk emıyo cekelemeye başlıyor sinirlenıyo mama takvıyesıde alıyo mecbur

geçmiş olsun canım Umut un da kısılmıştı aglamaktan bir kaç gün sonra geçmişti sizin ki de geçer inşallah
Aglamakdan değil galiba canım ya yarın dr yolu gozukdu bize oğlumun hastalığı artti baya hast. Yatirabilir dr gitmişken Zehra yi da goturucem
Sağol canım ıhlamur verdim yinede sesi kısık diye korktum insallah hastalık degildir ayy cocuklar hasta olmasın yaa

kizlar onemli bi sorum var. iki gundur baya hastayim,dun hatta yazmistim. dun bebek pek istahli dgildi ve sakindi normalden.kendinde hicbise yoktu ama rahatsiz falan degildim bugun de ayniyf
di. az once cok feci kustu,resmen agzindan su ve sut puskurttu. hem agizdan hem burundan. emerken midesi bulanmisti memeyi alirken de. sutumden olabilir mi? hastayum die tadi degsiir mi? buyuk ihtimal biraz da usuttum ben,aman benim rahatsizligimdandir deyin ya

Canım ya çok geçmiş olsun bir atlatamadı kuzucuk Allah tez şifasını versın ınsallah
Ohh siz kurtuldunuz aşıdan darısı bize olsuj insallah Elif rahat gecirir geceyi

Valla ben hastayken emzirmek bana denk gelmedi yaşamadım o yuzden bilmiyorum ama benim kizda bugun acayip sakin sessiz ve sesi kısık hasta olmasin kuzular ya

Valla ben hastayken emzirmek bana denk gelmedi yaşamadım o yuzden bilmiyorum ama benim kizda bugun acayip sakin sessiz ve sesi kısık hasta olmasin kuzular ya
aman ins olmazlar canim dua ediyorum hastayeken emzirsen onun bagisiklik sistemi guclenid diye biliyorum ama tadi degismis olabilir die umuyorum acikcasi.bakalim umarm tekrarlamaz. ay hemen bildim dunden beri ya. degisti hem durusu bile yani anne hisseder iste

evet gayet iyi ama şimdiden biraz sıcak oldu yazın terletebilir galiba
evet canm dönüyor ama tek taraftan yüz üstü yatarken sırt üstü çeviriyor,senin cadıcık napıyor?
Yenidoğan aparatla kullandıysan içi dolgulu baya ondan sıcaklamıştır
Kızlar bugün türk kahvesi içtim saat 4 gibi. Asya 5’ten beri uyumuyor hala uyanık şoklardayım kahveden midir nedir ağlamıyorda öyle bakınıyor etrafa bida haytta içmem ne zaman uyucak acaba bu bebe
Ben arada içiyorum birşey yapmıyor belki bu günlük öylr olmuştur.

Merhaba kızlar dün akşamdan beri giremedim,anca okudum yazdıklarınızı.

Bizde bugün kalça ultrasyonu için gittik normal sınırlar içindeymiş. Kıyafetiyle 4940gr geldi yaklaşık 2kg almış boyumuz 56cm olmuş.Karin ultrasyonuda cekindik. Bizde reflu varmış ve tüm karın gazlıymis. Reflu için dr Gaviscon verdi. @engteacher86 , Kuzeyguneyy , Elfayz kizlar ben kaka resimleri atmistim hatırlıyor musunuz bilmiyorum. Kusmalaradan kakadan dolayı dr gaita testi yaptı hic bir sıkıntı yok bizim kakamizda mukuslu tanecikli ve ara ara yeşil olan iciniz rahatlasin diye soyledim. Ayrica bağırsaklardaki bakterilerle alakalı olduğu düşünüyormus genelde. Probiyotik maflor kullaniyoruz dr kullanmaya devam edin dedi.

V volveron Çok gecmis olsun atlatır isallh oğlun. Bebegine Gaviscon iyi geldi mi kusmalar kesildi mi?

jeya canım senin kızın kusmasi nasil oldu?

İyi aksamlar 3/5 yaşlarında kızı olanlar sizin gebelik kızı nasıl etkiledi benim kız ve kuzeni hâlâ etkisinden kurtulamadı karınlarına oyuncak bebek koyup hamile oluyorlar birbirlerını doğurtuyorlar suan bile aynı oyun bide konuşmalar falan koptuk resmen

Benim kız da komşunun oğluyla evcilik oynuyorlar ilk zamanlar,erkek çocuk bebeğimiz ağlıyor diye kızıma getiriyor bebeği kızım da " emziremem şimdi " diyor.sonra bana postalıyorlar bebeklerini anneanne baksın diye:) sonra elimde iki bebek birini emziriyordum birini ayakta sallıyordum:)

Maşallah bebişine bir sıkıntı olmamasına da sevindim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…