2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Aman bende diyorum kk da Şubat annelerini okuyorum diye, ne çok şey öğrendim burdan neden söylemeyeyeyim :)

Arkalarından atmıyoruz ya, övüyoruz aksine onları, okusun da gururlansınlar
Valla bende memmunıyetle bahsettim görümceyı de övdüm aslında ama belli de olmaz bir açık çıkar falan

maşallah valla ne güzel uzamış bebişler bizim bi de kilomuz öyle hızlı artsa ne güzel olur :) ay evet 8 aylık doğmasından belliydi hızlı olduğu 6 aylık değil de 9 aylık yürür bu cadı çivi gibi basıyor ayaklarını

sağol canım,evet aparatta var oda extra sıcak tutuyor yani öğlen sıcağında çıkmayız ama yinede aparatla yazın terlenir gibi

4,5u geçti şimdi kuzucum, Temmuz sonu 5 olacak. Yeğenim Kasım’da 4 oldu maşallah 21 kilo. Erkek gerçi. Ama bizimkinin yüzünü gören tombiş der. Yanakları dolgun kuzumun.
canım sen 2014 temmuz annelerinde var mıydın ben Eymenciğim de o guruptaydım 26 haziran da doğdu.
senin ki kaç kilo benim oğlanın bebekliği iyiydi ama şimdi baya ufak duruyor 107 cm boyu 18 de kilosu

Valla bende memmunıyetle bahsettim görümceyı de övdüm aslında ama belli de olmaz bir açık çıkar falan

sağol canım,evet aparatta var oda extra sıcak tutuyor yani öğlen sıcağında çıkmayız ama yinede aparatla yazın terlenir gibi
Yaza aparatsız kullanırız canım merak etme. Rengi falan da çok güzel güle güle kullan.
canım sen 2014 temmuz annelerinde var mıydın ben Eymenciğim de o guruptaydım 26 haziran da doğdu.
senin ki kaç kilo benim oğlanın bebekliği iyiydi ama şimdi baya ufak duruyor 107 cm boyu 18 de kilosu
Canım 24 Temmuz doğumlu benimki de, o zaman pek bakmamıştım buralara. Sonradan bakayım belki hala yazıyorlardır dedim ama grup kapanmış bile çoktan. Hiç yazan yok. Burası öyle olmaz inşallah. Hep bir arada olalım biz.

Boyunu ölçmedim hiç ama kilo 15-16 arası gidip geliyor, 17 olamadık bi. Aman napim sağlıklı olsunlar da kilo önemli değil. Büyüyünce anne ben neden kiloluyum demesin de

İlk kızım 3 ay 20 günlük dönmeye başlamasına rağmen 10 ay 1 günlük yürümeye başlamıştı. Öyle koltukta sıralama veya 1-2 adım falan değil. Bildiğin koltuktan koltuğa yürüyordu. Ondan dedim senin caDı 6 aylık yürür diye :)

tabi ki önce sağlıklı olmaları önemli canm sınıfın bücürüğü benim oğlan.Evet bebeklerden sonra bi süre daha konuştuk ama daha sonra kimse girmeyince kapandı sanırım burası şimdilik canlı bakalım inşallah da öyle devam eder herkesi yakinen tanıyormuşum gibi çok seviyorum

vay maşallah senin kızda hızlıymış,benim oğlanların ikiside doğum gününe 1 hafta kalası yürüdü 11 aylıkkende ilk dişlerini çıkardılar,kızlar daha aceleci oluyor demek ki

Sürekli dönüyor canım ya tam 2 aylık bile değildi zaten doğdu doğalı yatağında koyduğum gibi bulamıyorum çocuğu video çekip nete koymuştum gören çok.sasirdi oğlum 4 aylık dönmüştü kizim biraz değişik valla şimdi de döndükten sonra geri yatmaya çalışıyor onu beceremiyor bağıra bağıra bi hal oluyor

vay maşallah senin kızda hızlıymış,benim oğlanların ikiside doğum gününe 1 hafta kalası yürüdü 11 aylıkkende ilk dişlerini çıkardılar,kızlar daha aceleci oluyor demek ki

Benim kız da ilk dişini 13 aylık çıkarmıştı:) değişik bu bebeler yahu :)

Vay cadıya bak sen maşallah. Hızlı gonzales:)))

Genelde doktorlar normal karşılıyor ama bizim içimiz rahat değil işte

Göğüsümü tamamen boşaltmaya gayret ediyorum halbuki bilemedim valla ya

Ama ilk aydaki kilo alım hızıyla simdiki bir olmaz ki bkraz daha yavaşlayacak canım anladığım kadariyla yeşil kaka sorun değil dr lar onemsemiyor sen yine de dr una gotur kalbin rahat etsin
Aynen canım bi danışacam doktora yine bakalım o ne diyecek

@engteacher86 ya bende göğüsümü tamamen boşaltmaya çalışıyorum çünkü ön sütüm çok oluyor fışkırıyor resmen, renginden belli zaten açık renkte ama ikinci kez emdiğinde rengi koyulaşıyor. Bir de bizim oğlan kakası balgamlı gibi ama öyle yoğun değil, ince uzun yapışkan tarzda kakasının içinde parçacıklar var sarıya yakın rengi çokta yemyeşil değil kakası ay anam bilemedim valla ya kilo alımı yavaşladı o benim canımı sıkmadı değil şuan Güney rahat 5200-5300 olmalıydı benim tartıma göre 1 kilo almış eğer bir de tartım yanılıyorsa daha az almışsa vay halime o zaman :))

Benim anlatmaya çalıştığım kaka da tam öyle. Uzuyor böyle bezi açınca. Rengi, içindeki parçacıklar falan bildiğin yeni doğan kakası gibi ama. Yarın sorcam bakayım hemşireye aşıya gidince, o ne dicek.
Benim tartıya göre 5900-6 civarı çıkıyor ama yarın belli olacak. Evdeki tartıya çok güvenmiyorum artık. Kilo alımı iyi gibi duruyor görünüşe göre de ne bileyim benim aklıma hiç öyle alerji falan gibi şeyler gelmiyor. Ağlaklığı ondan mı ki benimkinin de?

Yani bizim kakanın rengi de çok yeşil diyemem, bende yarın gideyim bakalım ne diyecek doktor. İnek sütü alerjisi olsa başta çıkardı diye düşünüyorum hem kakası öyle köpüklü vs değil, acaba enfeksiyon bakteri falan olabilir mi?
Ay bu çocukların dertlerini anlamaya çalışmak kadar yorucu hiç bir şey yok

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…