2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
senin paşa kaç cm uzadı canm Aysima çok fazla uzadı gibi 2 buçuk ayda 13 cm uzamış

Benim çiroz 5 yaşını bitirdi Ocak'ta, hala 16 küsür kilolarda. 16.3 çıktı bu akşam tartıldı da yatmadan önce, 'anne kilo almış mıyım?' diye gözüme bakıyor yavrum ona da takıntı yaptık bu kilo olayını ama napim onun suçu. Yiyor ama kilo almıyor anası kılıklı
Boyu 110 şu an, normal gibi ama bakalım ilerde nasıl olacak.

senin paşa kaç cm uzadı canm Aysima çok fazla uzadı gibi 2 buçuk ayda 13 cm uzamış

İlk aylar öyle oluyor. Elif de 44 günlükken 58 buçuktu :) Doğuma göre +7.5 cm yani.
Yarın 62 günlük, bakalım kaç olmuş kilosu boyu çok merak ediyorum.
Senin kız çok hızlı çıktı valla maşallah. 6 aylık yürümesin kız bu

Benim ki 3 ü bitirdi aynı kiloda boy attı galıba birden 104 cm baya zayıf görünüyor hele yazlık giydi bugün çöp gibiydı

Oğlum halâ hasta canım ya simdi yine serum yiyor insallah duzelir artik icim parçalanıyor ...Masallah sen ne guzel kilo vermissin oyle sen vermek istemiyorsun bendr almak istemiyorum imsallah basaririz
Bu arada su Harvey Karp in dedigine katiliyorum

Canım bu arada benim kız da genel de bende bir tık daha fazla ağlıyor. Bunun muhtemel sebebi süt kokmamız hiç takma kafana

Aa öyle miymiş? Gerçi ben cidden süt kokuyorum ya, 1 gün duş almayayım sütsü sütsü geziyorum :)
Kızlar anlatmışlar canım, korkma sende.
Kızlar oyun halısı için erken mi sizce kullanan var mi ilk çocuğunda önerir misiniz?
İlk kızımdan kalma oyun halımız vardı geçen çıkardım pek anlamadı daha :) sonra büyük kızım alıp çadırının içine koymuş oynuyor yani büyüğün dikkatini çekti
Eki Görüntüle 2256017 kızlar bu nekadar rahat birşeymiş bugün girmediğim mağaza kalmadı özlemişim gezmeyi oh be
Oh çok yakışmış güle güle kullanın canım, yenidoğan aparatı da var sanki? Öyle sıcaklarda pişer çocuk ama sıcağın altında da gezmeyiz heralde yaaa?
Önce emzirip sonra biberon verirsen alışmaz gibi eliyor bana. İlk 3 ay bol bol beslensinler de en önemlisi o
Valla gak dedikçe meme guk dedikçe meme modundayım bende, hazır evdeyim vaktim var onun da hakkı, emsin kuzum.
Ay ne güzel bizde gelicez o günlere inşallah.
aceleci anam bu kız herşeyi erken yeni değil yanlış hatırlamıyorsam 1 aylıkken di ilk dönmeye başlaması,hatta küvezdeyken bile hemşireler sakın kapağı açık bırakma dönüyor demişti :)
Ay kuzum maşallah ona, çok tatlış.
Bizimki de 16 kilo, Temmuz sonu doğmuştu. Şu ara easy fish oil balık yağı tableti istedi, aldım biraz açtı sanki iştahını bi deneyin sizde.

Amaaan toparlansın kuzun artık yaa, hiç kıyamıyorum yavrulara. Allahım şifa versin tez zamanda.

Canım senin kı kaç yaşında 16 kg

Kızlar bugün türk kahvesi içtim saat 4 gibi. Asya 5’ten beri uyumuyor hala uyanık şoklardayım kahveden midir nedir ağlamıyorda öyle bakınıyor etrafa bida haytta içmem ne zaman uyucak acaba bu bebe
Valla ben gebelikte de şimdi de Türk kahvesi / filtre kahve içiyorum etkilemiyor, onun uyumayası gelmiştir hiç kahveye yorma canım. 1 fincan kahveden bişi olmaz bence.

Benim ki 3 ü bitirdi aynı kiloda boy attı galıba birden 104 cm baya zayıf görünüyor hele yazlık giydi bugün çöp gibiydı

Maşallah gayet iyiymiş canım kilosu neye takıldın ki sen?
Boy da 3 yaşından sonra yavaşlıyor senede 4-5 cm anca atıyorlar. Boy uzarken kilo sabit kalınca o iş fena işte :))

Sen bana 2-3 kilo atıver bacım benim yerim var:)

Balık yağı veriyorum ben de arada Carlson, kışın haftada 2 gün balık yiyoruz diye arada veriyordum ama balık mevsimi bitince sürekli veriyorum.
Benimkinin derdi yememesi değil, yiyip kilo almaması. Çok yavaş kilo alıyor.

Kızlar bugün türk kahvesi içtim saat 4 gibi. Asya 5’ten beri uyumuyor hala uyanık şoklardayım kahveden midir nedir ağlamıyorda öyle bakınıyor etrafa bida haytta içmem ne zaman uyucak acaba bu bebe

Yok kız onun uyumayacağı vardır:)
Bir fincan Türk kahvesinde 70 mg kafein var. Hamilelikte bile 210 mg'a kadar izin vardı. O kadarcık kahve sütten geçip de bebeye uykusuzluk yapmaz merak etme :)

O zaman genetik canım sizinki, oh ne güzel büyüyünce iyi olacak senin gibi, bende yiyip yiyip almasam keşke. Bu arada ben istediğin kadar veririm sana kg, benden al lütfen

Evet ya bilerek degiştirmedim resmi biraz fazla açık yazıyordum burda. Görümcelere falan da bahsedince degişeyim ne olur ne olmaz dedim
Aman bende diyorum kk da Şubat annelerini okuyorum diye, ne çok şey öğrendim burdan neden söylemeyeyeyim :)

Arkalarından atmıyoruz ya, övüyoruz aksine onları, okusun da gururlansınlar

102 cm kuzeni, onun da kılo 16 masallah toplu duruyor. aynı alıyoruz kıyafet ona tam oturuyor benim kıne de az kısa kiloları aynı ama fark var bakınca 2 cm boy bu kadar fark eder mi edermiş

denk gelmiştir canım doğumdan beri hergun içiyorum hamileyken de günde 1 defa mutlaka içerdim çocukta hicbir fark yok keyfine gore davranıyor. Bu arada kafein sute 68 dakika sonra geçermiş zaten 4te içsen 5e kadar ancak geçer emzirdin çocuk sindirdi diyene kadar 6

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…