2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Canlar Güney yaklaşık bir haftadır yeşil kaka yapıyor.. Arada hafif balgamlı gibi oluyor kakası çok fazla değil kendi yuttuğu balgamdan dolayı da olabilir tabi.. Biraz araştırdım bebek ön sütü fazla alınca kakası yeşil olabiliyormuş ama ben bir göğüsümü en az 2 hatta 3 kere veriyorum iyice boşaltsın diye. İnek sütü alerjisi olsa başından beri süt ve süt ürünleri tüketiyorum o kadar sütlaç kaymak vs tükettim bir şey olmadı sonradan olma ihtimali nedir bilemiyorum, süt alerjisi olsa kakası köpüklü falan olurdu öyle bir şey de yok bilemedim ya bugün evdeki tartımla kilosuna baktım 1 kilo almış sadece şuan 5 kilo 1 hafta önce ölçtüğümde de 5 kiloydu kilo alımı yavaşlamış belli sizce neden böyle oldu bu çocuk ya kafama çok takılıyor anlamış değilim emmesinde herhangi bir sorun yok olmazsa doktorumuza randevu alıp gidicem internette okuduklarıma göre normal bir durum da olabilirmiş ay bilemedim ya

Bizim de bir haftadır ara ara yeşil kaka ve kusmada artış var idrar tahlili yapıldı enfeksiyon var mı diye yokmuş yeşil kakayıda hiç önemsemedi olabilir anne sütü alan bebekte dedi. Bugün aşımız vardı sağlık ocağında tartıldı kilo alımı bizim de yavaşlamış valla anlamadım gitti

Önce emzirip sonra biberon verirsen alışmaz gibi eliyor bana. İlk 3 ay bol bol beslensinler de en önemlisi o

Canım ön süt ü fazla alıyorsa sütün yaglı kısmı sonda ya belki ondan yavaşlamıstır bide bebe boy atarken kılo alımı az olur derler
Ben kızımın kılosuna takık oldugu için çok duydum boy atıyor o dan kılo alımı az die

Ama ilk aydaki kilo alım hızıyla simdiki bir olmaz ki bkraz daha yavaşlayacak canım anladığım kadariyla yeşil kaka sorun değil dr lar onemsemiyor sen yine de dr una gotur kalbin rahat etsin

Doktoru pek sevdim. Doktorların çoğu internetten nefret ediyor zaten

Canım çok geçmiş olsun tekrar. Nasıl oldu oğlun?
Emzik denedik de öğürüyor arkadaşım ya almıyor. İlk kızım da almamıştı. Benim bebeler meme dışında bir şey almıyor.

Kızlar ben gibi 2 kilo alan var mı?Emzirirken ben kilo veremedim uzerine aldım once daha hareketiydim şimdi surekli memede olduğumuzdan oturuyorum ben ona bağlıyorum sizde durunlar nasıl yanlız miyim?

Bu sabah tartıldım senin için. Sen sordun diye yani :)
48 ile hamile kalmıştım, 59 ile doğuma gittim. 51.5 şu an sabah aç karnına. Artık 50'nin altına düşmek istemiyorum zaten. Böyle kalırım inşallah. Ama göbeğim gitsin

Kızlar gündüz uykusu icin kundak yapıyorum (sadece kollarını sabitliyorum battaniyeyle)ben ayağımda sallıyorum yoksa benim kızda asla uyumuyor o şekilde uyuyor ama basta mizirdaniyo sonra dalıyor deneyin derim

Ben doğduğundan beri yarım kundak yapıyorum. Gündüz omzumda falan uyuyor bazen kundaksız ama gece başka türlü uyumaz zaten. Çok tepişiyor eli kolu durmuyor, uyandırır kendini. 3. Ay bitene kadar yapcam. Sonra isterse, hazırsa yavaş yavaş bıraktırırım.

Ah keşke bizimki

Bende bazen babasından kiskaniyom :) o alınca guluyo susuyo,kızım beni çok seviyo diye beni sinir ediyo zaten ,baban geldi kızım ağlama diyo,bide bana çocuğu nie aglatiyon diye kiziyo

Benimki de "bende çok ağlıyor, al annesi" deyip bana tutuşturuyor. 3-5 ay geçsin de ben de ona tutuşturcam :)

Kızlar herkes bi 3.ay diyor ya :) hepimiz 3 .,ayı beklioz 3.ayda neler degisiyo :)uyku düzenlerini oturuyo yeme düzenleri mi gazlar mi son buluyo kesin olarak,tecrübeli anneler ?

Valla bu kızım 3 aylıkken sakinler mi bilemiyorum ama ilk kızım 3 ay 20 günlüktü dönmeye başladığında, sonrasında daha rahat etmiştik. Gece uykuları falan da daha güzel olmuştu.
3 ay, çocuğun anne karnından ayrılıp, ondan ayrı bir canlı olduğunu kabullendi zaman olarak kabul ediliyor ya o bakımdan 3 ay deniyor. Harvey Karp'ın teorisi var ya; "Bebekler aslında 12 ay anne karnında kalması gereken ama daha fazla kalırlarsa eğer fizyolojik olarak doğmaları imkansız hale geleceği için 9 aylık doğan canlılardır." diyor. O sebeple ilk 3 aylarını anne karnına özlem duyarak ve geri dönmek isteyerek geçirirler diyor. 3 ay erken doğuyorlar yani gelişimlerini tamamlamadan. Ağlamalarını falan hep buna bağlıyor.
İlK 3 ayda çocuklara herhangi bir şey alışkanlık yapmaz, ağladıkça kucağa alın, emzirin falan diyor. Kundak da öneriyor bu aylarda.
Bakalım hayırlısı şu ilk 3 bir geçsin de bakarız gerisine. İnşallah her şey güzel olur hepimiz için.

1. Ay aşısında aile hekimimize yeni başlayan hemşire de beni böyle korkuttu. "Bıngıldak kapanmaya başlamış" falan dedi. İşte olası sonuçlarını, olursa ne yapılması gerektiğini falan konuştuk. Biraz içim bulandı ama fazla dert etmedim. Sonra 45 günlükken kalça ultrasonu çektirmeye gittiğimizde çocuk doktorumuza anlattım durumu; baktı, gayet normal kapanma falan yok dedi. 37 cm baş çevresiyle doğdu, 45 günlükken 40.5 ölçüldü. Sıkıntı yapacak bir durum yok şimdilik baş çevresi büyümeye devam ettiği sürece takılmam fazla. 4 aylıkken falan kapanmaya başlayabilir demişti zaten doktorumuz da.

Bir kez şans eseri mi oldu yoksa sürekli dönüyor mu? Maşallah baya erken başlamış seninki.

Al bendende o kadr ben ne zamnan kollari kundak yapsam on dakkaya uyanir benimkiler ikiside cok ozgur ruhlu bebekken asla kundak yaptrmadilar buyugum hala uzerne asla bisiy orturmez done done uyur

Büyük kızım 3 aylık olana kadar falan yarım kundak yapmıştım, şu an 5 yaşını geçti, yorgan örtmediği için merinos yününden uyku tulumu aldık 2 yıl önce yoksa zatürre olmuştu şimdiye kadar. Çok kıpır kıpır bir bebek ve çocuk oldu her zaman. 10 aylık yürmüştü yerinde duramadığından :) Kundak yapmasam onu da uyutamazdım bebekken.

Eki Görüntüle 2256017 kızlar bu nekadar rahat birşeymiş bugün girmediğim mağaza kalmadı özlemişim gezmeyi oh be

Oh canına değsin. Çok sevindim kullanabildiğine. Güle güle gezin :)

Benim kızım kakası yeşil değil ama böyle uzun uzun sarkıntı şeklinde uzantıları var. Nasıl anlatsam, uzayan sümük gibi değil de vıcık vıcık işte ya ay anlatamadım da.:) hala sulu sulu zaten kakası, kıvam almadı henüz. İçinde şu partiküllerden de var ve hardal rengi. Ben de sırf ön sütü almasın diye 2-3 saatin içinde kaç kere emzirirsem emzireyim aynı memeyi veriyorum iyice boşaltsın diye. Zaten renginden belli oluyor. Aynı memeyi 2 veya 3.'ye verdiğimde direk beyaz-sarı renk süt geliyor ağız kenarından görüyorum. Şişen memeden ilk kez verdiğimde ilk akış çok hızlı oluyor ya öksürürken falan memeyi ağzından çıkardığında görüyorum şeffaf gibi ucundan fışkıran süt.
Yarın bizim de aşı ve kontrol var bakalım ne durumda kilo alımı. Yavaşladı gibi geliyor bana da biraz ama bakalım görcez yarın.

İlk ayda çok sağlam kilo ve boy atıyorlar sonra yavaşlıyor zaten ikisi de. İlk aydaki gibi kilo alıp uzasalar 6 ayda 1 yaşında çocuk gibi olurlar :)
İlk kızımda çok çektik kilodan, hala da çiroz sağolsun :) Bunu yastık gibi yapcaz yakında :)))

Demekki gerçekten öyleler ki gözümüze batıyorlar.:))

Ohh artık size iyi gezmelrr memnun kaldın mı üründen peki
evet gayet iyi ama şimdiden biraz sıcak oldu yazın terletebilir galiba
jeya kız senin cimcime miydi dönmeye başlayan? Ne durumda iki tarafına da dönebiliyor mu artık?
evet canm dönüyor ama tek taraftan yüz üstü yatarken sırt üstü çeviriyor,senin cadıcık napıyor?

evet gayet iyi ama şimdiden biraz sıcak oldu yazın terletebilir galiba
evet canm dönüyor ama tek taraftan yüz üstü yatarken sırt üstü çeviriyor,senin cadıcık napıyor?

Napsın benim cadı daha yüzüstü yatmayı bile sevmiyor nasıl dönecek bilmem :) benimki amuda kalksan memnun olmaz anacım, keyfine göre oluyor her şey :)

Bnm kız da boy attı kilo sabit kemikleri sayılıyor boy atınca çokda takılmak istemiyorum ama ister istemez oluyor bide yemiyor sıpa ben hazırlıyorum kokuya görümcemn kızı geliyor o yiyor gidiyor benim ki de ben sevmem sen ye diyip veriyor önüne :)

kimseye yaranmaya çalışma kuzum boşver duyma sen konusanlari bir sure daha dişimizi sıkıcaz omur boyu boyle kalıcak değil ya 3.aydan sonra toparlar bebeler diye umut ediyorum
Inşallah valla . 40 ı çıksın daha iyi olacak dediler çıktı şimdi 3 ay diyorlar. Hayırlısıyla uykusu bi düzene girer inşallah. Böyle böyle büyüyecekler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…