2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
wendy wendy V volveron @engteacher86 B Bal-sincap hadi ya bende kahveye bağlamıştım demek denk geldi. Ama iyi oldu akşm 5’ten sonra uyumaması 11.30’da uyudu gece güzel uyudu. Sabah 5.30’da da güne başladık. Gaz ve kakası yüzünden onları çılarabilse daha uyurdu sanırım ama ıkınmaktan uyuyamadı:KK43: kızlar bu arada 30 nisanda annem geliyor yanına 22 mayısa kadar duracak. 22 mayısta da annemle birlikte bende istanbula gitmeyi düşünüyorum. Ağustosun başında gelicem.
Eşim uzmanlık sınavına hazırlanıyor . Haziran temmuzda kampa giricek en azından bende yalnıx kalmamış olurum e bide iş yüzünden hiç ailemle uzun kalamamıştım hep 1 hafta falan. Hazır ücretsiz izindeyken biraz tadını çıkarayım çocukta güzel büyür. İstanbuldaki evimiz sahile çok yakın bide bahçeli mahalle kültürü olan sokaklarında hala çocukların oynadığı bir yer. Asya içinde iyi olucak. Trabzonda site hayatı bizi çok sıkıyo çünkü.

Kızlarr yalncı emzik kullanan var mı? Bizim sıpa yalancı emziği 1 hafta uğraş sonunda tuttu. Aventin ışıklı emziğini tuttu. Gerçekten rahatlıkmış memeyi dk başı istemiyor artık . 2-2.5 saatte bi emiyo. Onun dışında emzik ağzında oyalanıyo. Uykuya geçişi kolay oluyo gündüz emzik sayesinde.
Tabi korkuyorum meme reddi olur mu bıraktırsam mı emziği diye ama annem katiyen istemiyo emzik rahatlıktır bırak emsin diyo bilemedim bende. Kızımı plastikle kndırmak hiç hoşuma gitmesede eskiden markete bile gidemezdim meme yüzünden şimdi en azınsan emzirdikten sonra 2 saat boş vaktim oluyo. Napsam tecrübeliler siz ne düşünürsünüz bu konuda ?

Benim kızım kakası yeşil değil ama böyle uzun uzun sarkıntı şeklinde uzantıları var. Nasıl anlatsam, uzayan sümük gibi değil de vıcık vıcık işte ya ay anlatamadım da.:) hala sulu sulu zaten kakası, kıvam almadı henüz. İçinde şu partiküllerden de var ve hardal rengi. Ben de sırf ön sütü almasın diye 2-3 saatin içinde kaç kere emzirirsem emzireyim aynı memeyi veriyorum iyice boşaltsın diye. Zaten renginden belli oluyor. Aynı memeyi 2 veya 3.'ye verdiğimde direk beyaz-sarı renk süt geliyor ağız kenarından görüyorum. Şişen memeden ilk kez verdiğimde ilk akış çok hızlı oluyor ya öksürürken falan memeyi ağzından çıkardığında görüyorum şeffaf gibi ucundan fışkıran süt.
Yarın bizim de aşı ve kontrol var bakalım ne durumda kilo alımı. Yavaşladı gibi geliyor bana da biraz ama bakalım görcez yarın.
@engteacher86 dün bizimde ilk defa öyle içinde sümüksü uzayan bişeyler olan bi kakamız oldu doktora fotoğraf gönderdim probiyotik kullanalım dedi. Biogaia kullanıyodul zaten günde 5 damla onu 10a çıkarttırdı. Acaba niye oluyo onu soramadım ama sizin hepmi öyle kakadı?

Kızlarr yalncı emzik kullanan var mı? Bizim sıpa yalancı emziği 1 hafta uğraş sonunda tuttu. Aventin ışıklı emziğini tuttu. Gerçekten rahatlıkmış memeyi dk başı istemiyor artık . 2-2.5 saatte bi emiyo. Onun dışında emzik ağzında oyalanıyo. Uykuya geçişi kolay oluyo gündüz emzik sayesinde.
Tabi korkuyorum meme reddi olur mu bıraktırsam mı emziği diye ama annem katiyen istemiyo emzik rahatlıktır bırak emsin diyo bilemedim bende. Kızımı plastikle kndırmak hiç hoşuma gitmesede eskiden markete bile gidemezdim meme yüzünden şimdi en azınsan emzirdikten sonra 2 saat boş vaktim oluyo. Napsam tecrübeliler siz ne düşünürsünüz bu konuda ?
sen nasıl istiyorsan öyle yap canm ama kendi adıma söyleleyim inanılmaz rahat bir durum özellikle dışarı çıktığımızda emzirme odasını bulana kadar bile ver ağzına sakince elin ayağına dolanmadan ara odayı,gündüz biliyorsun ki karnı tok yarım saat olmuş emeli ama uykuya dalamadığı için emmek istiyor ver emziği rahatlasın uyusun bebekler de rahat biz.rahat bunu bulandan Allah razı olsun :)

sen nasıl istiyorsan öyle yap canm ama kendi adıma söyleleyim inanılmaz rahat bir durum özellikle dışarı çıktığımızda emzirme odasını bulana kadar bile ver ağzına sakince elin ayağına dolanmadan ara odayı,gündüz biliyorsun ki karnı tok yarım saat olmuş emeli ama uykuya dalamadığı için emmek istiyor ver emziği rahatlasın uyusun bebekler de rahat biz.rahat bunu bulandan Allah razı olsun :)

Aynen öyle bir haftadır veriyorum hop uyuyo emzirme aralıklarımız uzadı. Ama bu ay kusması çok oldu kilo alımı az farkındayım kontrolümğz taa ayın 20’sinde bakalım ne kadar kilo almış. Şu kusmalar olmasa:KK43: bende gaviscon toz alsam mı kontrolü mü beklesem bilemedim.
Sen mama veriyor musun yine aradacanım? Geçen ben gece verdim valla .

Kizlar bu yeni nesil bebelerin kakalari da degisik oldu acaba kış bebekleri usutuyorlar mi ?Doger cocukllarom da iken hatirliyorum yaz bebekleri idi onlar kkaka lari hardal sarisi krem kivaminda idi hic yesil kaka partikul falan gormedim şimdi kizimin kakasi da sizin anlatriginiz gibi ama mukuslu degil şükür partikül ler var sanki sindirmemis gibi hele bi yaz gelsin degisir mi acep ha bu kakayi dr a sorunca normal diyor

V volveron volvicim oğluş nasıl oldu daha iyi mi?
Yok canım ya cigerleri iltihaplanmış igne yiyor kuzum
Ben neler cekiyorum emzige alissin diye acayip rahatlık emzik bence ver cok memnun kalırsın canım

Yok canım ya cigerleri iltihaplanmış igne yiyor kuzum

Ben neler cekiyorum emzige alissin diye acayip rahatlık emzik bence ver cok memnun kalırsın canım

Oy geçmiş olsun yavrum benim ne kdar üşüttü öyle allahım çocuklar hiç hasta olmasa keşke. Rabbim şifa versin hayatım.
Tamam emziği bıraktırmim o zaman:)

Benim bebiş az uzamış sizinkilere bakınca. Gerçi dr problem yok dedi ama .. Herkesin böyle 10 cm falan mı benimki daha 5 cm uzadı.
Ne kadar oldu ki canım senin ki 10 cm falan olanlar subat annesi olacakken ocakda doguranlar ben dahil bir iki gün de bile değişiyor ölçüleri Şubat ortası sona doğru olduysa belki

Ben veriyorum canım kızıma da verdim ogluma da veriyorum 1 yaşında da bıraktırmak niyetim temizliğine dikkat ettikten sonra bişey olmaz Allah in izni ile

İlk kızım 3 ay 20 günlük dönmeye başlamasına rağmen 10 ay 1 günlük yürümeye başlamıştı. Öyle koltukta sıralama veya 1-2 adım falan değil. Bildiğin koltuktan koltuğa yürüyordu. Ondan dedim senin caDı 6 aylık yürür diye :)
Maşallah bebelere bende kızım 3.5 aylık örümcege başlayıp 6ayda bıraktırdk fır fır dönüyordu ortada 7 ay oldugu gün asker sürtünmesi iki gün sonra normal emekleme ve kalkıp tutunarak yürümeye başlamıştı 10.ayda da tamamen yürüdü dogum gününde ortada Fin Fin dans Edip oynuyordu ne güzel günlerdi ya ne çabuk geçti ve çabuk büyüdü sıpalar :)

wendy wendy V volveron @engteacher86 B Bal-sincap hadi ya bende kahveye bağlamıştım demek denk geldi. Ama iyi oldu akşm 5’ten sonra uyumaması 11.30’da uyudu gece güzel uyudu. Sabah 5.30’da da güne başladık. Gaz ve kakası yüzünden onları çılarabilse daha uyurdu sanırım ama ıkınmaktan uyuyamadı:KK43: kızlar bu arada 30 nisanda annem geliyor yanına 22 mayısa kadar duracak. 22 mayısta da annemle birlikte bende istanbula gitmeyi düşünüyorum. Ağustosun başında gelicem.
Eşim uzmanlık sınavına hazırlanıyor . Haziran temmuzda kampa giricek en azından bende yalnıx kalmamış olurum e bide iş yüzünden hiç ailemle uzun kalamamıştım hep 1 hafta falan. Hazır ücretsiz izindeyken biraz tadını çıkarayım çocukta güzel büyür. İstanbuldaki evimiz sahile çok yakın bide bahçeli mahalle kültürü olan sokaklarında hala çocukların oynadığı bir yer. Asya içinde iyi olucak. Trabzonda site hayatı bizi çok sıkıyo çünkü.

Canım güzel bi değişiklik olur size, annenlerin evi çok güzelmiş benim bile gidesim geldi 😂
Canım emme ihtiyacını gideriyorsun kuzunun korkma meme reddi olmaz, bi de kandırmış olmuyorsun aksine iyi bişi yaptığın. Bebek emmek ister sende emziriyosun işte ne olsun.

Günaydın kızlar. Bebeğini ayrı odada yatıran var mı? Benim yatak odamda şu an, kendi yatağında yatıyor. Odası da tam yatak odasının dibindeki oda. “Ah” dese duyarım. Ben tam 3 ay olunca ayırmayı düşünüyorum. Kusma problemi hiç yok ve gece 1 ya da 2 kere emiyor maksimum.

Günaydın kızlar. Bebeğini ayrı odada yatıran var mı? Benim yatak odamda şu an, kendi yatağında yatıyor. Odası da tam yatak odasının dibindeki oda. “Ah” dese duyarım. Ben tam 3 ay olunca ayırmayı düşünüyorum. Kusma problemi hiç yok ve gece 1 ya da 2 kere emiyor maksimum.
Benim kızım da bizimle ayni odada ancak kendi yataginda yatiyor. Ben de 4. Ayda kendi odasina gecirmeyi planliyorum hersey yolunda giderse.

X