2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Kızlar merhaba ben de 1 Şubatta oğlumu kucağıma aldım. Bir konu açtım ama cevap alamadım size danışmak istedim. Bu ay kontrolde doktorumuz bıngıldağının küçük olduğunu ve bu ay D vitaminini vermememi erken kapanabileceğini söyledi. Aranızda aynı durumu yaşayan ya da çevresinde gören var mı
Canım oğlumda yaşadık o sorunu saglikocagi hemsiresi bingildak kapali yok ilk defa karşılaşıyoruz yok hareketlerine dikkat et falan diye beni korkutttu netde ise sacmasapan şeyler yaziyordu neyse dr a gittik beyin cerrahi bakti ben ona dr bozuntusu diyorum 2 aylık bebegi tomografiye soktu eliyle muayenede bile anliyor dr lar ama oglum radyasyon aldi neyse bize dedi kafatasinda fontoneller var ikiyan ve 1 alında bunlar kapaliysa ameliyatla acariz dedi o zamanki psikolojimi sen tahmin et neyse isinin ehli bi cocuk dr una gittik bizde o da hic onemsemedi aylik gelisimi onemli dedi aynen de oyle oldu bıngıldak kapanmasi kafatasi buyumesine engel değil zaten genetik oluyor bunlar arkasindan kiziminda erken kapandi ikisi de 3 . Ayda kapandi oglum masallah cok zekı bir cocuk ama ben o dönem devit 3 vermemistim simdi bebegime de vermiyorum ha bu arada biz cok cocuk dr u degistik gittik geldik hicbiride onemsemedi bingildagin erken kapanmasi sorun degil yani

Bizim tahlillerde d vitamini değerimiz baya yüksek çıkmış canım bende kullandığım için onun için 1 ay verme 1ay sonunda tekrar bakalım dedi kafası için verme demedi ama yüksek çıktığı için kestik şu an
Bizim de dişler erkenden gelecek galiba D vitamini patlaması yaşıyor bıcırıklar

Canım oğlumda yaşadık o sorunu saglikocagi hemsiresi bingildak kapali yok ilk defa karşılaşıyoruz yok hareketlerine dikkat et falan diye beni korkutttu netde ise sacmasapan şeyler yaziyordu neyse dr a gittik beyin cerrahi bakti ben ona dr bozuntusu diyorum 2 aylık bebegi tomografiye soktu eliyle muayenede bile anliyor dr lar ama oglum radyasyon aldi neyse bize dedi kafatasinda fontoneller var ikiyan ve 1 alında bunlar kapaliysa ameliyatla acariz dedi o zamanki psikolojimi sen tahmin et neyse isinin ehli bi cocuk dr una gittik bizde o da hic onemsemedi aylik gelisimi onemli dedi aynen de oyle oldu bıngıldak kapanmasi kafatasi buyumesine engel değil zaten genetik oluyor bunlar arkasindan kiziminda erken kapandi ikisi de 3 . Ayda kapandi oglum masallah cok zekı bir cocuk ama ben o dönem devit 3 vermemistim simdi bebegime de vermiyorum ha bu arada biz cok cocuk dr u degistik gittik geldik hicbiride onemsemedi bingildagin erken kapanmasi sorun degil yani
Ah neler yaşamışsın ben sadece bıngıldak küçük dediği için bile nasıl stres oldum seni düşünemiyorum. Çok geçmiş olsun neyseki sonu güzel bitmiş canım içimi çok rahatlattın teşekkür ederim

Allah yardımcın olsun eşi yanında olmayan annelerin önünde saygıyla eğiliyorum,bugün akşama misafirim var kaç kere arayıp sipariş verdim sağolsun o getiriyor ben evde su bile bitse inip almam ona rağmen evde zorlanıyorum,sizlere helal olsun
Allah razi olsn canm artk kendime bile itiraf edemedigim tum evin islernn pesinde kosmaktan yoruldm ne marketi ne manavi bitiyrdu

Allah yardımcın olsun valla canım 2 çocukla eş olmayınca çok zor. Her ne kadar aman aman çocuğa bir faydası olmasa da eşimin varlığı yetiyor. Akşama kadar saatleri sayıyorum valla. Bu aylarda çok ağladığı için oyalayamıyor eşim, ondan az biraz tut getirip bana veriyor adam emzir diye :)) bazen tepem atıyor ağlamasından, 'bende de olsa ağlıyor al biraz da sende ağlasın' deyip atıyorum kucağına :) Büyüdüklerinde daha çık faydası oluyor eşlerin yani.
Umarım bir an önce eşin gelir. Geldikten sonra kalacak mı bari bir süre?

Ortak bir problem desenize. Bu gece ben de önce odayı havalandırcam soğuk hava girsin diye sonra da buhar makinesini çalıştırcam biraz yatmadan. Bir de yatak odasının kaloriferini diyorum kapatayım. Ben de çok terliyorum zaten sıcakta. İkimize de iyi gelir belki serin oda.
Şu sihirli 3 ay geçse de rahatlasak Allahım :olamaz:
6 aylık olunca nasıl bir hayatım olacak acaba diye hayal kuruyordum az önce omzumda Elif uyurken tek elimle bulaşık makinesini boşaltırken. Benim en zor zamanlarım bu zamanlar. İki kızımda da böyle oldu ilk zamanlar. Sağlık problemi olmadıkça 1 yaşından sonra beni hiçbir şey yıkamaz diyorum :rapci:
Kim bilir nasıl güzel günler olacak onlar :KK53::confused:
Mayisa kadr bulundgmz sehirde devm ise oyle seyir donusu ekstra izinleri olmuyo 2-3mayis gbide yurt disi bi ay yok :KK43:
Vay, yine mi keder?
Ama artık yeter!
Yine kapıda kara geceler
Vay, çileli başım
Ortasında kışın
İyice beter
Bu zor günler de
Elbet geçer bir gün
Herkes farkında
Herkes nasıl üzgün
İnsan biraz olsun akıllanmaz mı?
Büyümez mi er geç?
Yanardağ gibi için için
Sönmez mi bu sinsi ateş?

Ah neler yaşamışsın ben sadece bıngıldak küçük dediği için bile nasıl stres oldum seni düşünemiyorum. Çok geçmiş olsun neyseki sonu güzel bitmiş canım içimi çok rahatlattın teşekkür ederim
Canım bide doktorlar diyorlar ki eğer bingildak kapandı diye baş büyümesi olmasa kafamız 18 aylık bebeğin ki kadar olurdu aynı bizim doktorda hiç oralı olmadı önemsemedi bende yedim bitirdim kendimi ama doktorumuz rahatlattı birde çok ayrıntıcı bir doktor bu korka korka sormuştum bizi neler bekliyor diye şükür yani stres olma

Be
Aslında biliyor musun bunu cok düşündüm bende aceba olabilir mi diye. Hatta kavga eder oldum esimle bazı huylarina annesi kılıklı diyip resmen kavga ediyorum. Oda bana diyor sana birsey demiyorum lohusalık piskolojini bozmus diye
Bende bunu cok.yaparm kaynanayla bir arada olup onlar gttkten snra annen gbisin isde su huyunda annen gbi der dururum hepmz ayniyiz gerckten

Kesinlikle rahatla ben şunu öğrendim her drun ya da hemsirenin dedigine takilmamak lazım bizim burda kac tanidigimi agir hasta ilan etti dr lar onlara göre ölüyor lardi ama Ankara daki dr lara gidince hastaliklarin cokda ciddi olmadığını öğrendiler hem bebekler anne karnindaki gelisimin devamini ilk 6 ayda dışarda tamamlıyor Anneler olarak daha az vesvese yapıp bugünlerin tadını cikarmak lazim dedigin gibi benim psikolojimi mahvetmisti beyin cerrahı çocuğumu buyuturken o gunlerin tadını almadım hicc

Kollar mı tebrık ediyorum vallahi duruyor da öyle mümkün değil iki çocuğum da durmadı öyle .
Çocuk kendini güvende hissedermş ama benim kilere uymadı o sekl canım
Al bendende o kadr ben ne zamnan kollari kundak yapsam on dakkaya uyanir benimkiler ikiside cok ozgur ruhlu bebekken asla kundak yaptrmadilar buyugum hala uzerne asla bisiy orturmez done done uyur

Merhaba canım, ben okuyorum sayfayı sürekli. Doğumdan sonra kendime gelip düzeni oturtana kadar yazamadım, sonra da konular almış başını gitmiş yazmadım :) Beren Deniz 45 günlük oldu, pek gaz sorunumuz yok çok arada oluyor. Gece 3 saate bir uyanıp emiyor. 2950 doğmuştu, 2630 a kadar düşmüştü 4 günde. Şimdi 4600 şükür. Hassas mutfak terazisiyle tartıyorum. :) Ben kontrole gittim cumartesi, içimde baya büyük pıhtı birikmiş, rahim kasılıp atamıyor benim, düşük ilacı verdi Dr umarım düşer de operasyon olmam. Doğumda da rahim kasılamamıştı 1 saat kanamamı durduramadılar.

Yalnız çok önemli bir uyarı yapayım kızlar. Ankarada şehir suyunda salgın var. Kuzum 3 gün ishal ve şiddetli sancı çekti. Bir gece artık dayanamadık acile gittik, Dr söyledi, bizden önce 4 bebek daha gelmiş. Yıkarken boynundan yukarısını kaynamış soğumuş suyla yıkayıni şehir suyu ağzına burnuna gelmesin dedi.

Ay çok çok geçmiş olsun kuzum şimdi nasıl bebiş? Maşallah çok güzel büyümüş annesi. Normal doğum mu yapmıştın çok istiyordun hatırldığım kdarıyla. Arada yaz bizlere :) bende bu cuma kontrole gidicem bakalım benim rahim ne durumda. Bu arada bebeğin sadece anne sütü ile mi besleniyor ?

Benimki kucakta da artık uzun uyumuyor. Geceleri belki biraz uzun uyuyor . Önceden gece 3ten önce uyumazdı ama uyuyunca da öğlene kadar uyur dönerdi yatakta benimle. Şimdi ihlaya ihlaya erkenden de kalkıyor. Zar zor 2 saat daha uyuyor kucaklarsa. Sonra tüm gün uğraş dur. Valla hem bedenen hem ruhen çok yoruldum. Bi de lüzumsuz koca var yok sen alıştırdın yok sen ettin sürekli mene verdin yok kucağında hoplattın .. Yahu sütüm yoktu gelsin diye verdim ayrıca ilk 1 ay her ağladığında verin denilmiyor mu ?! Valla ne yapacağımı şaşırdım. Gece gündüz canım çıkıyor yine de kimseye yaranamıyorum
kimseye yaranmaya çalışma kuzum boşver duyma sen konusanlari bir sure daha dişimizi sıkıcaz omur boyu boyle kalıcak değil ya 3.aydan sonra toparlar bebeler diye umut ediyorum

Ay çok çok geçmiş olsun kuzum şimdi nasıl bebiş? Maşallah çok güzel büyümüş annesi. Normal doğum mu yapmıştın çok istiyordun hatırldığım kdarıyla. Arada yaz bizlere :) bende bu cuma kontrole gidicem bakalım benim rahim ne durumda. Bu arada bebeğin sadece anne sütü ile mi besleniyor ?

Saol canım bugün 4. gün daha iyi Deniz, sancısı bitti sanırım. Normal doğum yaptım canım, 39+3 te suni sancıyla 15 saat sürdü. 12 saat sonra, kafa pozisyonundan dolayı açılma olmuyor diye sezaryene gidiyorduk, Dr hadi 1-2 saat daha verelim ama artık mucize lazım kafasını düzeltmesi için dedi, 2 saat sonra kafayı düzeltti bebiş, açılmam başladı yarım saatte doğurdum :)
Sadece anne sütü alıyor canım hiç mama vermedim. Ama Dr tavsiyesiyle, 20 gün boyunca iki memeyi de uzun uzun emzirdikten sonra, memedeki kalan yağlı sütü sağıp verdim. Yani aslında bir önceki emzirmede sonunda sağdığımı, sıradaki emzirme sonunda ekstradan verdim. (Aventin biberonuyla) Gündüz saat başı emzirdim gece 1,5 saatte bir. Şimdi gündüz de gece de o ne zaman isterse o zaman emziriyorum. Tabi alıştı en fazla 3 saat dayanıyor gece, acıkıyor. Bu arada sabah akşam humananın anne çayı ve rezene çayını içiyorum. Ayrıca anason çayı da içiyorum. Promalt içiyorum arada. Bol tahin pekmez...

Saol canım bugün 4. gün daha iyi Deniz, sancısı bitti sanırım. Normal doğum yaptım canım, 39+3 te suni sancıyla 15 saat sürdü. 12 saat sonra, kafa pozisyonundan dolayı açılma olmuyor diye sezaryene gidiyorduk, Dr hadi 1-2 saat daha verelim ama artık mucize lazım kafasını düzeltmesi için dedi, 2 saat sonra kafayı düzeltti bebiş, açılmam başladı yarım saatte doğurdum :)
Sadece anne sütü alıyor canım hiç mama vermedim. Ama Dr tavsiyesiyle, 20 gün boyunca iki memeyi de uzun uzun emzirdikten sonra, memedeki kalan yağlı sütü sağıp verdim. Yani aslında bir önceki emzirmede sonunda sağdığımı, sıradaki emzirme sonunda ekstradan verdim. (Aventin biberonuyla) Gündüz saat başı emzirdim gece 1,5 saatte bir. Şimdi gündüz de gece de o ne zaman isterse o zaman emziriyorum. Tabi alıştı en fazla 3 saat dayanıyor gece, acıkıyor. Bu arada sabah akşam humananın anne çayı ve rezene çayını içiyorum. Ayrıca anason çayı da içiyorum. Promalt içiyorum arada. Bol tahin pekmez...
Ya canim bende bu sagma isininyapiyorm ve bakiyorm ki emzrmede cok fazla emmiyor baya sut duruyo gogusumde emdigi ile emmedigi meme arasinda 30 en fazla 60 cc fark oluyo sagdigimi veriyom cop cop.iciyo bendme korkm.bu sagma.isine alismasi ama.ne o ne ben vazgecmiyorm her emzrmeden.sonra sagip binern verym.cok.sukur gelisimi bizimde cok.iyi gidiyo sadece anne sutu aliyo ama isde korkuyrm sadece sagma.isine.alisirsa diye bu ayda boyle.gidip 3ayini doldrdktan.snra sagma isini kesmeyi.dusumuyrm yapablrsem

X