2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
İstek olmayan bir ben değilmişim:))

Anladim demekki kisiye göre değişiyor. Smear testi belkide bilincaltimda kaldı.Bende nerdeyse eşimin şirketinin iflâs edip işsiz kalmasına neredeyse sevinicem yani. İyi oluyor evde olmasi gercekten bunaldigim anda veriyorum saat fark etmeden iyi oldu benim için.
Kızlar ben o kadar çok yıprandım ki bu kaka normal mi
Canım benzer kaka bizim oğlanda yapıyor maflor verdi dr 5gün kullanip arayacagiz ama salı devlete gidince gostericem ordaki drada. Allah sabır versin hepimize hem tecrubesiziz en ufak seyde panik oluyoruz. Dün aksamdan beride fışkırarak kusuyor benimki sabah cok fenaydi yataklar ustumuz başımız batti.
Haha iyiymiş. Valla bizimkide hissediyor babasi sarilmaya çalıştığı anda bile uyuyoraa

İlk defa oldu hala kilo alamadı süt alarjisi olabilir mi bugün sokak sütü içmiştim gece mahfolduk cok agladı
Dogdugundan beri kac kilo aldı canım?
Ben süt ürünleri baya tuketiyorum peynir yogurt sütlü tatlı lar falan ama sade süt içmiyorum buyuklerde bile sindirimi çok zormuş bebege de gaz yapar sut allerjisinde kaka da kan olur test yaptirmak lâzım ama kilo alımı da az sa takviye yap canım bak benim emzirmem kilo yapmadı kızıma mecbur gelişimi icin mama kullanıyoruz

Mama veriyorum artık ama sütüm az oldugunda çünkü baya var. Doğduğundan beri 600 gr almış sadece kahroluyorum

Offf yanlız kalmak cok zor ya bende hep diyorum keşke yakinimdsa yardim edecek biri olsaydı ama geçecek bugünler az kaldi 2 ayi devirdik sayalim gittikce daha kolaylaşacak

Doktor geçiş süreci dedi az ver
Mama dedi

Offf yanlız kalmak cok zor ya bende hep diyorum keşke yakinimdsa yardim edecek biri olsaydı ama geçecek bugünler az kaldi 2 ayi devirdik sayalim gittikce daha kolaylaşacak
Bak volvi sana güveniyorum 3. Ay milad olsun lütfen sen tecrübelisin düzelecek diyosan düzelecektir :) kaldı 1.5 ay :))) şaka bir yana bende sizlerin tecrübesine güveniyorum ve 3. Ayı bekliyorum Allahım inşallah hepsi düzelir kuzuların. Ama @engteacher86 ın dediği gibi 6. Aydan sonra düğün gibi güzel geçsin inşallah . Ben 4. Ayımda nasipse istanbula ailemin yanına gidicem 6. Ayın sonuna kadar kalıcam. O süreçte baya bi değişir sosyalleşir çocuk. Daha güzel büyür trabzonda çok yalnızız gidicek doğru düzgün yerde yık. İstanbulda evimiz bahçeli sahilede yakın sokakta çocuk dolu gelişimi için daha uygun orası.

Mama veriyorum artık ama sütüm az oldugunda çünkü baya var. Doğduğundan beri 600 gr almış sadece kahroluyorum
Kahrolma sakin ol oncelikle güvenebileceğin bi dr un olsun ve dedigim gaita testini yaptır bence inek sütü allerjisi icinde süt ve sut ürünleri tuketme bi kac gün bak bakalim bu dedigim icin bana kimse kızmasın ama sağlık icin mama vermek gerkiyorsa verilmeli tamam anne sütü mucizevi bisey ama mama da illa kötü diyemeyiz cok şükür ki imkân var eskiden pirinc unu verilirmiş cok sukurki mamayla buyuyen bebeklerinde digerlerinden eksik bi yanı yok ha bu arada eger allerjik bi durum varsa mama bile mukuslu kaka yaptırır

Sağol canım test yaptırıcam ilk işim pazartesi bizim mukuslu olmuş demi kaka genelde hep öyle zaten ama rengi ilk defa yeşildi

Ayy istanbulu oyle anlattın ki benim bile gidesm geldi shh canim benim 3. Ay diye dillendirim dua niyetine gecsin diye de soyluyorum yoksa kizim tam bir kolikdi 9. Ayda sustu ama oglum 2. Ayda rahatlamis 3. Ayda da ben bebege alışmış tim yani bi duzen oturtmustum yanlız şundan eminim yazı
Bi gorelim rahatliycaz ilk aylar bebek bakimi cok cok zor oluyor
Sağol canım test yaptırıcam ilk işim pazartesi bizim mukuslu olmuş demi kaka genelde hep öyle zaten ama rengi ilk defa yeşildi
Evet mukuslu kaka belli yanliz dedigim gibi sogukda almiş olabilir içtiğin sütte yapmiş olabilir en iyisi dr un teşhis etmesi

Ben rago bel korsesi kullaniyorum, memnunum. Gobegim dumduz olma yolunda ilerliyor. Ama ben sezayen dogum yapmadim, dikisim yok yanlis yonlendirmek istemem. Yine de bir arastirirsiniz.

Günaydın anneler
Doktora gitcez birazdan, kendimi kontrole. Smear alacak muhtemelen, ay beni de gerdiniz yahu hiç korkmazdım ben böyle şeylerden
Neyse yaptırayım da kurtulayım. Bir daha da Elif 1 yaşını doldurana kadar kapısının önünden geçmem bir sıkıntı yaşamazsam

Allah seni ne etmesin güldürdün beni sabah sabah
Şeyinin derdine düşeceksin tabi, Allah korusun, şu an en korktuğum şey bir kaza kurşunu
Sprial seçeneklerimin arasında yok benim. Kayıyor ediyor, güvenmiyorum hiç. Kaydığını da hamile kalınca anlıyorsun, bence hiç güvenli bir yöntem değil.
Hapı 3 sene kullanmıştım, ilk kızım 2 yaşını bitirince emmeyi bırktırdığımda başladım 2. Ye hamile kalana kadar kullandım. Hapı bıraktım, 2 ay dikkat ettik hapın etkileri silinsin vücuttan diye. Sonra bebeğe karar verdiğimizin 2. Ayında hamileydim. Bana kilo falan gibi bir yan etki yapmadı. Sadece, yeni nesil haplar vücuda daha az zarar versin diye hormon oranı biraz düşük. O yüzden aralarda lekelenme şeklinde kanama yapabiliyor. O kadar kusur hiç problem değil benim için. Şimdilik eşim korunur ama sonrasında ne yaparım bilmiyorum, 2 yaşına kadar emerse kızım yaş 35 olacak. Bilmiyorum yanİ ne yaparım tam karar vermedim henüz.

Mesajı yeni gördüm. 2 aylık mı şimdi ? 600 gram evet az ama doktor neye bağladı? Gerçi tam bilemez. Sütünüz azsa hep meme mama şeklinde besleyin. Mamayı da mutlaka verin yazık aç kalmasın. Ne kadar çok meme emerse o kadar artıyor süt. Bi de sağdınız mı hiç ?

Dün ben sokak sütü almıştınm.bi bardak içmiştim ondan sonra kötü oldu. Öyle hissettim. Doktor 2 hafta daha bekleyelim demişti. Sütüm var ama yine de kilo alsın dlye mama veriyorum 48 günlük olduk

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…