2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Bendede ara ara damla damla geliyor cok değil. Hala dikiş yerim acıdığı için de cesaret edemiyorun.

Düzelir isallah kızın canım şansına Bari eşin gecedeyken rahat edersin. Gece huysuzluklari cekilmiyor gercekten çünkü bizde baya yorgun ve uykusuz oluyoruz. Bence eslere de 2 ay doğum izni verilmeli.

Çok cahil kalmışım 3 aylık iğne mi varmış. Ay çok korkak çıktım ben hala cesaret edemiyorun. Fırsat vermiş ya çocuk daha ne yapsin cocuk:))

Bu gidisle bizimde 60 bulacak. Cok can yanıyor mu ay hic birsey yapasım yok,anneliğin vermis oldugu birsey mi bilmiyorum, eşime sarılmak bile gelmiyor içimden.

Ay hem acelesi yok hemde isteğim yok hic. Esime sarılıp opesim bile gelmiyor bu durum normal mi bilemiyorum.

2sini güzel fiyata yaptırmisiniz canım. Bende sali günü devlete randevu aldim çok uzak tarihe randevu vermeslerse yaptıracam orda.
Bize karin ultrosyinu yaptirin demedilerki

Günaydın anneler :anne:
Doktora gitcez birazdan, kendimi kontrole. Smear alacak muhtemelen, ay beni de gerdiniz yahu hiç korkmazdım ben böyle şeylerden :KK53:
Neyse yaptırayım da kurtulayım. Bir daha da Elif 1 yaşını doldurana kadar kapısının önünden geçmem bir sıkıntı yaşamazsam :confused:

Allah seni ne etmesin güldürdün beni sabah sabah :KK53:
Şeyinin derdine düşeceksin tabi, Allah korusun, şu an en korktuğum şey bir kaza kurşunu :KK57:
Sprial seçeneklerimin arasında yok benim. Kayıyor ediyor, güvenmiyorum hiç. Kaydığını da hamile kalınca anlıyorsun, bence hiç güvenli bir yöntem değil.
Hapı 3 sene kullanmıştım, ilk kızım 2 yaşını bitirince emmeyi bırktırdığımda başladım 2. Ye hamile kalana kadar kullandım. Hapı bıraktım, 2 ay dikkat ettik hapın etkileri silinsin vücuttan diye. Sonra bebeğe karar verdiğimizin 2. Ayında hamileydim. Bana kilo falan gibi bir yan etki yapmadı. Sadece, yeni nesil haplar vücuda daha az zarar versin diye hormon oranı biraz düşük. O yüzden aralarda lekelenme şeklinde kanama yapabiliyor. O kadar kusur hiç problem değil benim için. Şimdilik eşim korunur ama sonrasında ne yaparım bilmiyorum, 2 yaşına kadar emerse kızım yaş 35 olacak. Bilmiyorum yanİ ne yaparım tam karar vermedim henüz.
Ay bacım ne yapayım bende bilemedim. :işsiz: Peki emziren anneler için doğum kontrol hapları var onlardan kullanmayı düşünüyor musun? Ya bu haplar kilo aldırıyor, ciltte lekelere sebep oluyor vs gibi şeyler çok duydum o yüzden uzak durmuştum. Şuan hapa sıcak bakmıyor değilim ve sen bayağı kullanmışsın o yüzden bana hapın yan etkilerinden bahsedebilirsin bana yol göstermiş olursun :KK49:

Kızlar benim psikolojim iyice bozuldu. Bütün sıkıntılarına ragmen mecbur silikon uçla emziriyorım bebegım bırakmadığı için 1. Her meme verişte hemen silikona süt dolmadığı için 5 dk aglıyor hoplata zıplata emzirmeye çalışıyorum 2. Sarılık var 3 kilo almıyor 4.süt alerjisi den şüpheleniyorum. Misafirliğe gelenler bu cocuk küçük sütün yaramıyor ac hu cocuk laflarına maruz kalıyorım. Mamayı biberona alışmasın diye enjektör le veriyorum. Belim boynum kopuyor en az 45 dk sürüyor. Dayanamıyorum artık ağlıyorum memelerime bacaklarıma vuruyorum o ağladıkça kafayı yemek üzereyim. Sahi annelik bu kadar zormuydu ya da benim bebeğim mi çok zor Bi bebek bilemiyorum. Uzun ve karısık oldu hakkınızı helal edin. Bu arada uykusuzluk ya cabası duşta emzirme ten teması akşama kadar ugrasıyorum eşim de yıprandı. Ne olacak halimiz

Kızlar benim psikolojim iyice bozuldu. Bütün sıkıntılarına ragmen mecbur silikon uçla emziriyorım bebegım bırakmadığı için 1. Her meme verişte hemen silikona süt dolmadığı için 5 dk aglıyor hoplata zıplata emzirmeye çalışıyorum 2. Sarılık var 3 kilo almıyor 4.süt alerjisi den şüpheleniyorum. Misafirliğe gelenler bu cocuk küçük sütün yaramıyor ac hu cocuk laflarına maruz kalıyorım. Mamayı biberona alışmasın diye enjektör le veriyorum. Belim boynum kopuyor en az 45 dk sürüyor. Dayanamıyorum artık ağlıyorum memelerime bacaklarıma vuruyorum o ağladıkça kafayı yemek üzereyim. Sahi annelik bu kadar zormuydu ya da benim bebeğim mi çok zor Bi bebek bilemiyorum. Uzun ve karısık oldu hakkınızı helal edin. Bu arada uykusuzluk ya cabası duşta emzirme ten teması akşama kadar ugrasıyorum eşim de yıprandı. Ne olacak halimiz

Canım bir çok şeyibir arada yapmaya çalışıyorsun yazık sana. Bak önceliğin bebeğin sağlığı. Etraftaki salak insanları hiçç umursama bi kere at çöpe . İkincisi emzirmek için elinden geleni yap en doğrusu ama şu mama işini bu kadar stres yapma. Enjektör ve kaşıkla vermeye çalışmak en güzeli meme reddi olmasın diye ama inan biberonla verenlerinde meme reddi olmuyor. Al aventin biberonunu onunla ver. Bende çok verdim biberonla süt ya da mama. Etrafımda ki bir çok annede biberon ve meme şeklinde ilerliyorlar. Çıcuk toparlanana kadar lütfen güzelce mama ve meme şeklinde ilerle güzelce bi beslensin toparlasın zaten güzelce seni emmeye kuvvetlenmeye başlayacak. Ama böyle kısır bi döngüdesin o beslenemedikçe küçük kalıyo sarılık geçmiyo ve seni ememiyo seni ememedikçe beslenemiyo. Güzelce mama artı meme şeklinde bir hafta gitsen bak nasıl hemen toparlıcak. Süt alerjisi olabilir onu bilemiyorum mutlaka doktoruna bunu belirt iyi bir doktorla yoluna devam et. Bak yazık size anneliğin tadını çıkaramıyosun. Evet gepimiz çok zorlanıyoruz çok zor süreçlerden geçiyoruz bugranlaşıyoruz doydu mu doymadı mı sütüm mü az diye ama napalım gerekirse mama veririrz. Ben ilk 10 gün sarılıktan dolayı mama verdim biberonla memeyi red etmedi hiç. Yine arada veriyorum sütüm iyice azalınca napayım. Bende çok direndim mama vermemek için ama ben mutsuz oldum ben mutsuz oldukça ona yansıttım o da huzursuz oldu. Gerektiğinde veriyorum sütüm öyle şarıl şarıl değil. Bende isterdim göğüslerim hep dolu dolu olsun bebeğim hemen doysun ama napalım bazen olmuto. Yeter ki sağlıkları yerinde olsun en önemlisi bu. Lütfen sende kendini bu kadar yorma her şey mükemmel ilerleyemez. Mükemmel olmak zorunda da değiliz. Bebeği sevmeye vaktimzi olmuyo endişelerimizden. Ama inan buna gerek yok. Ruhunuda bedeninide dinlendir bak her şey güzel olacak.

Bendede ara ara damla damla geliyor cok değil. Hala dikiş yerim acıdığı için de cesaret edemiyorun.

Düzelir isallah kızın canım şansına Bari eşin gecedeyken rahat edersin. Gece huysuzluklari cekilmiyor gercekten çünkü bizde baya yorgun ve uykusuz oluyoruz. Bence eslere de 2 ay doğum izni verilmeli.

Çok cahil kalmışım 3 aylık iğne mi varmış. Ay çok korkak çıktım ben hala cesaret edemiyorun. Fırsat vermiş ya çocuk daha ne yapsin cocuk:))

Bu gidisle bizimde 60 bulacak. Cok can yanıyor mu ay hic birsey yapasım yok,anneliğin vermis oldugu birsey mi bilmiyorum, eşime sarılmak bile gelmiyor içimden.

Ay hem acelesi yok hemde isteğim yok hic. Esime sarılıp opesim bile gelmiyor bu durum normal mi bilemiyorum.

2sini güzel fiyata yaptırmisiniz canım. Bende sali günü devlete randevu aldim çok uzak tarihe randevu vermeslerse yaptıracam orda.
Aynen cnm ya benimde gelmiyor içimden hatta dedim ayda bir olsun :)) acıdı cnm giriste sonra çok acimadi:))

Canım bir çok şeyibir arada yapmaya çalışıyorsun yazık sana. Bak önceliğin bebeğin sağlığı. Etraftaki salak insanları hiçç umursama bi kere at çöpe . İkincisi emzirmek için elinden geleni yap en doğrusu ama şu mama işini bu kadar stres yapma. Enjektör ve kaşıkla vermeye çalışmak en güzeli meme reddi olmasın diye ama inan biberonla verenlerinde meme reddi olmuyor. Al aventin biberonunu onunla ver. Bende çok verdim biberonla süt ya da mama. Etrafımda ki bir çok annede biberon ve meme şeklinde ilerliyorlar. Çıcuk toparlanana kadar lütfen güzelce mama ve meme şeklinde ilerle güzelce bi beslensin toparlasın zaten güzelce seni emmeye kuvvetlenmeye başlayacak. Ama böyle kısır bi döngüdesin o beslenemedikçe küçük kalıyo sarılık geçmiyo ve seni ememiyo seni ememedikçe beslenemiyo. Güzelce mama artı meme şeklinde bir hafta gitsen bak nasıl hemen toparlıcak. Süt alerjisi olabilir onu bilemiyorum mutlaka doktoruna bunu belirt iyi bir doktorla yoluna devam et. Bak yazık size anneliğin tadını çıkaramıyosun. Evet gepimiz çok zorlanıyoruz çok zor süreçlerden geçiyoruz bugranlaşıyoruz doydu mu doymadı mı sütüm mü az diye ama napalım gerekirse mama veririrz. Ben ilk 10 gün sarılıktan dolayı mama verdim biberonla memeyi red etmedi hiç. Yine arada veriyorum sütüm iyice azalınca napayım. Bende çok direndim mama vermemek için ama ben mutsuz oldum ben mutsuz oldukça ona yansıttım o da huzursuz oldu. Gerektiğinde veriyorum sütüm öyle şarıl şarıl değil. Bende isterdim göğüslerim hep dolu dolu olsun bebeğim hemen doysun ama napalım bazen olmuto. Yeter ki sağlıkları yerinde olsun en önemlisi bu. Lütfen sende kendini bu kadar yorma her şey mükemmel ilerleyemez. Mükemmel olmak zorunda da değiliz. Bebeği sevmeye vaktimzi olmuyo endişelerimizden. Ama inan buna gerek yok. Ruhunuda bedeninide dinlendir bak her şey güzel olacak.
Canım Allah razı olsun. İnşallah her şey daha güzel olacak bu günler de geçecek. Biraz yavrum toparlasa. Sakin kalmalıyım buna ihtiyacım çok. Mama veriyorum daha cok vericem inş toparlar

Canım Allah razı olsun. İnşallah her şey daha güzel olacak bu günler de geçecek. Biraz yavrum toparlasa. Sakin kalmalıyım buna ihtiyacım çok. Mama veriyorum daha cok vericem inş toparlar
Allah kolaylık versin canım ınsallah hersey kısa zamanda yoluna girer artık hepimiz rahatlarız

Ay bacım ne yapayım bende bilemedim. :işsiz: Peki emziren anneler için doğum kontrol hapları var onlardan kullanmayı düşünüyor musun? Ya bu haplar kilo aldırıyor, ciltte lekelere sebep oluyor vs gibi şeyler çok duydum o yüzden uzak durmuştum. Şuan hapa sıcak bakmıyor değilim ve sen bayağı kullanmışsın o yüzden bana hapın yan etkilerinden bahsedebilirsin bana yol göstermiş olursun :KK49:

Bugün doktor da söyledi emziren anneler için hap var diye de ben istemiyorum. En nihayetinde acil bir sağlık durumu değil, az da olsa süte geçer ve ben de onu istemiyorum. Eşim korunacak 2 yıl. Sonrasına bakıcaz artık.
Yan etkilerinden bahsedeyim de, dediğim gibi bana sadece aralarda lekelenme şeklinde kanama yaptı. Başka bir yan etkisi olmadı. Her vücutta yan etkiler farklı oluyor. Kullanmadan bilemezsin. Yan etkisi çok olursa başka hapa geçer denersin farklı farklı hapları. Elbet sana yarayan bir tane bulursun bence.

Canım Mutlu1anne Mutlu1anne yazmış çok güzel. Onun mesajına +1 diyorum.
Sabret, geçecek bu günler. Hastalıklar ile uğraşarak hastane koridorlarında büyüyen bebekler var. Bizim bebeklerimiz gayet sağlıklı. Ufak tefek sıkıntılar olıyor hepimizde. Her şey yoluna girecek zaman geçtikçe.
Az önce eşime 'ya bizim büyük kız da böyle ağlıyor muydu? 2 aydan 7 aya kadar yalnız baktık yanımızda kimse yoktu, ne yapmışız o dönemde?' diye sordum ve eşim 'bilmiyorum, hatırlayamıyorum' dedi. İşin ilginç yanı ben de hatırlayamıyorum. Zaman geçince, çekilen çile ne kadar büyük olursa olsun unutuluyor. Öyle olmasa emin ol ben ikinci çocuğu doğuramazdım. İlk kızımı öyle zor büyüttüm ki, kardeş düşünüyoruz demeye başladığımda bana deli gibi baktı herkes :KK53:
Sabırlı ol arkadaşım. Günü kurtarmaya bak, her güne sıfırdan başla. 'Bundan sonraki hayatım böyle olacak, mahfoldum' diye düşünürsen kafayı yersin. Onu kendine yapma. Bugünü geçir, yarını yarın düşünürsün. Yarın da mı olmadı? O zaman sonraki gün düzelebilir diye umut et. Her günü böyle bekleye bekleye bi bakıcaz bebeler 6 aylık olmuş bile:rapci:

Bugün doktora gittik kızlar.
Muayene etti. Ultrasonla baktı karnımdan sadece. 'Rahim duvarın incecik kalmış, çok sık emziriyorsun belli ki' dedi. '1 saat dayanırsa iyi dayandı diyorum' dedim ben de :KK53:
Bol bol, sık sık emzirmeye devam dedi. Hiçbir sıkıntı yokmuş çok şükür, epizyo da tertemiz dedi. Şöyle bir eliyle de yokladı, neye baktı bilmiyorum :KK53:
Vajinal ultrasonla bakmadı, smear da almadı. Hamile kalmaya karar verdiğimde smear aldırmıştım ve kan testi yaptırmıştım, her türlü kontrol yapılmıştı. 1 yıl geçti daha üstünden. Smear 3 yılda bir alınsa yeterli olur dedi. Ah canıma minnet dedim ben de :confused:
1 yıl sonra rutin kontrole, 2 yıl sonra da smear için gel dedi.
Korunma yöntemlerinden konuştuk ama ben şimdilik eşimin korunacağını falan anlattım, spiral düşünmediğimi söyledim. O da herhangi bir şey için ısrar etmedi.
'Karnım çok kaldı normal mi?' dedim. '9 ayda gelen 9 ayda gider' dedi tatlış tatlış. Ah dedim ağzını yerim :KK53::confused:
Velhasıl durumlar böyle. Hafif sızlıyor benim dikiş yerlerim hala ara ara ama normaldir herhalde.

Canım hiç sıkma canını,bende de durumlar aynı.anne sütü ve biberonla devam ediyoruz.meme reddi yaşamadık ama almadığı dönemlerde oluyor sancısı varsa.ilk kızım hem cok zor bebekti bunu sadece ben soylemiyorum çevremdekilerde soyluyor. @engteacher86 ın dediği gibi o dönemleri çok net hatırlamıyorum eşim de ben de ve bizde 5 yıl ara verdik ikinci kıza:) ilk kızım hiç anne sütü almadı hep mama ile büyüdü gayet saglıklı.şimdi süt yetiyor yetmiyor kaygısı yapmıyorum süt çok azaldıkça hatta çocuk etmiyorsa mama veriyorum,ben dinleniyorum ki süt olsun.bu beni seni kötü anne yapmaz,süt ile de anne olunmuyor.bir haftadır tartıyorum aynı kiloda cuma 2. Ayı dolduruyoruz ve aşımız var duruma gore değerlendirilir.canını sıkma saglıklı olsunlar yeter,buna da şükür diyorum.

X