2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
@Asel09 F Fiko78 kızlar sesiniz çıkmamış nerelerdesiniz?

@Arse82 ben bi de seni merak ediyorum, taa Doğum yaptığın günde kalmışsın, neler yapıyosun kızın nasıl?
Canim ben cocuklardan arada girip okuyorm babamzi bu hafta gonderdiler sagolsnlar ama.pazrtesi gidecek ve ben gene iki bebeylen bas basa artik su gemi yapilsinda donsun diye dua ediyorm 15gunlk diye gtti bir ayi gecti kizlari olan anneler asla kizlarnizi denizcilerle evlendrmeyn heleki hem.denizci hem.askerse hic vermeyn kizma nasihatim var insllah benm.gbi olmaz elhamdullh esimi cok seviyrm isinide sevyrm herkese asker esi olmak nasip olmaz ama su seyirler beni benden aliyo cocuklarla bi basima gunler gecip gidiyo bazen deniz ortasnda haberlesemyrz bile bazen el memeleketlernde yurt disinda olnca hepten zorlaniyrz.. sende canm.bi nasilsin dedin tum icimi doktm af buyurun bu aralar yalnizlik cok zorlamaya basladi

Ya kizlar bu burun tikanikligi gitmiyir doktor gitmistik serum sik 3 defa gunde dedi ikigun iyi sinra tekrar tikaniyor anlamadim bende
Evet gitmiyor malesef oda sıcaklığını düşürdüm ben biraz azaldi gibi serum fizyoljik suyu da kızların dedigi gibi fazlaca sıktım her bi delige 5 damla falan biraz bekletip sonra yüzüstü tutunca icindeki pislikler çıkıyor ya da hapsuruyor tamamen atmasada azaltıyor

Bizim 10 gün oldu nerdeyse. Serum sıkıyorum, çekiyorum ama nafile. Geceleri, özellikle de sabaha karşı öyle bir tıkanıyor ki burnu, uyku falan kalmadı. Çocuğumun gece uykuları mahfoldu, tabiki benim de. Gece emmek istemiyor doğru düzgün, rahat nefes alamadığı için. Karnı doymuyor öyle olunca ve saat başı kalkıyor. Çok yoruldum 1 haftadır :KK43:
Doktora götürsem ilaç verecek hali yok bu kadar küçük bebeğe böyle bir şey için. Serum sık deyip yollayacak. Ne kadar sürecek bu böyle bilmiyorum, canım sıkkın :KK43:
Bizimki doğduğundan beri öyle. Oda nemsiz ve sıcak olduğunda iyice artıyor tıkanıklık. Dün gece bi uyandım çocuk resmen nefes almıyor çile çekiyor. Sf damlatıp temizlemekten başka çare yok maalesef.

Bizim 10 gün oldu nerdeyse. Serum sıkıyorum, çekiyorum ama nafile. Geceleri, özellikle de sabaha karşı öyle bir tıkanıyor ki burnu, uyku falan kalmadı. Çocuğumun gece uykuları mahfoldu, tabiki benim de. Gece emmek istemiyor doğru düzgün, rahat nefes alamadığı için. Karnı doymuyor öyle olunca ve saat başı kalkıyor. Çok yoruldum 1 haftadır :KK43:
Doktora götürsem ilaç verecek hali yok bu kadar küçük bebeğe böyle bir şey için. Serum sık deyip yollayacak. Ne kadar sürecek bu böyle bilmiyorum, canım sıkkın :KK43:
Bizimde 1 aylıktan beri tıkanık günde 3 kere şırıngayla serumu sıkıyorum ters çevirip sırtına vuruyorum gaz çıkarır gibi sonra burnunu siliyorum gecede çok tıkanırsa sterimarın bebekler için olanını aldım ondan sıkıyorum. Biraz idare ediyo tabi serum gibi açmıyo ama yinede sabaha kadar idare ediyo. Deneyin isterseniz. Dünde sordum 3 aydan sonra burun içi kanalları düzene girer ozaman normale döner dedi inşallah bakalım. Bi en azından 6 aylık fln olsalardı biz kafayı yemeden 😃

haklisin canim ben de ilkinde 2 yil sonra anca kendimi iyi hissetmistim.burda da 1yil diyorlar hatta ama istedikkat etmek lazim. sen bizden de erken dogum yaptin sac dokulmenin baslamasi normal olmus. ben de o kadar memnunum ki dokulmemesinden. az kaldi ama her yikamada fazlalasmaya basladi benim de :KK43: allah yardimcin olsun 3 cocukla vallahi,bi de minnosun reflusu fln. :/
benimde baya gürleşmişti saçlarım çok seviniyordum bir tel bile dökülmüyor diye ama kısa sürdü :) Allah hepimizin tüm annelerin yardımcısı olsun canm annelik çok kutsal bir görev

Canim ben cocuklardan arada girip okuyorm babamzi bu hafta gonderdiler sagolsnlar ama.pazrtesi gidecek ve ben gene iki bebeylen bas basa artik su gemi yapilsinda donsun diye dua ediyorm 15gunlk diye gtti bir ayi gecti kizlari olan anneler asla kizlarnizi denizcilerle evlendrmeyn heleki hem.denizci hem.askerse hic vermeyn kizma nasihatim var insllah benm.gbi olmaz elhamdullh esimi cok seviyrm isinide sevyrm herkese asker esi olmak nasip olmaz ama su seyirler beni benden aliyo cocuklarla bi basima gunler gecip gidiyo bazen deniz ortasnda haberlesemyrz bile bazen el memeleketlernde yurt disinda olnca hepten zorlaniyrz.. sende canm.bi nasilsin dedin tum icimi doktm af buyurun bu aralar yalnizlik cok zorlamaya basladi
Allah yardımcın olsun eşi yanında olmayan annelerin önünde saygıyla eğiliyorum,bugün akşama misafirim var kaç kere arayıp sipariş verdim sağolsun o getiriyor ben evde su bile bitse inip almam ona rağmen evde zorlanıyorum,sizlere helal olsun

2 aydır hergün burnunu serum sıkıp çekmeme rağmen düzelmedi özelliklede dediğin gibi geceleri daha çok oluyor

Evet gitmiyor malesef oda sıcaklığını düşürdüm ben biraz azaldi gibi serum fizyoljik suyu da kızların dedigi gibi fazlaca sıktım her bi delige 5 damla falan biraz bekletip sonra yüzüstü tutunca icindeki pislikler çıkıyor ya da hapsuruyor tamamen atmasada azaltıyor
Bende temizliyirum burnunu ondan sonra rahatliyor biraz

Ben tahmin etmiştim açıkçası ama bunun emerken de sıkıntıya sebep olacağını bilmiyordum. Evet doktor söyledi motilium verdi onu kullanıyoruz. Gün içindeki reflüsü azaldı ama küçük hanımefendi hala emerken hava yutuyor yine bazen emzirme işkenceye dönüyor. Emerken gurkgurk ses geldi mi bittik diyorum ve zaten ağlamaya başlıyor ardından. Gazını çıkarabilirsem çıkarıyorum tekrar veriyorum ama genelde almıyor öyle olunca. Ben de artık bıktım bu durumdan. Doyduğu kadar deyip bırakıyorum zorlamayı. Zorlamıyorum yoksa işler iyice çığrından çıkıyor. Bi de gerçekten çok acıktıysa yuttuğu havayı daha uzun tolere ediyor. O yüzden çok zorlamamak daha mantıklı geliyor. Çok acıkınca emer diyorum.
Evt canım bendende öyle sesler gidiyor resmen hava yuttuğunu hissediyorum kusmasına gelincede ablamlar normal bebek kusar diyorlar hiç reflü aklıma gelmemişti

Bizde iki aylıgız canım mama vermiyorum bir iki gündür sütüm de azaldı ama yine de mama vermıycem emdıkce gelecek o sut zaman zaman dalgalanma oluyor çünkü bende ama benim bey oglum aynı senin ki gibi emmek istemiyor konusurken gayet iyiyz gülücükler atıyor memeye yaklaşınca aglıyor çok acıknca mevbır alacak bu dönemde bide meme reddi var ona secenek sunmuycam ınsallah emecek yoksa aç kalır suan savasıyoruz bakalım kim kazanacak
Mama vermedimmi uyumuyor uykuya geçmiyor canım peki sen nasıl uyutuyorsun

Şaşkınlıkla okudum biraz da rahatladım bir ben değilim aksam tam uyudu oda sırtımda uyudu indirdm yatagına çocuk sırıtıyor evladım iki dk önce ben seni uyutmamışmıydım nerde o uyuyan çocuk :KK70: emmek de istemiyor sanırım dönemsel bişey
İnşaallah dönemsel birşeydir canım ama bazen yopratıyor kendimi annesi gibi hissetmiyorum 2 aydan sonra lohusa depresyonunamı girdim diye düşünüyorum kafamda bir sürü soru var inşaallah atlatırız

Allah yardımcın olsun valla canım 2 çocukla eş olmayınca çok zor. Her ne kadar aman aman çocuğa bir faydası olmasa da eşimin varlığı yetiyor. Akşama kadar saatleri sayıyorum valla. Bu aylarda çok ağladığı için oyalayamıyor eşim, ondan az biraz tut getirip bana veriyor adam emzir diye :)) bazen tepem atıyor ağlamasından, 'bende de olsa ağlıyor al biraz da sende ağlasın' deyip atıyorum kucağına :) Büyüdüklerinde daha çık faydası oluyor eşlerin yani.
Umarım bir an önce eşin gelir. Geldikten sonra kalacak mı bari bir süre?

Bizimki doğduğundan beri öyle. Oda nemsiz ve sıcak olduğunda iyice artıyor tıkanıklık. Dün gece bi uyandım çocuk resmen nefes almıyor çile çekiyor. Sf damlatıp temizlemekten başka çare yok maalesef.
Bizimde 1 aylıktan beri tıkanık günde 3 kere şırıngayla serumu sıkıyorum ters çevirip sırtına vuruyorum gaz çıkarır gibi sonra burnunu siliyorum gecede çok tıkanırsa sterimarın bebekler için olanını aldım ondan sıkıyorum. Biraz idare ediyo tabi serum gibi açmıyo ama yinede sabaha kadar idare ediyo. Deneyin isterseniz. Dünde sordum 3 aydan sonra burun içi kanalları düzene girer ozaman normale döner dedi inşallah bakalım. Bi en azından 6 aylık fln olsalardı biz kafayı yemeden 😃
2 aydır hergün burnunu serum sıkıp çekmeme rağmen düzelmedi özelliklede dediğin gibi geceleri daha çok oluyor

Ortak bir problem desenize. Bu gece ben de önce odayı havalandırcam soğuk hava girsin diye sonra da buhar makinesini çalıştırcam biraz yatmadan. Bir de yatak odasının kaloriferini diyorum kapatayım. Ben de çok terliyorum zaten sıcakta. İkimize de iyi gelir belki serin oda.
Şu sihirli 3 ay geçse de rahatlasak Allahım :olamaz:
6 aylık olunca nasıl bir hayatım olacak acaba diye hayal kuruyordum az önce omzumda Elif uyurken tek elimle bulaşık makinesini boşaltırken. Benim en zor zamanlarım bu zamanlar. İki kızımda da böyle oldu ilk zamanlar. Sağlık problemi olmadıkça 1 yaşından sonra beni hiçbir şey yıkamaz diyorum :rapci:
Kim bilir nasıl güzel günler olacak onlar :KK53::confused:

Selam kızlar. Bugün kalça ultrasonumuzu çektirdik sorun çıkmadı hamdolsun. Çok uykum var benim ya başım çatlıto akşamada misafir var offff

Hadi gözün aydın canım atlattınız bunu da.
Ben de yaklaşık 10 gündür çok uykusuzluk çekiyorum. Burnu tıkandığından beri gece uykuları çok verimsiz bizim. Kızım sık sık uyanıyor nefes alamadığı için. Rahat olmadığı için de fazla emmek istemiyor, çabuk bırakıyor memeyi. Bu sefer açlıktan sık sık uyanıyor. Zombi gibi kalkıyorum sabah :KK57:

Hadi gözün aydın canım atlattınız bunu da.
Ben de yaklaşık 10 gündür çok uykusuzluk çekiyorum. Burnu tıkandığından beri gece uykuları çok verimsiz bizim. Kızım sık sık uyanıyor nefes alamadığı için. Rahat olmadığı için de fazla emmek istemiyor, çabuk bırakıyor memeyi. Bu sefer açlıktan sık sık uyanıyor. Zombi gibi kalkıyorum sabah :KK57:

Oy kıyamam yaaa. Elif kuzunun neden tıkanıyo burnu ? Beşiğine Yakın bir yerine yarım limon koysana canım iyi gelir diye duymuştum.

İnşaallah dönemsel birşeydir canım ama bazen yopratıyor kendimi annesi gibi hissetmiyorum 2 aydan sonra lohusa depresyonunamı girdim diye düşünüyorum kafamda bir sürü soru var inşaallah atlatırız

Bugün ben de düşündüm onu biliyor musun? 40'um çıkana kadar daha iyi hissediyordum kendimi, lohusalık 40-80 arası vuracak herhalde beni diye :)
Burun tıkanıklığı hayatımızı çok bozdu bizim. Gece uyku ve emme, gündüz uyku bozuldu. Öyle olunca benim ruhsal durum da çöktü tabi:işsiz:

kızlar bizde bugün 2. Ay aşımızı olduk artık çok yoruldum geceleri uyumamasından sebepsiz yere ağlamasından ne zaman geçecek bu günler sütümde az mama veriyorum mememi istemiyor mama vermiyorum memeyi emsin diye süt az olduğu için doymuyor ağlıyor sanki lohusa depresyonu yaşıyorum anlamadım gitti bu nasıl iş mememi resmen elleriyle itekliyor benim gibi aynı sorunu yaşayan varmı
Muhtemelen hep ayni saatte ağlıyor seninkide biz esimle bizim oğlana kolik teshisi koyduk çünkü belli saatteler içinde saatlerce ağlıyor ne yaparsan yap susmuyor. Memeyi itmeyi bizimkide yapıyor sutsuzlukten oldugunu sanmıyorum. Çünkü o hareketin sonunda ya uykuya dalıyor ya da baya gaz çıkarıp rahatladiktan sonra emiyor. Bu durumda ilk gazını çıkarıyorum, gaz çıkmazsa evin içinde gezdirip uytnayama çalışıyorum.
Y Yslysl canım senin kanguruda solomom mu ?
Evet canım dün geldi sadece evin içinde kullandik simdilik
devlette yaptırdım sonucunda herhangi birşey çıksaydı hemen özele yada üniversite hastanesine götürürdüm ama güzel çıktı değerleri özellerde çok yüksek fiyatlar veriliyor. Çocuk doktoruna randevu aldım hemen istek yaptı zaten çocuğa bakmadı bile masasından kalkmadı o başka :işsiz:
Bende öyle düşünüyorum canım. Zaten çocuğu özel muayeneye götürüyoruz birsey ciksa hemen ararım kendi drumuzu o ne yapacagimizi söyler
Günaydın kızlar biz dün iyiydik karin açlığı mıydı atak mıydı gazmiydi bilmiyorum ama sanırım boyle böyle geciricez bu sıkıntılı dönemleri .
maşallah darısı bizlere inşallah

Bugün ben de düşündüm onu biliyor musun? 40'um çıkana kadar daha iyi hissediyordum kendimi, lohusalık 40-80 arası vuracak herhalde beni diye :)
Burun tıkanıklığı hayatımızı çok bozdu bizim. Gece uyku ve emme, gündüz uyku bozuldu. Öyle olunca benim ruhsal durum da çöktü tabi:işsiz:
Aynen canım benim ruhsal durumumda çok kötü durumda inşaallah atlatırız bu günleri benim ilk çocuğum tecrübesizlikte var insan ne yapacağını şaşırıyor bitkisel hayatta gibiyim

X