2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Kızlar korse sormuştum,cevap gelmedi:KK43: birçoğunuz bebişiniz ile uğraşıyorsunuzdur, akşam yemeği vaktidir, henüz görmemişsinizdir ama ben tekrar yazayım dedim. benim doktor korse tak dedi göbeğim dikiş üstüne geliyor diye. Göbeği yukarı kaldırmam gerekiyormuş ki terleyip enfeksiyon olmasın diye. Sizin kullandığınız korseler bu şekilde kullanılır mı? Kullanılırsa hangi marka kullanıyorsunuz
Canım benim korsem ten marka bel korsesi, göbeğini yukarıda tutar sezaryen yeri de hafif üstte o yüzden orasına denk gelmiyor. En güzeli iç çamaşırı satan bi yere gidip dene ya, hangisi sinerse içine onu alırsın. Bu arada ben kendiminkinden çok memnunun, pantolonun üzerine indiriyorum şöyle belim falan komple kapanıyor, WC de çok aşırı zor olmuyor giyip çıkarma derdi olmadığından.

Freckless Freckless merhaba canım, az kalmış kızının gelmesine 💕

Sen hiç bir bedeni ne olursa olsun çok alma, her annenin hoşuna giden giydirme şekli ayrı oluyor bi geneli yok bunun.

Kızın çok uzun olmaz normal standartta olursa 0-3 ayları 2-2,5 aya kadar giyer, biz 45 günlüğüz hala giyiyoruz ki benimki biraz uzun doğdu düşün.

Allahım sağlıkla kucağına almayı nasip etsin, haber ver bize yine 💕💕

Kızlar aranızda sma optıpro mama kullanan varmı? Varsa memnun kaldınız mı?
Ben kullanıyorum gerci günde 2 defa veriyorum.ilk kızım hep sma ile büyüdü bir sıkıntı yaşamadım.ikinci kızımda önce aptamil verdim şimdi sma pek bir fark göremedim ama kabızlık var bu ara mamadan mı yoksa başka bir durum mu var anlamadım.

Freckless Freckless merhaba canım, az kalmış kızının gelmesine 💕

Sen hiç bir bedeni ne olursa olsun çok alma, her annenin hoşuna giden giydirme şekli ayrı oluyor bi geneli yok bunun.

Kızın çok uzun olmaz normal standartta olursa 0-3 ayları 2-2,5 aya kadar giyer, biz 45 günlüğüz hala giyiyoruz ki benimki biraz uzun doğdu düşün.

Allahım sağlıkla kucağına almayı nasip etsin, haber ver bize yine 💕💕
Çok teşekkür ederim canım benim 💕

kızlar bizde bugün 2. Ay aşımızı olduk artık çok yoruldum geceleri uyumamasından sebepsiz yere ağlamasından ne zaman geçecek bu günler sütümde az mama veriyorum mememi istemiyor mama vermiyorum memeyi emsin diye süt az olduğu için doymuyor ağlıyor sanki lohusa depresyonu yaşıyorum anlamadım gitti bu nasıl iş mememi resmen elleriyle itekliyor benim gibi aynı sorunu yaşayan varmı

Merhaba arkadaşlar gruba yeni katıldım. Benim de bebişim yeni 2 ayını doldurdu. Valla benim de sütüm öyle şarıl şarıl değil ayrıca emerken hava yutuyor. Sonra çığlığı basıyor. Belki de süt az olduğundan yutuyor çözemedim gitti. Ayrıca reflüsü de çok. Emerken reflü olan bebekler de dediginiz şeyleri yapıyormuş. Bi de bu ara kucak dışında uyumayı iyice bıraktı. Zar zor uyuttum ve şu saatte o kucağımda uyuyor ben de oturarak uyuyacağım sanırım. Böyle de hem içim rahat etmiyor hem kıçım yani 🤪

Hayrına birisi bana kanguru önersin. Chicco easy fit aldım hanımefendi sanırım etrafı göremediğinden ve yüzü göğsüme dönük olduğundan delirdi. Iade edeceğim sanırım.

Memeyi iteleme her zaman süt az olduğundan olmuyor bence. Bazen çok aç olmuyor uykusu oluyor mesela yine aynı şeyi yapabiliyor. Ya da çok aç oluyor memeden yavaş yahut az gelmesine sabredemiyor. Ben de yaşıyorum aynı şeyi bazen . Az önce mesela memede süt olmasına rağmen emmedi ağladı itti çünkü hem hava yuttu hem sabredemedi sanırım. Dışarıdan gayet basit görülen emzirmenin bazen böylesi işkenceye döneceği hiç aklıma gelmezdi.
kızlar bizde bugün 2. Ay aşımızı olduk artık çok yoruldum geceleri uyumamasından sebepsiz yere ağlamasından ne zaman geçecek bu günler sütümde az mama veriyorum mememi istemiyor mama vermiyorum memeyi emsin diye süt az olduğu için doymuyor ağlıyor sanki lohusa depresyonu yaşıyorum anlamadım gitti bu nasıl iş mememi resmen elleriyle itekliyor benim gibi aynı sorunu yaşayan varmı

Memeyi iteleme her zaman süt az olduğundan olmuyor bence. Bazen çok aç olmuyor uykusu oluyor mesela yine aynı şeyi yapabiliyor. Ya da çok aç oluyor memeden yavaş yahut az gelmesine sabredemiyor. Ben de yaşıyorum aynı şeyi bazen . Az önce mesela memede süt olmasına rağmen emmedi ağladı itti çünkü hem hava yuttu hem sabredemedi sanırım. Dışarıdan gayet basit görülen emzirmenin bazen böylesi işkenceye döneceği hiç aklıma gelmezdi.
[/QUOTE bizde aynı sorunu yaşoyoruz canım bazen sütümdemi bişe var diye düşünüyorum morelim bozuluyor

Peki emmeye başlar başlamaz mı ağlıyor yoksa biraz emdikten sonra mı? Uyuduğunda yatağına bıraktığınızda uyumaya devam ediyor mu peki ?
Evt memeyi almıyor zorla ağzına veriyorum iyce ağlamaya başlıyor sonra çıkarıyorum yada ağlamadan emip emip bırakıyor saniye sürmeden çok uykuya sıkıştıysa uykuya devam ediyor ama sıkışmadıysa yatağa koyunca hemen gözlerini açıyor hiç uyumamış gibi bende hayretler içinde bakıyorum

Bazen emiyor bazen emmiyor mu yani tam anlamadım. Reflüsü varsa da oluyormuş dediklerimiz. Benimki biraz da reflüdensanırım günlerdir kucak dışında uyumuyor. Bu da beni çok yoruyor. Ne yapacağımı şaşırdım. Yatağa koyar koymaz uyanıyor çok uykusu olduğu halde. Eskaza uyursa da maksimum 15 20 dk.

Çok sağol canım benim Allah razı olsun:) ben ajan gibi hiç bırakmadım ki burayı 😍😍😍
mrb cnm hayirlisiyla kavus sen de bebegine bizim gibi:) giysi bedenleri biraz bebekle alakali,benimki iri bi bebek olunca 56 bedenleri 1er kez anca giydi o da ben resmen giydirmek icin giydirdim diyebilirim.direk 62ye gectik. simdi de onlari giyiyor 38gunluk.sanirm bi iki haftaya bunlar ds kucuk gelmeye baslar.ilki 56nedeni 1 ay 1.5ay giymisti mesela..cok asiri alma zaten giysilerden.

Merhabalar benimde adete göre 7+2 ama doktor 8+1 dedi .sizd3n ricam cinsiyet tahmininde bulunabilir misiniz

Eklentiler

• 20190405_013002.jpg
    20190405_013002.jpg
    76,1 KB · Görüntüleme: 26
  • 20190405_012944.jpg
    20190405_012944.jpg
    79,8 KB · Görüntüleme: 22
Bazen emiyor bazen emmiyor mu yani tam anlamadım. Reflüsü varsa da oluyormuş dediklerimiz. Benimki biraz da reflüdensanırım günlerdir kucak dışında uyumuyor. Bu da beni çok yoruyor. Ne yapacağımı şaşırdım. Yatağa koyar koymaz uyanıyor çok uykusu olduğu halde. Eskaza uyursa da maksimum 15 20 dk.
Evet canım bazen emiyor bazen emmiyor biz gaz sorunu var diye öyle yapıyor diyoruz ama kusmasıda çok bazen su çıkarıyor bazen katı bir şekilde kusuyor reflüsümü var acaba ?? Canım bizde ayaklarımızda sallıyoruz yoksa hemen uyanıyor kucağımdada uzun süre tutamıyorum sezeryan dikişlerim ağırıyor mevbur ayakta sallıyoruz

Valla ben keşke ayakta sallamakla uyusa diyorum. Bizimki kucakta ya da memede aspiratör yanında ancak uyuyor. Uykuya devam için de kucakta devam etmesi gerekiyor . Çok zor anlayacağın. Ağzından köpük köpük tükürük geliyor yahut uyurken yüzünü ekşitiyor reflü olduğunda. Ağzında süt kesiği gibi şeyler de görebilirsiniz. Uykusu da sık bölünür ayrıca reflüde. Benimki öyle maalesef. Inşallah bi an önce geçer. Emzirme de dediginiz gibi sıkıntılı. Uyku hâlinde daha iyi emiyor ama tam uyanıkken 2 dk sonra başlıyor ağlamaya.

Valla ben keşke ayakta sallamakla uyusa diyorum. Bizimki kucakta ya da memede aspiratör yanında ancak uyuyor. Uykuya devam için de kucakta devam etmesi gerekiyor . Çok zor anlayacağın. Ağzından köpük köpük tükürük geliyor yahut uyurken yüzünü ekşitiyor reflü olduğunda. Ağzında süt kesiği gibi şeyler de görebilirsiniz. Uykusu da sık bölünür ayrıca reflüde. Benimki öyle maalesef. Inşallah bi an önce geçer. Emzirme de dediginiz gibi sıkıntılı. Uyku hâlinde daha iyi emiyor ama tam uyanıkken 2 dk sonra başlıyor ağlamaya.
Hım anladım canım allah kolaylık versin o bslirtiler bizdede var peki size doktormu söyledi reflü olduğunu ve herhangş bi ilaç vermedimi

X